Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 701
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Прочете на Янтра историята с рибите в багажника Simple Smile.
  Blush Flutter bowuu Срам ме е.

Моля те пусни го и ми спести мъката да ровя  Grinning.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684492.msg23740484#msg23740484

# 1 036
  • Мнения: 2 855
хахахахахаха  Joy Joy Joy Joy Joy
Янтра в офиса е тишина, а аз цвиля с глас хахахаха ако ме уволнят ти си виновна  Joy

# 1 037
  • Мнения: 1 748
Аз лесно и естествено спрях месото, което и без това през целия си съзнателен живот избягвам. Не обичам на вкус, на мирис още повече.
След години неядене на месо, осъзнах, че според моя морал, като никого не ангажирам с него, не бих убила животно, ако животът ми не зависи от това. И да карам друг да ми върши мръсната работа не ми е ок. Та тъй като не бих убила, не ми е редно да го ям. Но на мен ми е лесно да го твърдя, защото и без това не обичам месо. Бих убила и бих се наяла, ако нямам друг избор. Но добре, че съм се родила в свят, в който го имам този избор. И не само този, имам си свободата по принцип.

Жал ми е за животните, няма какво да си кривя душата. Много ме е жал. За животните на поточни линии, за животните, които ловците убиват за удоволствие, за животните, които ненормалници извхърлят в кашончета, за дивите животни, на които стесняваме периметъра, на който живеят и така ги осъждаме на глад и междувидова вражда. За всички тях ми е жал.

Иначе гледам да не обвинявам месоядните, защото.. не знам защо, всеки си знае.

Мирно и тихо си чакам ГМО-то да напредне (аз съм много голям привърженик на повечето бизнес ползи от ГМО), да се създава синтетично месо и дано доживея да видя свят, в който да убиеш животно и да го ядеш е неприемлива варварщина, а месото е създадено в лабораторни условия.

# 1 038
  • MI
  • Мнения: 11 803
Янтра  Joy Joy Joy Joy Joy  Леле, разревах се от смях, представих си този с щангата как трепе риба и мърмори  Joy Joy Joy

shinebox, искрено се надявам да не се случи твоята антиутопия.  Peace

# 1 039
  • Мнения: 22 036
Янтра  Joy Joy Joy Joy Joy  Леле, разревах се от смях, представих си този с щангата как трепе риба и мърмори  Joy Joy Joy

shinebox, искрено се надявам да не се случи твоята антиутопия.  Peace

Янтра  Hug

# 1 040
  • Мнения: 1 748
nelig, защо така Sad

Аналогична е ситуацията с използването на робски труд преди и навлизането на автоматизацията при производството, което е довело до липсата от нужда за роби. По-късно при прогресирането на автоматизацията, хората са се притеснили да не останат без работа, но всъщност ефектът е обратен, стандартът се вдига, хората имат повече време за наука и изкуство и т.н.

Та и с месото така. Ако синтетичната пържола е 1:1 като съдържание, вкус, вид, състав, не виждам защо да не я предпочетем и малко по-малко да измести традиционното месо получено чрез заколване. Даже към момента парите, които се наливат за наука в тази посока една голяма част от тях се дават от месопроизводители. Хората се усещат, накъде е прогреса, имат поглед.

# 1 041
  • София
  • Мнения: 12 374
Joy  Joy  Joy
Кул-то-во!

# 1 042
  • Мнения: X
Хората се усещат, накъде е прогреса, имат поглед.

Този прогрес не е провокиран от милостивост към животните, а от финансови съображения. И пак ще има хора, които фалшиво месо няма да искат да ядат, защото други хора ще им обяснят колко е неестествено и отровно.

# 1 043
  • Мнения: 2 855
Та и с месото така. Ако синтетичната пържола е 1:1 като съдържание, вкус, вид, състав, не виждам защо да не я предпочетем и малко по-малко да измести традиционното месо получено чрез заколване. Даже към момента парите, които се наливат за наука в тази посока една голяма част от тях се дават от месопроизводители. Хората се усещат, накъде е прогреса, имат поглед.
А за да се създаде това синтетично/изкуствено месо нали пак трябва да се вложат много ресурси - ток, вода, замърсяване. Значи, за да махнем месото от трапезата ще създадем още хиляда злини?

Питам тогава какъв е смисъла от цялата пропаганда?

Аз месо не ям, вегетарианец съм. Подбудите да стана такава са една силно разтърсваща лична драма.

# 1 044
  • Мнения: 22 036
Мен на времето са ме учили да водя дебат по следния начин:
Задава се тема с два полюса. Изисква се да представиш аргументи в защита и на двете тези, съответно оборващи. Повярвайте, лесно е, когато се представят пред "тълпа". Имам предвид хора, които имат само бегли познания по материята.

# 1 045
  • MI
  • Мнения: 11 803
nelig, защо така Sad
Скрит текст:
Аналогична е ситуацията с използването на робски труд преди и навлизането на автоматизацията при производството, което е довело до липсата от нужда за роби. По-късно при прогресирането на автоматизацията, хората са се притеснили да не останат без работа, но всъщност ефектът е обратен, стандартът се вдига, хората имат повече време за наука и изкуство и т.н.

Та и с месото така. Ако синтетичната пържола е 1:1 като съдържание, вкус, вид, състав, не виждам защо да не я предпочетем и малко по-малко да измести традиционното месо получено чрез заколване. Даже към момента парите, които се наливат за наука в тази посока една голяма част от тях се дават от месопроизводители. Хората се усещат, накъде е прогреса, имат поглед.

Не се заяждам, просто за мен това е точно антиутопия. Освен всички морални съображения, кой ще ти гарантира че това месо ще има същия ефект върху тялото ти като нормалното месо? точно това е проблемът с ГМО, че много трудно може да се окаже какъв точно ефект има върху тялото ти дадения продукт. След няколко поколения може и да могат да кажат, ще се е събрал достатъчно материал за изследване, т.е. достатъчно хора ще са били неволни опитни мишки. Не е ли по-лесно просто да си ядете сейтана, вместо да трябва да произвеждаме месо в лаборатория?

# 1 046
  • Мнения: 8 163
Ако е вярно това за генната мутация за усвояване на белтъка на кравето мляко, ние вече сме  естествено пиещи краве мляко, щом генетично и функционално са оцеляли предимно поколенията, имащи тази мутация. Може да се е случило нещо подобно и по отношение на месото, но големите примати като шимпанзета и горили си хапват месо здраво, те си ловуват. Явно не сме като орангутаните.
Истината обаче е, че по-голямата част от човечеството е с лактозна непоносимост. Но дори това да не беше така, консумацията на мляко и млечни от друг бозайник не е нито естествена, нито жизнено необходима.

А така са изглеждали динята, банана, патладжана, моркова и царевицата само преди няколко хиляди години.
А така са изглеждали пилетата преди по-малко от 60 години. Какво доказва това? Че хората са умни и изобретателни.



Това за човките не навсякъде е така, гледала съм репортаж именно по темата. И пак се отглеждат много по-хуманно отколкото при вас. Отидете да протестирате там, където ги гледат натъпкани една до друга без светлина, без пространство и после се разправяйте с нас. Тук това е забранено.

А след като въпреки предимно растителната храна, приматите ядат и месо, защо ние да не може?  Laughing И да, АнаБел има право, правени са изследвания как така не се разболяват ескимосите - заради многото омега 3 мазнини е.
Хванахте се за човките, а не казахте нищо за милиардите мъжки пиленца, повечето от които са смилани живи, преди да навършат 72 часа. Заблуждавате се, ако наистина мислите, че в ЕС животните са хуманно заплождани изкуствено, отглеждани и убивани. Наскоро гледах документални кадри от ферми в Ирландия. Няма да ги показвам, за да не ви разстройвам.

Обиждате се, когато в защита на ползите от растителноядното хранене правя сравнение между човек и горила, а нямате нищо против да правите равнение между човек и бабун, когато става дума за яденето на месо. Двоен стандарт? Малко по-назад в темата Assos публикува картинка, на която се сравняват плодове, кореноплодно и зърнено преди няколко хиляди години и сега. Това е чудесна илюстрация, че вече сме достатъчно пораснали и интелигентни, за да можем да оцелеем на изцяло растителноядно хранене.

Що се отнася до ескимосите, д-р. Грегер има доста интересно и информативно видео по въпроса.

Но съм страшно жалостива, не мога да си представя да заколя агне, сигурно ще е въпрос на оцеляване ако го направя и пак няма да ми е лесно.
Повечето хора са така - човекът по природа е състрадателен. Ако е въпрос на оцеляване, и аз бих убила друго животно. Но не е. Яденето на месо е избор, а не необходимост.

# 1 047
  • Мнения: 1 748
Замърсяването, ток, вода и сега си ги има. Бизнесът си ги плаща тези неща като данъци и консумативи. Щом инвестират в тази посока, значи очакват инвестицията да се върне, тоест ще извлекат повече печалба, тоест производственият процес на синтетичното месо ще е по-евтин, което значи по-малко ток, вода, данъци.

А пропаганда си има и в двете посоки: палео луди, еко луди, заклети вегани, анти ГМО, то вече... който е нормален да вдигне ръка  Mr. Green

nelig, опасенията ти са актуални на 100%, но без рискове и тестови периоди няма прогрес. То и с лекарствата е така - строга регулация и си стискаме палци и това е.
А и освен това, аз нужда от месо нямам, нали споделих, че не ям, нито сейтан, нито синтетично ми се яде. Бизнесът има нужда, а има нужда, защото ще печели повече (вероятно).

# 1 048
  • Мнения: 2 237
точно това е проблемът с ГМО, че много трудно може да се окаже какъв точно ефект има върху тялото ти дадения продукт.
Плюс монополът, а всички знаем какво означава това.
Много ме е яд на хора, които съвсем доброволно и съзнателно предават свободата си. Но сигурно си го заслужаваме  Simple Smile

# 1 049
  • Мнения: 8 163
точно това е проблемът с ГМО, че много трудно може да се окаже какъв точно ефект има върху тялото ти дадения продукт.
Плюс монополът, а всички знаем какво означава това.
Много ме е яд на хора, които съвсем доброволно и съзнателно предават свободата си. Но сигурно си го заслужаваме  Simple Smile
Най-доброто, което можете да направите в случая е да намалите или да спрете консумацията на месо, колбаси, яйца и риба от ферми. Това са продуктите, за чието добиване се използват най-много ГМО растения.

Океанската риба не е решение заради критично намалелите ресурси и замърсеността на водата.

Общи условия

Активация на акаунт