Отговори
# 60
  • Мнения: X
При всичките снимки, които при желание този човек може да си свали от интернет, подобно кахърене ми се вижда прекалено.
Ако иска да има снимки на деца, точно пък на колежката на внучето ще "налети"....

# 61
  • Мнения: X
При всичките снимки, които при желание този човек може да си свали от интернет, подобно кахърене ми се вижда прекалено.
Ако иска да има снимки на деца, точно пък на колежката на внучето ще "налети"....
Точно. Предполагам, майката се е подразнила по-скоро от самоинициативата на свекървата да раздава снимки на детето. Ако нейната майка раздаваше снимки на внучето, може би нямаше да се дразни толкова, че и педофилски пориви да надушва.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 276
Тези календарчета по какъв повод ги правите и как им ги давате на  бабите? Какъв е смисъла?
Само на Коледа ли виждат детето?Тази снимка ли е най -хубава,че и на календар да се слага?
Сякаш детето има нужда от някаква реклама,че да се набутва на родата по календарчета.Ми ако бабата има 4 внука?
Тапети ли ще слага по стените от календари?Нещо не схващам идеята.

Календарче или снимка - на това ли се хванахме?!Защо правим на бабите и дядовците - ми защото, когато човекът е на определена възраст и предпочита да си носи снимка на внучетата със себе си, на хартия (особено като не си на ТИ с техниката, а телефонът ти служи само за комуникация) - като стана на тяхната възраст, ще споделя още впечатления Wink И като и домъчнее, да си отвори портмонето или там, където го държи, да си погледне снимката на внучето, ако иска да пусне по една сълза от умиление...ако иска не, ако иска да го покаже, ако иска не....но една идея съобразителност, когато чужд човек ти иска личната вещ, в случая снимка да си я ползва като собствена. А календарите - ми в пъти по-красиво и свежо е календар със снимка на детето, отколкото грозните, безлични тримодулни стенни календари (с които фирмите ни заливат, включително и работещата баба, в края на всяка година) Party И което е по-важното, нашите баби и дядовци им се радват много.

И да, в детската градина си попълваме чинно декларации дали искаме децата да бъдат снимани...но това пак не е предмет на темата Wink

И да, приключихме сагата с календарите Laughing Laughing Laughing

Майка или свеки, в случая няма разлика в реакцията ми Wink Даже при майка ми щеше да е много по-директна, в случая със свекървата следва да се съобразявам да не съм твърде рязка;-)

# 63
  • Мнения: X

Майка или свеки, в случая няма разлика в реакцията ми Wink Даже при майка ми щеше да е много по-директна, в случая със свекървата следва да се съобразявам да не съм твърде рязка;-)

В такъв случай, няма смисъл да си образуваш нерви за дреболии. Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 1 276
Абсолютно си права! Peace По-скоро всичко е на принципна основа.

# 65
  • Мнения: 4 355
добре бе какви са тия календарчета с ликовете на децата ви? да не би цезарчета млади или престолонаследници да раждате?

Произволно линк от Гугъл, по дума  "фото календарчета" - https://www.zumzi.com/bg/5-90-lv-za-6-broya-dzhobni-kalendarchet … na-dostavka-d3675

Интересно дали тези деца и родители са дали разрешение снимките им да са в сайтовете на фотографите...

Всъщност,твърде е възможно и да са искали разрешение от родителите,което не означава,че авторката на темата не играе твърде много драма. И при мен първата мисъл беше за всички каледнари и календарчета,които ги има по книжарници с ликове на деца.Ами и тях ги купуват непознати.

# 66
  • София
  • Мнения: 929
Ако на човека му трябва календарче, може да си купи от всяка срещната книжарница. Ако бях аз, щях да вдигна страхотен скандал на свекърва ми,м а и на мъжа ми, който не взима отношение  Shocked Как така за него е ОК? Та това е детето му! Според мен не е нормално чужд човек да притежава снимка на дъщеря ми.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 276
Случаят е частен - моето дете, неговата снимка, неадекватна реакция на баба!  Laughing

Ама и аз какви драми правя да ми се неначуди човек:lol:

# 68
  • Мнения: 289
Не изчетох всички коментари, надявам се да не се повторя.
От facebook всеки може да взема снимки. Аз не харесвам практиката да се публикуват дори и бебешки снимки на голи дечица. За мен детските ми снимки са много лични. А сега децата дали ще могат да кажат същото...

# 69
  • Мнения: 5 513
Тези календарчета по какъв повод ги правите и как им ги давате на  бабите? Какъв е смисъла?
Само на Коледа ли виждат детето?Тази снимка ли е най -хубава,че и на календар да се слага?
Сякаш детето има нужда от някаква реклама,че да се набутва на родата по календарчета.Ми ако бабата има 4 внука?
Тапети ли ще слага по стените от календари?Нещо не схващам идеята.

Календарче или снимка - на това ли се хванахме?!Защо правим на бабите и дядовците - ми защото, когато човекът е на определена възраст и предпочита да си носи снимка на внучетата със себе си, на хартия (особено като не си на ТИ с техниката, а телефонът ти служи само за комуникация) - като стана на тяхната възраст, ще споделя още впечатления Wink И като и домъчнее, да си отвори портмонето или там, където го държи, да си погледне снимката на внучето, ако иска да пусне по една сълза от умиление...ако иска не, ако иска да го покаже, ако иска не....но една идея съобразителност, когато чужд човек ти иска личната вещ, в случая снимка да си я ползва като собствена. А календарите - ми в пъти по-красиво и свежо е календар със снимка на детето, отколкото грозните, безлични тримодулни стенни календари (с които фирмите ни заливат, включително и работещата баба, в края на всяка година) Party И което е по-важното, нашите баби и дядовци им се радват много.

И да, в детската градина си попълваме чинно декларации дали искаме децата да бъдат снимани...но това пак не е предмет на темата Wink

И да, приключихме сагата с календарите Laughing Laughing Laughing

Майка или свеки, в случая няма разлика в реакцията ми Wink Даже при майка ми щеше да е много по-директна, в случая със свекървата следва да се съобразявам да не съм твърде рязка;-)

Питах сериозно.Но ти си знаеш.

# 70
  • Мнения: 2 859
...някакъв неин колега от работата, който на всичкото отгоре си искал и ново за 2017 г.?!!!Този човек не е близък, не е роднина, не е приятел, а по стечение на обстоятелствата делят един кабинет, нищо повече. С мъжът ми не го познаваме, не сме чували за него, освен че няма собствено семейство и не сме го виждали никога - напълно непознат!

Може, човекът да харесва свекърва ти.

# 71
  • Мнения: 1 383
Просто бабата е много горда с внучето си,което за нея е най-хубавото на света и го показва на кой ли не и е дала негово календарче със снимка на колегата.....Това е цялата работа.
Стига сте писали сценарии за филми.

# 72
  • Мнения: 2 859
Ако колегата е някой/някоя неприятник/-ца, не бих приела календарче с внучето му/ѝ, и да си го нося.

# 73
  • Мнения: 2 052
Явно свекърва ти се радва на внучето, гордее се с него и често го споменава. Дала е веднъж, и сега според мен той си мисли, че проявява жест към нея като иска и тази година... Че и той, въпреки че е страничен човек, смята детето за съкровище  Wink

Ако нещо те притеснява просто не прави календарчета.

И на мен това ми звучи най-логично като обяснение.

!Защо правим на бабите и дядовците - ми защото, когато човекът е на определена възраст и предпочита да си носи снимка на внучетата със себе си, на хартия (особено като не си на ТИ с техниката, а телефонът ти служи само за комуникация) - като стана на тяхната възраст, ще споделя още впечатления Wink И като и домъчнее, да си отвори портмонето или там, където го държи, да си погледне снимката на внучето, ако иска да пусне по една сълза от умиление...ако иска не, ако иска да го покаже, ако иска не....

Ти сама го казваш - снимка на детето. Щом това ги радва - избирайте хубави снимки, давайте им. Обаче календарчето, дори и с най-сантименталната стойност, е вещ с определено предназначение и като такова може да върши работа и на други хора. Не вярвам колегата да би поискал да притежава снимка на детето, ако тя беше просто снимка.  Peace

# 74
  • Мнения: 4 355
Случаят е частен - моето дете, неговата снимка, неадекватна реакция на баба!  Laughing

Ама и аз какви драми правя да ми се неначуди човек:lol:
Да,точно! Щом е частен случая,какво търси в нечастен форум. Нали нямаш очаквания да получиш единствено мнения,покриващи се с твоето. Да,смятам,че има твърде много драма тук и не всеки,който има календарче с дете в джоба си е педофил

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт