Мнение за името Деймън за момче и Ребека за момиче

  • 11 686
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 570
Моите деца са с "чуждестранни имена". Но са хем чужди, хем са приети в България. Хем си отиват с фамилията, която не е българска.

ето ти идеален вариант и добре обмислен  Wink

# 61
  • Мнения: 5 259
Де, бре, толкова ли няма хубави български имена.

Има, но защо трябва да се ограничава избора само измежду българските?
Георги, Мария и Елена вече минават за типично български точно защото някой навремето е взел да се води по модата.

# 62
  • Мнения: 12 676
И вече на се хубави, защото минават за български?

# 63
  • Мнения: 18 570
И вече на се хубави, защото минават за български?

 Не са хубави, не защото са български,а просто защото на мен/на някой друг не му харесват. Чисто като звучене. Това, че иска някой да даде небългарско име на детето си не винаги е от ексцентричност или стремеж за оригиналност, мода или нещо такова,повярвайте  Wink
Защо просто не се приема, че на някои хора не им харесват българските имена. ? Винаги ми е било чудно това.

# 64
  • Мнения: 12 676
Аз не харесвам обобщенията като - българските имена не са хубави.

# 65
  • Мнения: 14 502
Аз не харесвам обобщенията като - българските имена не са хубави.

Ами чисто българските - Пена, Гица, Тодора, Запрян (WTF?) не са първа хубост.

# 66
  • Мнения: 457
Ако бих си кръстила детето Киара, грам няма да ми пука какво мисли някой си по градинките или как ще й вика дядо й, пък на някой ще му е смешно  Sunglasses И на мен името Иванка не ми харесва, ама дали й пука на Иванка Тръмп и семейството й  Mr. Green

И да, има много хубаво български имена Peace Обаче точно те са супер популярни и затова не бих ги избрала. Просто не искам за детето си популярно име - а не че се дърпам от българските си корени  Crazy

# 67
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Има и много хубави чисто български имена -Калина,Белослава,Бисер,Камен,Радост,Лилия,Милена,Невена,Боян,Рая,Дивна,Елица,Елина,Деница,Деян,
Диляна,Преслав,Пресияна,Десислава....

# 68
  • Мнения: 18 570
Цитат
И да, има много хубаво български имена Peace Обаче точно те са супер популярни и затова не бих ги избрала. Просто не искам за детето си популярно име - а не че се дърпам от българските си корени  Crazy

същото мисля и аз, на мен също няма да ми пука, и ми е смешно като почнат да дават примери с градинките-ми не може така да се обобщава и съди, всеки ще си реши как да  си кръсти детето, ако ще и Раян Петров да е  Simple Smile
Споменатите от Вени имена не са лоши, но от тях ми харесват единствено Калина и Десислава  Simple Smile
Не казвам дали са хубави или лоши българските имена, а просто казвам, че аз,за сабе си, по-скоро не бих ги използвала. Simple Smile
И пак, говоря главно за най-разпространените-Габриела, Виктория, Александър, Калоян-прекрасно име, но често срещано, Иван, Петър, Рая-така недолюбваното от мен, Деница, Ралица, Елица,Сияна, Ния пр.

# 69
  • Мнения: 5 259
И вече на се хубави, защото минават за български?
Не, не защото минават за български.
Аз не разделям имената на български и чужди. Избирам си измежду всички имена на света кои ми харесват достатъчно, че да си кръстя детето с тях.
За първото си дете съм избрала име от български произход, което не се среща в никоя друга държава. Това ми харесваше най-много, това избрах. Не защото е българско, а заради звученето и значението му. Произходът изобщо не ми е бил критерий.

За второто си дете избрах име, което се среща в България, имаме даже царица с това име, но е с чуждестранен произход.

Просто не виждам смисъл човек да си ограничава избора само до български имена. И много други хора също не виждат.
То е като кръщаване на свекър и свекърва. Може да имат сносни и нелоши или дори много хубави имена, но на мен ако ми харесва ПОВЕЧЕ някое друго, ще избера него. Защото да е кръстено на свекър не ми е критерий, точно както да е българско името не ми е критерий.

# 70
  • Мнения: 18 570
Много добре казано Юна  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 12 676
Кръщавайте си ги тогава Деймиън. Или Никълъс, или Джордж, да не е е Георги.

# 72
  • Мнения: 18 570
Кръщавайте си ги тогава Деймиън. Или Никълъс, или Джордж, да не е е Георги.

Ми да,предпочитам да е Никалъс, ама да не е Георги.И?Проблем ли е?

# 73
  • Мнения: 5 259
Моите са с български имена Simple Smile

# 74
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Проблем е, защото е неправилно изписано. Никълас е правилната форма.

Общи условия

Активация на акаунт