Бебешките стаи

  • 16 667
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 271
Има тема за детските стаи, но видях, че основно се коментират стаи за по-големи деца - над 3-4 годинки.
На нас ни предстои обзавеждане на бебешката стая и след много гледане в нета, много обикаляне на място вече харесахме обзавеждането. Пускам тази тема и за други мами, които искат да коментират обзавеждането на бебешката стая - производители, качество, цени, намаления и т.н.

Ние избрахме ето това за нашата бебешка стая и днес ще поръчаме. Хубавото на това обзавеждане е, че много бързо се превръща в стая за дете - над 3 години и продължава да е красиво.






# 1
  • Мнения: 46 518
И аз съм привърженик на бялото, става за всички възрасти, само леглото ще смените след няколко години Simple Smile
Позволява и коренно различен облик на стаята само с една смяна на латекса по стените, като всички цветове на дъгата са на разположение, докато при цветните мебели винаги се налагат ограничения, за да си паснат.
Не на последно място - колкото и да е странно, се цапат по-малко от тъмните (или поне не личи толкова Laughing).

Ние го правихме по поръчка, защото още не беше навлязло като тенденция в България и където го намерихме беше на безбожни цени. И въобще с такова впечатление оставам за готовите - съотношението цена/качество нещо не отговаря съвсем на очакванията ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, аз също затова харесвам бялото. Можеш да смениш всички останали аксесоари, цвят на стените/тапети/стикери и напълно се променя облика. То това легло става на диван -легло като му се махне всичко, плюс това има и още едон допълнително място за спане за дете -гост, което се издърпва отдолу.

https://www.cilek.com/eng/softy-8480

На горната страница се натиска на дясно-лява картинка и се вижда как се променя стаята. Аз нещо на мога да я сваля снимката.

# 3
  • София
  • Мнения: 23 165
Скрит текст:
ето я и другата снимка.

за мен лично прекалено много неща има в тази стая, за съвсем бебета става, но като започне да се придвижва всички тия чекмеджета са като магнит, лесно се нараняват с тях.
за моето дете идеалната бебешка и детска стая е празната такава, с няколко кутии за играчки, от мек материал.
гардероби, легла, скринове, те са за родителите, не за децата.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Бамба  Hug
Като почне да ходи и да прави бели ще слагаме ограничители и ще махнем всички ниски неща. Но сега няма къде да й съхраняваме вещите.
Тя първоначално ще има и една люлка малка в нашата стая, че да може да спи при нас първо. Не знам как ще е при нас, то със сигурност всяко дете е различно, но времето ще си покаже.

Ей тази люлка много ми харесва, пак е същата фирма, но минус е, че няма колелца, а ми се иска да мога да я движа из къщата.



Дайте идея за бебешка люлка до 6 месеца. Другата, която харесах е на Бейби Дан - немска фирма. Те имат и много хубави предпазители и ограничители за деца.



# 5
  • София
  • Мнения: 23 165
предпазителите предпазват няколко пъти, после някак си с упоритост успяват да ги елиминират.
затова колкото по-малко опасности толкова по-добре.

# 6
  • Мнения: 98
Здравейте, много се радвам, че отворихте такава тема, ако се превърне и в тема за "всичко, което ми трябва за бъдещото новородено" ще съм още по щастлива.  Wink
Това, за сега е и моят избор за бъдещата стая, креватачето и скрина от снимките на Магнолия. Не съм ги виждала на живо, но ще ....
По отношение на кошче (защото идеята ми е първите 1-2-3 месеца да е при нас в спалнята, а междувременно да купим обзавеждането за бебешката стая), случайно попаднах на един продукт 3 в 1, при който кошчето за новородено се превръща после в шезлонг и стол за хранене. Изглежда супер на снимките .... съжалявам, но понеже почти не пиша, а само чета, въобще не съм в час как да поствам снимки.

# 7
  • Мнения: 4 696
Ох, малко болна тема за мен. Трябва да събера близнаци в стаята 10кв.м.  Shocked. Имам някакви варианти, но....няма да е лесно. Иначе и аз искам в бяло, харесвам винтидж стила и сега си търся ретро скрин.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271

Здравейте, много се радвам, че отворихте такава тема, ако се превърне и в тема за "всичко, което ми трябва за бъдещото новородено" ще съм още по щастлива.  Wink
Това, за сега е и моят избор за бъдещата стая, креватачето и скрина от снимките на Магнолия. Не съм ги виждала на живо, но ще ....
По отношение на кошче (защото идеята ми е първите 1-2-3 месеца да е при нас в спалнята, а междувременно да купим обзавеждането за бебешката стая), случайно попаднах на един продукт 3 в 1, при който кошчето за новородено се превръща после в шезлонг и стол за хранене. Изглежда супер на снимките .... съжалявам, но понеже почти не пиша, а само чета, въобще не съм в час как да поствам снимки.

Ние вече поръчахме обзавеждането и го чакаме края на септември. Много се колебае между това което поръчахме и серията Романтик.
Принципно не пречи да се обсъждат и други неща свързани с новородено или с бебето като цяло, но си има много различни теми за бабешоците.  Ама аз не го приемам за срам ако говорим за бебешки те ванички например  Simple Smile



Бананче, винтидж и на мен ми харесва  Grinning а 10 квадрата за малките шушки са си достатъчни сега.

Те даже могат и на едно място първоначално да спят.

Аз също нямам а много пространство, защото едната стена в бебешката стая ще е заета от вграден гардероб в бяло заемащ цялата стена. И остава горе долу твоето място. Освен това искам и един диван да сложа там за мен. Ама нещо не мога да си харесам. Това, което ми харесва или е много и скъпо или много голямо.
Някакъв такъв диван ще ми е нужен.


# 9
  • Мнения: 4 696
Aми аз? Laughing За тях има място - да, ама за мен няма. Laughing

# 10
  • Мнения: 98

Ние вече поръчахме обзавеждането и го чакаме края на септември. Много се колебае между това което поръчахме и серията Романтик.
Принципно не пречи да се обсъждат и други неща свързани с новородено или с бебето като цяло, но си има много различни теми за бабешоците.  Ама аз не го приемам за срам ако говорим за бебешки те ванички

 Доста си приличат, аз ще реша когато ги видя на живо. Все пак те поздравявам за добрия вкус (понеже и диванчето от последната снимка ми хареса  Wink ).
Има много теми, но точно защото са много и са разпиляни, а и са толкова "разводнени" (защо еди-кой-си щял да плати толкова много пари за Стоке напр. и т.н.), че почти нищо не ми беше от полза, а и честно казано не ми беше приятно да участвам.
Нищо не съм купувала още,  за сега само избирам и се опитвам да си направя списък, но пък съм си избрала (набелязала) обзавеждането, количката и марката на шишетата и помпа (ако ми трябва). Нямам идея какво друго ще ми трябва, в какво ще спи Душичката през първите 1-3 месеца и др. доста важни неща, които ще са ми  нужни още отначало ?!  ooooh!
 Давай сега за ваничките  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 792
Много са красиви тези стаи, но може и да са много нефункционални. Голям мерак си е първата стая, но съм на мнението на бамбарадамбара. Детската стая на сина ми представляваше празна такава, с весел латекс и тапети, с дебели килими по пода, един скрин, който се използваше за повивалник и един фотьойл. После според нуждите на детето, чак като проходи и решихме да спи отделно от нас, обзаведохме с икейско легло, което хем е голямо, хем ниско, така че да може да слиза и да се качва сам. Гардероб пак икейски, защото ми хареса, че може да си го направя само от релси за закачалки. Фотьойла за малко да го махнем, защото постоянно се катереше на него и имаше голяма вероятност да си събирам детето от земята някой път. Та цялата ми мисъл е по-скоро да се изчака, за да се види реално от какво има нужда и какво как ще се използва.

Има достатъчно теми за всичко необходимо за бебето с много, много мнения в тях.

# 12
  • Мнения: 98
 Дебелите постелки на пода са задължителни, разбира се  Simple Smile. А тези легла се адаптират към нуждите и възрастта на детето. На мен лично няма да ми е удобно бебето да спи при мен, а да тичам в празната стая да го преподавам.  Разбира се има много варианти, а колкото хора толкова и вкусове, и мнения - на мен Икейските мебели (и въобще неща) никога не ми харесват. Все ги гледам и все се опитвам да ги одобря и все не става .

# 13
  • Мнения: 87
Здравейте,
Много хубава тема , тъкмо това правя сега! Стаите които сте качили горе са много хубави  smile3521
В ремонт сме и стигнахме до гипсокартона... Чудя се какъв цвят да боядисваме - за момче. За начало може да е много бледо сиво или бяла боя за основа – а после да го шарим. Не знам кое е по-добре ярки или неотрални цветове?
Поръчах вече това легло :
и този матрак
Мисля за мен да си сложа люлеещ се стол или удобно кресло, не съм харесала още никъде.
И се чудя скрин или гардероб, кое е по-необходимо и удобно за новородено?
Ако искате да проверите приблизително как ще изглежда, аз го направих на програмата Sweet Home 3D, защото ние отделяхме преход (детската стана Г-образна) и проверявах какво ще се събира вътре.
Пускайте интересни линкове за идеи , ето от мен:
http://maistorplus.com/blog/kids/1388/kak-da-izberem-idealnoto-bebeshko-krevatche
http://www.moetodete.bg/spodeleno-ot-mama/55-idei-za-obzavejdane … l#article-gallery

# 14
  • Мнения: 98
Много хубаво креватаче.
Ако не си решила още цялостната визия за стаята, а трябва да завършиш ремонта, според мен е по-добре неутрален цвят или много лайт тон на даден цвят и после в зависимост от допълнителните елементи (завеси, подови настилки и тн) да доокрасиш стените, ако е необходимо. Аз, например, ще поръчвам в много бледо зелено, лилаво или беж, защото съм харесала бели мебели и първият ми подарък ще са цветни, много красиви детски завеси.  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 87
Да със сигурност ще го боядисаме от сега с някакъв вид основна неутрална боя - бяло или светло сиво  (няма как да остане по гипсокартон Grinning). Окото ми хващат и декоративните лепенки http://www.ikea.bg/home-decoration/Photo-frames-and-art/Wallstickers/23362/24493/ за стени и шарените тапети за едната стена н.пр., но мисля да изчакаме с тях! Другото което обмислям е да се постави лак върху боята, така се запечатва цвета и се мие с вода.
За завесите - при мен са задължителни защото стаята е с панорамни стъкла, т.е. едната стена ще е в завеси. Не съм си харесала още , за нашата спалня взех от икеа и съм много доволна - цена / качество за пердета специално мисля че там ще е мястото. За сравнение от икеа - прозрачно перде 20лв. + завеси 100% непропускливи светлина 100лв. + малко скъсяване на шивач 20тина лв. = 140лв.
На пазара излизат около 400лв.  newsm78
За килима - ние сме с ламинат и мислех малко килимче с детски мотиви в средата
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/children-3-7/Childrens-Bedding … rugs/12242/13373/
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/children-3-7/Childrens-Bedding … rugs/61319/88365/
но така като чета за "дебелите"  постелки започнах да се замислям, нека майките с опит да споделят кое е по-подходящо Simple Smile Ще разгледам и мокетите в карпетмакс дали стават, може някои от край до край:
http://www.carpetmax.bg/city-life-moket-38770/
Ето и една интересна статия:
http://maistorplus.com/blog/kids/390/10-detski-stai-s-cvetni-kilimi
Сетих се, че в родителите ми си слагах китеник на земята през зимата и ми беше супер уютно, а и ако бебето падне ще е на мекичко  1crib smile3517 Трябва да си питам за зестрата ( в зестрата винаги има по един китеник )  smile3508. А и е по-ЕКО и безплатно - 3в1... лошото е че прахосмукачката ми робот не харесва нищо над 2см.
 

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
annye леглото е много хубаво. Аз първоначално предпочитах точно такъв тип. Да не се трансформира в голямо легло, но просто като видях това, което поръчахме се влюбих в него. За цветовете и на мен ми е малко неориентирано още - в момента сме в ремонт и е лудница.  Към нашата бебешка стая има затворена тераса, т.е. хем мога да я нарека усвоена, защото не е затворена само с нещо като веранда, а си е с прозорец и отдолу досега ламиниран паркет, хем си е отделена с прозорец и врата. Но понеже мъжа ми мрази ламинирания паркет  Grinning сега го махаме от терасата и ще сложим отдолу теракота/гранитогрес /харесала съм една много нежна в дървесен цвят с финни /.
 Та мисълта ми беше, че тази тераса е част от детската стая и нея също ще я направя с цветовете на детската стая. До сега я ползвах за гардероб за обувки и склад /просто не ми се мисли къде сега ще съхранявам тези обувки  Rolling Eyes В момента са в мазето/, а сега мисля да е празна и да има две столчета с малка масичка и да я използвам в началото бебето да стои на хладно за климатизиране. Тя ще е зимно бебе и постепенно трябва да свиква със студа навън.

Та, отплеснах се  Mr. Green но за цвета на стените. Единия ни цвят е бежово, а другия зелено. Точните нюанси са като детската стая долу. Тя, ако на греша е на певицата Марая Кери.




Ще има и трети цвят, защото бежовото ще е само в областта на прозореца и тавана, а другите две стени ще бъдат съответно зелено и още някакъв цвят. Четвъртата ни стана ще бъде заета от вграден гардероб в бяло - който ще бъде отгоре до долу и на цялата стена, така че нищо няма да се вижда от цвета на стената зад него. Апартамента не е малък, даже е доста голям, но място за нашите дрехи се оказва, че просто няма. Гардероба в спалнята ни е пълен, в антрето се държат зимните палта/манта и т.н. връхни дрехи, а в хола и трапезарията има шкафове с посуда, библиотека за книги и т.н., но няма място за гардероб. В стаята, която сега ще е бебешка /преди беше гостна спалня/ имаше също голям гардероб, зает с нашите дрехи, които като махнахме всички мебели аз прибрах в кашони, които стоят в празната стая на една съседка и чакат да им намеря място.

Та по въпроса за третия цвят. На това зелено отива всичко. Аз много обичам зеления цвят, макар и не всеки нюанс, но този много ми допада. Първоначално мислех за цвят корал/диня/сьомга не знам точното име, но нещо подобно на цвета на тази стая. Много ми харесват морските мотиви и аз възнамерявам да направя такива подобни, окачени на стената. Не знам точно как се нарича но мисля, че е нещо като пудрено прасковен цвят. Префърцунено звучи, ама тъй го наричат  Joy


Другия ми вариант е да е много бледо розово като този килим, който съм харесала. Самия килим много ми харесва, защото отдолу не се хлъзга, пухкав е, като в същото време лек и удобен за почистване. Мисля да взема тези два нюанса.







------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сега по отношение на цветовете за момче. Стандартния вариант в синьо всъщност има много възможности.  А и дава много варианти за любимата ми морска тематика. Да не говорим, че синьото има толкова много нюанси, които перфектно се съчетават с бежаво, бриг, дори зелено и жълто.
Тези комбинации от цветове много ми харесват. Не говоря за обзавеждането, а как се съчетават цветовете:







Има изключително много цветови камбинации, да не говорим, че всичко зависи от усещането на родителите. Но ако искате да слагате разни ярки цветни стикери или картинки или да се шари отгоре - със сигурност по-леките и светли пастелни тонове се най-подходящи.

# 17
  • Мнения: 87
Аз леглото го поръчах малко и на колелца, защото мога да го събера в нашата спалня първоначално.

Цветовете, които си избрала са супер! Много ми харесва и сьомга и праскова и бледо розово, а бежовото ми е ТОП цвят (  цялата ми баня е бежова, коридора също и в кухнята имам и ламината във вс помещения, май ми е забранено да го ползвам повече  newsm03 ). Ти явно обаче чакаш момиченце  stork-girl.

Като чета за терасата и проблемите с гардеробите все едно слушам себе си (само че нашия апартамент определено е малък - 65м2). Доколкото разбирам какво сте направили с усвояването, нашата тераса е нещо такова, защото панорамните стъкла се плъзгат и после има тераса - единствената ни. И аз исках да я съчетая по цвят с детската и сложих светлосив гранитогрес и мислех бледо сиви стени с много лек лилав оттенък, но след като боядисахме стана бледо лилавичко със сив оттенък. 

Аз като попитам ММ  " и къде да си прибера дрехите и обувките" ( когато протестира за поредния гардероб) винаги предлага да ги хвърлим  newsm11.
В нашата спалня гардероба е на цялата стена ш-3м., на детето обаче ще е малък , все пак ще е момче! Размерите са ясни, мястото е обособено вече, зад вратата ш80/д50/в  до тавана с надстройка, най-обикновен ПДЧ бяло със сиво или синьо. Не съм го поръчвала още, с него може и да не бързам. Колебая се дали да поръчам и скрин и гардероб или първоначално само едното, кое е по-необходимо и по-удобно за едно бебе? Като мисля да монтираме твърд повивалник на кошарата, пише че тези стават. http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/produkti-za-banya-i-h … a-podlozhka-softy
Аз мисля в стаята да има минимално количество мебели от началото и повечето неща да се изграждат в последствие та се чудя дали да не мина без скрин - с гардероб за дългосрочно ползване и леглото е с едно чекмедже от долу и повивалник отгоре. Дали е вариант и дали ще е удобно се чудя само  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 696
 
annye, и аз съм харесала същите легла за сега.  Харесва ми и това като идея, пак е със стикери http://www.aliexpress.com/item/31pcs-set-DIY-Clouds-4-10-inch-Wa … 10308.0.59.sQm0Dc
 Иначе, по принцип харесвам тапети.

# 19
  • Мнения: 87
Няколко статии от сайт, който ми допадна:

http://idei.bg/news/view/592/10%20%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BA … D0%BC%D1%87%D0%B5

като плетена люлка не ми стана ясно какво е, но ще го пропусна.

Ето нещо за нас, варианти вместо люлеещ се стол:
http://idei.bg/news/view/217/10%20%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8%20%D0 … D1%82%D0%B0%D1%8F

И цитат от следващата статия:
" ...съвети за детската стая, които могат до се окажат полезни:

- Цветовете трябва да са пастелни и ненатрапчиви, а не ярки.

- За предпочитане миещи се стени /латекс/.

- Мебелите възможно по-малко като за предпочитане са от дърво и боядисани или лакирани с нетоксични бои.

- По-малко повърхности поемащи прах - като завеси, покривки на легла, плюшени играчки, за да предпазите бебето от алергии.

И с приятелско намигване ви напомняме, че стил и вкус се възпитават у детето от рано."

http://idei.bg/news/view/266/%D0%A1%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B … D1%82%D0%B0%D0%B8

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271

annye
Много полезни статии. Даже си харесах фотьойл -  легло като това. Само ако някой има идея от къде да го намеря ще съм благодарна. Точно такова търся, но никъде не съм видяла.



По отношение на обзавеждането, мисля, че щом има повивалник на леглото може и без скринче.  Ние няма да взимаме гардероб, защото във вградения, който ще е 3.80 на 2.60 ще има място и за бебешките дрешки. Отделен си бебешки гардероб в нашия. Сега предстои поръчка. Иначе ми харесва как са сложени на закачалка дрешките и лесно се вижда кое какво е.





Бананче, в 10 кв.м. трябва да се поберете вие заедно с бебетата, така ли? Ако е така не ти завиждам. Ще трябва да ни много креативна. Макар, че мъничетата спокойно ще си спят в едно легло първоначално.  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 87
След дълго четене и умуване избрах и взех следните неща:
боя - за стените светлосива миеща се и за тавана бяла миеща се мат, отказах се от лакирането
Ключове и контакти снежно бели, намерих доста трудно контакти със защита  - schneider
Лампи - 2 лед, правоъгълни големи лунички, неутрална светлина, а така исках висяща... но с тези ниски тавани и тя идва на пътя, не е удобно

Харесах си гардероб, скрина официално отпадна:
Гардероб М13 - ПДЧ , дъб крафт бял + синьо капри
https://view.publitas.com/p222-9200/detsko-obzavejdane-miki-irim/page/22-23
само черния кант и дръжка не ми допадат - бели или сиви

Мagnollia струва ми се, че по поръчка трябва, на масив прилича... аз лично бих избрала направо легло 90/190 ако имам толкова място. Така има къде да легнеш докато детенцето е малко и е в кошарката, а после то като порасне си има легло. Така ми изглежда икономически по-изгодно, но трябва място. Другия вариант е поне да се сгъва  на фотьоил - така си имаш в бъдеще легло за гости. Но аз винаги мисля от позицията на човек с малко жилище и търся компактното.

# 22
  • Мнения: 87
Като каза врата, аз врата си имам , но лошото е че е кафяво с бежово (тъмно зебрано с каса светъл дъб). Такава е и вратата на спалнята и ламината е светъл дъб и в двете стаи и коридорчето. Лошото е че не съм убедена , че ще отива на детската .
Ще стане сива стая с бели мебели кафява врата и бежов ламинат Sad
Няма как да я сменя защото са в общ бежов коридор двете еднакви врати + външната тъмно кафява + на банята с кафява дограма + шкаф за обувки в тъмно и светло зебрано. Т.е. ми трябва да сменя цвета само от едната страна.
Някои има ли идеи.... да се облепи с нещо от вътрешната страна.... ламината и касата са много светли и не ме притесняват толкова, но тъмно кафявата врата...

# 23
  • София
  • Мнения: 23 165
като започне да щъка бебето и сивото няма да е вече сиво и вратата ще стане на пръсти  Crazy
в къщи вече е за пребоядисване, дивана е за претапициране, вратите се надявам да издържат още година две.
и това за 3г.

# 24
  • Мнения: 71
annye, с фолио няма ли да стане?

# 25
  • Мнения: 241
Здравейте с приятелки сме кръстници-орисници на много чакана принцеса и решихме да и подарим стаята. Всичко вървеше добре, харесахме мебели, но не можем да стигнем до съгласие коя серия да изберем.
Ще съм доволна на мнения, това са вариантите:
1.
http://www.meblik.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8% … ic-princess-baby/

2.
http://www.meblik.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8% … ianco-fiori-baby/


# 26
  • Мнения: 98
Така е малко сложно, защото все пак не знаем вкуса на бъдещата мама и най-вече кое ще  й е от полза (ти не изясни точно кои мебели смятате да купите). Конкретно на мен ми харесва повече Бранко фиори  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 10 427
Бебешките стаи са безсмислени и нефункцонални... Излишни като цяло.

# 28
  • Мнения: 4 696
Бебешките стаи са безсмислени и нефункцонални... Излишни като цяло.
Къде предлагаш да ги гледаме, в хола ли?

# 29
  • Мнения: 10 427
О, вие си знаете. Споделям мнение. Моите си спят до мен.
Стаи - след 4-5 г - до тогава са само за игра.

# 30
  • Мнения: 87
daqna11 - И ние за това мислихме

*s.i.l.v.e.r* -много хубава идея, мен ми хареса втората серия

miles&more - добре , нека бъде помещението , в което спи бебето. Където и да спи му трябват легло и шкаф.

bananarama - добре си ти, аз хол нямам, моето ще е  пред бпока   Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Здравейте с приятелки сме кръстници-орисници ...

Силвър, на мен лично също повече ми допада втория вариант, но действително зависи от конкретните мебели, които ще поръчате. Ако не държите да бъде изненада за родителите, допитайте се до тяхното мнение. В крайна сметка те трябва да я харесат  Grinning

# 32
  • Мнения: 241
Здравейте, благодаря за мненията. Simple Smile
Ситуацията е следната, аз движа нещата защото другите две "феи" не живеят в България. Изненада ще е само за бъдещата мама, тя не иска да купува нищо предварително, таткото е наясно, но е ошашавен и остави всичко на нас.
Мебелите, на които сме се спряли са легло-кошара и за това имаме спор , шкаф с приставка за повиване и гардероб.
Тук най-добре се вижда, но е от друга серия.


Аз клоня към първия вариант, стаята на малката е изцяло в бяло боядисана и ми се иска с мебелите да вкараме малко цвят, а и в самото име Magic Princess има подтекст.


# 33
  • Мнения: 4 696
На мен и двата варианта ми харесват.

# 34
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Аз бих се обидила, ако някой си позволи да обзаведе стаяаа за бебето ми, без да ме попита дали и какво искам! И няма да приема подаръка!

# 35
  • Мнения: 241
elleni, според мен ще се зарадва много. Simple Smile Както казах коментирано е с таткото, тя предварително не иска нищо от суеверие. Като роди, не ми се мисли колко неща ще трябва да се купят за кратко време.   Съдейки по себе си аз бих била във възторг ако някой ми направи такъв подарък, но щом казваш  ще говоря с другите дали да не изчакаме. 
За сега това е избора , но все пак съм планувала да разгледам и ИКЕА какво предлага, предстои ми да обзавеждам  стаята на синът ми, та голямо обикаляне ме чака.
 


