Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 11

  • 52 370
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 439
Сонда ММ взе от санитарен магазин на Попа, но съм чела, че могат да се поръчат и онлайн. Мисля беше номер 6. Една сонда се използва 2-3 дена. Струва стотинки.
И мен ме бяха предупредили, че при проблеми със щитовидната жлеза е възможно кърмата да е малко. Аз съм с Хашимото и след раждането съм на най-ниска доза елтироксин. Подлежа на контрола на 45тия ден, но още не съм направила Embarassed
Сега, при смяната на сезоните е почти задължително. Аз пропуснах 2х 45 дни и хормонът ми се е повишил с единица. Родих преди година и 5 месеца, а все още се разбъзикват лесно нещата. В ранните месеци след раждането, с всички хормонални бури, които съпровождат майчинството, е редно да се правят в срок изследванията, за да може дозата да се регулира. В началото и аз бях на 25, но по някое време го докарах до 75 мкг дневно, а след това д-рът ме поздрави, че вече съм добре и спрах хапченцата. Да, ама не. Сега редувам 25 и 50, с което искам да кажа, че нещата се променят динамично. Wink

# 16
  • Мнения: 1 119
Така е, isa_pisa, трябва да се следят нещата отговорно. Аз даже очаквам да бъда смъмрена от лекаря ми Blush
Ти мислиш ли, че все пак си имала проблеми с количествата заради щитовидната?

# 17
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 439
Така е, isa_pisa, трябва да се следят нещата отговорно. Аз даже очаквам да бъда смъмрена от лекаря ми Blush
Ти мислиш ли, че все пак си имала проблеми с количествата заради щитовидната?
Не, не съм имала. Имах трудно забременяване и преди да забременея започнах консултации с ендокринолог, който най-подробно и разяснително ми обясни кога какво да правя. Аз бях изпълнителна, редовно си пиех хапчета, правех си изследванията, а след раждането (понеже беше невъзможно с бебока да ходя да чакам пред кабинета) съпругът ми на месец и половина показваше резултатите на д-ра, който коригираше дозата своевременно. След като мина годинката, ни каза да се изследвам редовно и да ходя за консултация само, ако съм мръднала от 3,5 тсх.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 119
Благодаря за отговора, isa_pisa bouquet
Така като те чета, май и ти си при доктор Начев Wink И аз си мислех дали да не изпратя ММ за коментар на резултата.

# 19
  • Мнения: 1 932
Благодаря за отговора, isa_pisa bouquet
Така като те чета, май и ти си при доктор Начев Wink И аз си мислех дали да не изпратя ММ за коментар на резултата.

На мен др. Начев ми е коментирал резултат и по телефона. Защо не му се обадиш?

# 20
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 439
 Mr. Green
Да, и по телефона става, но гледам да не злоупотребявам. Simple Smile Лично аз прибягвам до телефон само при отпуск, пътуване и т.н. Все пак, д-ра не работи с благотворителна цел, а е един от малкото съвестни лекари, макар и леко неразбран. Laughing

Няма да разводнявам темата повече... Embarassed

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Момичета извинявам се че прекъсвам ,но имам въпрос относно размразената кърма.
 Вчера размразих на бебка и мазнините на кърмата стояха на повърхността все едно съм подправяла с олио. Точно така изглеждаше. Така ли е по принцип?
 Много се чудех дали да й давам ,но стана много крива и ревлива и все пак я нахраних с това мляко. Много й хареса и го изгълта цялото.
 Другото което е, че мирише много гадно. На мен ми мирише на повърната кърма ,но вкуса е нормален. На малката обаче явно не й мирише лошо ,защото лакомо си хапва. Това го забелязах и когато съхранявах няколко часа кърмата в хладилник и втория път вчера като размразих. За първи път храних с размразена кърма.
 Нормално ли е това? Много се чудя дали да давам? Дали не е развалена като мирише така? Нямало е инциденти иначе.

# 22
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 439
Така става с миризмата, да. Понякога и вкусът се променя. Моят не искаше да помирише размразена, използвах я в каши и пюрета при захранване. Като се престои винаги мазната фаза изплува, а водната остава на дъното. Разбърква се с леки въртеливи движения, като колба, а не с разтръскване, к!атене и т.н.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Така става с миризмата, да. Понякога и вкусът се променя. Моят не искаше да помирише размразена, използвах я в каши и пюрета при захранване. Като се престои винаги мазната фаза изплува, а водната остава на дъното. Разбърква се с леки въртеливи движения, като колба, а не с разтръскване, к!атене и т.н.
Благодаря! Значи няма да си отровя детето.  Laughing
 Това обаче с капките мазнина на повърхността ме озадачи. Точно беше като да капнеш олио в млякото и оставаше мазно по шишето. Имам съмнения,че мъжът ми е сложил да размразява кърмата в почти вряща вода и тя да се е посварила и за това чак Така да се е получило. Не беше само да се отдели каймак. Колкото и да разбърквах тези капки мазно си стояха. Не можеше да се получи нормалната консистенция.

# 24
  • Мнения: 4 292
И при мен е било така, мисля че е нормално. Моята също не иска размразена кърма, затова вече нямам никакви наличности.
 Да ви се оплача, с ешерихия и коли е бебето и ще трябва да мине курс с АБ. Лекарят ни изпрати, заради ниското покачване и точно съмнения за бактерии и се оказа прав. Беше качила 400 грама за 4-я месец. Значи не е много правилно само да се успокояваме, че всичко е ОК, а то да не е.
 Нямам идея как ще й го давам тоя АБ, а че се налага едва на 5 месеца направо ми се реве, но няма начин!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 185
И при мен е било така, мисля че е нормално. Моята също не иска размразена кърма, затова вече нямам никакви наличности.
 Да ви се оплача, с ешерихия и коли е бебето и ще трябва да мине курс с АБ. Лекарят ни изпрати, заради ниското покачване и точно съмнения за бактерии и се оказа прав. Беше качила 400 грама за 4-я месец. Значи не е много правилно само да се успокояваме, че всичко е ОК, а то да не е.
 Нямам идея как ще й го давам тоя АБ, а че се налага едва на 5 месеца направо ми се реве, но няма начин!
А как й е акото? Слуз или нещо друго? Има ли някакви оплаквания освен ненаддаването? Как направихте изследването?

# 26
  • Мнения: 4 292
Акото от доста време е воднисто, вече е направо вода. Отдавна го няма с цвят горчица и топченца вътре. Бактериите излизат с изследване на урина. Чак ме е яд защо по-рано не пуснах.
 Иначе всичко друго в поведението й е ОК.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 185
 Питам защото при нас акото е с цвят на горчица и гранулки,но има слуз. Това е може би от десетия й ден. Двамата педиатри казваха,че е от коликите. На 06.10 ни предстои първата ваксина,а вече нямаме колики и ме пратиха в понеделник да изследвам акото. Как така от пишото се изследва чревна инфекция?
 Какви АБ ще пие детенцето? Всичко ще е наред!  bouquet

# 28
  • Мнения: 4 292
Ешерихия живее в дебелото черво на човек в нормални граници, когато обаче през половите пътища попадне в уретрата върви нагоре и прави поразии. Нелекувана може да засегне бъбреци и други органи. Затова излиза в урината, защото е попаднала там и трябва да се лекува. Със синът ми лежахме в болница, заради същата пуста бактерия. Сега ще е на Аугментин. Много ми е криво. Сори за оффа!

# 29
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 439
При момиченцата е по-трудно опазването от ешерихията. Почиствамето трябва винаги да е в посока отпред-назад.
Дано бързо да се изчисти, Зои! Без да искам да ви плаша, а само да съм в полза, отбелязвам, че ешерихията може да направи колонии, които "врастват" в стената на пикочните пътища и не винаги антибиотикът е ефективен на 100 %. Когато захраните, отвара от червени боровинки трябва да ви е приоритет. Те спомагат за очистването на гореспоменатите бактерии. Peace

Общи условия

Активация на акаунт