Мнение за името Деймън за момче и Ребека за момиче

  • 11 675
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 675
Проблем е, защото е неправилно изписано. Никълас е правилната форма.

И за това ли има вече правилни форми. За мен е Николай.

# 76
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
За мен са различни имена просто.
Аз ако трябва да избирам, определено ще избера Никола, не харесвам Николай никак.
Но чуждото име (не го знам с какъв произход е изобщо) е Никълас. Иначе е все едно да кръстиш Димитар. Не че някои ги спира, чух че имало и име Михайл вече... Sunglasses

# 77
  • Мнения: 18 569
Николай и Накалъс са две еднакви имена, просто в различни георграфски ширини.Както е Виктор-Виторио, Ангел-Анджело,Елена-Хелън, Георги-Джордж. Ми братовчед ми отиде да живее в Кент.Познай дали ще му казват Георги  Rolling Eyes
Само, че Николай си е българско, а Никалъс, мисля, че е италиански вариант,но не съм сигурна де. Все ми е тая точно как се пише. Проблема е явно, не друг, а че не е българско  Wink  Party Mr. Green

# 78
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Проблем е, че ти е все тая как точно е изписано името на детето ти, когато то е с очевидна правописна грешка, това исках да кажа. Иначе ти си го кръсти както си искаш. Все едно почитател на традиционните имена да го кръсти Никулай.

# 79
  • Мнения: 18 569
Проблем е, че ти е все тая как точно е изписано името на детето ти, когато то е с очевидна правописна грешка, това исках да кажа. Иначе ти си го кръсти както си искаш.

ама че буквално се тълкува  Joy
естествено че не ми е и няма да ми е все едно Peace
просто го написах забързано,без да гледам  ooooh!
 честно казано, досега си мислех, че така се пише,направих и справка-на много места го пише с Ъ.
Досега винаги съм смятала, че така се пише.  Thinking newsm78

# 80
  • София
  • Мнения: 8 678
Аз не виждам проблем, вскеи да си кръщава децата, както иска.
После, естествено, без сръдни дали е изписано или изговорено правилно. Имам позната, чийто син е Доменик.Всички му казват и го изписват Доминик. 
Моят син си е с типично българско име, предполагам, че трудно ще го изговарят в чужбина, но не ми пука особено  Laughing

# 81
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
Деймън ми звучи зле, предлагам бг варианта Дамян.
На Ребека ли държиш повече или на Беки? С буквата Р предллагам Рада, а с Б Боряна или Бояна. Ако държиш на галено Беки обаче нещо не се сещам за вариант...
Относно бг имената - има хубави такива, има и зле звучащи.  Но и за мен е странно Никалъс вместо Никола обаче. Той ако отиде в чужбина ще си стане Никалъс споко Wink

# 82
  • Мнения: 18 569
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.

# 83
  • София
  • Мнения: 44 245
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.
Аз също, но пък между Рада и Ребека, второто печели за мен Wink А Боряна и Бояна са ми направо неприятни имена.

# 84
  • Мнения: 14 502
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.
Аз също, но пък между Рада и Ребека, второто печели за мен Wink А Боряна и Бояна са ми направо неприятни имена.

Но Боян е много хубаво Peace

# 85
  • Мнения: 559
Ребека е типично еврейско име. Почти със сигурност в България ще ви/си  задават въпроса (на глас или мислено) кой от двамата родители е евреин. Освен това, в объркания свят в който живеем (и за съжаление- децата ни ще живеят Sad) видимата принадлежност към дадена религия може да ограничи контактите, избора на работа или дори да коства живота (Напр. атаката срещу еврейски магазин във Франция). Така че, аз бих избягвала такива имена (напр. типично еврейски, типично арабски), колкото и да ми харесват. Това, естествено, не се отнася за случаите, когато детето принадлежи към съответната общност, въпреки че в Германия имаше случаи за тероризиране на дете в училище от група деца-мигранти заради името Кристина .

# 86
  • София
  • Мнения: 44 245
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.
Аз също, но пък между Рада и Ребека, второто печели за мен Wink А Боряна и Бояна са ми направо неприятни имена.

Но Боян е много хубаво Peace
Чак пък много хубаво, но със сигурност е по-поносимо в мъжкия си вариант името.


pipelot - не бих се съобразявала с такива неща. За мен името е библейско и до там. Иначе на расова и религиозна основа  може да стане  обект на тормоз един човек, независимо от своята принадлежност, според ситуацията и заобикалящите го.
Доста имена от традиционно приетите у нас са всъщностне по-малко еврейски по произход.

# 87
  • Мнения: 457
Е между Ребека и Рада просто няма наистина нищо общо, освен че са с еднаква първа буква. Ако човек има момиче, кръстено Рада, предполага се, че ще му викат Ради, тогава доста по-добре да е Радост. На мен Рада ми е много тежко като име. А и в моето село навремето много бабички се казвах именно Рада и Радка, може и затова да е така. (За Радка пиратка няма да споменавам)

# 88
  • Мнения: 18 569
Анна, Йоан, Сара, Ревека, Самуил, Йосиф, Емануил...да не споменавам още, са все библейски имена.
Многа далече отидохте-как ще се възприеме, та чак за намирне на работа.Вярно е, това са важни соц. проблеми и наистина се случва, но чак такива последици да донесе едно име, по-скоро не ми се вярва. Не го отричам,разбира се в съвременният свят, в който живеем.
Чак пък толкова не бих се замисляла, нормални имена са си. Доста хора нямат представа за произхода на повечето имена и дали са еврейски,библейски, гръцки,български. Доста от имената са библейски.
Може да си помислят, че родителите са просто религиозни.

# 89
  • Мнения: 5 259

Сега се замислям, че на мен Боян страшно много ми харесва, ама много наистина. А Бояна го намирам за ужасно. При толкова малка разлика между двете.


Освен това, в объркания свят в който живеем...
Агресията, която описваш, е единствено от страна на мюсюлмани и е насочена към всеки различен, бил той християнин или евреин. Така че ако ще търсим безопасното, най-безопасно е момчетата да са Мохамед, а момичетата Аиша.
Слава богу не сме докарали нещата до там, че да се налага да се преструваме на мюсюлмани, че да оцелеем.

Общи условия

Активация на акаунт