Започнахме учебната година с раждането на Калин,на мама Тоби втори господин!35+

  • 45 904
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13 968
Никога не съм яла кестени, а тези рецепти изглеждат страхотно  chef

# 721
  • Мнения: 8 532
Нещо като първото обмислям.
Прекрасна събота ви желая Simple Smile

# 722
  • sf
  • Мнения: 10 234
Добро утро!
Пробвах веднъж да варя кестени, но станаха буквално на камък , не ставаха за ядене и се отказах.
Понякога ми се дояждат печени, ама нямам наблизо откъде да си купя.
Казах ли ви ,че почнах курс по немски? Лелее, много труден език, боря се яко с него.
Хайде хубав ден от мен!

# 723
  • Мнения: 1 341
Добро утро, девойки,
браво на всички бебоци, добре си вършат работата, да продължават в същия дух!
По кулинарния въпрос - тук често срещана комбинация е кестени + шоколад. Има шоколадови бонбони с пълнеж от кестени, т.нар. шоко-кестени . Иначе съм виждала и сладки, торти, кексове с кестени.
Досега не съм правила нищо с тях по простата причина, че отнема много време, а и ние ги предпочитаме само печени.  В солен вариант сме ги ползвали като плънка за печена гъска (ММ е специалист).
Рецептата от Илейн изглежда много вкусна.
Жар_птица, мога да потърся в тукашните сайтове, само ме ориентирай.
Приятен ден!

P.S Допълвам и кифлички с пълнеж от кестени.

Последна редакция: сб, 15 окт 2016, 08:27 от Leonie

# 724
  • Мнения: 5 037
Добро утро и  хубави почивни дни.

Снощи писах,но явно не съм публикувала ooooh!.Сега със закъснение да честитя именници на Танзу и Амини.Да са живи и здрави.

# 725
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Добро утро момичета Simple Smile

Леони кифличките изглеждат вкусни Simple Smile и аз освен печени или варени кестени, други не съм яла.

Голям сън му ударихме, то и ММ и детето още спят Simple Smile аз имам малко работа, но се излежавам Simple Smile

Днес пазаруване и плуване с бебка, а утре сигурно пак ще преглеждам за опаковането на багажа.

# 726
  • Мнения: 3 406
Добро утро момичета
Не можах да спя тази вечер, Бела бушува доста  Confused  Катери се насам натам, пуска първо моя компютър, после на ММ, опитва се да отваря разни шкафове и да се муши в тях. Ставах да загасям и да затварям. Като не сме ги затворили лаптопите, тя поляга и ходи върху тях, натиска копчета различни и ги пуска  ooooh! Изглежда и става хладно вече и търси по топли местенца.

Слагам кафето и пожелавам топла, слънчева и спокойна събота! Ние ще мръднем до село за няколко часа, и след това ще готвим  chef

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 40 971
Добро октомврийско утро с прекрасното кафе на Танзу Heart Eyes

Ние от снощи сме при свеки и се очертава пак преяждане с мързел Mr. Green ММ е на работа,племениците ще долетят след малко и почва лудницата Laughing

Да ви кажа,
Скрит текст:
че се разочаровах от големия репродуктивен спец дето посетих и по-скоро от екипа му Tired Вярно,че аз не съм с проблем...уж...ама...Според тях няма проблем с гъбичката в МБ,да ама нали знаете,че не е съвсем така...та снощи минах през старата ми АГ и тя се изуми как може така!!!Предписа ми лечение за 10 дни и каза,че едва след наистина чиста МБ ще преминем към ЦС.Та ще си ходя при нея.Иска да пусна и тробофилия,ама нямам средства сега.Според нея поне едната тръба е пропусклива,щом съм забременяла мин.година.

Кестени и аз никога не съм опитвала Thinking
Приятни почивни дни!

# 728
  • Мнения: 13 968
Добро утро; грабвам си от кафенцето ммм  Grinning
Новите момичета, големи кулинарки сте  bouquet
Мистик, на мен дори не ми пуснаха МБ преди ЦС. (При доктор Персенска я правих) Самата снимка не бих я правила при обикновен специалист, разчитането на резултата е важно.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 40 971
Явно тогава изискванията са били други Thinking Не съм казала,че ще е обикновен специалист...все пак снимката я разчита спец.рентгеноложка,която идва в клиниката.Ама сега се чудя...дали изобщо има смисъл или ще дам пари на вятъра Rolling Eyes

# 730
  • Мнения: 8 330
Със закъснение да честитя имениците на Амини и Танзу и аз.
Моето е на плуване. Та аз седя в кафето на басейна и пия кафе.

Да се изкажа за кестените. У дома и ММ и детето много обичат. Най вече ги правя варени защото е най-лесно.
Вчера купих от Лидл, цена около 9 лева. Взех половинка. Варя ги около 30-40 минути. Накрая слагам 2 лъжици захар да врят около 5 -6  минути. Бяха страхотни. Мноооого сладки.

# 731
  • Мнения: X
Привет! Честито със закъснение на именниците на Танзу и Амини! Да са ви живи и здрави!  bouquet

Аз пък от снощи не съм спряла да рева.  Cry

Скрит текст:
ММ такъв скандал ми спретна, че ми се зави свят. Той е много спокоен и весел човек, но се случва 2-3 пъти в годината - имам чувството, че демон се вселява в него. Разтварят му се зениците, изменя му се гласа, започва да трепери, да крещи и да съска с такава злоба, говори ми такива гадории - как съм му била съсипала живота, как съм пълна отрепка и боклук и т.н. Вчера се случи в магазина пред сума ти народ. Потънах в земята от срам  Cry Едвам избягах между касите, защото той вървеше след мен да ми крещи. После се качих на колата и обикалях града няколко часа. Винаги до 15 минути започва да звъни и да се извинява, че това не бил той, не знаел какво му станало, не помнел какво е казал (да бе). Започвам да се страхувам, че това е някакво раздвоение на личността или нещо такова. И винаги е без конкретна причина. Днес казва, че бил видял страхотно пренебрежение в погледа ми ?!? и затова полудял. Да ама мен ме е страх! Утре може пак да стане. В такива моменти ме е страх да не ме удари. Никога не го е правил, но вчера имах чувството, че едвам се сдържа. Ако бях в нормално състояние нямаше да ме е страх - готова съм да се сбия ако трябва!! Ама с това човече в корема се чувствам толкова безпомощна. Това толкова чакано човече не заслужава такива неща!!!! Много ми е мъчно. Чувствам се много самотна. Не можах да спя, подуха ми се клепачите от рев.
Дано не съм ви развалила съботата.. Имах нужда да споделя. Sad

# 732
  • Мнения: 1 000
Добро утро, сладурки!
Денят ми започна много приятно (мм ми направил палачинки за закуска, което прави за първи път. Е взел някаква рецепта от интернет и пляснал сода. И помрънках малко, но без да прекалявам, че няма да повтори Joy
Танзу, да ти е жив и здрав именникът!
Мистик, цс напоследък правят и без микробиология, защото правели много добре дезинфекция, но в твоя случай е по добре да се излекуваш и тогава.
Ред, не знам какво да кажа, аз съм малко крайна. Прегръщам те и мисли само за бебето сега!
Щях още да пиша, но батерията ми свършва. Слънчев ден на всички!

# 733
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Хелоу,аз имам мама на гости и тъкмо бях канена на женско парти днес,та ме огря и приех  Sunglasses
И аз кестените ги варя 30мин и после ги омитам,хаххаха Simple Smile Без захар. Обожавам печени,но на тенекия,тия във фурната не стават така вкусни.
Ред,наистина е много притеснително това,което споделяш. А за такъв цирк пред хората,да не говоря,че и аз съм крайна като Ина. Отдавна ли сте заедно с ТМ? Извинявай ако си казала,не помня. Поговори с него,просто като се ядоса за нещо да се махне за няколко часа и да си изкарва яда другаде.,а ако не мисли,че ще се справи да потърси психолог,не мисля че е срамно!

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 40 971
Ред,споделяй...ние затова сме тук  Hug Предполагам повечето сме изпадали в подобни ситуации...(това пред хора не го разбирам) не е хубаво и трябва да има разбирателство!ММ е казвал хиляди пъти,че само аз съм в състояние така да го ядосам,че да излезе от кожата си  Mr. Green Ама и аз хич не обичам да мълча и това го отчитам като своя лоша черта!

Общи условия

Активация на акаунт