Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 684
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 1 095
  • MI
  • Мнения: 11 803
Сега, да вярваме ли на уики, или не?
https://en.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler_and_vegetarianism

# 1 096
  • Мнения: 10 411
100 спортиста от 1 000 000 са вегани. Е и?
А и е много удобно за ПР на известни личности да се изкелифенчват.

# 1 097
  • Мнения: 1 748
Хаха, точно за този материал говорих. Има неоспорими доказателства, че Хитлер е ядял месо. Някои ги има тук
Иначе просто вметнах. И да е бил човекът вегетарианец, няма голямо значение. През по-голямата част от живота си е бил чудесен главнокомандващ с визия и цели, накрая е прещракал, както и да е. И лош човек да е бил, все тая. Историята сигурно познава и лоши вегетарианци, както и лоши месоядни.

Ми 100, какво като са 100 режимът не е популярен, въпросът е, че доброто им здраве и отлична спортна форма доказва, че режимът си е валиден. Не единствен, даже не твърдя най-добър, но си е режим, в който можеш да бъдеш здрав и пълноценен.

# 1 098
  • MI
  • Мнения: 11 803

shinebox, не че нещо, но и твоя списък беше от уики. Значи и той може да е лъжа?  Mr. Green А и твоя източник не ми изглежда по-надежден от уикипедия, честно казано... При това пишеше, че е станал официално вегетарианец 42ра, съвсем спокойно може преди това да е ял прословутите вюрстели, нали така? Ако ми намериш официална биография, от признат изследовател при това (не веган), в която да се твърди че до последния си миг Хитлер е ядял месо, ще ти повярвам. Иначе са само приказки.

И повечето от списъка ти, ако приемем че е верен, всъщност бяха всичко друго но не и спортисти. И над 90% бяха от ОК и САЩ. После не било мода. За мен това е отговор на една крайност с друга - тъй като се тъпчат с прекалено много месо огромната част, някои се отвращават и стават вегани.

# 1 099
  • Мнения: 1 748
Оф, за Хитлер е отделна тема. В разни документални книги, негови приближени споделят спомени от вечери и т.н., както и да е...

Сега за списъка Simple Smile Може да започнем един по един да им търсим интервюта, т.к. повечето са живи, в които споделят дали са вегани или не. И какво като са от САЩ и ОК масово. Просто в тези страни има интерес към режима. И не знам, защо спорим, аз твърдя, че човек отлично може да си живее така и има много примери, които го доказват. Ако нямаше нито един известен веган, вероятно аргументът щеше да е "е, как не се намери един известен, успешен човек, спортист, който да е веган"  Mr. Green

Не виждам, какво пречи режима. Не може ли всички да си живеем добре. Аз даже не съм веган, но се дразня така като се дава акъл, кое е хубаво и лошо и защо това, а не онова е по-телевизията. Ми и мен не ме кефи, че нюансите сиво са толкова популярна книга, но това е свобода  Wink всеки си е свободен.

# 1 100
  • MI
  • Мнения: 11 803

Не виждам, какво пречи режима. Не може ли всички да си живеем добре. Аз даже не съм веган, но се дразня така като се дава акъл, кое е хубаво и лошо и защо това, а не онова е по-телевизията. Ми и мен не ме кефи, че нюансите сиво са толкова популярна книга, но това е свобода  Wink всеки си е свободен.
Е нали затова се дразним на веганите - щото много акъл дават. Върни се назад в темата и виж кой основно размахваше поучително и назидателно пръстче. Май не са точно всеядните.  Mr. Green

А за Хитлер - казах ти кой е единствения начин да ме убедиш. За разлика от твоята веги статия, в уики има значим списък с цитирания, които са проверими и източниците ми изглеждат надеждни. Не че има значение всъщност бил ли е вегетарианец и дали е бил луд защото е бил вегетарианец или е бил вегетарианец защото е бил луд.  Laughing При всички хранителни режими има нормални и луди хора, лошото е че при веганите отклоненията така като гледам са много по-чести.

# 1 101
  • Мнения: 14 654
Наскоро гледах документални кадри от ферми в Ирландия. Няма да ги показвам, за да не ви разстройвам.

Не се притеснявай, тук сме все големи хора и не се разстройваме лесно. Нито приказките ти, че мелели пиленцата живи, нито рисунките на тлъсти бройлери, нито каквито и да е клипове няма да ме стреснат. Но ако по този начин убеждавате и децата си защо не бива да се яде месо, е безобразие.
Колкото до това какво е модерно, ако някое от децата ми сглупи да се подведе по веганството, примерно хване си някоя ненормалница за гадже, ще му покажа снимки на вегани - да видят как човешки същества сами се докарват да приличат на Амгъл - бледа, суха и жълтеникава кожа, кръгове под очите заради ниския хемоглобин, рядка, цъфтяща и накъсана коса и сълудничав поглед. И ще ги питам така ли искат да изглеждат след години.

# 1 102
  • Мнения: 1 748
Ех, айде сега. С гадна храна и да се докараш до Амгъл/анорексия и т.н. могат и хора, които не са вегетарианци/вегани. Аз познавам от много слаби, до леко пълни, повечето нормални вегетарианци и вегани. Това което ти ще направиш е да не си обективна. Що не покажеш снимки на месоядни анорексици, примерно. Не искам да казвам, кой как да си възпитава децата. Искам да се уважава правото на избор. Дори на малко по-малките от 18 и те имат право на някои избори за себе си. Абе не знам... аз като бях по-малка от 18 все пак сама определях, какво да ям. Като кажех на майка без месо - слага ми само от ориза. Никога дори не е споменавала вегетарианец/веган, нито ми е показвала снимки на пожълтели хора. Кой е прав сега мама ли, Янечек ли  Mr. Green

# 1 103
  • MI
  • Мнения: 11 803
Трябваше да й кажеш че никога повече не искаш нито месо, нито мляко, яйца, сирене и дори мед и смокини. Да видим дали така спокойно щеше да реагира. А и що за вегетарианец би ял ориза от пиле с ориз? Нали има животинска мазнина.

# 1 104
  • Мнения: 1 748
Преминаването към вегетарианството/веганството е плавен процес, не е от днес за утре. От много малка избягвам месото, особено парчета месо, които все още личат, че са част от животно - крило, бутче и т.н. Примерно, готви се пиле с ориз - аз ям ориз, пиле не ми слагат, защото не искам. Готви се супа с топчета, на дъното на супника ми остават топчетата. В последствие, когато станах самостоятелна в студентските си години имах избор, какво да купувам и спрях с такива манджи, в които животното и се готви с останалата храна. И така Simple Smile

Редактирам само да допълня, че аз не съм веган по много причини, нито една не е здравословна. Уважавам правото на всеки да бъде веган, ако иска.

Медът е тема на един от честите ми спорове с една приятелка веган. Без лоши чувства, просто сме на различни мнения. Но уважавам правото й да не яде мед. Ако тийн отказва мед, ще уважа правото му.

Ех, що никой родител не е толкова притеснен като е за патладжани  Mr. Green

# 1 105
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ако отказваш само агнешко, но ядеш всичко друго, или пък не ядеш само патладжани, но ядеш други зеленчуци, никой няма да се притесни. Виж, ако докато растеш и си под опеката на родителите си отказваш да ядеш каквото и да е от животински произход, родителите ти са напълно в правото си да се притеснят и дори да те накарат да ядеш всичко, искаш или не.

# 1 106
  • София
  • Мнения: 4 878
Убиването на мъжките пиленца, освен нехуманно, е и невероятно разхищение. Какво като фермата е за яйца? Толкова ли не могат да се кооперират с някоя ферма за месо и да им ги дават или продават.

# 1 107
  • Мнения: 1 748
Alexandria*, различен вид са пилетата. Те не са за месо, не наедряват със същите темпове, хранят се с различна храна, вероятно дори страдат от различни болести. Не е толкова лесно да се кооперират бизнесите.


Nelig, аз не съм родител, всичко е хипотетично, но аз бих оставила тийн на 16. Нека се пробва. То така от раз не става. Вероятно няма да успее. Може и да успее. Дали ще е на 16 или на 18, разликата е, че на 16 имаш право да му сипваш в гърлото, та ще се озлоби детето. Аз от моите родители само добро съм видяла и ще съм много разочарована от себе си да прекъсна добрите традиции по отглеждане на децата в семейството си.

# 1 108
  • Мнения: 14 654
Едно е детето да каже "това не ми се яде", съвсем друго е да бъде манипулирано с гнусна информация за страданието на животните, даже е престъпно, защото ще му се натрапи вина, че заради него става така и то носи лична отговорност, ядейки кренвирш. А до вчера не е знаело и кренвиршът си му е бил любима храна.
Ако детето ми каже, че ще става веган, ще започна да го храня с рецептите на Фея - плодов сок с накисната в него чия и филия с круша и ще гледам колко време ще издържи - подозирам, че между 15 минути и един час, после ще иска истинска храна.
Меду другото, моите родители са вегетарианци, не е като да не са ми давали пример как може и без месо.

# 1 109
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дезинформацията по въпросите за веганството е потресаваща, но пък компетентността, с която се изказват мненията е почти вдъхновяваща. И точно най-неинформираните са най-крайни, както винаги.

Общи условия

Активация на акаунт