Мнение за името Деймън за момче и Ребека за момиче

  • 11 689
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 006
Що бе?
Баба Дея си е супер
Баба "Богиня"..Тея и Дея са с еднакво значение - богиня

Последна редакция: ср, 12 окт 2016, 09:01 от Какво?

# 106
  • Мнения: 14 502
Скрит текст:
Бека, Беки, Рики  Laughing  
На Давид-Видо, Дидо.
И Жоро може да му викат, галено винаги се намира. Имам познат Светослав, на който казват Дидо.

Какви неадекватни умалителни-на Светослав, откъде-накъде Дидо? Видо е ужас, Дидо също не ми харесва, а пък Жоро е ни в клин ни в ръкав  Joy Joy Joy тоя народ съвсем е пощурял

[/quote]
Имам предвид, че галеното понякога няма нищо общо с името. Както и човек да си кръсти детето, в един момент може да му казват Жоро или Буба. Или Дидо, както на моят познат Светослав.
[/quote]

Жоро не е ли умалително на Георги?

# 107
  • Мнения: 5 259
Всъщност галеното на Рада е Раче.
Раче  Sick
Айде, не! Да не е някой рак?!

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Като умалително повече ми харесва Бека, отколкото Беки.

# 109
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Всъщност галеното на Рада е Раче.
Раче  Sick
Айде, не! Да не е някой рак?!
На мен ми харесва bowuu и съм го чувала много пъти, т.е. не е изключение. При всички случаи е по-добре от Ради примерно...

# 110
  • Мнения: 18 571
Е как ще е по-добре ит Ради?Стига де.Вие сериозно ли?Не че Ради ми харесва,ама на Рада галеното да е Раче ми звучу абсурдно.Кой ги измисля тези неща?.....

# 111
  • Мнения: 5 259
Ради е ок, Раче е ужасно.

# 112
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Ради не ми харесва като обръщение, освен за мъж. По-добре ми звучи Раде. Но и Раче не ми е ужасно. То си е стандартно от едно време още.

# 113
  • София
  • Мнения: 44 245
Това Раче го чух за първи път тази година, дълго се чудех що за обръщение е, накрая реших, че ще да е нещо от типа на "коте", "мишле" или нещо такова. Пък в моето поколение доста Радостини, Радослави и пр. имаше.
Ради бива и за момчета и за момичета. За момчета и Радо става.

# 114
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
На Радостина съм чувала да и казват Радост,което не е лошо.
А Рада няма нужда от галено.

# 115
  • София
  • Мнения: 44 245
Радост си е напълно самостоятелно име(всъщност най-хубавото сред  всякаквите там Ради). Не че не може и за Радостина да се ползва, но пък не е и точно галено име.

# 116
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
В интерес на истината както и да кръстиш детето, после хората ще му викат както си пожелаят   Peace
Преди години в компанията имаше 5 броя Стоян, познайте на колко от тях викаха нещо дори близко до името - 0. Беше много забавно като се запознаваха по ред с някой  Laughing и полезно де, припомняхме си как всъщност се казват  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 505
Ребека някак може и да се впише , но Деймън - не. Има толкова хубави имена допи чужди , но звучащи по - нормално в бг среда. Помислете още.

# 118
  • Мнения: 2 817
Беки ми звучи като обръщение към овца.

# 119
  • Мнения: 10 998
Димитър и Ралица са моите предложения. Май вече не са модерни чуждоземни имена, ако ще живеете в бг.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт