Боледуване на децата ни - тема 42

  • 46 786
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 4 142
Мраве, ужас. Бързо да се оправя София. Сега има такъв вирус със сополи, кашлица и Т.

sylviana, мерси за споделеното. При нас ако има сополи или тръгват като река и после като ги спра отиват назад и започва кашлица. А този път си личи, че лигавицата е набъбнала. Промивам често носа, но просто нищо не излиза. Надявам се да се оправи и да не се стига до по сериозни лекарства.

# 691
  • Мнения: 793
Мамчета, на нас ни откриха гъбичка в акото  ooooh! Ужас, и то малко преди яслата. Изписаха ни Имунокол сироп с коластра. Въобще не знам дали ще ни помогне. Дано поне му засили имунитета.
Бързо оздравяване на всички болнички.

# 692
  • Мнения: 6 618
не се шашкай, много деца имат, провокират се от оралните аб. ако е кандида, добре се повлиява от пробиотици, не ви ли изписаха някакви?

# 693
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Гъбичката не пречи на яслата, то си е за самото дете. Пробиотик и фунгостатин го оправиха моето дете щато имаие гъбички. Тогава беше случая с продължителния прием на пробиотик. Оквен това ограничихме хлебните, захарните и млечните, че са захранка на гъбите.

# 694
  • Мнения: 793
Т.е. самият пробиотик провокира растежа на гъбичката, така ли? Иначе и аз знам, че мляко и захар я подхранват! Кандида е, да. Чудя се от какво се е появила, като скоро не е пил АБ... всъщност пи суметролим, да не би пък той да е причината! Изписаха ни Имунокол перфект сироп - с коластра и пробиотик. Благодаря ви, момичета  Hug

# 695
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Т.е. самият пробиотик провокира растежа на гъбичката, така ли?
Не, помага за лекуването на гъбите.

# 696
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Не, тогава оздравително й изписаха удължен прием на пробиотик след като видяхме резултатите. Фунгостатана беше 10 дни. На следващата проба беше чиста вече. Но при малката беше микс от адено и рота вирус и кандидата.
Пробиотикът само ще помогне да нормализира чревната флора. За коластрата не знам, може пък да е от полза, не са ни я изписвали тогава. Има хора, които са предразположени просто и при някакъв срив в имунитета, трудно усвоима храна или лечение, се провокират гъбични инфекции. Суметролимът е гаден, аз го мразя и е факт, че и при двете ми деца е предизвиквал подрискване.
Успешно лечение и дано на контролата да е чиста. Просто внимавай с храненато и си следвай лечението. Бързо минава и не  е заразно.

# 697
  • Мнения: 653
Мраве, ужас. Бързо да се оправя София. Сега има такъв вирус със сополи, кашлица и Т.
Говори ми за вируси...  Whistling на 21.09 малката си дойде от градина с хрема, сополи, малко Т вдигна. За 3-4 дни я оправих, но след нея започнахме аз и баткото. Голяма гадост, ей! Мен ме втресе, зверска хрема, един ден бях като парцал, и ми трябваше почти седмица да се оправя (даже носа ми още не се е оправил съвсем от херпесите), една гадна кашлица ме беше подхванала... Децата изкараха миналата седмица вкъщи, слава Богу, сравнително леко и бързо мина при тях. Дано тази учебна година да минат само с някоя и друга хрема!!!  Praynig

# 698
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Мраве,ужас.Дано се оправи скоро София.
Алексче,и мен не ми се мисли с тия вируси.Още не е дошла зимата,а се почна.
Флоринчето,да я оправяте скоро тая бактерия.
Фер,супер.Явно процедурите са подействали при Вас.

# 699
  • Мнения: 1 874
Че то вируси си има целогодишноо. Ние се записахме вече с първо отсъстване в първи клас- разпространения  явно вирус- сополи, температура, гърло, кашлица - всичко почна от четвъртък нощта срещу петък миналата седмица.
 Нямаше как да го пусна с тая кашлицаа понеделника..той почти не спряя...  за сега я поовладяхме, тази нощ  и сутрин  го няма онова нон стоп кашляне.То един куп неща -  чай от лайка, мащерка , борови връхчета, семчестата част на дюлите- пие на корем.И инфлуцид на 2 часа 2-3 дни, сиропи два - Ериус и Еуреспал, таблетки за смучене Анзибел , вит Ц, капки Унифлокс, инхалации с Пулмикорт, които като гледам май като не правя редовно, а само така при кашлица май имат по - голям ефект. Остана ни само сопола- таз сутрин бая издуха... за носа  освен Унифлокса, правя отвара от лайка и леко топла пръскам със спринцовка в носа и малко след това духа .. и какви чудесии излизат... Laughing  Утре май ще е на училище вече, ако беше градина щях да го задържа още до края  на седмицата.Тя и извинителната бележка от ЛЛ е до петък включително.

 ant G -  Как сте днес ?   Аз съм забелязала при нас, че когато тръгне с хрема обикновенно нещата са по-умерени...развива си и кашлица, или температура или и трите  заедно- както сега стана при нас,но са някак по умерени нещатаа. Но почне ли директно с кашлица или температураа... е по тежичко самото боледуване. Това са моитее впечатления от моето дете.

Последна редакция: ср, 05 окт 2016, 08:27 от Lightning

# 700
  • Мнения: 588
Сподели за отварата от лайка за нослето. Как я приготвяш?

# 701
  • Мнения: 1 874
Ами взехме от аптеката цвят лайка, не в пакетче .Слагам малко  вода колкото за деня и една чаена лъжица цвят лайка като заври,като поври 3-4 минутки свалям от котлона, малко като поистинеи прицеждам, сипвам малко  в една ракиена чашчица колкото заа една промивка и като стане вече само леко топла промивам носа със спринцовка.Така по няколко пъти на ден, като за всяко промиване наливам на ново в чашицата и леко притоплям  на микровълновата, да е съвсем леко топла.Така повече сополки  успява да издуха, иначе застават назад и смърка чувам ги, но не може да ги изкара- явно от топлото се поразтварят и по- лесно е да ги изкара- понеже са гъстички белезникави такива. Пробвах и докато ври лайката да диша над съда с кърпа на главата но не иска, парело му.

# 702
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Лайт, по-добре е днес. Но от вчера давам АБ (не помня да ли го писах). Пие Сумамед. Днес няма Т, но още свири. Снощи даже се чудих дали да не ходим в спешното да и сложат урбазон, защото така скърцаше и свиреше, направо оркестър. Записах я на телефона. Днес продължавам да чувам скарцане, но е по-малко. Аз направо не се усетих накъде отиват нещата в началото. Ако бях почнала още петък-събота пулмикорта, сигурно щеше да се размине и да не стигаме до АБ. За следващ път ще го имам в предвид.

# 703
  • Мнения: 1 874
Аз веднага го почнах като почна да кашля,даже си позволявам да инхалирам по 1 респула сутрин и по 1 вечер като е повече кашлицата.Даже лекарката ми е писала на рецептата преди.
Сега като ходихме на преглед и  да ни изпише Пулмикорта,каза че не го намира в компюръра и че вече го нямало на респули... Thinking Да ходим при алерголожката да изпише друг...Аз имам запаси де.При вас как е,на респули ли ползвате ?

# 704
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Има нов код RF 199 откакно смениха опаковката на 30 бр.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт