Боледуване на децата ни - тема 42

  • 46 809
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 627
болничен може да издаде всеки лекар, който е прегледал детето и прецени, че има нужда от домашно лечение.  Peace аз педиатър не ползвам, освен за направления и ваксини. винаги ходя при тесен специалист за конкретния проблем, доста се разочаровах от общопрактикуващите педиатри, а по впечатления от приятелки с деца - и те не могат да намерят “своя“ лекар.

# 676
  • Северозапада
  • Мнения: 5 489
Аз бях изключително доволна от педиатърката на детето в София. Винаги е действала адекватно. В началото се съмнявах в преценката, но с течение на времето се оказа, че винаги е била права. Понеже има много пациенти, се е случвало да чакаме дълго, но винаги ни е приемала.

# 677
  • Мнения: 6 791
болничен може да издаде всеки лекар, който е прегледал детето и прецени, че има нужда от домашно лечение.  Peace аз педиатър не ползвам, освен за направления и ваксини. винаги ходя при тесен специалист за конкретния проблем, доста се разочаровах от общопрактикуващите педиатри, а по впечатления от приятелки с деца - и те не могат да намерят “своя“ лекар.
Преди яслата освен за консултации и един-два пъти за нещо банално, не ми се е налагало да ходим. Затова не знаех какво ни чака. Безумни опашки, преглед отгоре-отгоре като през половината време говори по телефона и задава едни и същи въпроси по 2-3 пъти. Та и аз се отказах да ходим при нея. Не бях сигурна дали мога да получа болничен от друг, затова днес я посетихме. Предходният ми работодател не искаше болничен ако отсъствам до 3 дни и затова не съм се интересувала. Отскоро обаче съм на ново място и ми беше нужен.
Мерси момичета, пожелавам здраве на всички дечица, аз малко се отчаях напоследък покрай тези боледувания.. ooooh!

# 678
  • Мнения: 2 532
Аз скоро не съм писала в темата, понеже бях спряла сина ми от градина още в края на март. Но понеже със започването на учебната година, отново го пуснах и съответно пак сме в джаза, се включвам пак. От тази сутрин е със запушен нос и температура. Засега изписаното е Олинт за носа и Орофар за гърлото. Обаче той ми е голям инат - не дава доброволно да пръскаме нищо и е голяма борба. Какво влиза, какво не... Сутринта след Орофар плюеше по земята ooooh! Понеже не съм го пробвала, кофти ли е на вкус да попитам? Пари ли, горчи ли?

# 679
  • Мнения: 69 239
Леко люто...абе слаба ракия е Laughing
И моят не дава...

# 680
  • shumen
  • Мнения: 18 225
Да се оправят всички болни.
Палитра,и моя не дава.
Радева,аз знам,че болничен може да издаде всеки лекар,който е прегледал детето.
Лисе,не съм сигурна,но мисля,че не е.

# 681
  • Мнения: 1 961
Моето като се разкашля от вчера, бях сигурна, че е със спазам, виждам, че е задръстен със секрети. В спешното казаха че не било спастичен бронхит. Направо дежавю имам от миналата зима с тази разлика, че вентолин нещо не помогна и продължи да кашля неспирно. Някой да е инхалирал с атровент? Какво е това вкъщност?

# 682
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Това консултирала ли си го с лекар? Производно на атропина е, отпуска гладката мускулатура, пречи на секрецията, но и забързва сърдечния ритъм и се изписва и на астматици. На мен са ми слагали при секциото, като ми се забави сърдечната дейност. Не е безобидно и не е за честа употреба.
Аз пак препоръчвам смяна на климата и разходки в гората. Мога да се похваля с две некашлящи деца, а още вчера им спрях всичко. Остава лека хрема, но и нея ще победим Simple Smile

# 683
  • София
  • Мнения: 11 536
Fervor, браво, предполагам процедурите са спомогнали за спиране на кашлицата.
Аз както бях с хрема, мина ми в събота. В неделя бях супер, през нощта ме заболя гърло и сега подкашлям. Вчера повече, днес съм много по-добре. Детето се държи. Моля се да не я заразя, ако изобщо е някакъв вирус това.
Болните да оздравяват.

# 684
  • София
  • Мнения: 4 144
Здравейте,

Скоро не съм се включвала тъй като миналата зима я изкараме горе долу леко с изключение на една скарлатина в началото на декември и целия месец си поседя вкъщи.
След това изкарахме един по сериозен спазъм и стигнахме до урбазон и това беше.
Сега от септември вече е на градина и се надявам нещата още повече да се подобрят, но ще видим. Носа и е запушен, а сопол не тече. Само като го промия и я накарам да издуха излиза впръсканата вода + засъхнали секрети. Тези вируси от сега започват, пък до зимата не знам какво ще стане.

# 685
  • Мнения: 6 627
Алекс, ти си познаваш детето, но при така описаното при моето означава, че носът е задръстен от гъст секрет и най-много, което вадя са корички и някой и друг сопол като ластик  Sick тогава гледам да втечня хремата и да започне да чисти, защото такова задръстване най-често ни докарва бактериална инфекция. ако няма нищо друго, обикновено чистя с фр, капя грипстоп или сребърна вода.
Фер, много добри новини, браво!

# 686
  • Мнения: 69 239
Запушен нос не винаги означава, че има гъст секрет. Просто лигавиците са набъбнали и увеличени, а от там и затрудненото преминаване на въздух. Не излиза нищо, защо няма нищо...

# 687
  • Мнения: 6 627
така е, Тете, аз затова казвам, че при моята положението е такова, щото при нея безобидно запушване няма. но си има дечица, при които просто отминава, без влошаване Peace

# 688
  • Мнения: 69 239
Толкова запушен ми е бил носът, че като пръсна и излиза обратно...не може да пробие направо. Mr. Green И на синока скоро така му пръсках, а то излезе обратно всьо и му оля блузата, та диването църкаше после Whistling

# 689
  • Северозапада
  • Мнения: 5 489
Нашият вирус май преминава в бактериална. Скърца като диша, снощи и Т вдигна, сополи на килограм. Ще започвам АБ. Този път нещо не реагирах от началото. Обикновено със сополи тръгва, а сега първо кашлица, сополи и накрая Т. Майка ми е срещнала вчера майката на дете от нейната група и казала, че били само 4 деца и и се обадили, че и нейното е с Т. Явно е някакъв силно заразен вирус.

Общи условия

Активация на акаунт