Отговори
# 240
  • Мнения: 29 405
Ти какво очакваш от форума?
Всички да ти кажат колко си права, а другите - не?!?!

Затова е форум: Четеш мнения и отсяваш тези, които ще ти свършат работа!

Колкото повече пишеш, толкова повече създаваш впечатление, че изискването за поръчител е каприз и/или, че има някаква уловка!
За една допълнително натрупана сума по кредита, особено ако всеки месец сте внасяли, кредитът не става изискуем, най-малкото се отива на среща в банката, предоговарят се условия.....Не мисли, че на банката й се занимава да ви вземе жилището, да се занимават с публична продан, тежести, адвокати и т.н. Тя просто си иска парите. Може да разсрочите кредита и макар и с по-неблагоприятни условия и за повече време, вноската да се намали и да не ви е тежко. Отделно няма да въвличате странични хора в случая!

# 241
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Ваше право да вярвате в каквото поискате. Аз мога да докажа, че последната ми вноска е от този месец и че съм била изрядна. Както и мога да взема движение на сметката и пак да докажа. А вие можете да си развивате теории какъв е станал кредита. Мога също и предложих да изпратя какви условия ми предлагат. Но е по-добре да не се доказвам, а да си съчинявате както ви харесва. Нещата са такива, каквито ги представям. Ваше право е да ми вярвате или не. Да се съмнявате или не. Само не разбрах. Първо съм финансово стабилна и желанието ми за поръчител е каприз, за това никой не се навива да ми стане поръчител, а сега вече кредита е изискуем и аз съм на улицата, ама пак никой не иска да ми помогне. Според писанията, трябва да се помага на крайно нуждаещи се, а според Бронте вече съм крайнонуждаеща се, но пък тогава никой не ми помага, защото вече съм бита карта. Нищо не се е променило във форума Laughing

Не, не си  крайно нуждаеща се. Не казвам това.
Просто информацията ти е противоречива и нелогична и  затова се  развихрих с предположения.
Така или иначе, щом всички са ти отказали, има обективна причина за това. И причината не е, че близките ти са неблагодарници и бързо са забравили услугите, които си им правила.
Просто искаш твърде много.
А те не искат или не могат да платят цената на твоето благоразположение.

Обърна ли се към Юробанк?
Много е възможно да ти помогнат.

# 242
  • Мнения: 46 523
...Мога също и предложих да изпратя какви условия ми предлагат...
Не е нужно. Просто кажи коя е банката, в която искате да рефинансирате и ви искат поръчител за ипотечен.

# 243
  • Мнения: 10 993
Няма ли начин този проблем да се реши без роднини. Не четох темата подробно, но когато си се справил сам удовлетворението е истинско. Ако не може без поръчители останете си в тази банка. Просто няма смисъл да си разочарована, пък и така на никой нищо не дължиш.
Аз пари на заем давам само малки суми без които мога да живея ако не ми се върнат. Поръчител не бих станала, а и не мога защото имам кредит. Пиша ти това за да не се чувстваш разочарована. Просто всеки си гледа себе си и в това няма нищо лошо. Лошо е когато имаме очаквания, а те не се осъществяват.

# 244
  • Мнения: 46
Ти какво очакваш от форума?
Всички да ти кажат колко си права, а другите - не?!?!


Не. Друго визирах, казвайки това. Че тук като влезеш да питаш от кой хляб да си купиш и вече са те развели  Mr. Green Та и с моята тема така.
Наистина благодаря на всички включили се, както и на анонимен, и по-острите съфорумки. Прави сте за доста неща, относно отношението ми към банковите институции, приятелите и роднините. Наистина имам върху какво да мисля, както и най-вероятно върху какво да работя. Не мога да се съглася само, че отказите са заради мен или съпругът ми. Както вече 95 процента написаха, че гаранти не стават по никакви причини, освен ако не е животозастрашаващо. Това ме кара да мисля, че и чисти като сълза да бяхме и друга да беше ситуацията, то отказ пак щях да получа. Просто защото такива са нагласите на хората, а не защото аз съм финансово неграмотна или там както беше.
Моля модератор да заключи темата!

# 245
  • Мнения: 21 476
Изводите ти да съвсем правилни. Хората просто не могат и не желаят да стават поръчители дори на близки.

Не на последно място кредитите  и банките вдъхват ужас на много хора, и с право, както стана ясно и от вашия случай.

# 246
  • София
  • Мнения: 4 349
Тази тема май върви на заключване  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green поредно  Whistling Whistling Whistling

# 247
  • Мнения: 3 228


[/quote]

 Както вече 95 процента написаха, че гаранти не стават по никакви причини, освен ако не е животозастрашаващо. Това ме кара да мисля, че и чисти като сълза да бяхме и друга да беше ситуацията, то отказ пак щях да получа.
[/quote]

Това е основната причина. И най - вече силно ограничената възможност на поръчителя да вземе кредит на негово име в следващите 9 години

# 248
  • София
  • Мнения: 2 431
Четох до стр. 7 и си мисля:
1. Поискайте си обратно заемите, които сте давали и погасете предсрочно с тях колкото можете
2. НЕ удължавайте кредита си. Погасете го за най-краткия възможен срок, за да ви отпадне от плещите и да си оправите кредитното досие
3. Не искайте от хората да се обвързват като поръчители, не е редно. Аз бих преосмислила сериозно отношенията си с някой, който има доста неподредено финансово поведение и иска  да го обвърже с мен за толкова дълъг период.

# 249
  • София
  • Мнения: 1 573
Моля модератор да заключи темата!

Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт