Силно име за момиче

  • 16 870
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте Simple Smile Искаме да кръстим дъщеря си с красиво, силно и не много често срещано име.
Много сме харесали името Матеа, но аз се притеснявам, че хората го възприемат трудно.
Какво мислите?  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 841
Матеа е хубаво име PeaceКато каза силно име,  веднага се сетих за Екатерина:)
Лека бременност! Simple Smile

Сега ми изплуваха и Марта,  Мартина като силни имена.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 21:53 от eleaa

# 2
  • Мнения: 457
И аз съм от тези, които не го възприемат. Но това не трябва да ви вълнува, важното е на вас истински да ви харесва  Peace

# 3
  • Мнения: 19 689
На мен ми харесва.

# 4
  • Мнения: 3 031
На мен ми е любимо, но съм пристрастна. Голямата ми дещеря е Матеа. Сега ще ти обяснят, че е мъжко име Simple Smile
Иначе съвсем нормално си се прие името в България, никой не се е пулил насреща.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
Матеа изобщо не ми допада, звучи ми нелепо.
Силно име за момиче? Катерина, Ана.

# 6
  • Мнения: 36
На мен ми е любимо, но съм пристрастна. Голямата ми дещеря е Матеа. Сега ще ти обяснят, че е мъжко име Simple Smile
Иначе съвсем нормално си се прие името в България, никой не се е пулил насреща.

О, колко хубаво!
На галено Теа ли й казвате? Другите деца как го възприемаха? ( Досега не съм се сетила за кофти прякор или рима)
И на мен ми е безпорен фаворит  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 3 031
Мати или Теа, всеки различно. Тя настоява на цялото име, много си го харесва, но вкъщи все го обръщаме на галено Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 998
Виктория, Бориса. Матеа въобще не ми звучи като силно име.

# 9
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Косара, Жара, Боряна, Бориса.

Не отдавна имаше подобна тема с търсене на "силно женско име".

# 10
  • Мнения: 3 031
Матеа и аз не бих го наредила до класическите силни имена /като Катерина, Ана, Анастасия, Виктория/. По-скоро е нежно и различно.

# 11
  • Мнения: 12 060
Матеа и на мен ми е мъжко, но за силни се приемат образуваните от мъжки като Александра и Виктория. Други женски имена, които ми звучат "силно"  - Диана, Мария, Ирина, Кремена.
Леко раждане и здрава рожба!

# 12
  • Мнения: 2 810
Елена, Екатерина, Белослава, Десислава

# 13
  • София
  • Мнения: 3 709
Матеа е голям хит в момента. Нещо като новата Сиана Grinning

# 14
  • Мнения: 12
Моето предложение е Елена. Винаги е на мода, на кратко Ели дано само Ленче да не свикнат Simple Smile

# 15
  • Мнения: 101
Калина, Боряна, Ралица Simple Smile

# 16
  • Мнения: 76
Виктория, Александра, Изабела, Екатерина..
Матеа - познавам едно момченце което се казва така..,сигурна ли си ,че не е мъжко име? newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 12 060
И на мен така ми звучеше, но направих справка с Генератора на имена, там го дават женско, но с я - Матея. Не познавам дете/ жена с това име, но то и моето е от редките варианти. Щом на родителите им харесва и не е "измислено" става.

Никита пък си е гръцко по произход и чисто мъжко, но след песента на Елтън Джон, френския филм и сериал с това име много хора, особено младите, го възприемат като женско. Няма да се учудя, ако скоро се появят и момиченца Никита.

Какво значи, че хората го възприемат трудно? Моето е рядко срещан вариант на популярно име, една буква разлика, но дълги години го бъркаха и при произнасяне и при писане, но напоследък навлязоха толкова нови и различни имена и която че ли вече нямам проблем с това / става въпрос за -е/-я /. За всеки случай аз бих избрала Матея с -я, струва ми се по-правилно и благозвучно. Колкото до роднините - ще свикнат и ще го приемат.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2016, 03:20 от Mama Ru

# 18
  • Мнения: 505
а аз много харесвам Рая, Ния, Ая.
Матея не е лошо.

# 19
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Матеа е по-скоро странно, отколкото силно (?!) име. Според мен Матея е българския женски вариант на Матей. С 'я' звучи определено по-добре. За мен обаче силни имена са Анна, Мария, Екатерина, Тереза, Виктория.. явно е преобладаващо мнение, тзй като и други са споделили за същите  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 12 374
а аз много харесвам Рая, Ния, Ая.
Матея не е лошо.
И аз, но станаха масови. Около нас има 1001 момичета с тези имена.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Екатерина
Анастасия
Виктория
Елизабет/а
Десислава
Александра
Александрия
Калина
Славина
Жана

# 22
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Точно с "я" накрая името е мъжко.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Доротея
Антония
Мадлен
Магдалена
София

# 24
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
красиво, силно и не много често срещано име

Райна, силно българско име, на кратно Рая.

Матея аз го приемам, дори беше едно от предложенията за втората ни дъщеря, но ММ направи такава абсурдна асоциация, че ме отказа рязко.

# 25
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Елизабет, Екатерина, звучат ми величествено и аристократично.

# 26
  • София
  • Мнения: 310
Матеа или Матея, не знам кое е по- правилното, но напоследък наистина е масово използвано и за момиченца и за момченца. Ако мога да квалифицирам силата в проценти, Матеа ми е някъде към 70 %- не ми е съвсем много силно, но и не ми е толкова слабо звучащо. Наистина има подобна тема, авторката може да погледне и да разгледа предложените имена.
Аз предлагам:
Магдалена
Елеонора
 Владимира-
 Тихомира-    все мъжки еквиваленти
 Траяна-
Мануела
Елисавета
Божидара...

# 27
  • Мнения: 505
Аз не го възприемам това име Матеа. Матей за момче - да , но Матеа... Ако искате силно име Катерина, Ирина, Елеонора или пък Елинор - много ми харесва в последно време.

# 28
  • Мнения: 18 562
Калояна предлагам.
Не знам дали го има, измислих си го, вроятно същствува Simple Smile
По принцип не ми допадат имена, обарзувани от съответното мъжко такова, като Ивайла, Бориса и Владимира примерно, както и всички съдържащи в себе си ЯНА.Това име не ми харесва изобщо, мъжкарско и странно като звучене ми е.
Калояна не зная защо много ми харесва, силно е същевременно красиво.
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.

# 29
  • София
  • Мнения: 310
Сетих се за Константина! На галено й казват Кони.

# 30
  • Мнения: 477
И аз познавам ученичка на име Матеа. Никой не се занимава с името. За мен това име е една от новите изгъзици, но го предпочитам пред поредната Виктория, Рая или Никол. Станаха по 5 в клас ooooh!
Името си е женско, като се има предвид, че изобщо е измишльотина. Върви ли добре с фамилията?

Матеа Иванова? Матеа Петрова? Все едно пък, че Никол се връзва... Tired

# 31
  • Мнения: 18 562
Матея е толкова измислео, че няма накъде. Никак не ми харесва. Не бих причинила това на детето си, да му дам такова име. Peace
Не ми е женско това име.Дори за първи път го чувам.

# 32
  • Мнения: 2 439
Калояна предлагам.
Не знам дали го има, измислих си го, вроятно същствува Simple Smile
По принцип не ми допадат имена, обарзувани от съответното мъжко такова, като Ивайла, Бориса и Владимира примерно, както и всички съдържащи в себе си ЯНА.Това име не ми харесва изобщо, мъжкарско и странно като звучене ми е.
Калояна не зная защо много ми харесва, силно е същевременно красиво.
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.
По-изчанчена измислица от Калояна не бях чела.  smile3555 smile3555 smile3555

# 33
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
А аз познавам Калояна. Голямо момиче, жена вече, на поне 30.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 16:30 от elleni

# 34
  • Мнения: 18 562
Калояна предлагам.
Не знам дали го има, измислих си го, вроятно същствува Simple Smile
По принцип не ми допадат имена, обарзувани от съответното мъжко такова, като Ивайла, Бориса и Владимира примерно, както и всички съдържащи в себе си ЯНА.Това име не ми харесва изобщо, мъжкарско и странно като звучене ми е.
Калояна не зная защо много ми харесва, силно е същевременно красиво.
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.
По-изчанчена измислица от Калояна не бях чела.  smile3555 smile3555 smile3555

О, има и много по-зле, определено  Simple Smile доста по-големи измислици съществуват сред имената като Матея, например  Simple Smile  ooooh!

# 35
  • Мнения: 97
Царина Peace
Странничко си е и вероятно не се харесва на всички, но е рядко срещано и поне на мен ми звучи точно силно.

# 36
  • София
  • Мнения: 250
Имам колежка с името Храбрина.
Не го бях срещала преди, но много ми харесва.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Матеа/я не ми харесва, има си мъжки имена които не звучат добре в женския си вариант: примерно Спас и Кирил. Същото е и с Матей, хубаво мъжко име, но женския вариант му куца.
Силно име за момиче : има много варианти, дай поне буква да разчешем клавиатурите. Ако държиш на "М" - Марина е много хубаво и има галено кратко име и имен ден.

# 38
  • Мнения: 76
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!

# 39
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!
Това не е гаранция, понякога и с нормално име, пак ти измислят кофти прякор. Това ми напомни за една съученичка в прогимназията , казваше се Наталия, обаче незнам защо целикупното момчешко съсловие й казваше Ната-космата ooooh! нищо космато нямаше в нея, незнам как го измислиха, но е факт че още се сещам. Confused

# 40
  • Мнения: 76
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!
Това не е гаранция, понякога и с нормално име, пак ти измислят кофти прякор. Това ми напомни за една съученичка в прогимназията , казваше се Наталия, обаче незнам защо целикупното момчешко съсловие й казваше Ната-космата ooooh! нищо космато нямаше в нея, незнам как го измислиха, но е факт че още се сещам. Confused
Не посмях да го напиша,но точно ,,Мата Космата,, - е име на героиня от един сериал..

# 41
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Скрит текст:
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!
Това не е гаранция, понякога и с нормално име, пак ти измислят кофти прякор. Това ми напомни за една съученичка в прогимназията , казваше се Наталия, обаче незнам защо целикупното момчешко съсловие й казваше Ната-космата ooooh! нищо космато нямаше в нея, незнам как го измислиха, но е факт че още се сещам. Confused
Не посмях да го напиша,но точно ,,Мата Космата,, - е име на героиня от един сериал..
..от сериала "Мата Космата и бандата на Кратунковците" И да, изпълнителите на всички роли са дресирани шимпанзета т.е. Мата Космата е маймуна.

Отново по темата: Матей е много хубаво име, но дори и то не се характеризира със сила в комерсиалния смисъл, какво остава за женския му вариант.

# 42
  • Мнения: 5 513
Първите имена ,които ми дойдоха на ум- Вяра и Боряна.
А Матеа асоциирам с красиво мулатче.Такъв образ ми изплува.Не знам защо.

Наскоро научих,че комшийка,която живее в Щатите кръстила дъщеря си Наоми.Женена е за българин.
Презиме и фамилия са български.Момиченцето е русо,синеоко,красиво.

# 43
  • София
  • Мнения: 8 652
Матеа не го харесвам, както и мъжкото.
 
Силно ми звучи Радина, Анастасия, Александра, Преслава.

# 44
  • Мнения: 3 031
Матея е толкова измислео, че няма накъде. Никак не ми харесва. Не бих причинила това на детето си, да му дам такова име. Peace
Не ми е женско това име.Дори за първи път го чувам.
Защо да е измислено? И защо не е женско?
Все едно Александра, Бояна, Андреа, Ивана, Стефания и пр. не са женски, а някаква измислена женска форма на мъжките.

# 45
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Защото Матея е стара форма на Матей и е чисто мъжко име в оригинал. Точно както Андрея.

# 46
  • Мнения: 1 796
Измислено друг път...
Хубаво име, с хубаво значение - срещано, слава Богу, не прекалено често в много европейски страни и то не от вчера Peace

# 47
  • Мнения: 5 513
То всичко е измислено...никой не е открил нещо ново със забодена табелка на него.
Какво по хубаво от това да има разнообразие.

# 48
  • София
  • Мнения: 310
То всичко е измислено...никой не е открил нещо ново със забодена табелка на него.
Хахаха даже патент си слагат хората на имената вече, както бащата на Крисия, не знам в тази тема ли беше показано.

# 49
  • Мнения: 5 259
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.
И това е лошо защото? newsm78
Аз точно Ели харесвам да ѝ се казва.

Калояна е ужасно. Звучи ми като "залоена"  Joy

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
На мен пък Елеонора ми харесва много повече от Елинор Hug

# 51
  • Мнения: 5 259
Аз не си представям защо българче, живеещо в България, ще се казва Елинор, а не Елеонора. Просто коментирам самото име.

# 52
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug

# 53
  • Мнения: 477
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug

Чужденците трябва да внимават да не си кръщават децата с твърде странни за България имена, защото техните деца може един ден да решат да отидат в България. Но май никой не го прави. Защо ли?

Ако ще се насочва детето към чужбина, какво правят родителите в България? Да ходят в чужбината.

# 54
  • Мнения: 19 689
Примерно работят. И в крайна сметка си е лично тяхна работа как ще си кръщават децата.

# 55
  • Мнения: 477
Работят. Защото тук заплатите са толкова по-високи от чужбинските, че не можеш им устоя Stop

# 56
  • Мнения: 5 259
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug


Може да си напише името в международния паспорт като Eleanor, а в българската лична карта да е Елеонора.

Последна редакция: сб, 01 окт 2016, 12:10 от Юнa

# 57
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Защото един ден може да отиде в чужбина .Да не се затрудняват чужденците. Hug


Ако е така - погрешна логика и остарели схващания: чужденците отдавна на са с капаци - на всякакви имена са се вече наслушали. Отделно, когато се налага, всяко име се диктува буква по буква, така че няма значение какво е като цяло.
И още нещо, което явно въобще не се взима впредвид: лице с местно, познато име, но недостиг в ползването на местния език - точка по-малко и обратното - говорещ/пищещ добре чужденец - автоматочно няколко точки в повече  Wink

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
В много от темите за избор на име се споменава точно такова изискване.Името да се произнася лесно от чужденците,защото един ден детето може да се премести в чужбина.
Моето име е типично българско,но за 10 години в чужбина не се е случило някой да не може да го произнесе правилно Hug

# 59
  • Мнения: 5 259
Е, то зависи от името. Имам един познат Венцислав, който отиде в Щатите. Еми никой не му е казал името както трябва и се налага да си измисля как да се представя, че да го наричат с посоченото от него.
С някои имена е лесно. Примерно Мария не би имала проблеми, но Цветелина или Снежана доста зор ще видят.

# 60
  • Мнения: 477
Познавам хора, които нарочно искат приятелите им да ги наричат с някакво измислено от тях име. Трима души, да съм по-конкретна, и не се познават помежду си. Та, не е като да не съществува вариант човек, заминал за държава, в която името му е трудно за произнасяне, да се представя с име, подобно по звучене на оригиналното му, като каже и истинското, "но може да ме наричате...". Снежана и Цветелина биха могли най-спокойно да минат за Жана (Джейн) и Лина.

# 61
  • Мнения: 2 133
Матеа е мъжко име  Naughty Също и Андреа, но в България доста момиченца се казват така  Crazy

Последна редакция: пн, 03 окт 2016, 05:25 от Snowche

# 62
  • Мнения: 10 433
Здравейте Simple Smile Искаме да кръстим дъщеря си с красиво, силно и не много често срещано име.
И аз тка исках. Дъщеря ми се казва Стефания

# 63
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Матеа е мъжко име  Naughty Също и Андреа
Така е. Може би затова ги смятат за силни Laughing.
Силни имена според мен са Валентина, Екатерина, София.
Виктория ми е силно изтъркано.

# 64
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
И аз все изтъквам непримиримо това за МатеЯ и АндреЯ, че са мъжки имена. Само искам да подчертая, че са се изписвали (в мин. вр. защото са поостарели) с Я накрая. Вариантите с А са измислени после, може би за да се феминизират. Или под влияние на италианското Андреа може би (Андреа Бочели).  newsm78

# 65
  • Мнения: 2 133
И аз все изтъквам непримиримо това за МатеЯ и АндреЯ, че са мъжки имена. Само искам да подчертая, че са се изписвали (в мин. вр. защото са поостарели) с Я накрая. Вариантите с А са измислени после, може би за да се феминизират. Или под влияние на италианското Андреа може би (Андреа Бочели).  newsm78

Ами точно на италиански АндреА си е много често срещано и съвременно мъжко име. Но аз съм склонна да мисля, че всеки език си има особености и традиции в имената. Така например Петя и Ваня са мъжки имена в Русия  Laughing

По темата, силни имена - Анастасия, София, Бориса

# 66
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Ъъъ, да де, примерът с италианския Андреа всъщност не беше на място, точно обратното трябваше да е.  Опетлах се нещо!  Laughing

# 67
  • Мнения: 2 701
То на Андреа/я по-големият проблем е значението. Да си кръстиш щерката "мъжествен" е меко казано тъпо.

# 68
  • Мнения: 477
То на Андреа/я по-големият проблем е значението. Да си кръстиш щерката "мъжествен" е меко казано тъпо.
Това обяснява едно хомосексуална Андреа/я, с която имах "щастието" да се запозная. Laughing

# 69
  • Мнения: 23
Моята бебка смятам да се казва Габриела,и мисля че си е хубаво си силно име за момиче !

# 70
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Не знам дали са силни имена, но ми харесват Ирина, Стефания, Катерина. Харесвам Василия, познавам една малка Василия, може би тя ми влияе. София също, но то е често срещано.

# 71
  • Мнения: 477
Моята бебка смятам да се казва Габриела,и мисля че си е хубаво си силно име за момиче !
Чудесно име е. Само да не бяха по 3 в клас, като Викториите и Никол-ките.

# 72
  • Мнения: 23
Моята бебка смятам да се казва Габриела,и мисля че си е хубаво си силно име за момиче !
Чудесно име е. Само да не бяха по 3 в клас, като Викториите и Никол-ките.
Ами трябва ми да е с буквата Г и смятам също да заложа на българските имена не на новите измислици които навлизат

# 73
  • Мнения: 477
Ами трябва ми да е с буквата Г и смятам също да заложа на българските имена не на новите измислици които навлизат
Заложила си на измислицата "трябва".

Единственото, което "трябва" като си кръщаваш детето, и то пак е пожелателно, не задължително... е да ти харесва името. Нищо друго не "трябва".

# 74
  • Мнения: 23
Ами трябва ми да е с буквата Г и смятам също да заложа на българските имена не на новите измислици които навлизат
Заложила си на измислицата "трябва".

Единственото, което "трябва" като си кръщаваш детето, и то пак е пожелателно, не задължително... е да ти харесва името. Нищо друго не "трябва".
То ако не ми харесваше аз нямаше да го избера,а това че си и  съвпада с човека на когото искам да си кръстя детето още повече ме удовлетворява

# 75
  • Мнения: 23
Ако става въпрос Георги има също по няколко деца в клас, но това не значи че не е едно от най-силните мъжки имена!

# 76
  • София
  • Мнения: 310
Като си кръщаваш детето на някого, първо, не е задължително да е на роднина, второ, специално за България поверието е да не се кръщава на починал човек, дори подробност към това е, че може да кръстиш детето на човек, който е починал, НО, ако е минала една година от смърта. После, решението да кръстиш детето си на някого е по желание, в някои случаи по традиция. И има разлика между това да си кръстиш детенцето със скалъпено модерно име и да спазиш по някакъв начин, някаква културна традиция- това са две различни неща.
А за наистина неадекватните коментари на AfterShock просто... #Crazy чудя се от къде да започна, ама май ще си замълча, че ще стане много дълго.

# 77
  • Мнения: 457
На мен пък силно популярните имена ми се струват точно скучни и преекспонирани, дори да са много хубави.   В никакъв случай не искам край детето ми да има 3-4 негови адашки. В класа ми навремето имахме 5 Албени и не можех да се начудя как така са ги прецакали родителите им с тези имена Crazy А името Албена е хубаво, но като половината клас се казва така някак се обезсмисля.

# 78
  • Мнения: 2 133
Точно там е работата, че в имената има мода. Няколко години едно и също име е на мода и така много връстничета се казват по един и същи начин. Аз не познавам ни една Албена, което вероятно значи, че с теб имаме поне 5-6 години разлика. Имахме много Марии, Десита и Гергани  Flutter

# 79
  • Мнения: 457
Така е, аз затова най-старателно избягвам модерните точно в момента имена, тоест примерно топ 10 за последните години автоматично изчезват от моя списък  Peace Едното ми дете е с популярно име, но за момче не ме бърка толкова, виж, за момиче - не мога да го приема  Crazy

А по мое време наистина имаше бум на Албените, в съседните класове също бяха повече от 1.

# 80
  • София
  • Мнения: 310
Точно там е работата, че в имената има мода. Няколко години едно и също име е на мода и така много връстничета се казват по един и същи начин. Аз не познавам ни една Албена, което вероятно значи, че с теб имаме поне 5-6 години разлика. Имахме много Марии, Десита и Гергани  Flutter
Grinning С теб сигурно сме набори и по мое време имахме много Гергани, Марии, Даниели и Ралици.

# 81
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
От Десислава по-често срещано име не е имало по мое време!  Laughing

# 82
  • Мнения: 5 259
Десислава, Петя и Галина бяха на тумби по мое време.

# 83
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ние пък имахме 3 Елици Grinning.
Вярно, че много отдавна не съм срещала малки Албени. А името е доста хубаво. Доста повече от мъжествената Андрея Mr. Green

# 84
  • Мнения: 949
Теодосия Heart Други фаворити за "силни" имена са ми Божидара, Косара, Ирина. Леко бременеене и успех! Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2 046
Бриана ми харесва. В Австралия е много популярно за момиче....

# 86
  • Мнения: 18
Бриана, Самара, Дарина, Данина и Тамара са силни и непуполярни.
Мелъди е чуждестранно една приятелка от америка се казва така.
Нежни- Мелина Нелина
Красиви и изтънчени Туайла Никол Мариела Маринела Мануела Еделайн Кортни Дженеви

# 87
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Самара-свързвам го с магарета.Нали на магарето се слага самар Thinking

# 88
  • Мнения: 2 133
Бриана, Самара, Дарина, Данина и Тамара са силни и непуполярни.
Мелъди е чуждестранно една приятелка от америка се казва така.
Нежни- Мелина Нелина
Красиви и изтънчени Туайла Никол Мариела Маринела Мануела Еделайн Кортни Дженеви

Ти сериозно ли?  Crazy

# 89
  • Мнения: 18
Бриана, Самара, Дарина, Данина и Тамара са силни и непуполярни.
Мелъди е чуждестранно една приятелка от америка се казва така.
Нежни- Мелина Нелина
Красиви и изтънчени Туайла Никол Мариела Маринела Мануела Еделайн Кортни Дженеви

Ти сериозно ли?  Crazy
Еми да какво има

# 90
  • Мнения: 5 259
На Туайла определено нещо ѝ има, ама не мога да ти кажа какво  Joy

# 91
# 92
  • Мнения: 2 133
На Туайла определено нещо ѝ има, ама не мога да ти кажа какво  Joy

Туайла и Дженеви са изтънчени, но Мелъди е твърде чуждестранно и някак не се вписва добре в нито една от категориите Naughty

# 93
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Силно име - Бранимира  или Страшимира Mr. Green, поне смислово са силни. Всеки си има вкус и усещане кое име носи сила и звучи добре. Но Туайла и на мен ми идва в повече.

# 94
  • Мнения: 4 023
Вместо Матеа, бих дала идея,за Милда.

# 95
  • Мнения: 3 125
Вместо Матеа, бих дала идея,за Милда.

Милда що за име е ?  newsm78

# 96
  • Мнения: 4 023
 Много, много рядко срещано име. Една позната, родена в средата на седемдесетте, българка, е наречена така.
Името е с литовски произход. Така се е наричала балтийска богиня на любовта. А каква по-голяма сила от нея има?

# 97
  • София
  • Мнения: 310
Милда, малко на мида ми прилича и още повече на тоалетната хартия Милде...

# 98
  • София
  • Мнения: 1 433
някои имена си имат хубавото звучене...ама на техния си език и народност
примерно една позната е Тиква, с ударение на А, ама е еврейка и на техния език значело надежда...ама айде иди си кръсти момиченцето така у нас.....
важното е освен на родителите да се харесва, но и да се мисли детето как ще се чувства после и дали няма да го бъзикат съучениците
п.п на мен Матея ми харесва Peace

# 99
  • Мнения: 493
Елеонора???

# 100
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Неотдавна във фейсбук попаднах на статия за петте най-силни женски имена, даже се сетих за темата. Та имената бяха Анна, Катерина, Ирина, Виктория и ... не мога да се сетя за петото сега!  Embarassed

А, Александра било! Ето и статията:
http://m.edna.bg/foto/5-te-naj-silni-zhenski-imena-2095

# 101
  • Мнения: 5 513
На тоз въпрос ми изплува само едно ....Екатерина (Велика).
Отвори Гугъл и там можеш да намериш велики жени,жени учени и т.н.
Може да ти допадне някоя жена с принос към историята,човечеството и т.н. и да харесаш и името.

# 102
  • София
  • Мнения: 310
На мен за силни имена също ми харесват тези, които произлизат от мъжки- Тихомира, Константина и т.н.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Велизара или Божидара ми звучат като силни имена за момиче, Александра също Simple Smile Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 3 125
Бебето трябва да се е родило вече!
Ще сподели ли авторката какво име са избрали?

# 105
  • Мнения: 493
Александрина???

Общи условия

Активация на акаунт