Кучкари vs останалите

  • 64 463
  • 1 145
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 916
Разбира се, че става по-добре, ясно се вижда. Има вече изграждаща се култура на отглеждане в града и доза съобразяване. Ще дойде момент, в който съвестните и отговорни стопани ще са повече. Peace И ще има повече дребни недоразумения, отколкото грубо навлизане и погазване на човешки и животински потребности и от двете групи. Peace

# 811
  • Мнения: 14 478
По тесен тротоар не ме притесняват кучетата с каишки, а повече дворните кучета, които се мятат по оградите с лай и ръмжене. Инстинктивно отскачам на платното, защото се стряскам, да не говорим за деца, които трябва сами да минат по такъв тротоар.
Но манталитета на чичо Ангел го обсъдихме вече - с тези хора не можеш да се разбереш никога, а и не биха разбрали, че буквално застрашават живота на хората по този начин - той си има куче, има си двор, ще си прави, каквото иска, пък ти минавай от друго място, като си толкова отворен или скачай под колите, него не го интересува.
Има едни други чичовци, които си гледат дворно куче, но оставят вратата на двора отворена, за да ака животинката в общото и да не засира частния двор. Но кучето, след като е свикнало да сере на улицата пред двора си често смята тази част от улицата за своя територия и ако случайно не знаете това тежко ви.
 Онзи ден имах сблъсък с подобен дворищно -уличен Шаро, който реши да ме гони на другия тротоар, защото този, по който вървях аз бил негов. Аз така или иначе винаги очаквам на село подобни изненади, но някой друг може да си ходи нахапан и травмиран дълго време...

# 812
  • Мнения: 22 036
То и тук Янтра заяви, че в нейния си двор ако иска и тигри ще си развъжда. Аз съм на по-друго мнение. Вярвам, че моят двор е част от общия голям двор и е редно да се съобразяваме едни с други, съвсем простичко казано.

 Hug Прави ми впечатление, че за разлика от миналогодишни теми, в тази дискусията си върви доста нормално. Явно кучкари и некучкари сме посвикнали едни с други и намаляват изцепките и от двете страни. Сигурно след години ще е още по-добре.

Променят се разбиранията на кучкарите в положителна посока. Когато аз гледах куче в София никой, ама никой никога не чистеше. Не се и споменаваше за терени за разходки и подобни.

С кучетата в двора няма оправия. Лаят, за съжаление и моето лае и не успях да я отуча, но поне оградата е на 10 метра от тротоара.

# 813
  • Мнения: 12 681
Кучетата бяха много по-малко, а бездомни изобщо нямаше.

# 814
  • Мнения: 22 036
Пак говориш наизуст. През 1998-2007 имаше и бездомни и мнофо домашни кучета. Все пак не говоря за преди 30-40 години.

# 815
  • Мнения: 4 301
Смятам за похвална тенденцията все повече семейства да гледат домашни животни. Само нека бъдат отговорни към хората и към любимците си. Проблеми могат да възникнат винаги, но е редно възможността за това да се свежда до минимум, с общи усилия и повече емпатия.

# 816
  • София
  • Мнения: 12 374
2000-та живеех сама в Гео Милев, около нас имаше бум на кучета - и домашни, и бездомни. После живях няколко години в Дружба, там беше още по-зле. Никой не чистеше, никой не си хващаше кучето..пълна анархия.

Даун е права, разликата между тогава и сега е фрапантна. За щастие, промяната е към добро.

# 817
  • Мнения: 340
Онзи ден имах сблъсък с подобен дворищно -уличен Шаро, който реши да ме гони на другия тротоар, защото този, по който вървях аз бил негов. Аз така или иначе винаги очаквам на село подобни изненади, но някой друг може да си ходи нахапан и травмиран дълго време...
И как отърва кожата? Просто не показа че те е страх ли или използва техники за стабилизиране на пулса и кръвното налягане...Как им се измъкваш?

# 818
  • Мнения: 340
Даун е права, разликата между тогава и сега е фрапантна. За щастие, промяната е към добро.
Като всяка сфера на живота ни, върви към подобряване, обаче мнооого бавно или поне не толкова бързо колкото е "нормалното" или колкото ни се иска на нас. Просто всичко е въпрос на време.

# 819
  • Мнения: 8 970
Онзи ден имах сблъсък с подобен дворищно -уличен Шаро, който реши да ме гони на другия тротоар, защото този, по който вървях аз бил негов. Аз така или иначе винаги очаквам на село подобни изненади, но някой друг може да си ходи нахапан и травмиран дълго време...
И как отърва кожата? Просто не показа че те е страх ли или използва техники за стабилизиране на пулса и кръвното налягане...Как им се измъкваш?

potrebitel7777, и тебе ли те гони параноята???
Затова ли пусна темата - да ни гледаш сеира?

# 820
  • София
  • Мнения: 12 374
Даун е права, разликата между тогава и сега е фрапантна. За щастие, промяната е към добро.
Като всяка сфера на живота ни, върви към подобряване, обаче мнооого бавно или поне не толкова бързо колкото е "нормалното" или колкото ни се иска на нас. Просто всичко е въпрос на време.
Това е и една от причините да не емигрирам, въпреки натиска на мъжа ми.
Искам тук да стане добре и "нормално", слабо ме вълнува какво е в Германия или Италия или Китай, извън чисто туристическия интерес.
Искам тук да има работещи закони, да е чисто и приятно навън. Надявам се, ако не децата ни, то поне внуците ни да го постигнат.

Утро, каква параноя? Мен ме е гонило куче, щях да се гътна от страх. С 2 скока взех най-близкия дувар - после даже ходих да го гледам и не можех да повярвам, че съм го качила.

# 821
  • Мнения: 8 970
Имам предвид маниера на списване на weissbier

# 822
  • Мнения: 1 748
И мен сутринта ме гонеше и лаеше едно куче. Колелото много ги дразни. Мен пък ме дразни, че ще ме съборят. Поправка, страх си ме е направо. И мен ще сгазят и кучето...
Ама какво да направя...

# 823
  • Мнения: 14 654
Трябва да снимам гнусната мобилна кухня за помияри, която лудата на квартала е направила за бездомните - няколко тарелки, пълни с различна по цвят и консистенция попара и едно срязано шише от минерална вода, от което да пият  Sick Сега ми кажете, че от добрина го прави, а не защото е побъркана. И познайте може ли да се минава покрай тия пунктове, когато песовете са в района.

# 824
  • Мнения: 6 978
Преди няколко месеца с моя приятел бяхме над Симеоново по едни пътечки на разходка. Пътеката беше тясна. Трябваше да се разминем с едно огромно куче - на максимално къс повод и с намордник. Приятелят ми мина съвсем внимателно около него да го заобиколи и онова с такава ярост се хвърли в опит да го захапе въпреки намордника, че ако нямаше такъв - приятелят ми щеше сега да е без ръка. Стопанинът изобщо не изглеждаше изненадан, само ни изгледа и си продължи. Та на мен въпросът ми е - защо някой би искал да отглежда изобщо толкова свръх агресивен домашен любимец и какво става, ако това нещо излезе на свобода?  #Crazy

Според мен такива животни са опасни и за самия собственик.

Общи условия

Активация на акаунт