Релактация след 1г. и 6м. стоп !!!

  • 6 156
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами мацка, щом ти е мерак - давай HugКолкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че и да няма смисъл за детето/или поне не чак толкова съществен/, има огромен смисъл за теб.Явно имаш нужда от това - дерзай  bouquetСтискаме ти палци с Ники Grinning

# 16
  • Мнения: 3 161
Само да не изкарате сега, че Снежи го прави не за детето, а главно за себе си. Защото това със сигурност няма да я мотивира особено и ще я заглождят разни съмнения... Няма нужда. Според мен и за двете страни ще е полезно да се направи. Ние като майки имаме право да чувстваме, че правим всичко възможно за здравето на децата си и не мисля, че можем да бъдем винени, ако правим всчкакви жертви, само за да задоволим това "егоистично" желание.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да не изкарате сега, че Снежи го прави не за детето, а главно за себе си. 
Не мога да изкарвам абсолютно нищо, защото не аз съм на нейното място и не мога да преценявам нещата реално.Ако моето дете беше с АБКМ и аз щях да искам да направя всичко възможно, за да му помогна.В случая обаче мисля, че релактацията е не толкова наложителна за бебето, колкото за майката, в чисто психологически план.Не виждам защо това мое мнение би могло да я демотивира - нашето здраве и спокойствие е не по-малко важно от това на децата Rolling EyesПодкрепата си вече заявих на 100%, така че смятам всичко е наред Simple Smile

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Както неведнъж съм писала за алергията на сина ми- това е ад. За детето и за майката. Пренебрегвала съм моите чувства по отношение на роднинското неразбиране на проблема и странните погледи на приятели, познати  и непознати щом видят,че забранявам на вече порастналото си дете да яде зрънчо, банан и други хубавини. Самото преживяване на детето, обаче,  е ужасно. Прекарвали сме месеци в диария с огромни съсиреци. Детето страда ужасно и психически и физически.
Разбирам те абсолютно за решението ти. Има смисъл, според мен. Сигурна съм, че това ще е в помощ на детето ти за прехода към общата храна. Усилието наистина е голямо, но и резултатът си заслужава дори само месец да пие кърмата.
Успех ти желая.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Снежи, без да те обезкуражавам, ми се иска да обърна внимание на неща, които го изискват.
Конкретно калция - пишеш, че детето не приема нищо млечно, тогава как си го набавя? В тази възраст е наистина много важен и липсата му може да окаже сериозни последствия върху костите и състоянието на зъбите. За да може кърмата да замени препоръчваните 2 чаши др. мляко, ти трябват средно 4 кърмения или съответното количество кърма, а това без директна стимулация на гърдата или болнична помпа ми се струва мишн импосибл или ще отнеме много дълго време.
Вярно, че нямаш гаранция за диетата на донорките, но все пак детето е на 2 год. и може да се окаже вид преход към другите млечни.

# 20
  • Мнения: 3 591
sneji_73, давай смело напред:)

 Hug

според мен ще стане:)

и даже много бързо се става, щом вече нещо излиза

а за засукването сега не мисли - ако детето пожелае-пожелае. Пък може някоя мама с гладно малко бебе да ти "отслужи" да помогне(далече съм, иначе бих ти дала "назаем" моето бебе Heart Eyes)

А малката откъде пие? ползва ли шише? или сте само на чашка?
ако пие от шише може и да се навие да пие с Лакт Ейд и да те стимулира.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 974
Пожелавам ти успех!

Аз също имах подобни намерения, но след няколко проби да сложа бебока, ей така просто на гърдата, и след писъците, които нададе, ентусиазмът ми изчезна Sad, особено като се замислих как ще трябва отново да изживея мъката, ако не се получи. Май не ми достигна упоритост...

Дано при теб да се получи!

# 22
  • Мнения: 549
Кафетата всъщност не пречат на хомеопатията  Simple Smile , освен по изключение, и на пациенти и хомеопати, които се нуждаят от ограничения за да приемат нещо на сериозно  Grinning
Успех

# 23
  • Мнения: 462
Sneji_73, много се радвам, че постингът ми ти е харесал и че наистина говорим на един език. Честно казано, аз едва ли бих се захванала... Твърде мързелива съм, предпочитам нещата да стават по лесния начин.

Поддържам Belinda, че е по-скоро важно за теб. И не мисля, че това омаловажа ситуацията.

Направо се удивих, че вече имаш мляко!!! Ами, че ти си готова! Няма повече какво да говорим! Остава само да се увеличи още Simple Smile Страхотна си! Много ти се радвам! Simple Smile

И аз като Цвети се опитвах да дам на баткото кърма, но той не желае да пробва да суче, а като му поизцедя и опита вика: "Гаднооо!"

# 24
  • САЩ
  • Мнения: 323
Конкретно калция - пишеш, че детето не приема нищо млечно, тогава как си го набавя?

Калций се съдържа и в немлечни храни, като например зелени зеленчуци, бадеми, боб, сусам, смокини и т.н., надявам се майката да е запозната.

# 25
  • Мнения: 532
Страхотни сте всички!

Йоана иска да опитва всичко със странни вкусове ... тази вечер откопчи от баща си от кухненския плот, докато режеше за салата - зелен лук едно листо и избяга и с такова удоволствие го изгриза и сдъвка - просто, защото е нещо по-различно от баналното й меню от ограничени неща - горкичкото!

Разбира се, че това е важно и за мен, ако знаете навремето колко съм се молила на Господ да ми се увеличи кърмата и да намаля добавките, почти неспях от притеснения, ходех като призрак и живеех в някаква паралелна реалност на действителността. А то спокойствие му е била майката /за да не пречи адреналина на окситоцина/ и много сукане - пък аз почивки да се събере кърма, пуф да не си спомням, че ми иде да си изтръгна незнам какво, че и на някои лекари ... Както каза собственикът на една бебе борса, запознат с нашия проблем /защото ни снабдява с продукти за проблемни деца/:" Трябва да качим болшинството бг педиатри на един кораб и да го потопим". Е, аз викам да не ги давим хората, ами да навържем интернет на кораба и докато не изчетат и последната буква от бг-мама да не видят суша.  Twisted Evil

Благодаря ти Yoasarian, че се включваш като изстрадала този ужас майка - само ние си знаем ... Точно твоята подкрепа е особено ценна за мен и ме убеждава да продължа ...

... защото аз още не съм съвсем убедена има ли смисъл ... защо да го правя сега, ами мога да изчакам до второто дете, живот и здраве, и тогава да давам кърма и на Йони и така ще ми е по-лесно, но това ще е твърде далеч, а на нея й предстои важното захранване сега, което тя може би ще приеме и без моята кърма, защото уж алергиите се израствали, но има и примери за обратното и докато продължавам да се чудя, нещо сякаш продължава да ме слага на помпата и продължавам.

Благодаря ти Деси, повече от чудесна си - жалко, че не си ми съседка или аз на теб, досега вече да е шурнало млякото Simple Smile Йони пие от всичко - всякакъв вид шишета - дори от биба с една дупка, от чашки, от наши чаши, даже от шишето с бира на баща си веднъж - доста добре се справи с големия гълток, че и още искаше. И какво е Лакт Ейд - да нямаш предвид силиконови накрайници? Ще разпитвам за всичко, което може да ми помогне.

И така след кратко помпане - капчица на зърното и толкоз - иначе чувствам напрежение в млечните канали под мишниците - ама незнам дали не си внушавам и да не е мускулна треска от помпането хихи, да ама го усещам само докато помпам.

eli_c - "...намери си Reglan таблетки ако не се увеличи веднага, също ако можеш да намериш окситоцин - спрей за нос, помага за летдауна. Аз бях с помпа Авент като родих, но от болницата наех моторче, което се включва към помпата и помпи вместо теб..."

Какво са Reglan таблетки? Как да използвам този спрей - в носа си ли да го пръскам Simple Smile)) ? Знам за окситоцина по принцип, че е виновникът за летдаун-а /хихи, едвам го написах на кирилица, уф/, но как да използвам спрея? Това е много важна за мен информация, защото това ще ми е крайно необходимо като помощ за организма ми да излиза млякото навън, ако въобще се формира нещо ...

Още ... моторче за Авент помпа? Направо ме шашна. Тук във Варна едва ли ще има такова нещо и на ... на ръка си помпам, то ако имах помпа .... ехееееей.

Олееее, то един път да тръгне нещо пък ще я кърмя до абитуриентската  Twisted Evil това е в отговор на Seaflower. Честно да си кажа, въобще нямаше да си изживявам толкова отбиването, ако на детенце нищо му нямаше, ама на ... окепазиха го.

Но не искам да гледам назад - станалото-станало - винаги гледам напред и се опитвам да живея за бъдещето и за това какво мога да направя сега, за да е добре сега и занапред. Е, не винаги успявам ... но наистина се опитвам да бъда много положителен човек.

Все се чудя - аз навремето и като кърмачка нищо не можех да изцедя и събера, щото не излизаше на струя, ами лизваше на капчици /е, първия месец на струя си излизаше, когато от време на време изцеждах, за да видя какво количество имам - така ми казваха, оф/, че сега ли ще тръгне на струя или поне слаба струя, ми като излиза на капчици то ми се омазва по циликона на помпата и как ще ги събера  newsm78 Окситоцинът дали ще помогне?

Направо ви побърках момичета с тази шокова тема ... но ви благодаря, че сте толкова отзивчиви - никога не съм си и помисляла, че ще срещна толкова разбиране, искреност, подкрепа ...

ЧУДЕСНИ СТЕ ...  Heart Eyes



 

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
http://parenting.ivillage.com/newborn/nbreastfeed/0,,3wvx,00.html
http://www.kellymom.com/health/meds/prescript_galactagogue.html
http://www.nursingmothers.org/pamphlets/adequatesupply.htm
http://www.bfar.org/metoclopramide.shtml
http://www.breastfeedingonline.com/domperidone.shtml

Тези статийки са хубави за увеличаване на млякото и дават някои разяснения за Реглана. Това е лекарство срещу стомашен рефлукс, но в малки дози увеличава и пролактина, така че се използва и за увеличаване на млякото. Става много бързо, за 3-4 дена, но има странични ефекти - депресия, диария, стомашни спазми, преумора и т.н. Не при всеки се проявяват и са зависими от дозата. Започва се с едно хапче 10 мг, увеличава се до 30-40 мг дневно за две седмици като последните дни са намалява постепенно до 10 мг. Приемане повече от 4 седмици засилва страничните ефекти. При някои майки не действа. При някои, след като свърши курса намаля и млякото ако не се стимулира достатъчно с помпане и др. добавки.
Има и хапче с по-малко странични ефекти, domperidone, намери лекар с който да поговориш, защото ги изписват само с рецепта и трябва да проверят дали имаш алергии или заболявания които са несъвместими със някои съставки  Peace ...
За спрей окситоцин съм чела в статия за релактация за кърмене на осиновено дете, но сега не мога да я намеря  Embarassed, да, в носа се пръска, за моментален ефект  Party ...
Незнам дали по болниците няма и моторизирани помпи в Бг, тук от болнизата я бях взела под наем, провери. Онлайн се продават и помпи Мedela с моторчета, около $250, една мама се беше похвалила от Бг че са и доставили, някоя каталожна страница сигурно ги доставя, някой да каже ако знае  newsm78...
Успех, пиши как върви ...
 

# 27
  • Мнения: 3 161
За лекарството - аз много бих внимавала. Бу ни предупреждава в друга тема да не предписваме лекарства по Интернет и е много права, все пак не сме доктори. А и страничните ефекти хич не ми харесаха.

Снежи, по-спокойно, никой не си побъркала, тема като тема, а и приеми, че за някои от нас наистина е интересно да видят "на живо" релактиране и с интерес следим развитието на нещата. Както казах, твоят опит би могъл да е полезен и за много други майки в бъдеще. Давай смело, спокойно (вече си разбрала важността на спокойствието) и уверено.

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Снежи, Емем е права- не се юрвай на лекарствата без консултация с лекар. Прочети всичко каквото са ти дали за релактацията. Става бавно и трябва да си много търпелива. Няма да стане за месец. Успех и упоритост ти желая- мисля че ги имаш и двете вече Grinning

# 29
Прегръщам те.....кураж!
Вярно е,че аз бях прекъснала кърменето  само 3 месеца ,но успях да се преборя
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81248.msg1400618#msg1400618.....ако ти е интересна моята история...
бях на ръба да се откажа ,когато Никола не беше наддал,а напротив беше -200гр,но устоях.......на мен помогна Pulsatilla 5CH
и все още стимулирам с помпата и пия чай и какво ли още .....
искренно ти стискам палци...щом го искаш...надявам се ,че ще успееш

Общи условия

Активация на акаунт