Мнение за името Деймън за момче и Ребека за момиче

  • 11 693
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 8 680
Има и доста фанатични християни, вероятно има и такива евреи. Фанатизмът и малоумието не е типично за определена религия, а си е според мозъка на отделния човек.
Аз лично, не съм вярваща. Затова и не ми допадат имена със значение свързано с Бог и вяра.Единствено Теодор/а ми звучи добре, но не бих го ползвала, точно заради значението.
Синът ми е Огнян, но мъжът ми искаше да е Живко. Поради историята на бременността ми, всички мислеха, че вероятно ще е Божидар или нещо подобно, мен ме втрисаше от подобна перспектива. Предпочитам Живко пред такива. Не го кръстихме така, защото го приемам за галено, не цяло име.
Но Огнян има 4 именни дни през годината, та не ме подминава и християнската част.
Боян е хубаво, Бояна и на мен не ми допада. Не ми е грубо, просто не ми допада.
Рада ми е красиво и нежно, макар че с това Р на повечето хора им е тежко и грубовато.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 789
И аз харесвам Рада.
Харесвам и библейски имена. Давид беше една от идеите ми. Между другото, си отива с Ребека.

# 92
  • Мнения: 18 571
И аз харесвам Рада.
Харесвам и библейски имена. Давид беше една от идеите ми. Между другото, си отива с Ребека.


Наистина много си отива. И на мен ми харесав, но няма да се възприема от ММ, а и от околните. Пък на галено как ще е?

# 93
  • София
  • Мнения: 8 680
Бека, Беки, Рики  Laughing 
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.

# 94
  • Мнения: 18 571
Бека, Беки, Рики  Laughing  
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.


Какви неадекватни умалителни-на Светослав, откъде-накъде Дидо? Видо е ужас, Дидо също не ми харесва, а пък Жоро е ни в клин ни в ръкав  Joy Joy Joy тоя народ съвсем е пощурял

# 95
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не съм изчела цялата тема, но да кажа мнение - Деймън ми харесва за момче, Ребека не ми харесва за момиче. Аз нямам проблем със съчетание западно име+бг фамилия, Ребека просто звуково не ми харесва, а Деймън всъщност ми е едно от любимите мъжки имена.

# 96
  • Мнения: 14 502
Ребека е типично еврейско име. Почти със сигурност в България ще ви/си  задават въпроса (на глас или мислено) кой от двамата родители е евреин. Освен това, в объркания свят в който живеем (и за съжаление- децата ни ще живеят Sad) видимата принадлежност към дадена религия може да ограничи контактите, избора на работа или дори да коства живота (Напр. атаката срещу еврейски магазин във Франция). Така че, аз бих избягвала такива имена (напр. типично еврейски, типично арабски), колкото и да ми харесват. Това, естествено, не се отнася за случаите, когато детето принадлежи към съответната общност, въпреки че в Германия имаше случаи за тероризиране на дете в училище от група деца-мигранти заради името Кристина .

Донякъде си права, но тъй като мюсюлманството ползва текстовете и на юдаизма, и на християнството, арабите доста често имат имена, които са еврейски, само че с по-различно произношение.

# 97
  • Мнения: 19 172
За мен са различни имена просто.
Аз ако трябва да избирам, определено ще избера Никола, не харесвам Николай никак.
Но чуждото име (не го знам с какъв произход е изобщо) е Никълас. Иначе е все едно да кръстиш Димитар. Не че някои ги спира, чух че имало и име Михайл вече... Sunglasses

Тук, в бг-мама, съм виждала майка, чието дете е кръстено "Никалас". Получават се и такива резултати, когато някакви очевидно семпли женици, живеещи в България, но с мерак за чуждо име, което дори не знаят как се транслитерира на български, решат да бъдат оригинални.

# 98
  • Мнения: 18 571
За мен са различни имена просто.
Аз ако трябва да избирам, определено ще избера Никола, не харесвам Николай никак.
Но чуждото име (не го знам с какъв произход е изобщо) е Никълас. Иначе е все едно да кръстиш Димитар. Не че някои ги спира, чух че имало и име Михайл вече... Sunglasses

Тук, в бг-мама, съм виждала майка, чието дете е кръстено "Никалас". Получават се и такива резултати, когато някакви очевидно семпли женици, живеещи в България, но с мерак за чуждо име, което дори не знаят как се транслитерира на български, решат да бъдат оригинални.
😃😃😃 Ми то не се пише НикАлАс.Името е с Ъ.

# 99
  • София
  • Мнения: 38 789
Нито е с А, нито е с Ъ. В най-лошия случай Николас. В най-добрия - Никола, Николай.
В класа имаме един Антъни. Mr. Green

# 100
  • Мнения: 19 172
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=328285

"Михайл" пък звучи като "гаргойл".

# 101
  • София
  • Мнения: 38 789
Затова аз малко по-различно го извъртях Михаил. Wink

# 102
  • Мнения: 1 786
Деймън хич не ми харесва , поне да беше Деймиън . Ребека по-добре звучи , но галеното Беки е кучешко за мен /познавах болонка с това име/ иначе за живещи в България деца и двете имена са нелепи .

П.П . Имам колега СтивАн ... на дядо си Стайко ...

# 103
  • София
  • Мнения: 8 680
Бека, Беки, Рики  Laughing  
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.


Какви неадекватни умалителни-на Светослав, откъде-накъде Дидо? Видо е ужас, Дидо също не ми харесва, а пък Жоро е ни в клин ни в ръкав  Joy Joy Joy тоя народ съвсем е пощурял

Имам предвид, че галеното понякога няма нищо общо с името. Както и човек да си кръсти детето, в един момент може да му казват Жоро или Буба. Или Дидо, както на моят познат Светослав.

# 104
  • Мнения: 18 571
Цитат
Имам предвид, че галеното понякога няма нищо общо с името. Както и човек да си кръсти детето, в един момент може да му казват Жоро или Буба. Или Дидо, както на моят познат Светослав.

Да знам какво имаш предвид,казвам че за мен е нелогично, тъпо и странно. Не може на човек, който се казва Станислав да му казват Дидо, ако е прякор иди-дойди, макар че пак е нелепо.Но хората измислят какво ли не.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт