Силно име за момиче

  • 16 892
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 101
Калина, Боряна, Ралица Simple Smile

# 16
  • Мнения: 76
Виктория, Александра, Изабела, Екатерина..
Матеа - познавам едно момченце което се казва така..,сигурна ли си ,че не е мъжко име? newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 12 192
И на мен така ми звучеше, но направих справка с Генератора на имена, там го дават женско, но с я - Матея. Не познавам дете/ жена с това име, но то и моето е от редките варианти. Щом на родителите им харесва и не е "измислено" става.

Никита пък си е гръцко по произход и чисто мъжко, но след песента на Елтън Джон, френския филм и сериал с това име много хора, особено младите, го възприемат като женско. Няма да се учудя, ако скоро се появят и момиченца Никита.

Какво значи, че хората го възприемат трудно? Моето е рядко срещан вариант на популярно име, една буква разлика, но дълги години го бъркаха и при произнасяне и при писане, но напоследък навлязоха толкова нови и различни имена и която че ли вече нямам проблем с това / става въпрос за -е/-я /. За всеки случай аз бих избрала Матея с -я, струва ми се по-правилно и благозвучно. Колкото до роднините - ще свикнат и ще го приемат.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2016, 03:20 от Mama Ru

# 18
  • Мнения: 505
а аз много харесвам Рая, Ния, Ая.
Матея не е лошо.

# 19
  • Австрия
  • Мнения: 2 315
Матеа е по-скоро странно, отколкото силно (?!) име. Според мен Матея е българския женски вариант на Матей. С 'я' звучи определено по-добре. За мен обаче силни имена са Анна, Мария, Екатерина, Тереза, Виктория.. явно е преобладаващо мнение, тзй като и други са споделили за същите  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 12 374
а аз много харесвам Рая, Ния, Ая.
Матея не е лошо.
И аз, но станаха масови. Около нас има 1001 момичета с тези имена.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Екатерина
Анастасия
Виктория
Елизабет/а
Десислава
Александра
Александрия
Калина
Славина
Жана

# 22
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Точно с "я" накрая името е мъжко.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Доротея
Антония
Мадлен
Магдалена
София

# 24
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
красиво, силно и не много често срещано име

Райна, силно българско име, на кратно Рая.

Матея аз го приемам, дори беше едно от предложенията за втората ни дъщеря, но ММ направи такава абсурдна асоциация, че ме отказа рязко.

# 25
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Елизабет, Екатерина, звучат ми величествено и аристократично.

# 26
  • София
  • Мнения: 310
Матеа или Матея, не знам кое е по- правилното, но напоследък наистина е масово използвано и за момиченца и за момченца. Ако мога да квалифицирам силата в проценти, Матеа ми е някъде към 70 %- не ми е съвсем много силно, но и не ми е толкова слабо звучащо. Наистина има подобна тема, авторката може да погледне и да разгледа предложените имена.
Аз предлагам:
Магдалена
Елеонора
 Владимира-
 Тихомира-    все мъжки еквиваленти
 Траяна-
Мануела
Елисавета
Божидара...

# 27
  • Мнения: 505
Аз не го възприемам това име Матеа. Матей за момче - да , но Матеа... Ако искате силно име Катерина, Ирина, Елеонора или пък Елинор - много ми харесва в последно време.

# 28
  • Мнения: 18 562
Калояна предлагам.
Не знам дали го има, измислих си го, вроятно същствува Simple Smile
По принцип не ми допадат имена, обарзувани от съответното мъжко такова, като Ивайла, Бориса и Владимира примерно, както и всички съдържащи в себе си ЯНА.Това име не ми харесва изобщо, мъжкарско и странно като звучене ми е.
Калояна не зная защо много ми харесва, силно е същевременно красиво.
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.

# 29
  • София
  • Мнения: 310
Сетих се за Константина! На галено й казват Кони.

Общи условия

Активация на акаунт