Мнение за името Деймън за момче и Ребека за момиче

  • 11 658
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Какво мислите за тези имена за момченце Деймън - Деми на галено а пък за момиче Ребека - Беки на галено?

# 1
  • Мнения: 410
честно казано , аз съм привърженик на БГ имена , Деймън ми звучи като демон.
А защо си се насочила към такива ? Не живеете в БГ ?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 605
Ако действието не се развива в България и ще имат съответстваща фамилия – стават, иначе са като на свинче звънче.

# 3
  • Мнения: 3
Защото някак си бг-тата са ми вече изтъркани нещо ми се иска да е по интересно .. различно .. в класа му да няма след време още 4 с такива имена Simple Smile В Бг си живеем

Деймън Кирилов или Ребека Кирилова мисля че допада нз отстрани

Последна редакция: чт, 06 окт 2016, 21:01 от AnMary

# 4
  • Мнения: 410
Защото някак си бг-тата са ми вече изтъркани нещо ми се иска да е по интересно .. различно .. в класа му да няма след време още 4 с такива имена Simple Smile В Бг си живеем

 на мен не ми седи Деймън Кирилов (съдейки по твоята фамилия )

# 5
  • Мнения: 46 526
Ако става дума за баща българин - не ми допадат. Комбинацията с презиме и фамилия е комично.
Има достатъчно международни имена, които не са типично български, но ще си паснат.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 605
Деймън Кирилов или Ребека Кирилова мисля че допада нз отстрани

Звучи ми много зле.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Много ми харесват имената, но и на мен ми звучат смешно за България.

# 8
  • Мнения: 7 325
Деймън Кирилов или Ребека Кирилова мисля че допада нз отстрани

Познавам няколко Ребеки. Едната ми е кандидатснаха. Харесвам името, но не ми седи добре Ребека Кирилова, Иванова, Петрова, ..... Комбинацията чуждо име и българска фамилия не ми допада.
Ти обаче можеш да си кръстиш децата така както ти харесва.

# 9
  • Мнения: 5 259
Ребека звучи нормално, може би защото познавам дете с това име и съм свикнала. Тя има братче Дамян Simple Smile Доста по-добре от Деймън Simple Smile

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Беки ми звучи като име на куче.

# 11
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Пълен абсурд от към предложените имена.

# 12
  • София
  • Мнения: 905
Това ми звучи като нещо разказано от колежка - "Лято, деца се гонят навън, иззад ъгъла изскача момиченце, баба му след него, викайки "Пиньелъпи, Пиньелъпи, ела тука!". И си представих "Деймън ...", хайде Ребеката по - става като библейско име.
Иначе - по темата - имената заедно с българско презиме и фамилия не ми харесват и ми навяват асоциации за превзетост и неудачно оригиналничене.

# 13
  • Мнения: 5 259
Аз чух един баща да вика "Мьеланье, бърже да идваш, че си тръгваме"  Joy

# 14
  • Мнения: 13 553
Аз чух един баща да вика "Мьеланье, бърже да идваш, че си тръгваме"  Joy
Как ли се казва детето?
Извинете за спама, но не се сдържа.

# 15
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Деймън? Ребека?  Rolling Eyes  Не ми допадат тези имена. В съчетание с хубавата бг-фамилия Кирилов/а - никак. Въобще.

Много по-добре звучат Дамян и Радика. Примерно  Peace

# 16
  • Мнения: 4 009
Иначе - по темата - имената заедно с българско презиме и фамилия не ми харесват и ми навяват асоциации за превзетост и неудачно оригиналничене.

Абсолютно на същото мнение. Има много други варианти, които са по-добре звучащи, и не често използвани в бг...

# 17
  • София
  • Мнения: 22 967
Аз чух един баща да вика "Мьеланье, бърже да идваш, че си тръгваме"  Joy
Как ли се казва детето?
Извинете за спама, но не се сдържа.

Мелани?  Laughing

И на мен не ми допадат посочените имена,щом си живеете в България.

# 18
  • Мнения: 2 558
Деймън? Ребека?  Rolling Eyes  Не ми допадат тези имена. В съчетание с хубавата бг-фамилия Кирилов/а - никак. Въобще.

Много по-добре звучат Дамян и Радика. Примерно  Peace
 

+1  Peace

п.п. Защо нарочно се опитваме да се затрием като култура, традиции, ..... нация, народ,...  ooooh!

# 19
  • Мнения: 14 424
Деймън? Ребека?  Rolling Eyes  Не ми допадат тези имена. В съчетание с хубавата бг-фамилия Кирилов/а - никак. Въобще.

Много по-добре звучат Дамян и Радика. Примерно  Peace
+1
Определено много хубави предложения!

# 20
  • София
  • Мнения: 22 967
На мен Радика изобщо не ми харесва,предпочитам Радина.

# 21
  • Мнения: 5 958
Авторке, Деймън Кирилов ти звучи ОК ли? Кажи, че се шегуваш, моля те  ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 951
Деймън и Ребека... вдъхновени от "Дневниците на вампира"?  Laughing

Звучат ужасно, там може и да са си нормални, но тук не се връзват с нищо.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Деймън ми звучи ужасно.А и да му викаш на галено Деми не е добра идея.Много е женствено.По-добре Дамян.
Ребека -не е толкова лошо.

# 24
  • Мнения: 3 127
Деймън Кирилов или Ребека Кирилова мисля че допада нз отстрани

Точно като Стенли Демирев   Mr. Green познавам такова дете

# 25
  • Мнения: 3 946
Деймън Салваторе и Ребека Майкълсън. Някой май е гледал "Дневниците на вамприва" повечко  Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 7 006
честно казано , аз съм привърженик на БГ имена , Деймън ми звучи като демон.
А защо си се насочила към такива ? Не живеете в БГ ?

И на мен така.

Дамян/а ми харесва много повече.
А като чуя "Ребека" и си представям дърта кльощава еврейка да си брои жълтиците.. Crazy

За мен  Райна е много хубаво име.Идва от корена РА.Райчо,Райо,Рая,които са еквивалент на Еньо,Енчо,Енки,Еа..
И двата варианта са много древни и със значение Слънце.
Коренът РА откриваме и в Амон-Ра и в ТангРа,които са слънчеви богове
А старите българи са наричали Слънцето - Еньо и Енчо или Райко,Райо
От там е и детската псеничка Ринги-Ринги-Рае,на мен ми се играе..Което буквално значи "Слънцето-Слънцето-свети"


# 27
  • Мнения: 457
Ребека си е супер, Радика ми звучи като някаква билка, която не мога да определя, но не бих си нарекла никога така детето  Crazy Аз съм фен на всякакви небългарски имена и не ми пука как звучат в комплект с фамилия. И български харесвам, но и другите ме кефят.

# 28
  • Мнения: 7 006
Ребека си е супер, Радика ми звучи като някаква билка, която не мога да определя, но не бих си нарекла никога така детето  Crazy Аз съм фен на всякакви небългарски имена и не ми пука как звучат в комплект с фамилия. И български харесвам, но и другите ме кефят.
Е,че Радика си е точно билка де..

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Не ми харесва Деймън с българска фамилия, още по-малко ми допада галеното Деми. Много е женствено.
Към Ребека съм неутрална, малко твърдо и грубо звучи, но както и да е. Беки на галено въобще не ми допада.

# 30
  • Мнения: 125
Аз си мисля, че авторката се шегува с нас и ни гледа "сеира". Или, ако това питане е истина, тя е на не повече от 13-14 години и си пита ей така от любопитство и някаква пубертетска фантазия.

# 31
  • Мнения: 3 157
Не бих си дала такива имена на децата.Не смятам,че някакво американско име ще направи уникално детето ми.Има стотици красиви имена,няма нужда да е нещо изкълчено и очевидно чуждо.И какво значи скучно име-Деймън Спасов не е скучно,но пък гарантира,че детето ви ще стане за смях.

# 32
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Ребека си е супер, Радика ми звучи като някаква билка, която не мога да определя, но не бих си нарекла никога така детето  Crazy Аз съм фен на всякакви небългарски имена и не ми пука как звучат в комплект с фамилия. И български харесвам, но и другите ме кефят.
Какво име сте намислили за бъдещото бебе?

# 33
  • София
  • Мнения: 8 652
С българска фамилия ми звучат малко нелепо, но акос е абстрахирам от това и самите имена не ми допадат.Хайде Ребека по-го приемам, то май си е еврейско и да кажем ми върви българин евреин да си кръсти така детето.
Дамян или Дамиен(малко измислено) не са ли варианти?
С Р харесвам Рада/Радина, Ралица, но предполагам, че не са вариант.
Защо не се ориентирате към по-универсални, но не толкова разпространени. Луиза, Лусия, Тереза, Елеонора, Бела, Елизабет, Филип, Ерик, Микаел, Марио. Не, че всичките ми харесват, предлагам ги просто.

# 34
  • Мнения: 12 667
Ребека е еврейско, ако има такава нишка, добре. Деймиън си е Дамян, зя мен. 

# 35
  • Мнения: 457
Бъдещото бебе ще е с добре прието и сравнително познато в БГ име, което не е типично българско. Не е и популярно нито тук, нито другаде в момента. Има изключително много хора, които държат да кръстят децата си с популярни и типични български имена. Но съгласете се, че не може всички да сме такива - няма да е интересно  Peace Аз лично харесвам всякакъв тип имена, само да ми звучат добре. Ако не ми допада, просто не ми допада, не заради произхода си.

И да кажа, че нито живея в чужбина, нито планирам да ида там. Нито искам децата ми да са извън БГ един ден, нито бягам от българското. Просто ми е омръзнало от често срещани имена, това си е лично мое мнение.

Пред Деймиън предпочитам Даниел, просто повече мим харесва.

# 36
  • Мнения: 5 259
За мен  Райна е много хубаво име.Идва от корена РА.Райчо,Райо,Рая,които са еквивалент на Еньо,Енчо,Енки,Еа..
И двата варианта са много древни и със значение Слънце.
Коренът РА откриваме и в Амон-Ра и в ТангРа,които са слънчеви богове
А старите българи са наричали Слънцето - Еньо и Енчо или Райко,Райо
От там е и детската псеничка Ринги-Ринги-Рае,на мен ми се играе..Което буквално значи "Слънцето-Слънцето-свети"

Joy Joy Joy
По-смешно нещо от години не бях чела. Чак се сетих за една съученичка, Христина, която ме убеждаваше, че кучето ѝ, порода "помияр" било породисто, защото "помияр" идвало от полски значело "добро куче, хубаво куче".
Ох, търкалям се само като си го спомня това  Joy
Хубаво ме развесели  Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 8 652
Звучи смешно, но същото нещо го пише в един именник, който имам  Peace за български имена.

# 38
  • Мнения: 5 259
И този именник е някакъв лингвистичен авторитет ли?
 Joy

https://www.youtube.com/watch?v=xcrv0F7HoJ4
https://www.youtube.com/watch?v=CChB_yVF-yk

За Амон Ра и Танг Ра изобщо няма и да се опитам да го коментирам, толкова е безумно  ooooh!

Иначе всичко може някъде да го пише. Някой се хваща, написва го и готово. Проблемът с верността на написаното не изчезва обаче, само защото го пише някъде.

# 39
  • Мнения: 7 006
За мен  Райна е много хубаво име.Идва от корена РА.Райчо,Райо,Рая,които са еквивалент на Еньо,Енчо,Енки,Еа..
И двата варианта са много древни и със значение Слънце.
Коренът РА откриваме и в Амон-Ра и в ТангРа,които са слънчеви богове
А старите българи са наричали Слънцето - Еньо и Енчо или Райко,Райо
От там е и детската псеничка Ринги-Ринги-Рае,на мен ми се играе..Което буквално значи "Слънцето-Слънцето-свети"

Joy Joy Joy
По-смешно нещо от години не бях чела. Чак се сетих за една съученичка, Христина, която ме убеждаваше, че кучето ѝ, порода "помияр" било породисто, защото "помияр" идвало от полски значело "добро куче, хубаво куче".
Ох, търкалям се само като си го спомня това  Joy
Хубаво ме развесели  Laughing

Е,хората сме различни много и се смеем на различни неща..
Аз се търкалям от смях,когато някой демонстрира невежеството си шумно и звучно..
Абе важното е да се смеем,смехът е здраве ..Laughing

И този именник е някакъв лингвистичен авторитет ли?
 Joy

https://www.youtube.com/watch?v=xcrv0F7HoJ4
https://www.youtube.com/watch?v=CChB_yVF-yk

За Амон Ра и Танг Ра изобщо няма и да се опитам да го коментирам, толкова е безумно  ooooh!

Иначе всичко може някъде да го пише. Някой се хваща, написва го и готово. Проблемът с верността на написаното не изчезва обаче, само защото го пише някъде.

Ами има хора които искат да знаят значение и етимология на имената..

За частицата Ра,преди да се напънеш да коментираш колко е безумно,ето,вземи се ограмоти малко

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Бъдещото бебе ще е с добре прието и сравнително познато в БГ име, което не е типично българско. Не е и популярно нито тук, нито другаде в момента. Има изключително много хора, които държат да кръстят децата си с популярни и типични български имена. Но съгласете се, че не може всички да сме такива - няма да е интересно  Peace Аз лично харесвам всякакъв тип имена, само да ми звучат добре. Ако не ми допада, просто не ми допада, не заради произхода си.

И да кажа, че нито живея в чужбина, нито планирам да ида там. Нито искам децата ми да са извън БГ един ден, нито бягам от българското. Просто ми е омръзнало от често срещани имена, това си е лично мое мнение.

Пред Деймиън предпочитам Даниел, просто повече мим харесва.

Че какво има да е интересно в едно име? Името се дава на детето не за да го викаш по име от детската площадка и да кокетничиш пред приятели с измислено име на детето си. Именуваш - наричаш - предричаш съдбата на детето си, във всички световни култури името означава точно това, не кое е интересно, скучно или гига-хипер-мега яко. След 30 г. никой няма да е сеща за сериали и глупости, а тези хора трябва да живеят с името си и с неговата енергия цял живот. Човек не трябва да е спонтанен когато дава име на детето си.

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Даниел звучи много по-добре от Деймън.

# 42
  • Мнения: 457
In4hi - това си е твоето мнение  Peace Не трябвало да е интересно името? А безинтересно ли трябва да е  newsm78 Как му предричаш съдбата на детето си  Shocked Например кръстиш го Мария - име, известно и добре прието по цял свят. Каква ще му е съдбата? Като на Дева Мария, като на някоя кралица Мери, на друга от милионите Марии или като на баба й Марче, която също е Мария? Отделно точно по сериалите колко Марии има...

Е, сега, ако някой си нарече детето Изаура - Марипоса, може и аз да се впечатля, но от Ребека, Дейвид, Памела и т.н. - не. Приемам, че им харесва това име на родителите и толкова.

# 43
  • София
  • Мнения: 974
Деймън и Ребека... вдъхновени от "Дневниците на вампира"?  Laughing

Звучат ужасно, там може и да са си нормални, но тук не се връзват с нищо.
Точно това си помислих и аз. 

# 44
  • София
  • Мнения: 44 127
Деймън/Деймиън не ми харесва изобщо.
Ребека е хубаво библейско име, не бих има задръжки да го използвам.

Това просто като мнение за имената сами за себе си.
За момичешките имена аз лично бих си позволила повече волности, с момчешките, при  2-ма родители българи бих предпочела по-класическо име, предвид, че в последствие ще се превръща в бащино.


Защо не се ориентирате към по-универсални, но не толкова разпространени. Луиза, Лусия, Тереза, Елеонора, Бела, Елизабет,  Ерик, Микаел,

Точно толкова универсални са колкото и Деймън и Ребека.

# 45
  • Мнения: 35 971
в класа му да няма след време още 4 с такива имена

оценявам сериозността на довода, надявам се и детето да го оцени веднага щом излезе от детско-градинската възраст
но поради дълбоките ми съмнения, че това ще се случи, бих /и съм/ избрала доста по-обикновени имена за децата си

на мен Радика много ми харесва, а Ралица - още повече, беше спрягано за щерка №3, до която така и не се стигна
Дамян също ми харесва много повече от Деймън

Последна редакция: пт, 07 окт 2016, 09:52 от bubanka

# 46
  • София
  • Мнения: 38 531
Като стана дума за "Дневниците" то аз винаги си мисля за главните герои като Дамян и Стефан. Дамян ми е много любимо име, но за съжаление не мога да го използвам.
Ребека не е лошо за БГ, познавам едно детенце.
И пак от Дневниците - Елена, Катерина, Ана, Надя...

# 47
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Ребека ми харесва (лелеее, какво ми става, бях много консервативна, а напоследък харесвам вече няколко чужди имена!), но Деймън не. Обаче Ребека Кирилояа не ми харесва като съчетание.  Peace

# 48
  • Мнения: 5 259
Е,хората сме различни много и се смеем на различни неща..
Аз се търкалям от смях,когато някой демонстрира невежеството си шумно и звучно..
Точно за това говорим в случая.

Ами има хора които искат да знаят значение и етимология на имената..
Аз съм именно такъв човек.

За частицата Ра,преди да се напънеш да коментираш колко е безумно,ето,вземи се ограмоти малко

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0
Сега може ли да кажеш и за частицата Ра в Танг Ра?

# 49
  • Мнения: 7 006
Скрит текст:
Вече казах..Означава "Слънце"

За повече информация човек винаги може да направи справка с гуглето например,но ще трябва да чете избирателно,т.е.ако иска да види връзката,тогава..

Щото например в уикито/ - който и да е автора на статията за бога Тангра,е за убиване/- отново ни се набива тюркско-монголския ни произход,което е откровена лъжа,и дори за миг не се намеква обратното.Че е възможно тези племена водят началото от Болгхи-те
Но.. Варненския некропол,както и другите разкопки,рано или късно ще обърнат каручката.
Защото все още се изследват персийските езици.Вече се знае за много общи думи в българския и иранския/персийски език.
Тепърва ще се открива и доказва връзката между Балканите и Египет. Даже казват,че Бастет е погребана тук в Странджа..Сфинкса в Румъния,голямата Слънчева Пирамида в Босна..
Много може да се разкаже за частицата "РА" и има много информация по въпроса..Много неофицални хипотези за връзката конкретно между Египет и България,изследвани са думи,обичаи от бита,религията и пр..
Цитат от статия  за Варненския Некропол където откритото съкровище го определиха на поне 7000 г.
"Има няколко хипотези за тези гробове. “В гръцката култура е имало обичай да се прави празен гроб на човек, който е загинал надалеч и не е било възможно да донесат тялото му, казва уредничката. Но защо във Варненския некропол всички символични гробове са толкова богати и има толкова много злато, не е ясно.” Другата хипотеза е свързана с обичаи в древен Египет. Там са правили гробове за богове. Всяка есен погребвали Озирис и Изида, а те възкръсвали напролет. Предполага се, че и у нас може да е било нещо подобно, макар и далеч преди египтяните."

http://e-vestnik.bg/4196/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-% … 0%BE%D1%82%D0%BE/


Но дори  да приемем,че българистите и археолозите грешат,то народната памет и фолклор едва ли..
Някога в старите времена сме наричали Слънцето - РАйко
Защо точно Ра-йко?
Случайност,съвпадение?
Бога на живота в Египет се казва - Енки.Бога на мъдростта,на живота,на началото..
А при нас имаме Еньо,Енчо.
Имаме и Еньовден..от уикито
 Първоначално празникът съвпадал с лятното слънцестоене, което е на 21/22 юни, затова и много от поверията и обичаите са свързани с пътя на небесното светило и култа към него..
Т.е.отбелязвал се е края на един цикъл и новото начало на друг.
Пак случайност и съвпадение..

p.p.Интересен материал по въпроса за частицата РА

In fact Dingir comes from the Central Asiatic Ting-ri or Tengri, still existing as Tanrı in Turkish. Words similar to Tengri (meaning God) can be found in many remote parts of the world. Examples are: Tengeri for the Central Asiatic Buryat Turks, Tıngır for the Tartars of Crimea, Tanka for the North-American Indians, Tangaroa for the Pacific islanders, Tian for the Chinese and Tin for the Etruscans. The ancient Egyptians adopted the solar disc standing for the suffix –ri as the name of the sun-god and called it Ra, as shown below.
  Actually, not only Ra but also Horus is known to be related to the sun. Hor-us (Hor is) was adopted as the sun-god by the Romans during the Ptolemaic era. In time Hor became part of the Latin language and found its place in words such as “horizon”, “horizontal”, “horoscope” and even “hour” in English and “heure” in French.


и превод с гугъла


В действителност Dingir идва от средноазиатски Ting-ри или Тенгри, която все още съществува като Tanrı на турски език. Думи, подобни на Тенгри (което означава Бог) могат да бъдат открити в много отдалечени части на света. Примери за това са: Tengeri за средноазиатски Бурятия турците, Tıngır за татарите от Крим, Танка за North-американските индианци, Tangaroa за островитяните тихоокеански, Tian за китайците и калай за етруските. Древните египтяни, приети на слънчева диск състояние за наставката -ri като името на богът на слънцето и го наричат Ра, както е показано по-долу.

   Всъщност, не само Ra но също Horus е известно, че са свързани към слънцето. Ор-ни (Hor е) беше приета като богът на слънцето от римляните по време на Птолемеите ера. С течение на времето Ор стана част от латинския език и намери своето място в думи като "Хоризонт", "хоризонтално", "Хороскоп" и дори "час" на английски и "Heure" на френски.

http://www.astroset.com/bireysel_gelisim/ancient/a22.htm

Има тези,че хора и хорА,идват от египетския Хорус


Последна редакция: пт, 07 окт 2016, 17:57 от Какво?

# 50
  • Мнения: 5 259
Скрит текст:
Вече казах..Означава "Слънце"

За повече информация човек винаги може да направи справка с гуглето например,но ще трябва да чете избирателно,т.е.ако иска да види връзката,тогава..

Щотона пример в уикито/ - който и да е автора на статията е за убиване/- отново ни се набива тюркско-монголския ни произход,което е откровена лъжа,и дори за миг не се намеква обратното.Че е възможно тези племена водят началото от Болгхи-те
Но.. Варненския некропол,както и другите разкопки,рано или късно ще обърнат каручката.
Защото все още се изследват персийските езици.Вече се знае за много общи думи в българския и иранския.
Тепърва ще се открива и доказва връзката между Балканите и Египет. Даже казват,че Бастет е погребана тук в Странджа..
И изобщо,мнго може да се разкаже за частицата "РА" и има мнго информация по въпроса..Много неофицални хипотези за връзката между Египет и България,изследвани са думи,обичаи от бита,религията и пр..
Цитат от статия  за Варненския Некропол
"Има няколко хипотези за тези гробове. “В гръцката култура е имало обичай да се прави празен гроб на човек, който е загинал надалеч и не е било възможно да донесат тялото му, казва уредничката. Но защо във Варненския некропол всички символични гробове са толкова богати и има толкова много злато, не е ясно.” Другата хипотеза е свързана с обичаи в древен Египет. Там са правили гробове за богове. Всяка есен погребвали Озирис и Изида, а те възкръсвали напролет. Предполага се, че и у нас може да е било нещо подобно, макар и далеч преди египтяните."

http://e-vestnik.bg/4196/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-% … 0%BE%D1%82%D0%BE/


Но дори  да приемем,че българистите и археолозите грешат,то народната памет и фолклор едва ли..
Някога в старите времена сме наричали Слънцето - РАйко
Защо точно Ра-йко?
Случайност,съвпадение?
Бога на живота в Египет се казва - Енки.Бога на мъдростта,на живота,на началото..
А при нас имаме Еньо,Енчо.
Имаме и Еньовден..от уикито
 Първоначално празникът съвпадал с лятното слънцестоене, което е на 21/22 юни, затова и много от поверията и обичаите са свързани с пътя на небесното светило и култа към него..
Т.е.отбелязвал се е края на един цикъл и новото начало на друг.
Пак случайност и съвпадение..



Скрит текст:
Момиче, запиши една филология да учиш, няма значение каква. Нужно е да се запознаеш с дисциплините историческа граматика, езикознание и фонетика. Наистина. Без тези базови познания този разговор е напълно безсмислен.

Има няколко верни факта в думите ти, но те не са основание за изводите, които си правиш на тяхната база. Тук пък липсват познания по логика. Ако две неща се случат едно след друго, не е задължително първото да е предизвикало второто. Ако в два езика има думи с еднакви звуци, това не значи, че значат едно и също. На основата на първоначално верни факти, могат да се направят купища погрешни изводи.

Едно е Ра в Амон Ра, съвсем друго е в Тангра, което идва от тюркския корен teŋri / taŋrɨ и се свързва с шумерския бог Денгер, а в планината Тяншан има връх Хан Тенгри, който се смята за свещен и кръстен на бога. Къде тук има РА и в кой момент името се видоизменя до Тангра, под влияние на кои езици?

Родство на имена през езици и векове не се доказва толкова елементарно, колкото си мислиш. Все едно аз да кажа, че от името на египетския бог Хор идва думата за "хора" на български.

Разсъжденията за Еньовден също са доста абсурдни. Енчо е вариант на Янчо. Ян на Иван, Йоан. На Еньовден се чества Йоан Кръстител, затова така се нарича - Еньовден. А на не бог Енки от Египет.

Ох, не ми се говори повече, че започвам да се ядосвам.

Последна редакция: сб, 08 окт 2016, 03:44 от AnMary

# 51
  • Мнения: 7 006
Скрит текст:
Laughing..Ами пази си нервите и ползвай крит текст,че така натоварваме темата излишно

Ето,този е писал и книги по въпроса..Ходи му обяснявай на него,че совите не са това което са.

http://spiralata.net/kratce/index.php/istoriya/1488-tang-ra-boya … gat-i-petar-danov

"С името Танг РА (Тангра) в Българската устна колобърска традиция се илюстрира Универсалният ЖивотворенПринцип на нашата Вселена,Централното Слънце в нея, което е Алфа звездата от съзвездие „Квачката с пиленцата” или „Плеяди”, както е известно днес в астрономията. То има следните фрактални значения:

ТАН– Небе. Но не нашето небе над планетата, а  космосът - вселената.

Г- буквата Г илюстрира понятието Глаголя = говоря, изричам слово.Вибрация на мисълта.

РА– Енергия. Творческата Сила на вселената.

II. Символиката на Животворният Принцип на Вселената (ТАНГРА) се реализира на по-низшите си нива като:

1.ТАНГ РА – Вселена. Универсум.

2. АМОН РА – звезда. Така се наричат всички звезди във вселената. Така се нарича и нашето Слънце. Амон Ра е Син на Танг РА.

3. МАДА РА – реализация на творческата потенция на Амон Ра в материалните структури в  своето семейство – планетите. Колобърството го чете и обратно (АР АДАМ), което изразява тази идея така:

Ар- така българите са наричали планетата Земя. РА-слънце, АР-земя."


# 52
  • Мнения: 4 009
АМОН РА – звезда. Така се наричат всички звезди във вселената. Така се нарича и нашето Слънце. Амон Ра е Син на Танг РА.
 МАДА РА – реализация на творческата потенция на Амон Ра в материалните структури в  своето семейство

 Joy Joy

Скрит текст:
МакаРА - Реализация на навиването на материалност във вселената
ЗвяРа - Как се чувства отвътре Амон Ра, син на Тангра
ПопаРА - вселенската храна за мозъка
ДалавеРА - Творческо-Онтогенетичният принцип на материалните структури, и тяхното усвояване от Тангра, бащата на всичко!

 Joy Joy

# 53
  • Мнения: 5 259
 Joy
Ситуацията напълно изтрещя  Joy

Последно по темата. Всеки може да напише всичко. И ще го има написано. Кой обаче ще го приеме за истна, само защото е написано, е друг въпрос. Въпрос на интелект до голяма степен.
Направо е отчайващо това лековерие. Трагедия.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 657
За да върна разговора по темата - звучат ми смешно и нелепо в конкретната ситуация. Имаме в квартала "Майкълеее, не яж пясък!", "Джейсънееее, с колелото само тук около мен!" и "Кярче, Кярче, удари ли се, деде?" (последното е Киара  Mr. Green ).

# 55
  • Мнения: 18 562
Радика  Sick ooooh! ужасно е, наистина.И като звучене и като всичко. Ралица-не ми харесва.
Деймън,Майкъл, Патрик и подобни не бих си кръстила детето, и на мен ми звучи като демон. Среща се отскоро името Деймън вече.
Ребека не е зле. Твръдо съм за за чуждите имена, в пъти повече ми харесват, но точно тези типично американските споменати по-нагоре са ми и на мен малко неприемвливи.
Подкрепям автораката за това, че не иска обикновено и често срещано име-на мен това ми е абсолютно сериозен довод, също така за мен самата това е много важно. Еми не искам да е поредния Кристиян, Иван, Георги, Адриян или Алекс. И защо не? Не виждам нищо лошо в това.

# 56
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
За да върна разговора по темата - звучат ми смешно и нелепо в конкретната ситуация. Имаме в квартала "Майкълеее, не яж пясък!", "Джейсънееее, с колелото само тук около мен!" и "Кярче, Кярче, удари ли се, деде?" (последното е Киара  Mr. Green ).

Да,точно българските обръщения звучат нелепо при тези имена.
И при нас се чува
Джулио ела тука .Брайъне не пипай това...
Ами смешно е. Hug

# 57
  • Мнения: 12 667
Твръдо съм за за чуждите имена, в пъти повече ми харесват, но точно тези типично американските споменати по-нагоре са ми и на мен малко неприемвливи.

Де, бре, толкова ли няма хубави български имена.

# 58
  • Мнения: 18 562
Цитат
Де, бре, толкова ли няма хубави български имена.

 Има, хубави, разбира се, но не достатъчно за мен и за моето бъдещо дете. Blush
 Просто много малко са тези, които ми харесват и които да не се носят от 1/3 от децата.
И не го казвам, ей така,да си говоря и да се заяждам.
 Много хора са ме нападали/доста неоснователно и с досадни, тривиални и тъпи доводи, заради това ми мнение/, но просто това е, наистина не ми харесват.
Специално пък от мъжките, да не кажа силна дума, две-три ми допадат, и то съвсем малко.
Бих кръстила детето си с българско име, ако много, много ми харесва. Засега такова няма.  Simple Smile
Ребека, е Ревека-библейското. д
Иначе ми допадат Анна, Луиза, Елеонора, Елизабет, Екатерина-доколкото могат да се нарекат български тези имена,по-скоро са с чужд произход-(някои станали популярни у нас от имената на княгини с чужд произход, европейски кралици, руски императрици и т.н.)

# 59
  • София
  • Мнения: 38 531
Моите деца са с "чуждестранни имена". Но са хем чужди, хем са приети в България. Хем си отиват с фамилията, която не е българска.

# 60
  • Мнения: 18 562
Моите деца са с "чуждестранни имена". Но са хем чужди, хем са приети в България. Хем си отиват с фамилията, която не е българска.

ето ти идеален вариант и добре обмислен  Wink

# 61
  • Мнения: 5 259
Де, бре, толкова ли няма хубави български имена.

Има, но защо трябва да се ограничава избора само измежду българските?
Георги, Мария и Елена вече минават за типично български точно защото някой навремето е взел да се води по модата.

# 62
  • Мнения: 12 667
И вече на се хубави, защото минават за български?

# 63
  • Мнения: 18 562
И вече на се хубави, защото минават за български?

 Не са хубави, не защото са български,а просто защото на мен/на някой друг не му харесват. Чисто като звучене. Това, че иска някой да даде небългарско име на детето си не винаги е от ексцентричност или стремеж за оригиналност, мода или нещо такова,повярвайте  Wink
Защо просто не се приема, че на някои хора не им харесват българските имена. ? Винаги ми е било чудно това.

# 64
  • Мнения: 12 667
Аз не харесвам обобщенията като - българските имена не са хубави.

# 65
  • Мнения: 14 491
Аз не харесвам обобщенията като - българските имена не са хубави.

Ами чисто българските - Пена, Гица, Тодора, Запрян (WTF?) не са първа хубост.

# 66
  • Мнения: 457
Ако бих си кръстила детето Киара, грам няма да ми пука какво мисли някой си по градинките или как ще й вика дядо й, пък на някой ще му е смешно  Sunglasses И на мен името Иванка не ми харесва, ама дали й пука на Иванка Тръмп и семейството й  Mr. Green

И да, има много хубаво български имена Peace Обаче точно те са супер популярни и затова не бих ги избрала. Просто не искам за детето си популярно име - а не че се дърпам от българските си корени  Crazy

# 67
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Има и много хубави чисто български имена -Калина,Белослава,Бисер,Камен,Радост,Лилия,Милена,Невена,Боян,Рая,Дивна,Елица,Елина,Деница,Деян,
Диляна,Преслав,Пресияна,Десислава....

# 68
  • Мнения: 18 562
Цитат
И да, има много хубаво български имена Peace Обаче точно те са супер популярни и затова не бих ги избрала. Просто не искам за детето си популярно име - а не че се дърпам от българските си корени  Crazy

същото мисля и аз, на мен също няма да ми пука, и ми е смешно като почнат да дават примери с градинките-ми не може така да се обобщава и съди, всеки ще си реши как да  си кръсти детето, ако ще и Раян Петров да е  Simple Smile
Споменатите от Вени имена не са лоши, но от тях ми харесват единствено Калина и Десислава  Simple Smile
Не казвам дали са хубави или лоши българските имена, а просто казвам, че аз,за сабе си, по-скоро не бих ги използвала. Simple Smile
И пак, говоря главно за най-разпространените-Габриела, Виктория, Александър, Калоян-прекрасно име, но често срещано, Иван, Петър, Рая-така недолюбваното от мен, Деница, Ралица, Елица,Сияна, Ния пр.

# 69
  • Мнения: 5 259
И вече на се хубави, защото минават за български?
Не, не защото минават за български.
Аз не разделям имената на български и чужди. Избирам си измежду всички имена на света кои ми харесват достатъчно, че да си кръстя детето с тях.
За първото си дете съм избрала име от български произход, което не се среща в никоя друга държава. Това ми харесваше най-много, това избрах. Не защото е българско, а заради звученето и значението му. Произходът изобщо не ми е бил критерий.

За второто си дете избрах име, което се среща в България, имаме даже царица с това име, но е с чуждестранен произход.

Просто не виждам смисъл човек да си ограничава избора само до български имена. И много други хора също не виждат.
То е като кръщаване на свекър и свекърва. Може да имат сносни и нелоши или дори много хубави имена, но на мен ако ми харесва ПОВЕЧЕ някое друго, ще избера него. Защото да е кръстено на свекър не ми е критерий, точно както да е българско името не ми е критерий.

# 70
  • Мнения: 18 562
Много добре казано Юна  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 12 667
Кръщавайте си ги тогава Деймиън. Или Никълъс, или Джордж, да не е е Георги.

# 72
  • Мнения: 18 562
Кръщавайте си ги тогава Деймиън. Или Никълъс, или Джордж, да не е е Георги.

Ми да,предпочитам да е Никалъс, ама да не е Георги.И?Проблем ли е?

# 73
  • Мнения: 5 259
Моите са с български имена Simple Smile

# 74
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Проблем е, защото е неправилно изписано. Никълас е правилната форма.

# 75
  • Мнения: 12 667
Проблем е, защото е неправилно изписано. Никълас е правилната форма.

И за това ли има вече правилни форми. За мен е Николай.

# 76
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
За мен са различни имена просто.
Аз ако трябва да избирам, определено ще избера Никола, не харесвам Николай никак.
Но чуждото име (не го знам с какъв произход е изобщо) е Никълас. Иначе е все едно да кръстиш Димитар. Не че някои ги спира, чух че имало и име Михайл вече... Sunglasses

# 77
  • Мнения: 18 562
Николай и Накалъс са две еднакви имена, просто в различни георграфски ширини.Както е Виктор-Виторио, Ангел-Анджело,Елена-Хелън, Георги-Джордж. Ми братовчед ми отиде да живее в Кент.Познай дали ще му казват Георги  Rolling Eyes
Само, че Николай си е българско, а Никалъс, мисля, че е италиански вариант,но не съм сигурна де. Все ми е тая точно как се пише. Проблема е явно, не друг, а че не е българско  Wink  Party Mr. Green

# 78
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Проблем е, че ти е все тая как точно е изписано името на детето ти, когато то е с очевидна правописна грешка, това исках да кажа. Иначе ти си го кръсти както си искаш. Все едно почитател на традиционните имена да го кръсти Никулай.

# 79
  • Мнения: 18 562
Проблем е, че ти е все тая как точно е изписано името на детето ти, когато то е с очевидна правописна грешка, това исках да кажа. Иначе ти си го кръсти както си искаш.

ама че буквално се тълкува  Joy
естествено че не ми е и няма да ми е все едно Peace
просто го написах забързано,без да гледам  ooooh!
 честно казано, досега си мислех, че така се пише,направих и справка-на много места го пише с Ъ.
Досега винаги съм смятала, че така се пише.  Thinking newsm78

# 80
  • София
  • Мнения: 8 652
Аз не виждам проблем, вскеи да си кръщава децата, както иска.
После, естествено, без сръдни дали е изписано или изговорено правилно. Имам позната, чийто син е Доменик.Всички му казват и го изписват Доминик. 
Моят син си е с типично българско име, предполагам, че трудно ще го изговарят в чужбина, но не ми пука особено  Laughing

# 81
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Деймън ми звучи зле, предлагам бг варианта Дамян.
На Ребека ли държиш повече или на Беки? С буквата Р предллагам Рада, а с Б Боряна или Бояна. Ако държиш на галено Беки обаче нещо не се сещам за вариант...
Относно бг имената - има хубави такива, има и зле звучащи.  Но и за мен е странно Никалъс вместо Никола обаче. Той ако отиде в чужбина ще си стане Никалъс споко Wink

# 82
  • Мнения: 18 562
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.

# 83
  • София
  • Мнения: 44 127
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.
Аз също, но пък между Рада и Ребека, второто печели за мен Wink А Боряна и Бояна са ми направо неприятни имена.

# 84
  • Мнения: 14 491
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.
Аз също, но пък между Рада и Ребека, второто печели за мен Wink А Боряна и Бояна са ми направо неприятни имена.

Но Боян е много хубаво Peace

# 85
  • Мнения: 548
Ребека е типично еврейско име. Почти със сигурност в България ще ви/си  задават въпроса (на глас или мислено) кой от двамата родители е евреин. Освен това, в объркания свят в който живеем (и за съжаление- децата ни ще живеят Sad) видимата принадлежност към дадена религия може да ограничи контактите, избора на работа или дори да коства живота (Напр. атаката срещу еврейски магазин във Франция). Така че, аз бих избягвала такива имена (напр. типично еврейски, типично арабски), колкото и да ми харесват. Това, естествено, не се отнася за случаите, когато детето принадлежи към съответната общност, въпреки че в Германия имаше случаи за тероризиране на дете в училище от група деца-мигранти заради името Кристина .

# 86
  • София
  • Мнения: 44 127
Пред Никълъс и Никола и аз бих избрала Никола.
Аз също, но пък между Рада и Ребека, второто печели за мен Wink А Боряна и Бояна са ми направо неприятни имена.

Но Боян е много хубаво Peace
Чак пък много хубаво, но със сигурност е по-поносимо в мъжкия си вариант името.


pipelot - не бих се съобразявала с такива неща. За мен името е библейско и до там. Иначе на расова и религиозна основа  може да стане  обект на тормоз един човек, независимо от своята принадлежност, според ситуацията и заобикалящите го.
Доста имена от традиционно приетите у нас са всъщностне по-малко еврейски по произход.

# 87
  • Мнения: 457
Е между Ребека и Рада просто няма наистина нищо общо, освен че са с еднаква първа буква. Ако човек има момиче, кръстено Рада, предполага се, че ще му викат Ради, тогава доста по-добре да е Радост. На мен Рада ми е много тежко като име. А и в моето село навремето много бабички се казвах именно Рада и Радка, може и затова да е така. (За Радка пиратка няма да споменавам)

# 88
  • Мнения: 18 562
Анна, Йоан, Сара, Ревека, Самуил, Йосиф, Емануил...да не споменавам още, са все библейски имена.
Многа далече отидохте-как ще се възприеме, та чак за намирне на работа.Вярно е, това са важни соц. проблеми и наистина се случва, но чак такива последици да донесе едно име, по-скоро не ми се вярва. Не го отричам,разбира се в съвременният свят, в който живеем.
Чак пък толкова не бих се замисляла, нормални имена са си. Доста хора нямат представа за произхода на повечето имена и дали са еврейски,библейски, гръцки,български. Доста от имената са библейски.
Може да си помислят, че родителите са просто религиозни.

# 89
  • Мнения: 5 259

Сега се замислям, че на мен Боян страшно много ми харесва, ама много наистина. А Бояна го намирам за ужасно. При толкова малка разлика между двете.


Освен това, в объркания свят в който живеем...
Агресията, която описваш, е единствено от страна на мюсюлмани и е насочена към всеки различен, бил той християнин или евреин. Така че ако ще търсим безопасното, най-безопасно е момчетата да са Мохамед, а момичетата Аиша.
Слава богу не сме докарали нещата до там, че да се налага да се преструваме на мюсюлмани, че да оцелеем.

# 90
  • София
  • Мнения: 8 652
Има и доста фанатични християни, вероятно има и такива евреи. Фанатизмът и малоумието не е типично за определена религия, а си е според мозъка на отделния човек.
Аз лично, не съм вярваща. Затова и не ми допадат имена със значение свързано с Бог и вяра.Единствено Теодор/а ми звучи добре, но не бих го ползвала, точно заради значението.
Синът ми е Огнян, но мъжът ми искаше да е Живко. Поради историята на бременността ми, всички мислеха, че вероятно ще е Божидар или нещо подобно, мен ме втрисаше от подобна перспектива. Предпочитам Живко пред такива. Не го кръстихме така, защото го приемам за галено, не цяло име.
Но Огнян има 4 именни дни през годината, та не ме подминава и християнската част.
Боян е хубаво, Бояна и на мен не ми допада. Не ми е грубо, просто не ми допада.
Рада ми е красиво и нежно, макар че с това Р на повечето хора им е тежко и грубовато.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 531
И аз харесвам Рада.
Харесвам и библейски имена. Давид беше една от идеите ми. Между другото, си отива с Ребека.

# 92
  • Мнения: 18 562
И аз харесвам Рада.
Харесвам и библейски имена. Давид беше една от идеите ми. Между другото, си отива с Ребека.


Наистина много си отива. И на мен ми харесав, но няма да се възприема от ММ, а и от околните. Пък на галено как ще е?

# 93
  • София
  • Мнения: 8 652
Бека, Беки, Рики  Laughing 
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.

# 94
  • Мнения: 18 562
Бека, Беки, Рики  Laughing  
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.


Какви неадекватни умалителни-на Светослав, откъде-накъде Дидо? Видо е ужас, Дидо също не ми харесва, а пък Жоро е ни в клин ни в ръкав  Joy Joy Joy тоя народ съвсем е пощурял

# 95
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не съм изчела цялата тема, но да кажа мнение - Деймън ми харесва за момче, Ребека не ми харесва за момиче. Аз нямам проблем със съчетание западно име+бг фамилия, Ребека просто звуково не ми харесва, а Деймън всъщност ми е едно от любимите мъжки имена.

# 96
  • Мнения: 14 491
Ребека е типично еврейско име. Почти със сигурност в България ще ви/си  задават въпроса (на глас или мислено) кой от двамата родители е евреин. Освен това, в объркания свят в който живеем (и за съжаление- децата ни ще живеят Sad) видимата принадлежност към дадена религия може да ограничи контактите, избора на работа или дори да коства живота (Напр. атаката срещу еврейски магазин във Франция). Така че, аз бих избягвала такива имена (напр. типично еврейски, типично арабски), колкото и да ми харесват. Това, естествено, не се отнася за случаите, когато детето принадлежи към съответната общност, въпреки че в Германия имаше случаи за тероризиране на дете в училище от група деца-мигранти заради името Кристина .

Донякъде си права, но тъй като мюсюлманството ползва текстовете и на юдаизма, и на християнството, арабите доста често имат имена, които са еврейски, само че с по-различно произношение.

# 97
  • Мнения: 19 043
За мен са различни имена просто.
Аз ако трябва да избирам, определено ще избера Никола, не харесвам Николай никак.
Но чуждото име (не го знам с какъв произход е изобщо) е Никълас. Иначе е все едно да кръстиш Димитар. Не че някои ги спира, чух че имало и име Михайл вече... Sunglasses

Тук, в бг-мама, съм виждала майка, чието дете е кръстено "Никалас". Получават се и такива резултати, когато някакви очевидно семпли женици, живеещи в България, но с мерак за чуждо име, което дори не знаят как се транслитерира на български, решат да бъдат оригинални.

# 98
  • Мнения: 18 562
За мен са различни имена просто.
Аз ако трябва да избирам, определено ще избера Никола, не харесвам Николай никак.
Но чуждото име (не го знам с какъв произход е изобщо) е Никълас. Иначе е все едно да кръстиш Димитар. Не че някои ги спира, чух че имало и име Михайл вече... Sunglasses

Тук, в бг-мама, съм виждала майка, чието дете е кръстено "Никалас". Получават се и такива резултати, когато някакви очевидно семпли женици, живеещи в България, но с мерак за чуждо име, което дори не знаят как се транслитерира на български, решат да бъдат оригинални.
😃😃😃 Ми то не се пише НикАлАс.Името е с Ъ.

# 99
  • София
  • Мнения: 38 531
Нито е с А, нито е с Ъ. В най-лошия случай Николас. В най-добрия - Никола, Николай.
В класа имаме един Антъни. Mr. Green

# 100
  • Мнения: 19 043
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=328285

"Михайл" пък звучи като "гаргойл".

# 101
  • София
  • Мнения: 38 531
Затова аз малко по-различно го извъртях Михаил. Wink

# 102
  • Мнения: 1 786
Деймън хич не ми харесва , поне да беше Деймиън . Ребека по-добре звучи , но галеното Беки е кучешко за мен /познавах болонка с това име/ иначе за живещи в България деца и двете имена са нелепи .

П.П . Имам колега СтивАн ... на дядо си Стайко ...

# 103
  • София
  • Мнения: 8 652
Бека, Беки, Рики  Laughing  
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.


Какви неадекватни умалителни-на Светослав, откъде-накъде Дидо? Видо е ужас, Дидо също не ми харесва, а пък Жоро е ни в клин ни в ръкав  Joy Joy Joy тоя народ съвсем е пощурял

Имам предвид, че галеното понякога няма нищо общо с името. Както и човек да си кръсти детето, в един момент може да му казват Жоро или Буба. Или Дидо, както на моят познат Светослав.

# 104
  • Мнения: 18 562
Цитат
Имам предвид, че галеното понякога няма нищо общо с името. Както и човек да си кръсти детето, в един момент може да му казват Жоро или Буба. Или Дидо, както на моят познат Светослав.

Да знам какво имаш предвид,казвам че за мен е нелогично, тъпо и странно. Не може на човек, който се казва Станислав да му казват Дидо, ако е прякор иди-дойди, макар че пак е нелепо.Но хората измислят какво ли не.

# 105
  • Мнения: 7 006
Що бе?
Баба Дея си е супер
Баба "Богиня"..Тея и Дея са с еднакво значение - богиня

Последна редакция: ср, 12 окт 2016, 09:01 от Какво?

# 106
  • Мнения: 14 491
Скрит текст:
Бека, Беки, Рики  Laughing  
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.

Какви неадекватни умалителни-на Светослав, откъде-накъде Дидо? Видо е ужас, Дидо също не ми харесва, а пък Жоро е ни в клин ни в ръкав  Joy Joy Joy тоя народ съвсем е пощурял

[/quote]
Имам предвид, че галеното понякога няма нищо общо с името. Както и човек да си кръсти детето, в един момент може да му казват Жоро или Буба. Или Дидо, както на моят познат Светослав.
[/quote]

Жоро не е ли умалително на Георги?

# 107
  • Мнения: 5 259
Всъщност галеното на Рада е Раче.
Раче  Sick
Айде, не! Да не е някой рак?!

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Като умалително повече ми харесва Бека, отколкото Беки.

# 109
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Всъщност галеното на Рада е Раче.
Раче  Sick
Айде, не! Да не е някой рак?!
На мен ми харесва bowuu и съм го чувала много пъти, т.е. не е изключение. При всички случаи е по-добре от Ради примерно...

# 110
  • Мнения: 18 562
Е как ще е по-добре ит Ради?Стига де.Вие сериозно ли?Не че Ради ми харесва,ама на Рада галеното да е Раче ми звучу абсурдно.Кой ги измисля тези неща?.....

# 111
  • Мнения: 5 259
Ради е ок, Раче е ужасно.

# 112
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Ради не ми харесва като обръщение, освен за мъж. По-добре ми звучи Раде. Но и Раче не ми е ужасно. То си е стандартно от едно време още.

# 113
  • София
  • Мнения: 44 127
Това Раче го чух за първи път тази година, дълго се чудех що за обръщение е, накрая реших, че ще да е нещо от типа на "коте", "мишле" или нещо такова. Пък в моето поколение доста Радостини, Радослави и пр. имаше.
Ради бива и за момчета и за момичета. За момчета и Радо става.

# 114
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
На Радостина съм чувала да и казват Радост,което не е лошо.
А Рада няма нужда от галено.

# 115
  • София
  • Мнения: 44 127
Радост си е напълно самостоятелно име(всъщност най-хубавото сред  всякаквите там Ради). Не че не може и за Радостина да се ползва, но пък не е и точно галено име.

# 116
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
В интерес на истината както и да кръстиш детето, после хората ще му викат както си пожелаят   Peace
Преди години в компанията имаше 5 броя Стоян, познайте на колко от тях викаха нещо дори близко до името - 0. Беше много забавно като се запознаваха по ред с някой  Laughing и полезно де, припомняхме си как всъщност се казват  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 505
Ребека някак може и да се впише , но Деймън - не. Има толкова хубави имена допи чужди , но звучащи по - нормално в бг среда. Помислете още.

# 118
  • Мнения: 2 812
Беки ми звучи като обръщение към овца.

# 119
  • Мнения: 10 993
Димитър и Ралица са моите предложения. Май вече не са модерни чуждоземни имена, ако ще живеете в бг.

# 120
  • Мнения: 31
Намирисва ми на Дневниците на Вампира и Древните  Wink А защо не Стефан и Елена  Simple Smile

# 121
  • Мнения: 18
Като чуя Ребека се сещам за патка😂 А по-изкелиферчено име от Деймън не бях чувала

# 122
  • Мнения: 23
Намирисва ми на Дневниците на Вампира и Древните  Wink А защо не Стефан и Елена  Simple Smile
Същото си мислех и аз и се чудех дали ще открия подобен коментар.  Laughing

# 123
  • Мнения: 38
Независимо дали живеете в чужбина или в България звучи,като чуждопоклонничество.

# 124
  • Мнения: 5
Не ми се връзват с фамилията. Има много по-хубави имена, които могат да се съчетаят с българска фамилия, без да звучи комично.
През 2009 г., когато раждах сина си, една току що родила майка, се обаждаше на роднини по телефона, и поясняваше на всеки - "Майкъл", с Ъ". И тогава, и сега, ми е смешно, някак не се връзва с българското звучене.Simple Smile

# 125
  • Мнения: 171
Някой много е гледал originals

# 126
  • София
  • Мнения: 44 127
Че има ли Майкъл, без Ъ?

# 127
  • Мнения: 3 127
Че има ли Майкъл, без Ъ?
Не.
Но може би има МайкАл.

# 128
  • София
  • Мнения: 44 127
Ми не, няма, освен ако не излиза изпод ръката и езика на някой напълно неграмотен.

# 129
  • Мнения: 3 127
Ми не, няма, освен ако не излиза изпод ръката и езика на някой напълно неграмотен.
Е според мен тя затова е уточнявала. Сигурно си познава роднините все пак и допуска че може да си мислят за Майкал.

Общи условия

Активация на акаунт