Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 11

  • 52 372
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 119
Благодаря, момичета bouquet
За тези прополки четох и докато бях бременна, но не съм взимала. За момента усещам неразположения само вечер, нощем и сутрин Thinking

# 46
  • Мнения: 82
Здравейте, беба е на 1 месец. От няколко дни  като я кърмя, както си цока изведнъж пуска зърното и започва да мята крака и ръце и да си върти главата. Помагам и отново да засуче, пак посуква няколко пъти и плюе. Като стисна гърдата виждам, че тече мляко. На какво може да се дължи това?

# 47
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 440
Силна струя, слаба струя, колики, различен вкус, различен мирис, стачка, гъбички, неудобна поза, някакъв външен фаактор-дразнител...

# 48
  • Мнения: 992
Аз благодаря за отговорите  Simple Smile днес мислих нови пози и мина по-добре. Моята започна почти да не се буди през нощта. През деня е активна и капризна, иска често да се храни. Какво да правя - да я будя или не, а относно пълните гърди през нощта?

# 49
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 440
Аз благодаря за отговорите  Simple Smile днес мислих нови пози и мина по-добре. Моята започна почти да не се буди през нощта. През деня е активна и капризна, иска често да се храни. Какво да правя - да я будя или не, а относно пълните гърди през нощта?
Ако решите да не я храните нощем, ще трябва да поизцеждате, за да няма напрежение и запушване. Така, докато свикне тялото ви  новото положение. Нощното кърмене, обаче, казват, че като цяло стимулира производството на кърма и ако се намали, може като цяло да намалее кърмата. В един момент може да се наложи, поради зъбоникнене, скок в растежа и др., да кърмите отново нощем. Като цяло, бебетата се развиват на периоди - едно отминава, друго идва - и на майката, ако държи на спокойствитето, се налага да се нагажда според бебето (а не то според нея, което би коствало повече усилия и дефицити за двамата). Помислете, пробвайте за няколко нощи да не будите бебето, проследете дали мокри пеленките редовно, как се държи през останалото време, наддава ли, ако пробата е за повече от седмица, и то ще си покаже. Друго, бебетата могат да папкат нощем и без да се будят, а пък понякога може да се наложи да го преобуете посред нощ, а след това - да го приспите.
При мен, което ме накара да продължа да храня бебето си нощем, въпреки че то не се будеше, беше това, че трябваше да ставам да се цедя. А той наддаваше малко и ми беше грехота да не му давам тази порция мляко... След две сутрини със сухи памперси, се осъзнах и прекъснах практиката с цедене и недаване, че да спи...
Всичко си е индивидуално и вие трябва да прецените, евентуално с таткото и педиатъра на бебча.  Wink

# 50
  • Мнения: 992
Много, много благодаря  Simple Smile Току що много нежно събудих бебка, беше във фаза на активен сън и мина много приятно, сънена май суче най-добре  Heart Eyes иначе е едно капризничене - силна струя, не тече мляко, спи ми се, акам сега (и си дърпа главата рязко, държейки зърното обаче  Confused, искам аз да хвана зърното не да ми го даваш (това ми е голям проблем с отварянето на устичката широко спонтанно, т.к. прекалено помагах в началото). А и аз усещам, че през деня не са хубави количествата и че се превъзбужда. Трябва да свиквам с новото събудено положение, изглежда все повече ще проявява характер  Simple Smile

# 51
  • Варна
  • Мнения: 321
Аз най-откровено си признавам, че в изключително редките нощи, когато решеше да не се събуди и аз се събудя с болезнени втвърдени гърди, й бутах да суче докато спи, че не ми се занимаваше да ставам да се цедя , а и много по-бързо минаваше цялата процедура по "олекване"  Laughing Тя намаше никакви проблеми с това, изобщо не се събуждаше.

# 52
  • Мнения: 123
Момичета както преди дни се чудих как да науча сина ми да суче от гърда, справихме се с този проблем. Сега имаме друг, много бавно суче. Храним се повече от час, което е изморително и за мен. Засуква 4-5 пъти и спира, ако не го ръчна да продължи минава доста време докато пак засмуче. Ръчкам го доста често, а не би трябвало да е така.Той няма време до другото хранене да се наспи от флегматичното си сукане.
Съвети?

# 53
  • Мнения: 76
Родих на 20.09.2016. и първите дни в болницата се потях постоянно,сега се потя само докато спя и по рядко през деня. Исках да попитам заради кърменето ли е или раждането? Кога ще спре?

# 54
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 440
Родих на 20.09.2016. и първите дни в болницата се потях постоянно,сега се потя само докато спя и по рядко през деня. Исках да попитам заради кърменето ли е или раждането? Кога ще спре?
заради хормоналните промени. Все някога ще мине  Wink Честито бебче!  bouquet

Rafleziq, може да пробвате с лекичко покашляне, подсмръкване и подобни, които да редувате с подръчкването. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 932
Здравейте, мами.
Имам голям проблем, а педиатъра не ми обърна внимание вчера. Според него всичко е наред. Да, ама аз не мисля така.
Бебка е на 3 месеца. Когато беше на 40 дни се зарази от баткото и беше на антибиотик 7 дни. Тогава и давах Биогая и всичко беше наред, ядеше си нормално. От един месец обаче е голяма мъка. Реве, че е гладна, а като и дам започва да се върти, огъва, ближе биберона. На гърда не иска, само през нощта суче и яде нормално. Изцеждам се и давам с шише. Само да спомена, че като се разболя езика и беше обложен. Педиатъра тогава каза, че е от настинката, обаче езика не се оправи и все още е обложен. Аз си мислех, че проблема е в коликите, защото има много газове. Вчера обаче се замислих дали не яде, заради обложения език? Пие много вода и чай на ХИП за колики. За един ден изпива 130 мл. и ми се струва много. Странното е, че водата и чая ги пие без проблем, а млякото не го иска. Има моменти, когато много плаче и нищо не помага. Подозирам, че я боли нещо, защото плаче неудържимо.
Моля за мнение и съвет какво да правя. Къде може да е проблема? Със синът ми не съм имала такива проблеми.

# 56
  • Мнения: 1 787
Момичета как да увелича кърмата? Особено вечер намалява и трябва да дохранвам или с изцедена кърма или с АМ.
През деня, когато успея се цедя след сукане около 10мин. на гърда.През нощта също правя едно цедене около 3ч. или направо храня бебка. Тя е на 2м и 22дни.
Разбрах, че намаля вечер, защото бвбето както суче и изведнъж пуска гърдата и се извива назад. Писле не иска да засуче отново. Пробвах с помпата след това и излизат само няколко капки. Дохраних я с изцедена кърма и заспа.

# 57
  • Мнения: 4 292
Pepich, махни водата и чая и ще пропие мляко. Защо изобщо даваш и то такива количества? Нищо не допринасят за растежа на твоето бебе! Вземи един Дактарин за езика и давай само и единствено мляко.

# 58
  • Мнения: 1 932
Zoι
Чая го давам заради коликите, а вода давам много малко, след хранене, за да се изчисти устата от млякото. Освен това бебка не е изцяло на кърма. Изпива толкова много чай, защото плаче много и само след като пие от чая се успокоява. Иначе събужда квартала от рев и пищене.
Побърквам се вече. Ставам през нощта да я храня, защото само тогава яде нормално.
А Дактарин как и по колко се дава?

# 59
  • Мнения: 4 500
Rafleziq, нормално е да суче бавно ако е от скоро на гърда. Ще се научи и ще заякне. Аз в началото кърменх по почти 12 часа на ден. За съня не се притеснявай толкова, то ако на детето му се спи ще спи и като суче. За размърдването като суче само не използвай подухване, бебетата много се стряскат и дръпват рязко зърното...поне при няколко съм го виждала.

Общи условия

Активация на акаунт