ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-10

  • 81 215
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33
Не не съм. Тепърва започвам с изледванията и бих искала да ме насочете какво точно да изследвам, а и да бъда подготвена при разговорите с лекарите. Значи да настоявам за Нк клетки, макар че тук се отнасят с пренебрежение към тях, а в Бг се счита за един доста сериозен проблем. А за тези авотиинунни, те различни ли са? Какво имате в предвид, какво да търсим? Отворена съм към всякакви съвети относно изследвания. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 144
Най-разпространеното автоимунно заболяване сред жените, което има отпошение към забременяването е Хашимото. Съветвам те ако можеш някъде да си пуснеш в лаборатория на гладно без кафе TSH и FT4 - те са за щитовидната и една кр.захар, заедно с тях - за всеки случай за диабет. Ако всичко е о'к, отиди на консултация с Имунолог, защото са адски много клетките на имунната система и той трябва да каже точно кои да  изследваш.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 554
Момичета,
Извинявам се за въпросът, но има ли профилактични генетични заболявания?
Успех Ви пожелавам! bouquet

# 33
  • Мнения: 33
В петък ще ходя да взема хромозомните изследвания и задължително ще попитам и за тези. Шакира много благодаря за вниманието, ще пиша пак в петък, дано само хромозомите да са си наред, друго всичко до колкото ми е известно може да се контролира. Поздрави от Германия

# 34
  • Мнения: 3 047
Момичета,
Извинявам се за въпросът, но има ли профилактични генетични заболявания?
Успех Ви пожелавам! bouquet

Разтълкувай моля те, профилактични, че нещо не можах да осмисля питането ти  newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 1 554
г - ца Магнетична,
Скрит текст:
]
Момичета,
Извинявам се за въпросът, но има ли профилактични генетични заболявания?
Успех Ви пожелавам! bouquet

Разтълкувай моля те, профилактични, че нещо не можах да осмисля питането ти  newsm78


Без тежки заболявания назад в поколенията.
 
Hug

# 36
  • Мнения: 3 047
г - ца Магнетична,
Скрит текст:
]
Момичета,
Извинявам се за въпросът, но има ли профилактични генетични заболявания?
Успех Ви пожелавам! bouquet

Разтълкувай моля те, профилактични, че нещо не можах да осмисля питането ти  newsm78


Без тежки заболявания назад в поколенията.
 
Hug


Има генетични заболявания, които се откриват само с тестове и реално никой не предполага за тяхното съществуване , съответно не е имало тежки заболявания в поколенията  Hug

Предполагам, че по подробна информация можеш да получиш от някой генетик  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 1 554
 г-ца Магнетична!  bouquet

# 38
  • Мнения: 5 060
Здравейте! И аз се записвам тук след изследвания след аборт. Оказа се, че имам завишени НК клетки и отделно 4G/5G, което в съчетание със завишени тромбоцитно левкоцитни агрегати налага аспирин протект през вечер, 2-4-дни преди овулация вливка интралипид, при бременност фраксипарин през ден, аспирин, че и пак интралипид.

Освен това съм с Хашимото и микроаденом на хипофизата.

Хубавото е, че съм при точните лекари (доц. Русев и д-р Начев) и съм оптимист, че догодина по това време ще сме трима в семейството  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 3 047
Здравейте! И аз се записвам тук след изследвания след аборт. Оказа се, че имам завишени НК клетки и отделно 4G/5G, което в съчетание със завишени тромбоцитно левкоцитни агрегати налага аспирин протект през вечер, 2-4-дни преди овулация вливка интралипид, при бременност фраксипарин през ден, аспирин, че и пак интралипид.

Освен това съм с Хашимото и микроаденом на хипофизата.

Хубавото е, че съм при точните лекари (доц. Русев и д-р Начев) и съм оптимист, че догодина по това време ще сме трима в семейството  Heart Eyes

след положителен тест и към 8-9 седмица пак интралипид  Peace

Важното е че си взела мерки и този път всичко ще бъде наред до термин  Hug

Аз също съм с Хашимото, но свалих ТАТ и МАТ с безглутеново хранене и селен, а ТСХ Русев ми го държа под  1 преди опита и после успяхме да го държим в норма и до сега. Другата седмица съм на изследвания и се надявам да е пак в норма  Rolling Eyes Успех  Hug

# 40
  • Мнения: 5 060
Да, да, имам схема за интралипида, но е вкъщи и по памет пиша. Иначе се храня безглутеново и като цяло нисковъглехидратно.

Явно Русев и Начев се разминават що се отнася до ТСХ-то.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 3 047
Да, да, имам схема за интралипида, но е вкъщи и по памет пиша. Иначе се храня безглутеново и като цяло нисковъглехидратно.

Явно Русев и Начев се разминават що се отнася до ТСХ-то.  Rolling Eyes

До колкото знам и съм си писала с момичета ходещи при Начев, той го иска под 2 за забременяване, но при стимулация скача от медикаментите, Русев го държи под 1, защото после и при имплантация скача поне 4-5 пъти. Иначе в първи триместър под 1, втори под 2  и трети пак под 1 - това важи и за двамата  Peace

# 42
  • Мнения: 5 060
Ох...честно казано се обърквам вече. Но пък от февруари досега от 0.05 ТСХ-то ми скочи до 2,5. Начев каза след 60 дни да пусна ТСХ, но ще го пусна средата на този, и без това ме бодат, че и направление имам  Laughing Усещам, че скоро ще започна с л-тироксина.

Иначе сега си писах с позната, също при Начев, вече родила. Казал й като на мен - до Б до 2,5, при Б - под 2  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 3 047
Ами ние онзи ден го коментирахме с няколко момичета, които ги следи Начев и тези са стойностите които им иска  Peace

Еутирокса / Л тироксин няма нищо страшно , аз го пия от 2009 и по никакъв начин не ми е променил нищо, но има тънкости при пиенето му - ако е сутрин на гладно и след час храна, час и половина два кафе  Peace Но той ще ти каже , важното е успешната бременност  Hug

# 44
  • Мнения: 5 060
Може. Вероятно го е съобразил и с други неща, може би аденома в хипофизата ми, знам ли Peace Имам план, написан черно на бяло от него, едва ли има лоши намерения към мен, за да ме прецака с тея стойности  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт