Бебешките стаи

  • 16 670
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 980
Здравейте, нашият мъник се роди юни месец. Ние започнахме обзавеждането още февруари- март. Мебелите ни са правени по поръчка, най- вече, защото държахме да са максимално функционални, за да не се налага да ги сменяме след 3-4 години, както и за да комбинираме цветовете, които искаме.
Нашите мебели са от ПДЧ, а цветовете са дъб пастел и тревисто зелено. Самата стая е боядисана в много бледо жълто и тревисто зелено като акцент на колоните. Гардеробът е висок до тавана и е трикрилен. Надяваме се да имаме още едно детенце, затова преценихме, че не искаме малък двукрилен гардероб. Има и скрин, който е с по- широки и дълбоки чекмеджета от стандартните. Кошарата я поръчахме от интернет, като майсторът ни подмени предниците на някои от шакфчетата със зелени, за да пасват с останалите мебели. Отделно ни направи и етажерки- куб на една колона. Единия от диваните в хола го преместихме временно в детската, за да има къде да се сяда, а по- нататък ще си го върнем обратно. Бебешката ваничка за къпане също я държим в детската на стойка. Килими няма. Вместо това сложихме подово отопление.
С две ръце препоръчвам пердетата от този сайт http://domisima.com/70-detski-perdeta
Проблемът е, че се предлагат само в посочените размери, но на нас ни паснаха. Ние поръчахме първото с дървото и къщата. Качеството е добро, не се мачкат и не прозират.
Поръчахме от aliexpress и стикери за стена, които залепихме над кошарата. Много добре се вързаха с принта на пердето.
Моят съвет е да имате повивалник. Аз нашия го държа на скрина, когато не го ползвам, а иначе го закрепям върху решетките на леглото. Страшно е удобен, но в никакъв случай бебето не бива да се оставя без надзор, защото може да падне.
Разположете мебелите така че всичко да ви е под ръка и максимално удобно. Нашият скрин е точно до кошарата, като по този начин отгоре мога да наредя мазилата и чудесата, с които третирам бебо, а в шкафовете са дрехите, памперсите и т.н., тоест това, което ми е нужно за тоалета на детето.
Друга покупка, която много ни улесни, е сгъваема бебешка кошара, даже мъжът ми го е яд, че купихме стационарна, понеже подвижната е също толкова удобна и може да се мести от стая в стая без проблем. Единственият й недостатък може би е, че няма люлеещ механизъм като стационарната, но не всички деца обичат да ги люлеят. Към настоящия момент бебето спи в нашата стая в подвижната кошара, понеже още е много мъничко и честно казано ме е страх да го оставя само в другата стая.
*s.i.l.v.e.r*, на мен ми допадат тези мебели с розите. Много нежно изглежда.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 22:00 от Forest rain

# 46
  • Мнения: 241
Vespova, ремонта може да го почнете вече, като избирайте внимателно боите и лаковете да нямат вредни съставки. За мебелите, ако не си като моята приятелка, бих направила като Forest rain, по-отрано, че да ти е мирна главата. Като се роди малкото няма да имаш никакво време и сили.
Варианти за мебели колкото искаш, ето линк към сайта им, а може и на място да ги разгледаш срещу Икеа.
http://www.meblik.bg/

Forest rain и на мен ми допадат по-цветните серии, но ще бъде варианта с котката. Simple Smile
Благодаря за сайта, бельото също ми хареса, отдавна си търся дюс-сиво, купувала ли си от тях?

# 47
  • Мнения: 1 980
*s.i.l.v.e.r*, мебелите с котките също са страхотни bouquet
От domisima поръчах само пердето за детската, но съм много доволна. Предполагам, че и спалното бельо ще е качествено.
Ние купихме абсолютно всичко за бебето още преди да родя. Накрая коремът така ми тежеше, че изобщо не ми беше до обикаляне по магазините и пазарувахме предимно от интернет. Между другото в Хиполенд понякога правят намаления на стоките. Ние хванахме един луд петък, в който всичко беше намалено с 26%.

# 48
  • Мнения: 498
Благодаря момичета, полезни съвети ми давате. Детската досега я използвахме като склад, но основното е ремонтирано. Ще я освежим с нов латекс, цветовете трябва да се вържат с мебелите, циклене и лакиране на дюшемето.

*s.i.l.v.e.r*, ние ще ходим до Икеа събота или неделя, чух реклама по радиото за магазините на Меблик, но за София не разбрах къде точно, под околовръстното ли е или над? Много варианти ми харесаха. На място ще преценим. 

Forest rain, пердетата са разкошни, и май ще ни паснат, чудя се, дали избледняват с времето?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако не греша, Меблик трябва да са точно на кръговото в магазина на Гала (това са дивани и т.н. мебели) виждат се на витрина от кръговото след Икеа.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 165
точно на кръговото до икеа са, ама е един странен магазин, изобщо не разбирам къде може да се паркира и откъде му е входа.
там коли продаваха преди време.

# 51
  • Мнения: 498
Кръговото нали е под моста, нещо не си го представям. На сайта им не видях карта  newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 23 165
точно до моста е, много странно място.
преди две седмици бяха наредени нещата вътре, не знам защо не го отварят.

# 53
  • Мнения: 1 980
Vespova, за избледняването не знам. Ние ги сложихме март или април. Оттогава два или три пъти съм ги прала в пералня на програма за деликатни тъкани без центрофуга. В сайта е посочено, че така трябва да се перат. Засега са си същите.  bouquet
Нашите са с ролкови кукички на релсов корниз, а не както е показано на снимките в сайта, където са на тръбен корниз. Дори мисля, че само във варианта с кукичките можеха да се поръчат, но вече не си спомням добре, така че ако решите да ги купувате, уточнете я тази подробност.

# 54
  • Мнения: 241
Да, на сайта им не виждам карта,  не знам защо, може би защото е нов, на страницата им във фейсбук има:
https://web.facebook.com/meblikbulgaria/about/?entry_point=page_ … ref=page_internal

бамбарадамбара,  отворен е, ние вече разгледахме, просто официалното откриване е по-късно.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 498
Благодаря *s.i.l.v.e.r*, плановете се промениха, ще разглеждаме тази събота. На картата виждам, че двата магазина са близо един до друг, което е добре, няма да губим време за паркиране.
Обаче не виждам цените на Меблик, то и на Икеа не са много ясни, но все пак ги има.
Какво ще ме посъветвате, първо най-необходимото ли да търсим или да направим цялата стая?

# 56
  • Мнения: 1 980
Ние направихме цялата стая и преди да родя купихме абсолютно всичко до най- малкия детайл.  Peace

# 57
  • Мнения: 241
Ако можете направете цялата стая, че временните неща са най - дълги, но всичко опира до възможности. Simple Smile
За цените на Меблик може да се ориентираш от немския сайт, meblik.de.

# 58
  • Мнения: 498
Нали в началото ще спи при мен, не си представям да го оставя само поне първите няколко месеца.
Какво друго освен легълце и шкаф за дрехите трябва?

# 59
  • Мнения: 1 980
От мебелите само това- легло и шкаф.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт