Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 11

  • 52 353
  • 753
  •   1
Отговори
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425


Имате въпроси за кърменето, но не желаете да пускате нова тема?
Задайте си въпросите тук!

Ползвайте и търсачката, като укажете да търси по ключови думи в подфорум "Кърмене" за по-точни резултати, а в ..::..БИБЛИОТЕКА - всичко за КЪРМЕНЕТО е ТУК!..::... ще намерите много и полезна информация, която вероятно ще отговори на много от въпросите ви!

**********
Стари теми:
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ....
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 2
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 3
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 4
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 5
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 6
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 7
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 10

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Това са последните мнения от тема 10.
За следене на темата, моля използвайте бутона "Включете известията"!
Отговори от рода на "Запис" не са желателни. Благодаря!

Успех на всички с кърменето! Hug

Някой, ако има нещо да добави за този проблем:
Здравейте, момичета!
И аз от известно време се питам колко качествена е кърмата ми. Вече съм задавала този въпрос на педиатъра ни, той каза, че няма такова нещо като нехранителна кърма. Но до преди 10- на дни бебчо акаше по няколко пъти на ден. И изведнъж започна да ака на 3 дни. Забелязах, че кърмата ми е станала по- водниста. Иначе сме изцяло на кърма, но от шише, не можа да засуче. Дали може кърмата да е причина да не ака?

Най-актуалното питане:
Моля за помощ и съвет. Притеснявам се вече.
Август месец ми намаля кърмата, но с чайове, помпане,рицинус комунис за 4 дена пак се налях. След това почна да ме домързява да се цедя и 2-3 седм. само кърмих без помпа. Кърмата сега пак ужасно много намаля, но вече над седмица не мога да я увелича. Последните няколко дни през 40-50мин я кърмя, я помпя. Чайове, мнооого вода, жито, храна и спокойствие са в изобилие. Малката е постоянно гладна, ръцете са й в устата нон стоп [знам, че не е критерий], не е акала от миналия вторник, пишка долу горе. Преглъща 2-3 мин и спира. Сменям гърди, но няма ефект. Цедя по 10-20мл, след това на сухо по ок 15мин на гърда. Имам много замразена кърма, но категорично отказва шише. Какви ли маймунджолъци,пози,и какво ли не, но го лапа без да смуче. С лъжичка за около 30мин. едвам 20мл поема. Освен сонда друго не се сещам. Лошото е, че съм в провинцията и тук такива "технологии" няма. Не знам какво вече да правя. Искам да я отбия (вчера направи 4 мес), но като не иска шише как да го направя? Наистина ли може толкова много да ми намалее кърмата, че да не се възобнови?
Сонда може да си поръчаш, няма значение къде си.
За увеличаване на кърмата изчакай поне седмица, да може тялото да реагира.
За шишето може да пробваш с друг биберон, на различна марка и  различен материал. Гладно дете може и да се предума.
Има една мека чашка на Медела,която е за хранене на кърмачета.Евтина е,вече и в бг сайтове я има,но в момента не мога д ти дам линк,че съм с телефон.За кърмата яж ядки лешници,орехи,бадеми,бразилски орех.Хидратирай се добре и се довери на тялото си.Пауър пъмпинг всяка вечер,поне три вечери подред.Успех!!

# 2
  • Мнения: 1 119
Благодаря за темата bouquet
Нека с адекватни съвети да преодоляваме все по-бързо трудностите Peace
Относно нааканите пелени - бебка от 2-3 седмици някъде ака средно по 2 пъти дневно, но знам, че това може вече да се случва веднъж на няколко дена, стига напишканите да са достатъчно на брой.
Miraj*, мисля че съвсем скоро ще има резултат от стимулацията и кърмата ще се увеличи Peace Сондата наистина може да се поръча и по интернет, но би трябвало във всеки град да има санитарна аптека, в която да се продават такива консумативи. От опит мога да потвърдя, че е много подходящ начин за дохранване и не е толкова пипкав, колкото изглежда. А при отказ от шише и намаляла кърма, мисля че е най-добрият вариант Peace
Ние, както писах, имаме напредък с дясната гърда. Не я изпразва до край, но поне суче и от нея. Вчера минахме и през педиатъра, та за тези 10тина дена, през които имаше отказ, бебка е наддала 200гр. Доколкото знам, това е на минимума, но поне е нещо. Надявам се сега да засилим нещата Praynig

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Мишолинка , поздравления за успеха с дясната гърда! Дано все по-добре да става.
 При нас май от помпането, непредпочитаната гърда пуска повече мляко при цеденето и бебка си хапва по- дълго време.
 Обаче днес нещо не иска да яде! Взех да се тревожа. Спокойна е,гука,смее се,но като я сложа на гърда започва да се върти,оглежда и закача. После суче от едната гърда и като мине силната струя заспива. Приемам че просто не е гладна,тъй като не реве. Последно обаче си хапна добре сутринта в 7.30 . newsm78
 Момичета,нормално ли е бебе на два месеца и половина да ака на всяко хранене и то по време на хранене?

