Силно име за момиче

  • 16 891
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Защото Матея е стара форма на Матей и е чисто мъжко име в оригинал. Точно както Андрея.

# 46
  • Мнения: 1 796
Измислено друг път...
Хубаво име, с хубаво значение - срещано, слава Богу, не прекалено често в много европейски страни и то не от вчера Peace

# 47
  • Мнения: 5 513
То всичко е измислено...никой не е открил нещо ново със забодена табелка на него.
Какво по хубаво от това да има разнообразие.

# 48
  • София
  • Мнения: 310
То всичко е измислено...никой не е открил нещо ново със забодена табелка на него.
Хахаха даже патент си слагат хората на имената вече, както бащата на Крисия, не знам в тази тема ли беше показано.

# 49
  • Мнения: 5 259
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.
И това е лошо защото? newsm78
Аз точно Ели харесвам да ѝ се казва.

Калояна е ужасно. Звучи ми като "залоена"  Joy

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
На мен пък Елеонора ми харесва много повече от Елинор Hug

# 51
  • Мнения: 5 259
Аз не си представям защо българче, живеещо в България, ще се казва Елинор, а не Елеонора. Просто коментирам самото име.

# 52
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug

# 53
  • Мнения: 477
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug

Чужденците трябва да внимават да не си кръщават децата с твърде странни за България имена, защото техните деца може един ден да решат да отидат в България. Но май никой не го прави. Защо ли?

Ако ще се насочва детето към чужбина, какво правят родителите в България? Да ходят в чужбината.

# 54
  • Мнения: 19 690
Примерно работят. И в крайна сметка си е лично тяхна работа как ще си кръщават децата.

# 55
  • Мнения: 477
Работят. Защото тук заплатите са толкова по-високи от чужбинските, че не можеш им устоя Stop

# 56
  • Мнения: 5 259
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug


Може да си напише името в международния паспорт като Eleanor, а в българската лична карта да е Елеонора.

Последна редакция: сб, 01 окт 2016, 12:10 от Юнa

# 57
  • Австрия
  • Мнения: 2 315
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug


Ако е така - погрешна логика и остарели схващания: чужденците отдавна на са с капаци - на всякакви имена са се вече наслушали. Отделно, когато се налага, всяко име се диктува буква по буква, така че няма значение какво е като цяло.
И още нещо, което явно въобще не се взима впредвид: лице с местно, познато име, но недостиг в ползването на местния език - точка по-малко и обратното - говорещ/пищещ добре чужденец - автоматочно няколко точки в повече  Wink

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
В много от темите за избор на име се споменава точно такова изискване.Името да се произнася лесно от чужденците,защото един ден детето може да се премести в чужбина.
Моето име е типично българско,но за 10 години в чужбина не се е случило някой да не може да го произнесе правилно Hug

# 59
  • Мнения: 5 259
Е, то зависи от името. Имам един познат Венцислав, който отиде в Щатите. Еми никой не му е казал името както трябва и се налага да си измисля как да се представя, че да го наричат с посоченото от него.
С някои имена е лесно. Примерно Мария не би имала проблеми, но Цветелина или Снежана доста зор ще видят.

Общи условия

Активация на акаунт