Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 682
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 1 748
Хм, ако сравним със щандовете с меса, колбаси, луканки, риби, морски дарове, млечни, кашлавали, сирена, яйца, видове мляко, масло, после да продължим с всички храни, които ги съдържаш и съответно не се консумират от вегани - сладоледи, шоколади, повечето козметика в магазините, всякакви чипсове, солети и т.н. със сирена и т.н... та... веган нещата са плодовете и зеленчуците, няколко вида веган десертчета, овес, боб, леща, някои видове паста, два вида веган "мляко" и това е. Изобщо е категорично с храна, за кой режим са пълни магазините.

Tаис, тези твои познати вярно са за бой - ужасно субективни. Села безброй, сега и екохотели, селски къщи, отиват, водят, показват, децата сами ще си решат.

Но пък аз съм имала кървави погледи от родители на деца на по 5 години, затова че съм направила връзка между пържолата в чинията и кокошка. Ми не бяха обяснили, даже изглеждаха като умишлено да крият. И двете не са добре.

Феята е 100% права за двойния стандарт към различни животни. Чудела съм се и аз, от къде е това схващане, че кучетата са сладки, а прасетата вкусни.

# 1 126
  • Мнения: 10 411
има и прасенца домашни любимци.. а в Китай кучетата са си повече от деликатес Simple Smile
кравите тук са пържоли - в Индия икони...

Така че пак зависи от гледната точка и статистическата извадка Simple Smile

# 1 127
  • Мнения: 3 390
ни приемат , ни предават .
Научила си е Фея една песен и си я пее .

Но, аз се сетих нещо клюкарско (по точно ме подсетихте )
Имаше тема преди време за храненето и там се появи една от участничките в тази тема ,
която казваше че дъщеря и иска да стане веган . Имаше и снимка на слабо девойче тежащо около 45 кг (18, 19 годишно).
Фея се появи и каза на майката да подкрепи дъщерята . И тогава запалих и писах, че тя всъщност е много слаба ...сега просто ги навързах нещата и се сетих .
Може би дъщеря и наистина пише от нейния профил . Няма значение това - просто детето беше наистина
болезнено слабо и бледолико , а сега явно е и веган .

# 1 128
  • Мнения: 8 567
... веган нещата са плодовете и зеленчуците, няколко вида веган десертчета, овес, боб, леща, някои видове паста, два вида веган "мляко" и това е.

Е как ще е това, по-напред нали обсъждахме какви неща ядат веганите, за да си набавят необходимото за организма,как така  изведнъж изчезнаха екзотичните суперхрани.
Дайте едно примерно седмично меню с калориите за пубертет, висок 1.90, спортуващ.

# 1 129
  • София
  • Мнения: 12 374
Шайн, какво означава "детето само ще си прецени"? Знам, че нямаш деца и затова донякъде те извинявам, но все пак, наистина ли си мислиш, че едно 5-6 годишно дете може да вземе адекватно и добре информирано решение дали да бъде веге или месоядно? Пълен абсурд. Моята дъщеря, ако зависи САМО от нея, сутрин, обед и вечер ще яде сладолед, сладолед и сладолед със сладолед.

Детето разчита на родителите си за насоки в здравословното меню. Но когато тези родители са фанатици, на детето му се казва, че едно теленце има също толкова право на живот, колкото и то.

Ох, спирам, че вдигам кръвно като се сетя що глупости съм чула.

# 1 130
  • Мнения: 8 567

Но пък аз съм имала кървави погледи от родители на деца на по 5 години, затова че съм направила връзка между пържолата в чинията и кокошка. Ми не бяха обяснили, даже изглеждаха като умишлено да крият. И двете не са добре.

Сега се зачудих, как се чувстват децата ви в ДГ, докато приятелчетата им унищожават малкото сладко пиленце в чинията?
Или там тайно от мама си хапват.  newsm78

# 1 131
  • Мнения: 1 748
нова, веднага давам суперхрани: чесън, магданоз, спанак, боровинки. Нямам точна дефиниция за "супер храна". То това е някаква абсолютна маркетингова измишьотина. Предполагам, какво имаш предвид, тези, коите се навъдиха: спирулина, мака, чия и т.н. Не е лошо, човек да пробва, може да му хареса, все пак и картофът е бил внесен. Не съм против вноса, но много ме дразнят разните му етикети "детокс", "био", "еко". Аз си хапвам по-прости и познати храни от веганските - ориз, картофи, боб, леща, нахут, грах и обилно плодове и зеленчуци.

Таис, ясно, че каквото наготви мама - това е и аз съм се съобразявала с готвеното вкъщи, но и майка ми се е съобразявала с нас. Примерно, аз ям изключително безсолно. Като ида на гости на майка и тя не соли манджата - останалите си досоляват. Изобщо трябва да има толерантност. А това със сладоледа, оф, болна тема. Мен много ме дразни, всичката шарения по касите, по детските кътове, за да искат децата тези боклучави храни. Трудно е да го опазиш, обясненията не винаги помагат. Децата, както и възрастните хора не са подготвени за агресивен маркетинг...

# 1 132
  • Мнения: 2 274
- Какво образование имате?
- Веган съм.
- Но това не е образование!
- О, чувствам се прекрасно!
- Нещо не се разбираме… Веган не е образование! Кажете, какво образование имате?
- Не мога да разбера, защо отказвате да приемете очевидното?
- А бе ти чуваш ли въобще, какво те питат!?
- Боже, колко сте раздразнителен! Това е от месото!

# 1 133
  • София
  • Мнения: 4 878
Феята е 100% права за двойния стандарт към различни животни. Чудела съм се и аз, от къде е това схващане, че кучетата са сладки, а прасетата вкусни.

Двойният стандарт идва от хилядолетни културно-религиозни натрупвания.
Не само че хората не са равни на животните, но и животните не са равни помежду си.
Някои животни са по-благордни от другите и притежават емоционалност, от която другите са лишени.
Не може куче и кон да се сравняват с кокошка и прасе. Дори в Китай яденето на кучешко е екзотика, която почти не се среща вече. Основно свинско и пилешко ядат там.

# 1 134
  • Мнения: X
Може би дъщеря и наистина пише от нейния профил .
Най-вероятно. Майката никога не е писала с такъв надъхан тон, винаги се е изразявала умерено, а веганските постове звучат точно като на ентусиазиран новопокръстен.

# 1 135
  • Мнения: 6 296
- Какво образование имате?
- Веган съм.
...

Хаха, то това може да е виц, обаче скоро бях на едно фирмено парти, където всички бяха колеги, и хората ми бяха представени така: "Счетоводител, hr, дизайнер, ... веган". Mr. Green

# 1 136
  • Мнения: 8 567
нова, веднага давам суперхрани: чесън, магданоз, спанак, боровинки.

Това менюто за подрастващия ли е?   Simple Smile

# 1 137
  • Мнения: 1 748
Тц, нали питаше да изброя някакви супер храни, а за тези съм чувала, че са такива.

За подрастващи не знам. За изготвянето на такива режими мисля, че е нужен специалист. В България не знам, има ли такива, които на английски са nutritionists. Ако не се намери такъв, има доста съвестни фитнес инструктори, които с времето и работата допълнително изготвят и индивидуални режими според тегло, възраст, цели, хранителни предпочитания.

# 1 138
  • MI
  • Мнения: 11 803
Таис, напълно си права   Hug

Веселина, почти съм сигурна че е дъщерята, изглежда супер агресивна... За нея ли казваш че е била супер слаба?

Фея,ти не разбираш. Не е тежко да разберем, просто е смешно и дразнещо заради повтарянето му това, което казваш. Слагаш смешни ввги линкове и сама си вярваш. Като тези с теорията на конспирацията, точно като вас реагират и те. Ако тръгнеш да измъчваш прасе, да го влачиш с кола, бесиш бавно и т.н., пак ще е такава реакцията, както за кучето. Вече ти се обясни, че дори по селата колач е професия, има си чалъм и за това. Никога не се е насърчавало измъчването на животните. За случай, при който в България някой е заклал куче за да се нахрани не си спомням. Дори за Китай протестите са повече защото те пребиват преди това кучето, вярват че така е по-вкусно месото. Не защото ги ядат. Информирай се малко поне! А и да, дори животните не са равни помежду си, какъв ти е проблемът на теб? Абе откъде ви идва цялата тази агресия и налудничави идеи веднага след спирането на млечните продукти?! Поне 3-4 пъти вече ви хващам на тясно с опити за дезинформация!  ooooh!

# 1 139
  • Мнения: 18 997
Някой спомена соята. Не знам как ми беше изскочила от акъла, сигурно съм искала да забравя този гладен период, когато беше такова безпаричие, че не можехме месо, кайма и салам да си купим, повечето купуваха Витабел, разменяха се рецепти за тази гадост, дори готварски книги за рецепти с Витабел се издаваха и се опитваха да се самоубедят хората колко не се различава от каймата или пържолата и ако случайно признаеш, че няма вкус на месо, значи не било приготвено както трябва, изкиснато със сумати глупости и подправки. Е те тогава направо сънувах миризмата на печено месо, толкова ми се ядеше, въпреки че иначе не съм силно месоядна, но по онова време такава оскъдица беше и от толкова продукти се лишавахме, че просто жадувах за месо. За да се откажеш от месото доброволно (да не говорим, ако е всички животински продукти) трябва организмът ти да не изпитва лишения, да е преситен до някаква степен от изобилието на храна.

Въобще, влияе икономиката на храненето на хората, и ако недоимъкът те принуждава, ще ядеш всякакви боклуци, които поне малко напомнят на това, което ти се яде.

Общи условия

Активация на акаунт