Директорката на яслата

  • 5 511
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Разбира се, че не е редно да делят децата, но това зависи от персонала в яслата. Ако не е детето на директорката, ще е някое друго- на роднина, на приятел и т.н. Няма как да забраниш на всички тези хора да си запишат децата във въпросната ясла. Това, което можеш и имаш право да направиш, е да изискваш адекватно отношение към собственото ти дете.

И на мен ми стана интересно, ако ти беше директор на яслата, щеше ли да запишеш в нея детето си?

Не бих, не е редно нито спрямо него нито спрямо другите деца, аз казах и по-горе сама за себе си осъзнавам, че правя разлика между децата и не пожелах да работя с деца поради тази причина.
Аз пак не разбрах защо не е редно? Явно проблема е в теб,щом правиш разлика между децата,а не би трябвало.

# 16
  • Мнения: 8 259
Дете с температура няма място в яслата. Независимо от какво е температурата.

Детето на директорката си е точно на мястото. Радвайте се, че стриктно спазват изискванията. И не набеждавайте детето.

# 17
  • Мнения: 22
Не само,  че е разрешено, а в София например е официално предимство от 3 точки.
Грубостта на леките ви е проблема, а не внучето на директорката.
Жени, които си позволяват грубо отношение с беззащитни, често още не вербални деца са опасни. Мислете в тази посока и забравете за внучето.
"Оправданата" според вас температура Е повод за спиране от градина/ ясла. Манипулациите на персонала, че детето ужима проблем са нещо отделно, за което трябва (някак) да се справите.

Самата директорка също се държи грубо, не може той да кихне понеже определен мирис го подразнил и тя да вика вземи си го ще зарази моето.... Не може една от леличките няма дете, което да не я обича в яслата и да ми каже, че директорката й правила забележка, че се занимавала с няколко деца да им чете и тя й казал да се занимава с нейното. Докато директорката беше по майчинство и имаше такава по заместване ги нямаше тези неща и всички деца бяха равни пред тях, а сега се борят впечатление да правят.

# 18
  • Мнения: 22
Дете с температура няма място в яслата. Независимо от какво е температурата.

Детето на директорката си е точно на мястото. Радвайте се, че стриктно спазват изискванията. И не набеждавайте детето.

Май не ме разбрахте проблема не ми е детето й, а нейното поведение спрямо другите. Детето си болно не съм го водила като ми звъннат го вземам въпреки, че много пъти ми звънят само защото не им се занимава , че плачел и лъжат че има температура за да ида по-бързо. Онзи ден едно друго с безобразна кашлица и сополи си го взеха следобяд и твърдят че е здряво, пред мен майки съм ги чувала да си искат сиропите и антибиотиците от тях. Проблем не са децата, а тяхното поведение спрямо другите деца заради стремеж да се пидмажат!

# 19
  • Мнения: 22
Разбира се, че не е редно да делят децата, но това зависи от персонала в яслата. Ако не е детето на директорката, ще е някое друго- на роднина, на приятел и т.н. Няма как да забраниш на всички тези хора да си запишат децата във въпросната ясла. Това, което можеш и имаш право да направиш, е да изискваш адекватно отношение към собственото ти дете.

И на мен ми стана интересно, ако ти беше директор на яслата, щеше ли да запишеш в нея детето си?

Не бих, не е редно нито спрямо него нито спрямо другите деца, аз казах и по-горе сама за себе си осъзнавам, че правя разлика между децата и не пожелах да работя с деца поради тази причина.
Аз пак не разбрах защо не е редно? Явно проблема е в теб,щом правиш разлика между децата,а не би трябвало.



Защото като работиш с хора не е хуманно да правиш разлика. Да проблема ми е че на своето мога да направя забележка, а на чуждите дори най голямата глупост да правят няма да посмее....

# 20
  • София
  • Мнения: 30 146
Явно сте предубедена. Имате лично отношение към директораката и смятате детето си за дискриминирано. Има опасност да предадете това си усещане и в/у детето. Като не ви харесва, просто преместете детето си някъде, където би се чувствало добре, биха му обръщали необходимото внимание и би получавало желаните грижи.

Няма как подходът към всички деца да е абсолютно еднакъв. Не теглете всичко на кантар! Гледайте малко по-философски на ситуацията! Ако не можете, тогава решението вече го споделих.

# 21
  • Мнения: 4 416
Остави го детето на директорката, явно имате по-големи проблеми в тази ясла. Носене на лекарства, болни деца и т.н. На там гледай да си насочиш вниманието и в тази насока да искаш подобрение.

Другия вариант е да помолиш да го изместят в друга група.

# 22
  • София
  • Мнения: 30 146
Скрит текст:
Остави го детето на директорката, явно имате по-големи проблеми в тази ясла. Носене на лекарства, болни деца и т.н. На там гледай да си насочиш вниманието и в тази насока да искаш подобрение.

Другия вариант е да помолиш да го изместят в друга група.

Да, или в друга група, но според мен тук проблемът е личностен. Майката има отношение към директорката и местенето в друга група няма да помогне, защото там пък ще има друго дете, което ще е по-обгрижвано от нейното и така до безкрай. Peace

# 23
  • Мнения: 22
Остави го детето на директорката, явно имате по-големи проблеми в тази ясла. Носене на лекарства, болни деца и т.н. На там гледай да си насочиш вниманието и в тази насока да искаш подобрение.

Другия вариант е да помолиш да го изместят в друга група.


Самата директорка го допуска и ги крият в дрехите на децата си за съжаление случайно съм ги засичала тези неща на мен също са ми предлагали когато е бил болен, но аз за себе си предпочитам да е вкъщи и да си му давам каквото е нужно. Само в дните , в които детето й е на ясла не допуска болни. Но както казах моето е с астма и проблема е че кат се прокашля от определен мирис който го дразни или не са го успокоили навреме и ми се звъни че уж болен и с температура а като ида всичко наред....

# 24
  • Мнения: 22
Скрит текст:
Остави го детето на директорката, явно имате по-големи проблеми в тази ясла. Носене на лекарства, болни деца и т.н. На там гледай да си насочиш вниманието и в тази насока да искаш подобрение.

Другия вариант е да помолиш да го изместят в друга група.

Да, или в друга група, но според мен тук проблемът е личностен. Майката има отношение към директорката и местенето в друга група няма да помогне, защото там пък ще има друго дете, което ще е по-обгрижвано от нейното и така до безкрай. Peace


 За съжаление той е на 2г и 4 мес аз искам да го местя ама единствения вариант който имам е детска градина а е малък за там....

# 25
  • София
  • Мнения: 30 146
Скрит текст:
Остави го детето на директорката, явно имате по-големи проблеми в тази ясла. Носене на лекарства, болни деца и т.н. На там гледай да си насочиш вниманието и в тази насока да искаш подобрение.

Другия вариант е да помолиш да го изместят в друга група.

Да, или в друга група, но според мен тук проблемът е личностен. Майката има отношение към директорката и местенето в друга група няма да помогне, защото там пък ще има друго дете, което ще е по-обгрижвано от нейното и така до безкрай. Peace


 За съжаление той е на 2г и 4 мес аз искам да го местя ама единствения вариант който имам е детска градина а е малък за там....

Ситуацията в групата и градината няма да се промени, не е п/в правилата. Гледай си детето и в първия удобен случай го премести. И не се занимавай с глупости да следиш този и онзи (кой какво казал, направил, скрил). Дребнаво е и ще се нервираш излишно.

# 26
  • Мнения: 10 451
От кога ходи в тази ясла?

# 27
  • Мнения: 4 416
Те знаят ли, че има астма? В смисъл коментирали ли сте как да се реагира в дадена ситуация? Дъщеря ми правеше псевдо круп често и персонала в яслата беше предупреден, най-малкото за да могат да реагират адекватно, ако започне да не й стига въздуха и докато дойда аз.

Ако можеш, наистина сменяй яслата или подавай оплаквания за това, че се носят лекарства. Така като гледам, за теб е по-добре детето на директорката да е на градина, щом тогава се следи по-строго за болни деца.

# 28
  • Мнения: 22
Те знаят ли, че има астма? В смисъл коментирали ли сте как да се реагира в дадена ситуация? Дъщеря ми правеше псевдо круп често и персонала в яслата беше предупреден, най-малкото за да могат да реагират адекватно, ако започне да не й стига въздуха и докато дойда аз.

Ако можеш, наистина сменяй яслата или подавай оплаквания за това, че се носят лекарства. Така като гледам, за теб е по-добре детето на директорката да е на градина, щом тогава се следи по-строго за болни деца.

Знаят предупредени обяснено и преди около 3 седмици звъни едната че температура има отивам по най бързия начин той с пристъп много тежък едва издържа пътя до болницата в съседния град що в нашия не лекуват астма и обръщението й към мен беше ама не знаех че това е асматичен пристъп и то от медицинско лице. Да когато детето й е там полза имам що няма болни но пък отношението към останалите деца е много лошо в този случай. И да знае че е астма и пак да звъни да не зарази нейното е прекалено хем всяка седмица ходя при личния за всеки случай. Иска ми се да го преместя ама е малък за градина.

# 29
  • София
  • Мнения: 30 146
Работиш ли? Ако имаш възможност, остави го вкъщи до 3г. Ако не, търси гледачка или частна ясла за 6м. и после го премести. Остави го детето на директорката, гледай твоето дете да е обгрижвано според изискванията ти.

Общи условия

Активация на акаунт