# 36
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Няма начин да не се обидя, ако някой си позволи да ми отнеме удоволствието от избора! Но това съм аз, може за други да не е толкова важно! Аз винаги ще си кажа, че бих си го избрала по-хубаво от това! Представете си, че тя си има визия за това, как да изглежда стаята, че си е харесала мебели, аксесоари. И изведнъж някой й натрапва различни, които, ще - не ще, ще трябва да ползва... Ммм, не, благодаря!

# 37
  • Мнения: 241
Има резон в това, което казваш, но знаеш, като се роди бебето, за нищо не остава време. Двете сме приятелки от първи клас, с другите от гимназията, една кръвна група сме, а и сме говорили какво си представя. Тези мебели ги избрахме  защото може да им се сменят плоскостите ако иска друг вид принт. Спорът е м/у нас трите, доколкото я познавам, първо ще ни се накара, после ще ни разцелува. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако нямаше смисъл от бебешка стая нямаше да има такава индустрия. Аз смятам, че ако има възможност детето трябва да си има свое място от малко, за да свиква на самостоятелност. Това не значи, че не може да спи в кошче при родителите докато е бебе, както и при всяко дете със сигурност е различно. Аз съм против деца на 4-5 години да спят в една стая с родителите си, освен ако няма място. Нито за детето е добре, нито за родителите. Освен това детето винаги може да дойде при мама и тате в голямото легло, ако го е страх. Но това залепяне за родителите прави детето много зависимо от тях. То самото е личност и трябва да си има собствено пространство.

Относно детската стая - подарък. Аз съм от хората, които искат всичко да са избрали за детето,  дори и да не съм го взела - да съм го избрала аз. Ако не е така с вашата приятелка и си познавате вкуса добре - можете да й изберете и вие. Освен това, ако е подходящо можете да я подпитате като й покажете обзаведена с подобни мебели стая. Да й видите реакцията. Като цяло на мен също ми харесва по изчистената серия, но щом ще са бели стените наистина трябва да се вкара малко цвят, защото ще изглежда безлична обстановката. Хубави са и двете обзавеждания и ако са й по вкуса - майката навярно много ще се зарадва.
Защо не си говорите с нея какви мебели си представя за стаята. Със сигурност си мисли за такива неща и има някаква представа.

# 39
  • Мнения: 241
Мagnollia, благодаря за съвета, имах възможност да я подпитам без да се усети, защото ще  правим и на нашият син стаята, та и показах различни варианти и добре, че направих така, защото на нея и харесаха мебелите, но се умили при този вариант, който изобщо не ни влизаше в сметките, бяхме забравили, че обожава котките:
http://www.meblik.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F/marie-baby/
Сега остава да изберем какви мебели. Simple Smile

   

# 40
  • София
  • Мнения: 3 271
Мagnollia, благодаря за съвета, имах възможност да я подпитам без да се усети, защото ще  правим и на нашият син стаята, та и показах различни варианти и добре, че направих така, защото на нея и харесаха мебелите, но се умили при този вариант, който изобщо не ни влизаше в сметките, бяхме забравили, че обожава котките:
http://www.meblik.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F/marie-baby/
Сега остава да изберем какви мебели. Simple Smile

  


Много е хубаво и това обзавеждане  Simple Smile А щом тя го е одобрила е още по-хубаво. Ще й трябва легълцето,  скринче за повиване и гардеробче. Другото е винаги възможно да се добави и на един по- нататъчен етап.  bouquet

# 41
  • Мнения: 241
Мagnollia, кое легълце имаш предвид? Аз съм на мнение да купим направо детско легло. От синът ми имам много хубаво кошче за бебета с балдахин, леко е и се мести където искаш. Голямото легло ще може да се ползва и от нея ако иска да си полегне, по-практично ми се вижда. Шкафа с приставка за повиване е задължителен, спомням си, че нямах първите месеци и се изкривих да повивам по легла и дивани. Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 3 271
Щом има кошче за бебето, може и легло да вземете, но въпреки всичко трябва да има някаква преграда за обезопасяване.  Виждам, че ги предлагат отделно, защото в голямо легло детето ще може да спи без преграда след 4 годинки. Да не падне през нощта. 
Моето легло е както за бебе, така и за по-голямо дете. Става като легло-диван. Продават и отделно прегради, които, когато е нужно ще купя за да се предпазва детето през нощта.

# 43
  • Мнения: 498
Здравейте, нова съм в темата, но дълго ще ви досаждам! Simple Smile  Живот и здраве, януари ще стана мама за първи път! В този ред на мисли, кога според вас е най-добре да започна да потготвям стаята за малкия, момче ще имам.
Харесват ми стаите, които сте показали,  но има ли магазини или склад с изложбена зала, че на снимка винаги изглеждат добре, но после?
s.i.l.v.e.r, стаята с розите има ли вариант за момче, естествено с други апликации?

# 44
  • Мнения: 4 696
Здравейте, нова съм в темата, но дълго ще ви досаждам! Simple Smile  Живот и здраве, януари ще стана мама за първи път! В този ред на мисли, кога според вас е най-добре да започна да потготвям стаята за малкия, момче ще имам.
Харесват ми стаите, които сте показали,  но има ли магазини или склад с изложбена зала, че на снимка винаги изглеждат добре, но после?
s.i.l.v.e.r, стаята с розите има ли вариант за момче, естествено с други апликации?
Aми зависи според мен какво ще включва ремонта, кой ще го прави и с колко време разполага. Ниеще започнем сигурно малко раничко, но има някои по-сложни неща за правене, а и мъжът ми ще върши основно нещата и същевременно ще ходи на работа.

# 45
  • Мнения: 1 980
Здравейте, нашият мъник се роди юни месец. Ние започнахме обзавеждането още февруари- март. Мебелите ни са правени по поръчка, най- вече, защото държахме да са максимално функционални, за да не се налага да ги сменяме след 3-4 години, както и за да комбинираме цветовете, които искаме.
Нашите мебели са от ПДЧ, а цветовете са дъб пастел и тревисто зелено. Самата стая е боядисана в много бледо жълто и тревисто зелено като акцент на колоните. Гардеробът е висок до тавана и е трикрилен. Надяваме се да имаме още едно детенце, затова преценихме, че не искаме малък двукрилен гардероб. Има и скрин, който е с по- широки и дълбоки чекмеджета от стандартните. Кошарата я поръчахме от интернет, като майсторът ни подмени предниците на някои от шакфчетата със зелени, за да пасват с останалите мебели. Отделно ни направи и етажерки- куб на една колона. Единия от диваните в хола го преместихме временно в детската, за да има къде да се сяда, а по- нататък ще си го върнем обратно. Бебешката ваничка за къпане също я държим в детската на стойка. Килими няма. Вместо това сложихме подово отопление.
С две ръце препоръчвам пердетата от този сайт http://domisima.com/70-detski-perdeta
Проблемът е, че се предлагат само в посочените размери, но на нас ни паснаха. Ние поръчахме първото с дървото и къщата. Качеството е добро, не се мачкат и не прозират.
Поръчахме от aliexpress и стикери за стена, които залепихме над кошарата. Много добре се вързаха с принта на пердето.
Моят съвет е да имате повивалник. Аз нашия го държа на скрина, когато не го ползвам, а иначе го закрепям върху решетките на леглото. Страшно е удобен, но в никакъв случай бебето не бива да се оставя без надзор, защото може да падне.
Разположете мебелите така че всичко да ви е под ръка и максимално удобно. Нашият скрин е точно до кошарата, като по този начин отгоре мога да наредя мазилата и чудесата, с които третирам бебо, а в шкафовете са дрехите, памперсите и т.н., тоест това, което ми е нужно за тоалета на детето.
Друга покупка, която много ни улесни, е сгъваема бебешка кошара, даже мъжът ми го е яд, че купихме стационарна, понеже подвижната е също толкова удобна и може да се мести от стая в стая без проблем. Единственият й недостатък може би е, че няма люлеещ механизъм като стационарната, но не всички деца обичат да ги люлеят. Към настоящия момент бебето спи в нашата стая в подвижната кошара, понеже още е много мъничко и честно казано ме е страх да го оставя само в другата стая.
*s.i.l.v.e.r*, на мен ми допадат тези мебели с розите. Много нежно изглежда.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 22:00 от Forest rain

# 46
  • Мнения: 241
Vespova, ремонта може да го почнете вече, като избирайте внимателно боите и лаковете да нямат вредни съставки. За мебелите, ако не си като моята приятелка, бих направила като Forest rain, по-отрано, че да ти е мирна главата. Като се роди малкото няма да имаш никакво време и сили.
Варианти за мебели колкото искаш, ето линк към сайта им, а може и на място да ги разгледаш срещу Икеа.
http://www.meblik.bg/

Forest rain и на мен ми допадат по-цветните серии, но ще бъде варианта с котката. Simple Smile
Благодаря за сайта, бельото също ми хареса, отдавна си търся дюс-сиво, купувала ли си от тях?

# 47
  • Мнения: 1 980
*s.i.l.v.e.r*, мебелите с котките също са страхотни bouquet
От domisima поръчах само пердето за детската, но съм много доволна. Предполагам, че и спалното бельо ще е качествено.
Ние купихме абсолютно всичко за бебето още преди да родя. Накрая коремът така ми тежеше, че изобщо не ми беше до обикаляне по магазините и пазарувахме предимно от интернет. Между другото в Хиполенд понякога правят намаления на стоките. Ние хванахме един луд петък, в който всичко беше намалено с 26%.

# 48
  • Мнения: 498
Благодаря момичета, полезни съвети ми давате. Детската досега я използвахме като склад, но основното е ремонтирано. Ще я освежим с нов латекс, цветовете трябва да се вържат с мебелите, циклене и лакиране на дюшемето.

*s.i.l.v.e.r*, ние ще ходим до Икеа събота или неделя, чух реклама по радиото за магазините на Меблик, но за София не разбрах къде точно, под околовръстното ли е или над? Много варианти ми харесаха. На място ще преценим. 

