Силно име за момиче

  • 16 863
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 477
Познавам хора, които нарочно искат приятелите им да ги наричат с някакво измислено от тях име. Трима души, да съм по-конкретна, и не се познават помежду си. Та, не е като да не съществува вариант човек, заминал за държава, в която името му е трудно за произнасяне, да се представя с име, подобно по звучене на оригиналното му, като каже и истинското, "но може да ме наричате...". Снежана и Цветелина биха могли най-спокойно да минат за Жана (Джейн) и Лина.

# 61
  • Мнения: 2 133
Матеа е мъжко име  Naughty Също и Андреа, но в България доста момиченца се казват така  Crazy

Последна редакция: пн, 03 окт 2016, 05:25 от Snowche

# 62
  • Мнения: 10 431
Здравейте Simple Smile Искаме да кръстим дъщеря си с красиво, силно и не много често срещано име.
И аз тка исках. Дъщеря ми се казва Стефания

# 63
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Матеа е мъжко име  Naughty Също и Андреа
Така е. Може би затова ги смятат за силни Laughing.
Силни имена според мен са Валентина, Екатерина, София.
Виктория ми е силно изтъркано.

# 64
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
И аз все изтъквам непримиримо това за МатеЯ и АндреЯ, че са мъжки имена. Само искам да подчертая, че са се изписвали (в мин. вр. защото са поостарели) с Я накрая. Вариантите с А са измислени после, може би за да се феминизират. Или под влияние на италианското Андреа може би (Андреа Бочели).  newsm78

# 65
  • Мнения: 2 133
И аз все изтъквам непримиримо това за МатеЯ и АндреЯ, че са мъжки имена. Само искам да подчертая, че са се изписвали (в мин. вр. защото са поостарели) с Я накрая. Вариантите с А са измислени после, може би за да се феминизират. Или под влияние на италианското Андреа може би (Андреа Бочели).  newsm78

Ами точно на италиански АндреА си е много често срещано и съвременно мъжко име. Но аз съм склонна да мисля, че всеки език си има особености и традиции в имената. Така например Петя и Ваня са мъжки имена в Русия  Laughing

По темата, силни имена - Анастасия, София, Бориса

# 66
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Ъъъ, да де, примерът с италианския Андреа всъщност не беше на място, точно обратното трябваше да е.  Опетлах се нещо!  Laughing

# 67
  • Мнения: 2 701
То на Андреа/я по-големият проблем е значението. Да си кръстиш щерката "мъжествен" е меко казано тъпо.

# 68
  • Мнения: 477
То на Андреа/я по-големият проблем е значението. Да си кръстиш щерката "мъжествен" е меко казано тъпо.
Това обяснява едно хомосексуална Андреа/я, с която имах "щастието" да се запозная. Laughing

# 69
  • Мнения: 23
Моята бебка смятам да се казва Габриела,и мисля че си е хубаво си силно име за момиче !

# 70
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Не знам дали са силни имена, но ми харесват Ирина, Стефания, Катерина. Харесвам Василия, познавам една малка Василия, може би тя ми влияе. София също, но то е често срещано.

# 71
  • Мнения: 477
Моята бебка смятам да се казва Габриела,и мисля че си е хубаво си силно име за момиче !
Чудесно име е. Само да не бяха по 3 в клас, като Викториите и Никол-ките.

# 72
  • Мнения: 23
Моята бебка смятам да се казва Габриела,и мисля че си е хубаво си силно име за момиче !
Чудесно име е. Само да не бяха по 3 в клас, като Викториите и Никол-ките.
Ами трябва ми да е с буквата Г и смятам също да заложа на българските имена не на новите измислици които навлизат

# 73
  • Мнения: 477
Ами трябва ми да е с буквата Г и смятам също да заложа на българските имена не на новите измислици които навлизат
Заложила си на измислицата "трябва".

Единственото, което "трябва" като си кръщаваш детето, и то пак е пожелателно, не задължително... е да ти харесва името. Нищо друго не "трябва".

# 74
  • Мнения: 23
Ами трябва ми да е с буквата Г и смятам също да заложа на българските имена не на новите измислици които навлизат
Заложила си на измислицата "трябва".

Единственото, което "трябва" като си кръщаваш детето, и то пак е пожелателно, не задължително... е да ти харесва името. Нищо друго не "трябва".
То ако не ми харесваше аз нямаше да го избера,а това че си и  съвпада с човека на когото искам да си кръстя детето още повече ме удовлетворява

Общи условия

Активация на акаунт