ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-10

  • 81 218
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 047
Може. Вероятно го е съобразил и с други неща, може би аденома в хипофизата ми, знам ли Peace Имам план, написан черно на бяло от него, едва ли има лоши намерения към мен, за да ме прецака с тея стойности  Laughing

Не съм имала в предвид това, само ти го споделям като информация, пък и нещата могат да се променят в движение  Peace Важното е нормална бременност до термин  Hug

# 46
  • Мнения: 122
Момичета, къде във Варна мога да пусна генетични и имонологични? Или ако знаете лаборатория която да ги изпраща до София примерно ще ви бъда благодарна.  Hug

# 47
  • Мнения: 3 047
Момичета, къде във Варна мога да пусна генетични и имонологични? Или ако знаете лаборатория която да ги изпраща до София примерно ще ви бъда благодарна.  Hug

Геника можеш генетични, но не знам при тях дали има имунологични Peace

Аз моите ги пусках при Конова в Бургас или Плевен, ако скоро няма да е в Бургас

# 48
  • Мнения: 420
Момичета, как да си направя кръвен тест за инсулинова резистентност ? Изисква ли се нещо предварително ? bouquet

# 49
  • Мнения: 3 047
Момичета, как да си направя кръвен тест за инсулинова резистентност ? Изисква ли се нещо предварително ? bouquet

пускаш си инсулин и кръвна захар на гладно  Peace

# 50
  • Мнения: 2 144
Марианка,
Купуваш от предния ден едно пакетче Глюкоза от близката аптека. Те знаят, че за това се купува. Преставаш да ядеш след 22часа предния ден. На сутринта до 9ч. трябва да си отишла в лабораторията, която си избрала на гладно. Даваш пакетчето. Там те ще ти го разтворят във вода. Първо ти взимат кръв на гладно за кр.захар и инсулин. След това ти дават да изпиеш разтворената глюкоза. Сядаш и без много ходене напред назад чакаш седнала 1ч. Отново ти взимат кръв за кр.захар и инсулин. Може да ти стане усилно, топло.. Заради това си избери централен офис на лаборатория с климатизация и е хубаво да виждаш някой мед.работник наблизо, ако се наложи.След като са ти взели кръв, сядаш и чакаш още един час. Отново ти взимат кръв за кр.захар и инсулин. Това е. Гледай лабораторията която си избрала да прави Хома-индекс към това изследване. Не знам какво е с точност. Но моята ендокриноложка настояваше да го има.

За инсулинова резистентност задължително се изследва кр.захар и инсулин на гладно, на първия час след поемане на глюкоза и на втори час от приемането и!!!

# 51
  • Мнения: 2 092
HOMA се изчислява от стойностите на инсулин и кр. захар на гладно  Wink

Аз съм правила ОГТТ бременна. Според д-р Начев няма нужда от него, 5 пъти питах, каза само инсулин и кр. захар на гладно за ИР.

# 52
  • Мнения: 3 047
И аз знам, че може по инсулин и кр.захар на гладно да се съди за ИР и по преценка да се пусне обременяване, защото ако няма проблем само излишно ще си натовари черният дроб  Hug

# 53
  • Мнения: 2 144
Аз нямах проблем на гладно. Нито на 120минута.Но на първия час бях с отклонение. Ако искаш да знаеш дали със сигурност е започнал някакъв процес, то това е истинското изследване.

# 54
  • Мнения: 1 849
Подкрепям Шакира.
Моите инсулин и кр.захар на гладно са ок, но кривата им на нарастване и спадане не е както трябва, затова пия метформинов препарат.
А и 75 гр глюкоза не са толкова много, особено за хора като мен, които могат да ядат сладко до смърт  Mr. Green
И малко по темата- някой изследвал ли е хомоцистеин заради мутация в МТХФР гена? А В12 заради мутация в МТРР? newsm78

# 55
  • Мнения: 3 047
От тази гледна точка има резон за обременяване  Peace

При мен инсулина е висок на гладно и повечето с които съм говорила е било така  Thinking

# 56
  • Мнения: 77
Здравейте.Искам да попитам знаете ли този кариотип за колко време става готов ние с мъжат ми дадохме кръв на 15юли и още нищо  много се притеснявам какво става,звънях но никой не отговаря на телефона

# 57
  • Мнения: 405
Здравейте и от мен,след един мисед аборт в 6-7 седмица си пуснах изследване за тромбофилия а това е резултата:


Резултат:Хетерозиготен генотип А/G за +505А/G (TAFI)

Коментар:Носителство на алел +505G в TAFI гена(в хомо или хетерозиготно състояние) се асоциира с предразположение към повтарящи се спонтанни аборти,репродуктивни усложнения и дълбоки венозни тромби.

Как бихте го коментирали?

# 58
  • Мнения: 228
Здравейте момичета,
Някой може ли да ми помогне с разчитането на имунологичната биопсия.
Когато я правих, Шефкетова ми писа СМС, че е била добра, но аз си поисках да ми я дадат на хартиен носител.
Можете да видите какво са написали като резултат, което не ми звучи много добре. Края на септември имам час при Персенска, но ми се иска, ако мога да подобря резултата до тогава с нещо.
Ако някой може да помогне ще съм много благодарна.

# 59
  • Мнения: 2 144
Отиди на консултация при имунолозите, те ще ти кажат, защото те са я правили.
А можеш да отидеш и при доц.Русев в Малинов за второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт