Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 691
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: X
shinebox, нездраво ми е това вторачване в чинията при възрастни, а при деца - още повече. Чак режими за здрави деца, изготвени от специалист...  newsm78 Все пак хубаво е да ядем, за да живеем, а не обратното. Тези излишни режими още от детска възраст ми изглеждат благотворна почва за развиване на хранителни разстройства. В края на краищата на повечето хора по едно или друго време все им се налага да се ограничават, но да се почва от детска възраст ми изглежда извращение.

Гледах наскоро по ТВ някакво предаване, гостуваше семейство с детенце, което от рождение било веганче - честно казано такива сенки под очите на дете не бях виждала досега. Подхващат ги от съвсем ранна възраст, какъв избор има един 3-4-5 годишен? Tired

# 1 141
  • София
  • Мнения: 4 878
Гледах наскоро по ТВ някакво предаване, гостуваше семейство с детенце, което от рождение било веганче - честно казано такива сенки под очите на дете не бях виждала досега. Подхващат ги от съвсем ранна възраст, какъв избор има един 3-4-5 годишен? Tired

Дете веганче от рождение изобщо не може да оцелее. Умират още в бебешка възраст.

# 1 142
  • Мнения: 8 567
Бабите ги хранят тайно, сигурна съм.
Не вярвам на всички роднините да гледат безучастно .

# 1 143
  • Мнения: 18 464
Но пък аз съм имала кървави погледи от родители на деца на по 5 години, затова че съм направила връзка между пържолата в чинията и кокошка. Ми не бяха обяснили, даже изглеждаха като умишлено да крият. И двете не са добре.
По-скоро са били неприятно изненадани, че някой е нахълтал по безумен начин в личното им пространство. Можели са да използват ситуацията и да обяснят на детето защо е важно пълноценното хранене и как се отразява липсата му.

# 1 144
  • Мнения: X
Дете веганче от рождение изобщо не може да оцелее. Умират още в бебешка възраст.

Е, кърмата не я брояха в случая.

# 1 145
  • София
  • Мнения: 12 374
Бабите ги хранят тайно, сигурна съм.
Не вярвам на всички роднините да гледат безучастно .

Нямаше ли в Италия подобен случай, миналата или началото на тази година? Майка веганка, май бащата искаше да си храни детето нормално, а тя го отглеждаше като тревопасно..и детенцето се беше разболяло  newsm78 Имаше и присъда.

Нели,  Hug  Simple Smile

# 1 146
  • Мнения: 1 748
qrye, нова попита за режим. Иначе аз и всички около мен като тийнове сме били на интуитивно хранене - когато си гладен или когато семейството се храни заедно, колкото са ти сипали ориентировъчно, ако искаш повече - досипваш, ако искаш по-малко не изяждаш цялата порция.

За малките деца, никакъв избор нямат мъниците. Без значение дали с/без месо, изборът не е техен. Всеки родител може да бъде упрекнат от хора на обратната страна, но почти всички родители искат най-доброто за децата си, доколкото техния свят, морал, финанси, акъл го позволява. С други думи, кой колкото си може. И кралското семейство може да отправя упреци, че дете на 15 години, не е посещавало Лувъра, към семейство, което не може да си го позволи, ама не е редно. Или нещо свързано с религия и в този ред и свързано с храна...

# 1 147
  • MI
  • Мнения: 11 803
Нямаше ли в Италия подобен случай, миналата или началото на тази година? Майка веганка, май бащата искаше да си храни детето нормално, а тя го отглеждаше като тревопасно..и детенцето се беше разболяло  newsm78 Имаше и присъда.
Да, ако помня добре беше осъдил бащата и съда беше определил кога какво трябва да яде.  Simple Smile Ужас просто, представи си да гледаш че е откачила и вреди на детето и да не можеш да направиш нищо.

Шайн, родителите вегани не го правят поради недоиък, просто не са добре с главата. Имаше случай и на починало дете така.

# 1 148
  • София
  • Мнения: 2 995
Имаше и филм по случая, ако не греша - Hungry Hearts.
Беше отвратително. През цялото време исках да я ударя с нещо тежко - та бебето ѝ умираше!

# 1 149
  • Мнения: 3 390
Таис, напълно си права   Hug

Веселина, почти съм сигурна че е дъщерята, изглежда супер агресивна... За нея ли казваш че е била супер слаба?


Да, дъщеричката . Красиво, тъничко русокосо момиче изглеждаше-около 40 кг и май се имаше за дебела
ако не се лъжа   

Последна редакция: чт, 29 сеп 2016, 23:44 от vasilena***

# 1 150
  • MI
  • Мнения: 11 803
Не знам как не им сработва инстинкта за самосъхранение, ако не за тях поне за децата им. Наистина луди хора.

# 1 151
  • Мнения: 8 567
qrye, нова попита за режим.

Не съм питала за режим, а за примерно меню.
Закуска, обяд, вечеря. Другото са общи приказки, магданоз, чесън...това са подправки, интересува ме с какво се хранят подрастващите младежи-вегани.

# 1 152
  • София
  • Мнения: 12 374
Изобщо няма да гледам филма, няма да издържа. И без това откакто родих, нещо съм се прецакала емоционално и от пълен тапир, се превърнах в ревла, която плаче на Отнесени от вихъра, когато Бони умира.

# 1 153
  • Мнения: X
Изобщо няма да гледам филма, няма да издържа. И без това откакто родих, нещо съм се прецакала емоционално и от пълен тапир, се превърнах в ревла, която плаче на Отнесени от вихъра, когато Бони умира.
Таси, как можа! На любимата ми книга и на филма винаги плача. Изобщо съм емоционална и то много, но не знам дали е свързано с храната. Знам,ч е този филм няма да го изгледам.

# 1 154
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дезинформацията по въпросите за веганството е потресаваща, но пък компетентността, с която се изказват мненията е почти вдъхновяваща. И точно най-неинформираните са най-крайни, както винаги.

Потресаващо е, че ти преди 2-3 месеца се опитваше да убедиш дъщеря си да не става веганка, а сега ходиш да проповядваш в темата на веганите, защото дори и там не са ти вегани достатъчно. Laughing Ама всеки с потресенията си.
Вече обяснявах. Аз и дъщерите ми бяхме вегетарианки (аз вече 27 год.), но желанието им да бъдат веганки отначало ме стресна, тъй като още растат. Преди това и те гледаха с насмешка и неразбиране на веганството. Когато се информирахме по-добре всичко си дойде на място. Сега се отнасят много по-отговорно и знаят много повече за здравословното хранене от връстниците си... а като гледам и от повечето възрастни.

Да, тя писа пак от моя акаунт, но вече си направи свой. Аз нямам желание да влизам в безсмислени спорове, но като гледам и нейното е на път да изчезне. Сподели ми, че е разочарована от нивото на дискусиите, които се водят тук.

Общи условия

Активация на акаунт