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425

 Момичета,нормално ли е бебе на два месеца и половина да ака на всяко хранене и то по време на хранене?
Моят акаше преди и по време на всяко хранене до втория месец. След това започна само по време на хранене. Ако всичко останало изглежда ок на цвят, мирис, консистенция и спокойствие, значи е ок, според мен. Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Ами да! Жълто с гранулки и не мирише лошо. Значи не е ненормално  Wink
 Имам и още един въпрос. Мога ли да смеся две порции замразена кърма от по 60 мл ,но от различни дни? Едната е от 9.09 , другата е от 12.09.

# 6
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Ами да! Жълто с гранулки и не мирише лошо. Значи не е ненормално  Wink
 Имам и още един въпрос. Мога ли да смеся две порции замразена кърма от по 60 мл ,но от различни дни? Едната е от 9.09 , другата е от 12.09.
Може, стига да са размразени по едно и също време. Ако не са, сместа трябва да се консумира до срока на съхранение на първата размразена порция. Stuck Out Tongue

# 7
  • Сф
  • Мнения: 4 773
Днес обиколих всички аптеки и детски магазини в града- такова чудо като каучуков биберон никъде няма! В най- добрия случай има Авент, койта аз веме имам. В крайна сметка взех "овчи" биберон, който се слага на бутилка от бира. Много мирише на гума и малко ме е страх да й го дам, но ще я пробвам.Днес даже не иска да суче, вчера поне висеше на гърда, днес не иска. Пих няколко дена фенугрийк на капсули, но ги спрях и почнах рицинус. Взех си и шуслерови соли. Толкова пари потроших по добавки и пак нищо. Накрая една сонда и дано стане.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Ами да! Жълто с гранулки и не мирише лошо. Значи не е ненормално  Wink
 Имам и още един въпрос. Мога ли да смеся две порции замразена кърма от по 60 мл ,но от различни дни? Едната е от 9.09 , другата е от 12.09.
Може, стига да са размразени по едно и също време. Ако не са, сместа трябва да се консумира до срока на съхранение на първата размразена порция. Stuck Out Tongue

Благодаря!

# 9
  • Мнения: 1 119
Miraj*, извинявай, ако си писала и аз съм пропуснала, но да не става въпрос в случая за т.нар. кърмаческа стачка? Чела съм за нея в темата и в няколко блога. Има си разни трикове споменати, а и това е само период.
Аз пия сминдух на капсули и бълг. лактогонен чай. Не знам дали от тях или заради сучене/цедене, но мисля, че кърма си имам Praynig Все пак особено чая не бих го спряла. Страх лозе пази Joy А и си ми харесва.

# 10
  • Сф
  • Мнения: 4 773
Не мисля, че е стачка, защото все пак суче, не е като да се дърпа съвсем. Ей сега добре сука, унесе се и заспа.
Заради хомеопатията спрях чая и сминдуха, защото четох, че силните миризми на сминдуха и анасона в чайовете антидотират хомеопатията и се обезсилват.
За сондите- видях системата на Медела, но момичетата тук пробвали ли сте домашни сонди и от къде (в София) намерихте сонди?

# 11
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Мираж, някога правили ли сте изследвания на TSH? Възможно е, ако имате проблеми с щитовидната жлеза, организмът да не успява да произвежда достатъчно мляко. Особено при стресови ситуации. Към 15 лв струва изследване на един хормон без направление, ако имате лаборатория наблизо, бихте могли да се тествате. Взима се венозна кръв сутрин без консумация на кафе и храна преди това
Друго, в 4 месец бебчетата често успяват да се нахранят за 2-3-5 минути, а на майчетата се струва, че гладуват...
Сега не мога да пиша подробно, че малкия иска навън, но пробвайте с топъл компрес преди кърмене, или душ, както и да прилаагате компресия, за да получава бебето по-силна струя. bouquet

# 12
  • Мнения: 1 119
Сонда ММ взе от санитарен магазин на Попа, но съм чела, че могат да се поръчат и онлайн. Мисля беше номер 6. Една сонда се използва 2-3 дена. Струва стотинки.
И мен ме бяха предупредили, че при проблеми със щитовидната жлеза е възможно кърмата да е малко. Аз съм с Хашимото и след раждането съм на най-ниска доза елтироксин. Подлежа на контрола на 45тия ден, но още не съм направила Embarassed

# 13
  • Сф
  • Мнения: 4 773
Ще пусна и изследване, до сега не съм имала проблем с щитовидната жлеза. Мисля, че там нещата са наред, защото август след стимулацията имах доста кърма, просто спрях да се цедя и намаля.

Мишолинка, благодаря, ще потърся в кварталната аптека, там, ако няма и до Попа ще се отиде.

# 14
  • Мнения: 4 463
Аз и преди съм споделяла, моето дете усещаше някои вкусове в кърмата, като например чай и категорично отказваше да суче. Така правеше пауза 7-8 часа при положение че ядеше през 2 часа обикновено. Това го казвам с идеята че може нещата, които пиеш да променят вкуса на кърмата и за това детето да не иска да суче.

Общи условия

Активация на акаунт