Директорката на яслата

  • 5 505
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 416
Ако в града има само една ясла и една градина, може би за теб е по-удачно, макар и по-малък да започне градина, стига да могат в градината да го приемат. Така поне ще избегнеш шанса да е със същото това дете в една група в градината, ако са на една възраст де.

Нямам идея как се реагира при асматичен пристъп, но ти нямаш ли някакви лекарства, които да даваш при криза, за да не се мъчи детето? Казваш, че едвам е издържал пътя до лекаря. Според мен трябва да имаш нещо, с което да можеш да помогнеш на детето в такива ситуации. Когато моята получаваше пристъпите, винаги ходех за бележка при личната, за да не ме гледат на криво майките сутрин като й чуят гласа, защото наистина звучеше страшно. Персонала знаеше, но и те бяха спокойни като се явя с бележката. В раницата й стоеше една ампула калциев глюконат. Те нямат  право да я дават, докато не ми се обадят и аз да да съгласието си. Обаче с директорката се разбрахме да я оставя там, за да могат да реагират за времето докато аз пътувам до яслата.  

А кой ти е предлагал да носиш лекарства? Тя или персонала й?

# 31
  • Мнения: 22
Работиш ли? Ако имаш възможност, остави го вкъщи до 3г. Ако не, търси гледачка или частна ясла за 6м. и после го премести. Остави го детето на директорката, гледай твоето дете да е обгрижвано според изискванията ти.

Работя и сама го гледам в моя град частна ясла няма има само още една в ромския квартал, но не ми е много близо. Обмислях варианта за гледачка, но съм в процес на проучване. Мен не ми прави проблем детето й това е дете то не е виновно че майка му се държи така. Опитвам се да намеря просто някакво решение за моето като не искам и тях да обидя въпреки че заслужават обиди, но все пак има 1-2 жени които не са заслужили да подхожда м с лошо и това личи от отношението на всички деца към тях не само от моето. Исках просто с въпроса си има ли нещо което да използвам така че малко да стресна тая директорка да си промени държанието.... Поне докато не намеря решение да го преместя след някой друг месец.

# 32
  • Мнения: 4 416
1. Можеш да я стреснеш с това, че ще подадеш оплакване, че в яслата се носят лекарства.
2. Можеш да я стреснеш с това, че ще подадеш оплакване, че не се полага адекватна грижа за децата и са пренебрегвани заради нейното дете.
3. Ако забележиш и други нередности, също можеш да я стреснеш.....

# 33
  • Мнения: 22
Ако в града има само една ясла и една градина, може би за теб е по-удачно, макар и по-малък да започне градина, стига да могат в градината да го приемат. Така поне ще избегнеш шанса да е със същото това дете в една група в градината, ако са на една възраст де.

Нямам идея как се реагира при асматичен пристъп, но ти нямаш ли някакви лекарства, които да даваш при криза, за да не се мъчи детето? Казваш, че едвам е издържал пътя до лекаря. Според мен трябва да имаш нещо, с което да можеш да помогнеш на детето в такива ситуации. Когато моята получаваше пристъпите, винаги ходех за бележка при личната, за да не ме гледат на криво майките сутрин като й чуят гласа, защото наистина звучеше страшно. Персонала знаеше, но и те бяха спокойни като се явя с бележката. В раницата й стоеше една ампула калциев глюконат. Те нямат  право да я дават, докато не ми се обадят и аз да да съгласието си. Обаче с директорката се разбрахме да я оставя там, за да могат да реагират за времето докато аз пътувам до яслата.  

А кой ти е предлагал да носиш лекарства? Тя или персонала й?


Имам, но не помогна защото беше и горещо и ни оправи само маската с кислород и урбазон.... Персонала ми е предлагал с нейно знание, тя е виждала и наредените лекарства на другите вътре където аз кат бързам да го вземе защото не му е добре и влизам директно без звънец. Но аз едната не мога да имам доверие някой да дава на моето дете лекарствата и да не знам по добре ли е или не.

# 34
  • Мнения: 1 572
Директорите по учебни заведения са винаги със силен политически гръб.  Не се хаби, твърде вероятно е да навредиш на детето си вместо да подобриш положението.
Такива мерки могат да си позволят родители,  които могат да си гледат детето в къщи докато мине бурята. Доколкото чета, вашия случай не е такъв. Не забравяйте, че детето ви остава с тези хора цял ден,  всеки ден.  Познавам системата отвътре, затова давам подобни съвети.

# 35
  • Мнения: 46 526
Както вече са писали преди мен - разрешено е.
Имам и личен опит, внучето на нашата директорка беше в групата на дъщеря ми. Не е имало никакви проблеми.

Струва ми се, че приемаш нещата много лично. Хем не искаш болни деца, хем се сърдиш, че като кихнело някое, в случая твоето, искали бележка, че не е заразно. Ами занеси - какъв е проблемът, нали не е болно?

За приказките на леличките, доста смело е така на родители на говорят с/у директорката си. Защо ли се съмнявам някой така да не се страхува за мястото си, особено в малко населено място.
Да не би персонала да са си харесали друг за директор и да злепоставят тази, за да я махат (доста често срещано в тези среди)...

# 36
  • Мнения: 22
За мен не е проблем нося бележка, но като работиш и извън града и те те викат без причина само защото кихнало и не само мен... Когато някое е болно нека си е вкъщи и моето го държа вкъщи като е дори леко настинало, но не може така спрямо което и да е дете..

Директорите по учебни заведения са винаги със силен политически гръб.  Не се хаби, твърде вероятно е да навредиш на детето си вместо да подобриш положението.
Такива мерки могат да си позволят родители,  които могат да си гледат детето в къщи докато мине бурята. Доколкото чета, вашия случай не е такъв. Не забравяйте, че детето ви остава с тези хора цял ден,  всеки ден.  Познавам системата отвътре, затова давам подобни съвети.

На ясно съм с това затова търся някакво решение.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2016, 23:50 от Не се сърди, човече

# 37
  • Мнения: 46 526
За мен не е проблем нося бележка, но като работиш и извън града и те те викат без причина само защото кихнало и не само мен...
Това викане без причина преди или след пристъпа беше?

# 38
  • София
  • Мнения: 30 144
Решението за теб е да се кротнеш малко и да изчакаш 6м. за градината. Явно става дума за малък град и една единствена ясла + една градина т.е. директорите не са случайни хора. Можеш да си я стряскаш колкото искаш, но според мен ще е без резултат. Нямаш полезен ход с/у нея на този етап. Не можеш да си позволиш и да го гледаш вкъщи. Кофти ситуация. Аз не бих тръгнала с рогата, ако нямам алтернатива.

За жалост не можеш да докажеш, че викането е без причина, защото те могат да кажат, че детето има здравословен проблем и не могат да преценят кога е спешно и кога не.

Лично аз бих била по-спокойна, ако ме викат без причина, отколкото да не ме викат, а да се окаже важно.

# 39
  • Мнения: 22
За мен не е проблем нося бележка, но като работиш и извън града и те те викат без причина само защото кихнало и не само мен...
Това викане без причина преди или след пристъпа беше?

Още от преди понеже знаят че винаги като се обадят и веднага отивам.

# 40
  • Мнения: 46 526
А не мислиш ли, че те викат, защото знаят, че детето има здравословен проблем?
И след като са видели, че се сърдиш са опитали веднъж да не те викат веднага, но се оказало, че трябва.
Според мен, предвид заболяването, е правилно да те викат за най-малкото нещо, а вече ти и лекуващия лекар да прецените какво е положението.

# 41
  • София
  • Мнения: 30 144
Скрит текст:
А не мислиш ли, че те викат, защото знаят, че детето има здравословен проблем?
И след като са видели, че се сърдиш са опитали веднъж да не те викат веднага, но се оказало, че трябва.
Според мен, предвид заболяването, е правилно да те викат за най-малкото нещо, а вече ти и лекуващия лекар да прецените какво е положението.
Peace

Абсолютно.

Детето е със здравословен проблем. Персоналът се притеснява, което е нормално. Според мен я викат правилно. Нека родителят и ЛЛ да преценят, дали и какво да се предприема. Това е голяма отговорност и не е лесно да се взема решение за чуждо дете. Ако, недай Боже, има усложнения, ще ги разкъсат и то с право.

# 42
  • Мнения: 22
А не мислиш ли, че те викат, защото знаят, че детето има здравословен проблем?
И след като са видели, че се сърдиш са опитали веднъж да не те викат веднага, но се оказало, че трябва.
Според мен, предвид заболяването, е правилно да те викат за най-малкото нещо, а вече ти и лекуващия лекар да прецените какво е положението.

Те ме викаха така още преди да отключи астма и да прави пристъпи. Смятам че е редно да ме викат като има причина а не като плаче и не им се занимава да го укротят защото едната я заварвам легнала с телефона и краката на горе другата чете библия а те покрай тях 3-4 деца плачеха но понеже при други родители не минава тоя номер и да замълчат затова звънят под предтекст че уж имал температура, смятам че не е редно така защото аз пътувайки натам звъня и ангажирам и личния без адекватна и причина и лекарката в другия град при която е диспансеризиран!

# 43
  • София
  • Мнения: 30 144
Скрит текст:
А не мислиш ли, че те викат, защото знаят, че детето има здравословен проблем?
И след като са видели, че се сърдиш са опитали веднъж да не те викат веднага, но се оказало, че трябва.
Според мен, предвид заболяването, е правилно да те викат за най-малкото нещо, а вече ти и лекуващия лекар да прецените какво е положението.

Те ме викаха така още преди да отключи астма и да прави пристъпи. Смятам че е редно да ме викат като има причина а не като плаче и не им се занимава да го укротят защото едната я заварвам легнала с телефона и краката на горе другата чете библия а те покрай тях 3-4 деца плачеха но понеже при други родители не минава тоя номер и да замълчат затова звънят под предтекст че уж имал температура, смятам че не е редно така защото аз пътувайки натам звъня и ангажирам и личния без адекватна и причина и лекарката в другия град при която е диспансеризиран!


Е, ти как ще си спокойна, ако не те викат? Понякога се налага да се вземе детето, защо реве и не се чувства добре. Аз не бих била съгласна детето ми да реве, те да не могат да го укротят и да не ме викат. Да се невротизира ли това дете?

Не знам, не съм изпадала в подобна абсурдна ситуация, но хем искаш да те викат, хем да не те притесняват, хем пък да го обгрижват, а като не могат да го укротят, пак се сърдиш.

Честно да ти кажа, мисля, че и на персонала не им е лесно. Rolling Eyes Най-малкото те не са мед. лица и няма как да преценят, дали това състояние на детето няма да му се отрази здравословно.

# 44
  • Мнения: 22
Скрит текст:
А не мислиш ли, че те викат, защото знаят, че детето има здравословен проблем?
И след като са видели, че се сърдиш са опитали веднъж да не те викат веднага, но се оказало, че трябва.
Според мен, предвид заболяването, е правилно да те викат за най-малкото нещо, а вече ти и лекуващия лекар да прецените какво е положението.

Те ме викаха така още преди да отключи астма и да прави пристъпи. Смятам че е редно да ме викат като има причина а не като плаче и не им се занимава да го укротят защото едната я заварвам легнала с телефона и краката на горе другата чете библия а те покрай тях 3-4 деца плачеха но понеже при други родители не минава тоя номер и да замълчат затова звънят под предтекст че уж имал температура, смятам че не е редно така защото аз пътувайки натам звъня и ангажирам и личния без адекватна и причина и лекарката в другия град при която е диспансеризиран!


Е, ти как ще си спокойна, ако не те викат? Понякога се налага да се вземе детето, защо реве и не се чувства добре. Аз не бих била съгласна детето ми да реве, те да не могат да го укротят и да не ме викат. Да се невротизира ли това дете?

Не знам, не съм изпадала в подобна абсурдна ситуация, но хем искаш да те викат, хем да не те притесняват, хем пък да го обгрижват, а като не могат да го укротят, пак се сърдиш.

Честно да ти кажа, мисля, че и на персонала не им е лесно. Rolling Eyes Най-малкото те не са мед. лица и няма как да преценят, дали това състояние на детето няма да му се отрази здравословно.

Искам да ме викат с причина и поне да са се опитали да го успокоят а не на излизане детето да казва че го бият по ръцете кам може всички деца да влизат и да си тръгват спокойни без да плачат само при една от леличките и да казват че с нея четат пеят и какво ли не. И на смяна има по 2 мед. сестри.

Общи условия

Активация на акаунт