Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 11

  • 52 371
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 321
Zoi, предполагам знаеш, но след курса АБ изчакваш 10-тина дни и пускаш пак проба да проверите дали сте се изчистили (ако излезе нещо нередно след лечението, пусни още една веднага след това, за да е сигурно, че не сте замърсили пробата), играхме го тоя филм за съжаление доста време Sad

# 31
  • Мнения: 4 292
Мерси Isa и Minch! Да, знам за почистването и винаги съм внимавала, всъщност я мия не ползвам кърпички. Знам и за пробата след АБ и това, че за съжаление, могат да да много, много упорити.
 

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте момичета!
Какво може да се пие при започваща настинка? Нещо се разкихах и това не ми харесва!
 Упсарин предполагам не може. Направих си чай ехинацея,но не знам дали ще има полза.

# 33
  • Мнения: 4 500
Ударна доза витамин С може. За упсарина не знам, но ако пиеш да е след кърмене, за да има  повече време до следващото кърмене. За гърло можеш прополки, хербитосин, тантум верде, всичките съм ги пробвала по време на кърмене. Чай с мед, клеева тинктура.При нужда може парацетамол, нурофен, но в чист вид, не прахчета.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Ударна доза витамин С може. За упсарина не знам, но ако пиеш да е след кърмене, за да има  повече време до следващото кърмене. За гърло можеш прополки, хербитосин, тантум верде, всичките съм ги пробвала по време на кърмене. Чай с мед, клеева тинктура.При нужда може парацетамол, нурофен, но в чист вид, не прахчета.
Много благодаря!

# 35
  • Мнения: 123
Момичета, имам едно питане, даже две.
Предистория - родих сина ми преди 7 дена със секцио, но понеже много трудно прохождах след операция не ми дадоха бебето на втория ден както се прави.Бях пет дена в отделението и въпреки, че знаеха че се опитвам отново да проходя ни една от мед.сестри не ми донесе бебето. Добре, че майка ми молеше една от акушерките и тя влизаше в положението и ни го даваха за 20-тина минути всеки ден. Обаче... през цялото това време, го хранеха от шишенце с адаптирано мляко и то легнало на леглото. Когато си го взех в нас първата вечер се чудихме как да го събудим, а след това дойде и проблема с храненето, но открихме как са го хранели в последствие. Днес е втори ден с много прегръщания и упороство стигнахме до прегръщане и хранене с моята кърма, но с шише. Опитва се да засуче, но не знае как, мъчим се по 30мин и като няма ефект му давам млякото си. Въпрос- някакви трикове / не че непрочетох темите по този проблем, но все пак/ за засукване, един вид да го излъжа и да почне да суче.
И втори въпрос. Понеже съм новобранче в майчинството, казаха ми само че до десети ден се храни с 60мл мляко на хранене и после се увеличава, като в края на месец първи трябва да е около 100гр. Обаче въпреки  помпенето и с ръка повече от 40мл за момента неизцеждам. Заспива веднага след хранене. Дали му е достатъчно? Опитах след кърмата ми да му дам и адапт. мляко, обаче отказа.

# 36
  • Мнения: 4 292
Къде е тази изродщина да не ти дават бебето 5 дни?! Потресена съм!
 Моят съвет е да намериш някой да ти покаже и помогне, че с цедене е трудно. Аз видях голям зор да върна дъщеря ми на гърда след тъпо спиране, заради жълтеница. Чак си купих ел. помпа за сума ти пари, че да се изцеждам, добре че не се наложи.

# 37
  • Мнения: 1 119
Rafleziq, моят съвет е да се свържеш с консултант, който да ви види на място.
И нашата бебка много трудно засука, като до момента имаме проблеми със закачането на дясна гърда. Има и добри, и лоши дни. Да използвам случая да се оплача, че от 2 дена пак е мъка и голяма борба. Отделно бебка е с хрема, та не й е много комфортно и от любимата лява гърда.
Другата седмица ще я водя на ваксинация. Надявам се хремата да е минала. Ще видим и колко е наддала, защото при последното измерване за 10 дена беше качила 200гр., което май си е минимумът Confused

# 38
  • Варна
  • Мнения: 321
Rafleziq, и според мен е най-добре да се свържеш с консултант по кърмене. Иначе това, което се сещам аз и можеш да опиташ е кърмене със силиконови зърна. Не е най-оптималният вариант, но понеже е по-близко до биберона като усещане, бебчето може да се излъже и да засуче. За грамажи не мога да помогна, за щастие никога не ми се е налагало да цедя, за да я храня.
мишолинка, напълно те разбирам, кърменето на бебе с хрема си е  #Crazy, много, много неприятно за детенцето, особено ако още не сте се настроили един към друг, а и след това една обикновена хрема направо ни разказваше играта по време на кърмене. Зареди се с търпение за около седмица полека лека ще се оправят нещата.  Peace

# 39
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 440
Rfleziq, пробвайте прегръщанията да ги правите на голо - и вие, и бебето. Изцедете малко млекце, с което да намажете ареолата, така че бебето да усеща. Хванете го в поза люлка, но така, че нослето му да се пада срещу зърното. Погалете със зърното леко нослето на бебчето и местенцето над горната устна. Би трябвало това да възбуди рефлексите на бебето да търси храна и да отвори широко уста. Тънкият момент е да сте го подхванали така, че отваряйки устата си, то да отметне цялата глава назад. Така ще може да захапе повече от зърното и ареолата.
Храненето с шише трябва да е през биберон с една дупка, такав, че млякото само да капе по мъничко. Правилото за хранене е бебто вертикално, шишето хоризонтално, гушнато в мама.
Може да пробваате да измъкнете шишето и да напъхате гърда бързо, преди да се усети малкото.
От написаното от вас не става ясно дали бебчето не иска, или не успява да засуче. Може да потърсите консултант, който да ви напътства.
Първата седмица бебчетата хапват по 30 мл. Всяка седмица се увеличава с 10 мл. За кърма тези количества са относителни. Ако иска повече, давайте повече. Може неговият ритъм да е по малко и начесто.
Честито бебче!  Hug bouquet
Полезен линк и блог като цяло... https://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/

# 40
  • Мнения: 1 119
Момичета, усещам бодежи в гърлото Confused Какво мога да пия за облекчаване на гърлобола и леко превантивно срещу по-сериозно разболяване?

# 41
  • Сф
  • Мнения: 4 784
Прополки. Щях да ти кажа и зелени лукчета, но, ако кърмиш ментата в тях може да намали количеството ти.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 321
Прополки за гърлото, чай, но съобразявай от какви билки, липа примерно..., разни "бабешки" трикове за затопляне  Grinning

# 43
  • Мнения: 992
Привет, бебето ми утре става на месец. Само на кърма е от първия час след раждането (беше естествено). Наддала е 900 грама и е 4400 от 3500, ака редовно. Но от седмица насам има колики и започнахме да влизаме в омагьосан кръг - боли я, отказва да суче, изморява се, суче малко (пак пълни памперси). Не я оставям да плаче,държа я на рамо и върху мен и давам гърда много често, но е изтощително и се чудя как да го подобря. Моля за съвет.

# 44
  • Мнения: 4 292
Ако са колики започни едно по едно препоръчителните. Топло на корема, бели шумове, повиване, капки. За кърменето  кърмя легнала, голямо удоволствие е така, всяка друга поза ме умаря и натоварва кръст, гръб и врат, може би и при вас е така.

Общи условия

Активация на акаунт