Орязания референдум на Слави

  • 9 194
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 330
На 29.10  щяло да има "наказателен" концерт на Слави на Орлов мост, дали?  Дали ще му разрешат да опъне сцена в центъра на София и да блокира транспорта за часове  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 3 157
Въх!За какво ще ни наказва този славей гласовит?
Да не забравя да си пусна отпуска и да се омета навреме

# 47
  • Мнения: 248
Каквито и да са въпросите в референдума, има два възможни начина да им се отговори -  с Да и Не
Не е казано, че зададе въпроса за намаляване на броя на депутатите, всички гласували ще кажат Да. Нали?
Но така ще може да се види каква е нагласата на хората, какво е мнението им и да се прецени какви действия да се предприемат, за да са удовлетворени и двете страни.
И ако има въпрос за алкохола, както беше даден примера,  то хората ще има право да кажат и НЕ, нали? Не знам вие с какви хора общувате, но аз не познавам дори 1 , който би казал Да.

# 48
  • Мнения: 340
И ако има въпрос за алкохола, както беше даден примера,  то хората ще има право да кажат и НЕ, нали? Не знам вие с какви хора общувате, но аз не познавам дори 1 , който би казал Да.
Добре де, а на въпрос "Трябва ли да се намали размерът на данък сгради, здравните вноски, данък общ доход, и корпоративния данък"(или същият въпрос, ама директно дали да се премахнат изобщо). Еми казвам ти тогава наистина ще има само няколко икономисти-ексцентрици, които ще гласуват против, масата ще си го гласува, а после  Laughing

ПС Хехе 29-и X. Да подгреем масата за изборите и референдума, които са следващата седмица на 06.11. Само дето така и не разбраха че има разлика от това човек да се радва на "7,8 и ще си паднала....и....Петко льо, капитанине,Петко льо, командирине," и това да провежда политическите виждания и интереси на даден тв водещ Simple Smile Надявам се да не се състои, или поне да не го дават по телевизията за да внушават на неориентираните.

# 49
  • Мнения: 248
И ако има въпрос за алкохола, както беше даден примера,  то хората ще има право да кажат и НЕ, нали? Не знам вие с какви хора общувате, но аз не познавам дори 1 , който би казал Да.
Добре де, а на въпрос "Трябва ли да се намали размерът на данък сгради, здравните вноски, данък общ доход, и корпоративния данък"(или същият въпрос, ама директно дали да се премахнат изобщо). Еми казвам ти тогава наистина ще има само няколко икономисти-ексцентрици, които ще гласуват против, масата ще си го гласува, а после  Laughing

Може би си права, но с достатъчно добра разяснителна кампания за последиците от направения избор, преди самия избор, смятам, ще се стигне до правилно решение.
Ако примерно искам да ми махнат такса смет, след като ми стане ясно, че боклуците ми ще стоят в коша пред вратата и никой няма да ги извози , и ще живея в мърсотия и смрад - ами ще предпочета да си плащам за услугата Simple Smile
Въпроса за мен е в това, че при такива инициативи никога не се набляга на това до какво биха довели подобни действия и избори. И почват да събират подписи за нещо, без да са дали подробности, детайли, възможни развития, последици...

# 50
  • Мнения: 340
Въпроса за мен е в това, че при такива инициативи никога не се набляга на това до какво биха довели подобни действия и избори. И почват да събират подписи за нещо, без да са дали подробности, детайли, възможни развития, последици...
Именно!

Обаче ако трябва да сме честни...дори и да се обяснят нещата...материята е много гъвкава, това не е масло да го разрежеш с нож. Това не е точна наука, това е политика, икономика, интереси, лобита...В смисъл, дори и да обяснят какви ще са евентуалните резултати и какво се цели, пак ще има хора, което да го оспорват, просто защото е относително и зависи от гледната точка. Това е все едно да се каже кое по-удачно "по-лявата политика или по-дясната", "повече свобода на пазара или повече регулация", "по-ниски данъчни ставки или повече преразпределение", "повече от Невидимата ръка или повече от наредбите на министерството". Колкото и да се обяснява и разяснява, няма как да се каже кое е "абсолютното правилно", зависи от това на какво е привърженик "избирателят, слушателят, наблюдателят", или по точно какво му е внушено Laughing

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Каквито и да са въпросите в референдума, има два възможни начина да им се отговори -  с Да и Не
Не е казано, че зададе въпроса за намаляване на броя на депутатите, всички гласували ще кажат Да. Нали?
Но така ще може да се види каква е нагласата на хората, какво е мнението им и да се прецени какви действия да се предприемат, за да са удовлетворени и двете страни.
И ако има въпрос за алкохола, както беше даден примера,  то хората ще има право да кажат и НЕ, нали? Не знам вие с какви хора общувате, но аз не познавам дори 1 , който би казал Да.
За да се провери нагласата на хората си има социологически агенции. Плащаш си и ти правят проучване. Не с държавни пари и не с референдум.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 328
Лили, резултатът от референдум задължава, за разлика от социологическото проучване, чийто резултат може и да не оповестиш.
а, да, и социологическите проучвания нали не мислиш, че си ги плащат от джоба?

# 53
  • Мнения: 3 827
Резултатът от референдума не задължава, ни най-малко,
въпростите са безумни и подмолни, както всичко негово,
популистки и преследващи користни цели,
не бива тълпата да се оставя да решава, тъй като лесно се засилва наляво и надясно- Брекситът е най-пресният и ясен пример ...

# 54
  • София
  • Мнения: 4 328
моето разсъждение за референдум е като за форма на пряка демокрация в идеален вид.

зрелостта на едно общество за нея, е силно субективно определима. в конкретния случай, твоето определение eau, идеално илюстрира общото мнение: "не бива тълпата да се оставя да решава". "проблемът" е в мислещото малцинство, силно разграничаващо се от нея.

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз съм против тълпата, особено за такива преднамерени въпроси.
Видях какво направи тълпата, когато скочи за тока. Толкова малоумен протест от толкова много хора, че и самозапалени имаше.

На който му трябва проучване да си го прави за своя сметка, а не за сметка на държавата.
Даже проучването ще е по-достоверно, защото извадката ще е подбрана по определени правила, за разлика от извадката на гласуващите за глупав референдум.

# 56
  • София
  • Мнения: 452
С. отдавна е навлязъл в дълбоката вода. Даже е толкова надълбоко, че представа си нямаме. Опитва се да се изкарва някакъв патриот, който мисли доброто на БГ, но всъщност гледа към властта със хищни очи. Това е, нищо ново под слънцето.
Българинът е късопаметен. Кой ли помни как навремето със същия плам Трифонов дълго време агитираше срещу НАТО? Обаче в деня на тържествата по случай приемането на България за член Трифонов и Ку-ку бенд участваха в концерта на 2 април, славославещ "сакралното" членство.
Оттогава нито дума, ни стон срещу НАТО в неговите предавания.

"Всичко става с пари. Това, което не става с пари, става с много пари."

Общи условия

Активация на акаунт