Благородната лъжа или жестоката истина?

  • 10 332
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 306

Тъпо,тъпо,ама познавам съпруги,които се изнесоха от семейното жилище /разбирайки за любовниците на мъжете си/ и в жилището им се нанесоха любовниците, така че шарен свят  Wink
Аз такъв тип благородство, не го разбирам!
Не бих се изнесла, а бих сменила бравата.

absurT l, донякъде е по добре,защото някой живеят на квартира,други път ако останат продължават да бъдат унижавани,трети се страхуват,така че това със смяната на бравата не винаги действа положително  Peace
А и ако съм аз не си представям да остана там,където се е "въргалял" с любовницата си  Sad Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 24 839

absurT l, донякъде е по добре,защото някой живеят на квартира,други път ако останат продължават да бъдат унижавани,трети се страхуват,така че това със смяната на бравата не винаги действа положително  Peace
А и ако съм аз не си представям да остана там,където се е "въргалял" с любовницата си  Sad Sad
Говоря за случаите на брак- няма да изляза от семейното жилище, за да мога да си отвоювам всичко, което ми се полага при развода.
Най- лесно е, да изгориш чаршафите и да смениш матрака заедно с мъжа. #2gunfire

# 47
  • тук и там
  • Мнения: 11 632
Само дето той не винаги е съгласен да се изнесе,а пък разводът не става за един ден...

# 48
  • Мнения: 5 260
който не е минал през развода ням понятие за какво става дума ...
От ден на ден хората нямат за какво да си говорят  ooooh! дъвчем локуми за простотии ,а заглавието на темата напомня на безбройните "статий " със заглавия " Шок /Потрес /Безумие , чалга певица не може да пее / хвана микрофона на обратно /лъсна мръсната и тайна ..'' - нищо ново.

Последна редакция: пн, 10 окт 2016, 09:54 от ЗЛОДЕИДА

# 49
  • Мнения: 306

absurT l, донякъде е по добре,защото някой живеят на квартира,други път ако останат продължават да бъдат унижавани,трети се страхуват,така че това със смяната на бравата не винаги действа положително  Peace
А и ако съм аз не си представям да остана там,където се е "въргалял" с любовницата си  Sad Sad
Говоря за случаите на брак- няма да изляза от семейното жилище, за да мога да си отвоювам всичко, което ми се полага при развода.
Най- лесно е, да изгориш чаршафите и да смениш матрака заедно с мъжа. #2gunfire
Аз също говоря за семейства в брак,не за гаджета или двойки,които живеят на семейни начала Sad
И наистина напускането на мъжа,не винаги става /на приказки е лесно/ и като жените не издържат да живеят в такава среда,много ясно,че ще предпочетат да си тръгнат  Peace

# 50
  • Мнения: 36 042
истината - няма намерение да се развежда  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 5 906

Как ви се струва тази лъжа - благородно запазване на достойнството на жената (да не си помисли, че е използвана само за забавление) или грозна лъжа на страхливец, който иска да се измъкне без много обяснения? Вие какво бихте предпочели за себе си - "лошата" истина или "благородната" лъжа?

Според мен при извънбрачната връзка хората трябва да помнят, че ще има край.
В случая мъжът за мен не е страхливец, а човек, който вече се е отегчил. При всички положения е по-добре да я излъже благородно, отколкото да я зареже цинично и направо. Аз също бих излъгала благородно, ако имам връзка и искам да я прекратя.
Защо да наранявам човека, с който до вчера съм се търкаляла в чужди чаршафи? Все пак ни е било приятно. Освен това, няма да рискувам той да се ядоса и да ми направи някакъв проблем!
Няма нищо по-хубаво да излезеш сух от такава ситуация. А как се излиза сух от деликатно положение? С политика.

# 52
  • Мнения: 1 267
Косата ми настръхва от страх какви хора мога да срещна! Егати морала!

# 53
  • София
  • Мнения: 17 328
Какво благородно има в твърдението, че секс услугите ти са скъпи и вече не може да си те позволи???
Това, което ти наричаш благородна лъжа, аз намирам за брутална, гигантска обида.

# 54
  • Мнения: 2 650
Какво благородно има в твърдението, че секс услугите ти са скъпи и вече не може да си те позволи???
Това, което ти наричаш благородна лъжа, аз намирам за брутална, гигантска обида.

Абсолютно! Ако някой прекрати връзка с мен "поради финансови причини", би ме накарал да се почувствам гнусно и унизително. Това все пак е ако съм имала очаквания към тази връзка... Обаче случаят май не е точно такъв - Жената е знаела, че мъжът е женен и явно е имала финансови ползи, щом на  великия  любовник, лъжата, че повече не може да я подсигурява, му се е сторила благородна. А тя сигурно е въдъхнала с омерзение и безропотно си е прибрала обратно резервния мъж. С нечитави хора - нечитави благородности !

# 55
  • Мнения: 6 786
Какво благородно има в твърдението, че секс услугите ти са скъпи и вече не може да си те позволи???
Това, което ти наричаш благородна лъжа, аз намирам за брутална, гигантска обида.

Не е така представено.
Имам финансови затруднения и затова смятам да скъсаме, за да се оправям. В нас (при жена ми) мога да не давам пари, защото тя има. При теб не става, защото ти имаш деца, за които трябва грижа. Един вид гадният живот ни разделя, нещо като драма. На други аргументи тя нямало да повярва и щяла да се засегне като жена, а този бил железен и не можело да се спори с него. В общи линии това е замисълът. Според мен твърде глупав и затова пуснах темата.

# 56
  • Мнения: 36 042
а тя най-вероятно ще се хвърли да жертва разни неща, за да не скъсат ... чудният довод отива на кино

# 57
  • Мнения: 19 136
Що ми се струва, че това е поредната тема на авторката, в която наднича в чуждата паничка и представя нещата тенденциозно?

Аз ако съм любовница по меркантилни причини на някой женен, няма да си изгоня мъжа/да се разделя с него. Защо трябва да го гоня - да не се разсърди любовникът, че спя с мъжа си ли?

По-скоро ми се струва, че е сглупила и твърде много му е повярвала на женения ебльо, на когото това едва ли му е първата лъжа, благодородна или не. Кой знае как я е омагьосвал, за да си изгони мъжа.

# 58
  • София
  • Мнения: 24 839


Не е така представено.
Имам финансови затруднения и затова смятам да скъсаме, за да се оправям. В нас (при жена ми) мога да не давам пари, защото тя има. При теб не става, защото ти имаш деца, за които трябва грижа. Един вид гадният живот ни разделя, нещо като драма. На други аргументи тя нямало да повярва и щяла да се засегне като жена, а този бил железен и не можело да се спори с него. В общи линии това е замисълът. Според мен твърде глупав и затова пуснах темата.
Всъщност, това е истината, щом той е поискал заем от теб.
На него също му е некомфортно да признае, че мацката е била с него заради парите.
За да повярва тя на тези аргументи, те просто са истина, но егото му не позволява да ти го каже в прав ред.
Не е глупав аргумента, истински е.
Доказателство е, че тя веднага е прибрала бившия си мъж.

# 59
  • Мнения: 6 786
Т.е смяташ, че я обича и иска да е с нея, но не може да се разведе заради пари? Потвърждаваш идеята за несправедливия живот?

Общи условия

Активация на акаунт