Мнение за името Деймън за момче и Ребека за момиче

  • 11 648
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 125
Аз си мисля, че авторката се шегува с нас и ни гледа "сеира". Или, ако това питане е истина, тя е на не повече от 13-14 години и си пита ей така от любопитство и някаква пубертетска фантазия.

# 31
  • Мнения: 3 157
Не бих си дала такива имена на децата.Не смятам,че някакво американско име ще направи уникално детето ми.Има стотици красиви имена,няма нужда да е нещо изкълчено и очевидно чуждо.И какво значи скучно име-Деймън Спасов не е скучно,но пък гарантира,че детето ви ще стане за смях.

# 32
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Ребека си е супер, Радика ми звучи като някаква билка, която не мога да определя, но не бих си нарекла никога така детето  Crazy Аз съм фен на всякакви небългарски имена и не ми пука как звучат в комплект с фамилия. И български харесвам, но и другите ме кефят.
Какво име сте намислили за бъдещото бебе?

# 33
  • София
  • Мнения: 8 652
С българска фамилия ми звучат малко нелепо, но акос е абстрахирам от това и самите имена не ми допадат.Хайде Ребека по-го приемам, то май си е еврейско и да кажем ми върви българин евреин да си кръсти така детето.
Дамян или Дамиен(малко измислено) не са ли варианти?
С Р харесвам Рада/Радина, Ралица, но предполагам, че не са вариант.
Защо не се ориентирате към по-универсални, но не толкова разпространени. Луиза, Лусия, Тереза, Елеонора, Бела, Елизабет, Филип, Ерик, Микаел, Марио. Не, че всичките ми харесват, предлагам ги просто.

# 34
  • Мнения: 12 667
Ребека е еврейско, ако има такава нишка, добре. Деймиън си е Дамян, зя мен. 

# 35
  • Мнения: 457
Бъдещото бебе ще е с добре прието и сравнително познато в БГ име, което не е типично българско. Не е и популярно нито тук, нито другаде в момента. Има изключително много хора, които държат да кръстят децата си с популярни и типични български имена. Но съгласете се, че не може всички да сме такива - няма да е интересно  Peace Аз лично харесвам всякакъв тип имена, само да ми звучат добре. Ако не ми допада, просто не ми допада, не заради произхода си.

И да кажа, че нито живея в чужбина, нито планирам да ида там. Нито искам децата ми да са извън БГ един ден, нито бягам от българското. Просто ми е омръзнало от често срещани имена, това си е лично мое мнение.

Пред Деймиън предпочитам Даниел, просто повече мим харесва.

# 36
  • Мнения: 5 259
За мен  Райна е много хубаво име.Идва от корена РА.Райчо,Райо,Рая,които са еквивалент на Еньо,Енчо,Енки,Еа..
И двата варианта са много древни и със значение Слънце.
Коренът РА откриваме и в Амон-Ра и в ТангРа,които са слънчеви богове
А старите българи са наричали Слънцето - Еньо и Енчо или Райко,Райо
От там е и детската псеничка Ринги-Ринги-Рае,на мен ми се играе..Което буквално значи "Слънцето-Слънцето-свети"

Joy Joy Joy
По-смешно нещо от години не бях чела. Чак се сетих за една съученичка, Христина, която ме убеждаваше, че кучето ѝ, порода "помияр" било породисто, защото "помияр" идвало от полски значело "добро куче, хубаво куче".
Ох, търкалям се само като си го спомня това  Joy
Хубаво ме развесели  Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 8 652
Звучи смешно, но същото нещо го пише в един именник, който имам  Peace за български имена.

# 38
  • Мнения: 5 259
И този именник е някакъв лингвистичен авторитет ли?
 Joy

https://www.youtube.com/watch?v=xcrv0F7HoJ4
https://www.youtube.com/watch?v=CChB_yVF-yk

За Амон Ра и Танг Ра изобщо няма и да се опитам да го коментирам, толкова е безумно  ooooh!

Иначе всичко може някъде да го пише. Някой се хваща, написва го и готово. Проблемът с верността на написаното не изчезва обаче, само защото го пише някъде.

# 39
  • Мнения: 7 006
За мен  Райна е много хубаво име.Идва от корена РА.Райчо,Райо,Рая,които са еквивалент на Еньо,Енчо,Енки,Еа..
И двата варианта са много древни и със значение Слънце.
Коренът РА откриваме и в Амон-Ра и в ТангРа,които са слънчеви богове
А старите българи са наричали Слънцето - Еньо и Енчо или Райко,Райо
От там е и детската псеничка Ринги-Ринги-Рае,на мен ми се играе..Което буквално значи "Слънцето-Слънцето-свети"

Joy Joy Joy
По-смешно нещо от години не бях чела. Чак се сетих за една съученичка, Христина, която ме убеждаваше, че кучето ѝ, порода "помияр" било породисто, защото "помияр" идвало от полски значело "добро куче, хубаво куче".
Ох, търкалям се само като си го спомня това  Joy
Хубаво ме развесели  Laughing

Е,хората сме различни много и се смеем на различни неща..
Аз се търкалям от смях,когато някой демонстрира невежеството си шумно и звучно..
Абе важното е да се смеем,смехът е здраве ..Laughing

И този именник е някакъв лингвистичен авторитет ли?
 Joy

https://www.youtube.com/watch?v=xcrv0F7HoJ4
https://www.youtube.com/watch?v=CChB_yVF-yk

За Амон Ра и Танг Ра изобщо няма и да се опитам да го коментирам, толкова е безумно  ooooh!

Иначе всичко може някъде да го пише. Някой се хваща, написва го и готово. Проблемът с верността на написаното не изчезва обаче, само защото го пише някъде.

Ами има хора които искат да знаят значение и етимология на имената..

За частицата Ра,преди да се напънеш да коментираш колко е безумно,ето,вземи се ограмоти малко

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Бъдещото бебе ще е с добре прието и сравнително познато в БГ име, което не е типично българско. Не е и популярно нито тук, нито другаде в момента. Има изключително много хора, които държат да кръстят децата си с популярни и типични български имена. Но съгласете се, че не може всички да сме такива - няма да е интересно  Peace Аз лично харесвам всякакъв тип имена, само да ми звучат добре. Ако не ми допада, просто не ми допада, не заради произхода си.

И да кажа, че нито живея в чужбина, нито планирам да ида там. Нито искам децата ми да са извън БГ един ден, нито бягам от българското. Просто ми е омръзнало от често срещани имена, това си е лично мое мнение.

Пред Деймиън предпочитам Даниел, просто повече мим харесва.

Че какво има да е интересно в едно име? Името се дава на детето не за да го викаш по име от детската площадка и да кокетничиш пред приятели с измислено име на детето си. Именуваш - наричаш - предричаш съдбата на детето си, във всички световни култури името означава точно това, не кое е интересно, скучно или гига-хипер-мега яко. След 30 г. никой няма да е сеща за сериали и глупости, а тези хора трябва да живеят с името си и с неговата енергия цял живот. Човек не трябва да е спонтанен когато дава име на детето си.

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Даниел звучи много по-добре от Деймън.

# 42
  • Мнения: 457
In4hi - това си е твоето мнение  Peace Не трябвало да е интересно името? А безинтересно ли трябва да е  newsm78 Как му предричаш съдбата на детето си  Shocked Например кръстиш го Мария - име, известно и добре прието по цял свят. Каква ще му е съдбата? Като на Дева Мария, като на някоя кралица Мери, на друга от милионите Марии или като на баба й Марче, която също е Мария? Отделно точно по сериалите колко Марии има...

Е, сега, ако някой си нарече детето Изаура - Марипоса, може и аз да се впечатля, но от Ребека, Дейвид, Памела и т.н. - не. Приемам, че им харесва това име на родителите и толкова.

# 43
  • София
  • Мнения: 974
Деймън и Ребека... вдъхновени от "Дневниците на вампира"?  Laughing

Звучат ужасно, там може и да са си нормални, но тук не се връзват с нищо.
Точно това си помислих и аз. 

# 44
  • София
  • Мнения: 44 122
Деймън/Деймиън не ми харесва изобщо.
Ребека е хубаво библейско име, не бих има задръжки да го използвам.

Това просто като мнение за имената сами за себе си.
За момичешките имена аз лично бих си позволила повече волности, с момчешките, при  2-ма родители българи бих предпочела по-класическо име, предвид, че в последствие ще се превръща в бащино.


Защо не се ориентирате към по-универсални, но не толкова разпространени. Луиза, Лусия, Тереза, Елеонора, Бела, Елизабет,  Ерик, Микаел,

Точно толкова универсални са колкото и Деймън и Ребека.

Общи условия

Активация на акаунт