Forest rain, пердетата са разкошни, и май ще ни паснат, чудя се, дали избледняват с времето?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако не греша, Меблик трябва да са точно на кръговото в магазина на Гала (това са дивани и т.н. мебели) виждат се на витрина от кръговото след Икеа.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 165
точно на кръговото до икеа са, ама е един странен магазин, изобщо не разбирам къде може да се паркира и откъде му е входа.
там коли продаваха преди време.

# 51
  • Мнения: 498
Кръговото нали е под моста, нещо не си го представям. На сайта им не видях карта  newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 23 165
точно до моста е, много странно място.
преди две седмици бяха наредени нещата вътре, не знам защо не го отварят.

# 53
  • Мнения: 1 980
Vespova, за избледняването не знам. Ние ги сложихме март или април. Оттогава два или три пъти съм ги прала в пералня на програма за деликатни тъкани без центрофуга. В сайта е посочено, че така трябва да се перат. Засега са си същите.  bouquet
Нашите са с ролкови кукички на релсов корниз, а не както е показано на снимките в сайта, където са на тръбен корниз. Дори мисля, че само във варианта с кукичките можеха да се поръчат, но вече не си спомням добре, така че ако решите да ги купувате, уточнете я тази подробност.

# 54
  • Мнения: 241
Да, на сайта им не виждам карта,  не знам защо, може би защото е нов, на страницата им във фейсбук има:
https://web.facebook.com/meblikbulgaria/about/?entry_point=page_ … ref=page_internal

бамбарадамбара,  отворен е, ние вече разгледахме, просто официалното откриване е по-късно.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 498
Благодаря *s.i.l.v.e.r*, плановете се промениха, ще разглеждаме тази събота. На картата виждам, че двата магазина са близо един до друг, което е добре, няма да губим време за паркиране.
Обаче не виждам цените на Меблик, то и на Икеа не са много ясни, но все пак ги има.
Какво ще ме посъветвате, първо най-необходимото ли да търсим или да направим цялата стая?

# 56
  • Мнения: 1 980
Ние направихме цялата стая и преди да родя купихме абсолютно всичко до най- малкия детайл.  Peace

# 57
  • Мнения: 241
Ако можете направете цялата стая, че временните неща са най - дълги, но всичко опира до възможности. Simple Smile
За цените на Меблик може да се ориентираш от немския сайт, meblik.de.

# 58
  • Мнения: 498
Нали в началото ще спи при мен, не си представям да го оставя само поне първите няколко месеца.
Какво друго освен легълце и шкаф за дрехите трябва?

# 59
  • Мнения: 1 980
От мебелите само това- легло и шкаф.  Peace

# 60
  • Мнения: 241
Нали в началото ще спи при мен, не си представям да го оставя само поне първите няколко месеца.
Какво друго освен легълце и шкаф за дрехите трябва?

Гледай шкафа да има приставка за повиване, иначе ще се изгърбиш. Моят до 3 месеца спеше в малко легло-кошке, беше много удобно, можех да го местя навсякъде. Ще ти трябва стол, да можеш да поседнеш някъде. Не забравяй за банята нещата. Simple Smile

Да се похваля, направихме поръчката за принцесата, взехме голямо легло, шкаф и ракла.
Сега е ред на  синът ми, той лудна по принтовете на Дакар:
http://www.meblik.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F/dakar/



# 61
  • Мнения: 498
Другият месец ще стратираме ремонта и мъжът ми каза по магазините след това, та още не сме ходили на място да ги разгледаме.
*s.i.l.v.e.r*, честито, кога ще правите стаята?
Кави неща за банята ще трябват в неговата стая?

Всичките мобели са им хубави, аз предпочитам по-цветните, с животинки. Simple Smile
Варианти колко щеш, този държи първото място.
http://www.meblik.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8% … ppy-animals-baby/


# 62
  • Мнения: 1 980
За банята са нужни бебешка ваничка, козметика и хавлия (препоръчвам ти да имаш поне три, тъй като има риск докато подсушаваш бебето да свърши някоя работа на хавлията Laughing).
Нашата вана е анатомична със стойка. От едната страна е за бебета от 0 до 6м., а от другата от 6 нагоре. Ние засега местим ваната в банята, когато го къпем. Мислим и през зимата да процедираме така. Банята е буквално на една крачка от детската, ще пускаме всички климатици, а банята ще я стопляме. Има хора, които предпочитат да си къпят бебетата в стаите. Нашата баня е малка и няма как да държим непрекъснато ваничката там, затова я местим, но тя е лека.
Продават и отделно анатомични поставки за обикновени вани, които се използват за бебета от 0+.
Повивалник също е хубаво да имате. Peace

# 63
  • Мнения: 241
Има значение къде ще къпете бебето, в банята или в стаята.
Forest rain, подробно е обяснила, като хавлиите гледай да са големи и мекички, че кожата им е чувствителна.
За варианта, който си избрала от Мебелик, може да видиш в другата тема за детските стаи, някой си го беше купил и вече даже е сглобен, да ти каже как изглежда. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 109
Темата или ли някъде продължение?

Покажете си бебешките стаи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт