Отговори
# 15
  • Мнения: 642
Мисля, че във всеки сносен магазин има топла витрина за така жадуваните ястия от автора. Много са интересни мъжете, не проумяха, че освен в кухня, спалня и детска стая, жените имат още много полета за изява. Може би и пред дъската за гладене ще допълни някой. Аман от такива дето жалеят за кухнята на мама.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 166
-----Навремето като строихме Хаинбоаз жените въртяха кирката наравно с мъжете. Какви жени, какви времена, пък сега?------

и това е представата ти за Жена??? Ами намери си някой мъж тогава, с готварски наклонности и си ок.

# 17
  • Мнения: 24 467
ХАЙДЕ!
ДАВАЙТЕ ДА ДАВАМЕ!
ЗА!
ДА!!!

https://www.youtube.com/watch?v=CRN7_vS67wg

Но това не е достатъчно!
За да не се лигавят хората, за да има достатъчно работна ръка и да потръгне икономиката предлагам да върнем бригадирското движение! Да строим заводи! Завод на живота! Да направим магистралите наши, без евро-социални помощи, да можем един ден да се обърнем и да ги завещаем на внуците си без страх, че някой ще ни обвини, че не са наши! Да строим язовири! Градове! Училища и градини!
Да върнем постоянните крепостни местожителства! За да съживим градовете и селата!
Да върнем ордените на труда на работничките- многомашиннички!
Да възстановим пионерската и комсомолската организация! Защото днес няма кой да възпитава децата и младежите!
Да върнем ръководната роля на партията, за да няма люшкане преди и по време на избори, да не харчим пари за крупни предизборни кампании!
Да върнем СИВ, долу НАТО, долу ЕС! За да има хляб за всички!
Да задължим всеки пълнолетен нестудент да бачка! Да се учи на труд! Да не прави глупости и да не мисли за такива! Който не е на работа в работно време - БСП /Белене, Скравена, Персин/!
Да върнем ДОТ! За да има кой да помага на народната милиция.
Да върнем всенародните митинги и манифестации, за да се сплоти и обедини народонаселението!
Да върнем ергенския данък, за да възстановим деветия милион!
Да върнем хигиенистите в клас, за да се подобри здравословното състояние на нацията!
Да върнем червените връзки, другари и другарки!
Да вдигнем на крак Кремиковци!
Да върнем Москвича!
Да ...

ВЕНСЕРЕМОС!

https://www.youtube.com/watch?v=n-Dko5bxzAo

...И честит празник, другари и другарки, скъпи съотечественици! Ако и да е със седмица по- рано!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

С праздником!
https://www.youtube.com/watch?v=TZUkjpqQu6s

Последна редакция: пт, 02 сеп 2016, 16:54 от Judy

# 18
  • Мнения: 12 473
Ясене, на бригади съм била и ни скъсваха от бачкане, а не от готварски курсове.

Към днешно време - нито работя на къра (и никога не съм), нито сърмички и тн. съм въртяла някога.
И съм по-мъж от доста мъже, вервай ми. Ма не е от бригадите. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 328
"Хайде да върнем задължителните студентски бригади - там жените ставаха истински жени"
аз тази благинка съм я пропуснала, но съм чувала, че наистина на бригадите отиват момичета, пък се връщат жени.
не заради брането и компотите Wink

# 20
  • Мнения: 10 079
....
Навремето като строихме Хаинбоаз жените въртяха кирката наравно с мъжете. Какви жени, какви времена, пък сега?
Намират се още.  Peace
В пенсионерските клубове.   Party
И всички могат да приготвят мусака и сЪрмички. Wink

# 21
  • Мнения: X
"Как се каляваше стоманата ..."
  Калчев ли я беше написал.
 Там много романтично беше представено бригадирството.
  

# 22
  • Мнения: 375
С риск да ме линчувате, аз нямам нищо против да се ходи поне месец на бригада. В днешно време, едва ли ще са същите каквито са били по времето на моите родители (макар че са ми разказвали и доста забавни истории покрай тези "мероприятия"). Не мисля, че има нещо кой знае колко лошо да се научат и на малко чисто физически труд, пък ако успеят и да разпознаят (не само на картинка) някоя друга култура няма да е излишно. А и ще се научат и да ценят този вид труд, а не да го свързват единствено с евро-проекти и някои обидни епитета по хората, които упражняват селскостопанска дейност. Всъщност като се замисля, децата сега, а и ние ходихме да бригади, само че в чужбина - там не е по-весело.... ама финансовият стимул си оказва влияние.
Не знам, ако има едно нормално (средно) заплащане, защо не и да ходят на бригади из Бг.  newsm78
 И не само дамите, ами и младите момъци  Joy

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 16 408
Хубаво нещо са и казармата и бригадите!

# 24
  • Мнения: 14 654
Bencholino, ти чуваш ли се? Какво точно ще берат в България - египетски картофи или испански домати? То няма какво да се бере, вие бригади... И платени да са, децата пак ще ходят в чужбина, защото там са платени по-добре, а и за да видят свят. Тук какво - ще ходят в някое смотано село да си бодат пръстите на розите, да не са луди!

# 25
  • Мнения: 375
Bencholino, ти чуваш ли се? Какво точно ще берат в България - египетски картофи или испански домати? То няма какво да се бере, вие бригади... И платени да са, децата пак ще ходят в чужбина, защото там са платени по-добре, а и за да видят свят. Тук какво - ще ходят в някое смотано село да си бодат пръстите на розите, да не са луди!

Разсъждавам, че може да се измисли нещо. Има все още култури, които не се берат с машина и в България. Съгласна съм, че отиват да видят и свят, но искам и да кажа, че не е чак толкова романтично и ходенето на "бригада в чужбина" - ягоди и прочие не се берат лесно, а и не се вижда кой знае какво докато трае самата беритба". Ясно е, че в днешно време всичко измислено преди се смята за порочно и неприемливо, но това не означава че не може да се мислят и алтернативи, които да  са работещи и сега.
А и за един ден да е, два - просто имат нужда младежите (а може би и част от нашето поколение) да започнат да уважават и този вид труд, а не да обиждат хората на "селяци", "говедари" и любимото "в магазина има, ко шъ са блъскаме" - за това говоря не за друго.  Темата е с по друг характер обаче, а не за влизане в размисли и спорове...

# 26
  • Мнения: 14 654
Аха, с възпитателна цел значи ooooh!
Но ако има младежки бригади с незадължителен характер, които са платени, може, и без това 16-годишните не ги свърта лятото, но и никой не ги наема, защото нямат 18. Да се връща третият трудов семестър - твърдо не.
Темата ще е кратка, защото е замислена като тема-отмъщение, а такива теми не траят дълго, така че може да си пoразсъждаваме и сериозно, защо не.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная авторът какво и дали помни нещо от студентските бригади, но за мен бяха най-щурото време с най0-щурите купони и весело изкарване. И никой не е готвел, нито жените са били учени на нещо. Колко работили, колко не работили, но не ни притесняваше нито мизерията, нито прахоляците по полето. Късмет беше, когато ни пратеха на гроздобер, защото там можеше да се лежи между редовете на сянка. По-скоро лелките имаха проблем с нас, защото ние не ги слушахме особено на полето, когато ни хокаха, че се мотаем. За тях е било изпитание да се занимават с 19-20-годишни пубери. А управителните тела бяха от по-възрастни студенти, с които купонясвахме дружно. Но държа да отбележа, че не е имало проблеми с кофти поведение. Може да се каже, че бяхме доста хрисими и дори целомъдрени в сравнение със сегашното вихрене по купони с дроги и пр.

# 28
  • Мнения: 12 675
Щото пък аз познавам цяло поколение супер скопосни жени, обаче извадиха душите на мъжете си с перфектното си до садистичност домакинстване.

Оправдание на мързеливите жени. Интересно кое е това поколение? Че го и познаваш. На жените- труженички, трактористки, кранистки? Или предишното - на неработещите жени, които са имали слугини?

# 29
  • Мнения: 25 742
"Хайде да върнем задължителните студентски бригади - там жените ставаха истински жени"
аз тази благинка съм я пропуснала, но съм чувала, че наистина на бригадите отиват момичета, пък се връщат жени.
не заради брането и компотите Wink

На студентските? А, стига бе...
За ученическите по мога да се съглася, ама за студентските... Бая алкохол ще се е лял...

Общи условия

Активация на акаунт