По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 10

  • 46 825
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 359
Може ли двама родители с кафеви очи да имат дете със светли? Ако дядото е със светли става,нали?

Разбира се, светли очи са от рецисивен алел.  Peace

# 46
  • Мнения: 5 894
Зазу, това по-скоро важи за естествени опити и инсета.
Герда

# 47
  • Мнения: X
А при двама със сини не ставаше да има тъмни ли?

# 48
  • София
  • Мнения: 9 111
Не би следвало, защото за да са сини, трябва да са събрани два рецесивни и при двете страни, т.е. те да могат да дадат само рецесивен алел, но на практика в живота не знам как е. Просто не знам всички яйцеклетки/сперматозоиди ли носят все една и съща комбинация от алели за цвят на очи  newsm78.

# 49
  • Мнения: 2 144
Магнолия,
както вече писаха ФСХ е проблема, т.е. яйчниковия резерв. Моят също беше висок. За да го смъкне, може да пробва да пие добавките на Денис - NAC, L-Аргинин, Инозитол. На мен те ми помогнаха и след третия месец пиене, падна на 9 и тогава извадихме 3 яйцеклетки. ТСХ при хората без проблеми с щитовидната са долу горе такива 0.4-0.8..Аз не виждам проблем в щитовидната, но за нейно успокоение може да направи консултация с ендокринолог. За мен нейния проблем е в яйчниковия резерв. Но все пак да отиде на гинеколог да се преброят антралните фоликулите, има ли, няма ли овулация и т.н.

# 50
  • Мнения: 819
Тара Hug Hug.Нареждам се и аз под прашеца ви момичета...Излезе микробиологията на мъжа ми и съм леко казано много разочарована и аз като Тара от лабораторията.Пише изолирани микроорганизми:candida-отрицателно.А в заключението пише изолират се 4 вида микроорганизми,възможно е външно контаминиране,необходимо е доказване с повторно изследване.Изобщо не са написали кои са тези 4 вида микроорганизми.Изпаднах в ужас.Аз имах ешерихия и ентеркоки,лекувахме се и двамата с антибиотик 10 дни.А сега 4 вида микроорганизми.

# 51
  • Мнения: X
Не знам защо така, но мога да издържа психически да забременея още веднъж, да се окаже бебето болно и да трябва да го раждам примерно след 16 г.с.

 Но не мога да издържа  психически и емоционално нов трансфер на ембриони след пид, с които не мога да реалзирам бременност.

Просто не мога да си го обясня.

 Sad

# 52
  • Мнения: 2 878
магнолия,
бих прибавила, че явно пикът на лх почва прекалено рано, тъй като по правило лх се покачва с настъпването на пика на е2, а е2 е доста под 200. има и изключения, разбира се, но ниско е2 при овулация обикновено е  и знак за проблеми с качеството, особено ако преди година е нямало проблем.
герда, възможно е и има документирани случаи /вкл. в моето семейство/на дете с кафяви очи при родители със сини. става въпрос за рядко срещана  мутация.

# 53
  • София
  • Мнения: 634
Звездичка, имам спомен от този урок по биология как всички започнахме да си гледаме очите и да коментираме какъв е цвета им при родителите ни. Това, което помня е, при родители със сини очи, няма как детето да с кафяви. Но предполагам, че вече зависи от нюансите на синьото Simple Smile
П.С. ето какво излиза в гугъл
http://roditel.bg/tablitsa-tsvyat-ochi-bebe-dete-roditeli/

# 54
  • Мнения: 2 999
Плахо пристъпвам в тази тема по покана на Герда.  Blush

# 55
  • Мнения: 2 878
елба, и аз си го спомням този урок, но науката напредва и вече се знае, че гените ,определящи цвета на очите са два , а не един, като е възможно единият да е дефектен,което води до този сравнително рядък феномен.

# 56
  • Мнения: X
Добре дошла, Дънди.
Тук всички споделяме какво ни притеснява, какво ни интересува.
Едно, за да потърсим облекчение, друго -  заради съвет.

Последна редакция: ср, 28 сеп 2016, 21:52 от Анонимен

# 57
  • София
  • Мнения: 3 271
Благодаря ви момичета за мненията  Hug


Просто в Македония не знам кой ще й обърне внимание. Мисля да я запиша в Надежда, пък когато й дойде часа да отиде на преглед. Тя е на 37 години и някак много неглижираше това, че няма бременност. Мислеше, че незабременяването се дължи на това, че мъжът й дълго време отсъства - по три месеца е в Македония и 3 месеца пътува.
Не знам какво да й кажа сега. Беше притеснена от изследванията и аз й казах, че ще питам вас.
Ще й пиша сега за вашето мнение и ще й кажа да проследи тези хормони няколко последователни месеца. После ще й запиша час за доктор Начев да я види.
Освен тях, кои други хормони да изследва?

# 58
  • Мнения: 5 894
АМХ евентуално, но съчетано с преглед за антралните фоликули. Двете са по-важни на първо време, както и проследяване на овулацията, отколкото да повтаря многократно другите хормони.
Може да види и как са антителата на щитовидната и консултация с ендокринолог и ехография на жлезата.

# 59
  • София
  • Мнения: 23 165
Тука в подфорума имаше тема за македонска клиника. Една съфорумка доста я похвали, след неуспешни опити в турция оттам чакаше близнаци.

Общи условия

Активация на акаунт