Отговори
# 75
  • Мнения: 2 815
Не е нормално. Не раздавай и изобщо не прави календарчета с лика на детето ти. Даже и индивидуални снимки не давай.

# 76
  • Мнения: 65
Да живее параноята! ooooh!

# 77
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Тези календарчета по какъв повод ги правите и как им ги давате на  бабите? Какъв е смисъла?
Само на Коледа ли виждат детето?Тази снимка ли е най -хубава,че и на календар да се слага?
Сякаш детето има нужда от някаква реклама,че да се набутва на родата по календарчета.Ми ако бабата има 4 внука?
Тапети ли ще слага по стените от календари?Нещо не схващам идеята.

Календарче или снимка - на това ли се хванахме?!Защо правим на бабите и дядовците
- ми защото, когато човекът е на определена възраст и предпочита да си носи снимка на внучетата със себе си, на хартия (особено като не си на ТИ с техниката, а телефонът ти служи само за комуникация) - като стана на тяхната възраст, ще споделя още впечатления Wink
Скрит текст:
И като и домъчнее, да си отвори портмонето или там, където го държи, да си погледне снимката на внучето, ако иска да пусне по една сълза от умиление...ако иска не, ако иска да го покаже, ако иска не....но една идея съобразителност, когато чужд човек ти иска личната вещ, в случая снимка да си я ползва като собствена. А календарите - ми в пъти по-красиво и свежо е календар със снимка на детето, отколкото грозните, безлични тримодулни стенни календари (с които фирмите ни заливат, включително и работещата баба, в края на всяка година) Party И което е по-важното, нашите баби и дядовци им се радват много.

И да, в детската градина си попълваме чинно декларации дали искаме децата да бъдат снимани...но това пак не е предмет на темата Wink

И да, приключихме сагата с календарите Laughing Laughing Laughing

Майка или свеки, в случая няма разлика в реакцията ми Wink Даже при майка ми щеше да е много по-директна, в случая със свекървата следва да се съобразявам да не съм твърде рязка;-)


Скрит текст:
Накратко!От раждането на нашето дете, си въведохме нещо като традиция да правим стенни и джобни календари със снимка на дъщеря ни за бабите и дядовците. До тук, нищо толкова необикновено.
Вчера с изненада установявам, че свекърва ми е дала нейното календарче на някакъв неин колега от работата, който на всичкото отгоре си искал и ново за 2017 г.?!!!Този човек не е близък, не е роднина, не е приятел, а
по стечение на обстоятелствата делят един кабинет,
Скрит текст:
нищо повече. С мъжът ми не го познаваме, не сме чували за него, освен че няма собствено семейство и не сме го виждали никога - напълно непознат!
За мен не е нормално външен на семейството човек да притежава снимка на нашето дете и и дадох да се разбере това. Явно за нея е много ласкателно колегата да носи снимка на внучка и при документите си(?!!!) и вероятно я изпълва с гордост, но в моите очи това е прекалено и неуместно. Според мъжа ми - и какво от това?!!
Далеч не съм дребнав човек и тук не става въпрос за едно календарче, а за принципи и пълна липса на съобразителност Naughty
Как да процедирам от тук нататък?То е ясно, че с практиката с календарите беше дотук, но основното е, че тя не разбира, че е направила нещо неприемливо, а синът и не иска да вземе отношение.

Еее, ти съвсем я подценяваш твоята свекърва.  Laughing Жената работи в кабинет, едва ли е толкова смотана, че да не може да се оправи с техниката. Със сигурност има и профил във Фейсбук. Спокойно може да си гледа снимки, когато ѝ домъчнее. Просто не правете календарчета, щом се притеснявате, че ще попаднат в чужди хора.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 273
Да,точно! Щом е частен случая,какво търси в нечастен форум. Нали нямаш очаквания да получиш единствено мнения,покриващи се с твоето. Да,смятам,че има твърде много драма тук и не всеки,който има календарче с дете в джоба си е педофил
Педофил newsm78 Не си спомням да съм го споменавала, но щом казваш...Явно някой  друг има проблем с чуждото мнение😉Нахлува някъде, чел недочел, с генерализация по темата и менторски тон на "вижте ме колко съм над нещата" и очаква за козируваме.
С удоволствие бих се включила в твоя тема, стига да мога да кажа нещо конструктивно, пък и било на противоположно мнение😉

# 79
  • Мнения: 12 674
По едно😉освен ако не стопанисва и дядовото,  т.е.нечие е заминало по предназначение😉
Дори да не си го е набутвала сама на колегата, малко наивничко изглежда цялата работа - а тя прилича на лесно манипуларуем човек...Сигурно единствено е нащрек, когато аз съм около нея...знам ли.

Значи тя се е лишила от собственото си календарче заради колегата?

# 80
  • Мнения: 4 337
Да,точно! Щом е частен случая,какво търси в нечастен форум. Нали нямаш очаквания да получиш единствено мнения,покриващи се с твоето. Да,смятам,че има твърде много драма тук и не всеки,който има календарче с дете в джоба си е педофил
Педофил newsm78 Не си спомням да съм го споменавала, но щом казваш...Явно някой  друг има проблем с чуждото мнение😉Нахлува някъде, чел недочел, с генерализация по темата и менторски тон на "вижте ме колко съм над нещата" и очаква за козируваме.
С удоволствие бих се включила в твоя тема, стига да мога да кажа нещо конструктивно, пък и било на противоположно мнение😉
Много мило,обаче аз теми не пускам.Нямам нужда непознати да ми решават дилемите Peace.Може и да не си споменала думата"педофил",но се проградна през мнението ти,а и някои от потребителите изказаха такива опасения. Нямам никакъв проблем с чуждото мнение,ама никакъв.В повечето случаи дори не ме касае. Peace А това за нахлуването ме стъписа-обясни,моля,какво значи нахлуване в публичен форум LaughingИли по-добре недей Laughing

# 81
  • Мнения: 2 449
  Aa...пуснала темата се обиди,че не сме съгласни с проблема й.Ами като не ви харесва,защо си давате разрешението да ви снимат децата.По Конституция на БГ никой не може да бъде сниман без негово знание и съгласие/за публичните личности протокола е съвсем друг-цедката на  охраната и поименен списък с допуснати фотографи и журналисти/:peace: това е още по драстично, по отношение на деца и уважаващи себе си инстанции искат попълнена декларация със съгласие,че детето им ще бъде снимано.Вече доста често се сблъсквам със ситуации където изрично има желание децата да не се снимат в лице и то основно за деца със специални потребности.
  За мненията относно досадни баби съм напълно съгласна:досадни са в многословието си Peace Peace Peace

# 82
  • Мнения: 5 513
По едно😉освен ако не стопанисва и дядовото,  т.е.нечие е заминало по предназначение😉
Дори да не си го е набутвала сама на колегата, малко наивничко изглежда цялата работа - а тя прилича на лесно манипуларуем човек...Сигурно единствено е нащрек, когато аз съм около нея...знам ли.

Значи тя се е лишила от собственото си календарче заради колегата?
И значи ли че вече календарите и идват в повчко и няма нужда от тях?Или че внучето за бабата е просто внуче и няма нужда да се хвали чак толкова с него?

# 83
  • София
  • Мнения: 1 273
Ааа много мило, но малко надценяваме ситуацията Laughing Да тръгна да се обиждам на някой, който нито знам, нито познавам...още по - малко не съм носила
снимка/календарче на кучето/котето му в документите си - няма как да стане😊
А иначе верно мога да питам бабата какъв и е аджаба случая с колегата Joy
и да я накарам да драсне набързо една декларацийка, че няма право да преотстъпва лични подаръци на трети лица😆
P.S.как се прави подчертаването в червено на думички,че нещо не ми излиза тази опция на телефона?!

# 84
  • Мнения: 1 768
Мен не ме притеснява това, че друг човек е сложил календарчето в документите си. Нали календарчетата са за това - да се ползват и да бъдат под ръка при нужда. Мен по-скоро ме смущава постъпката на бабата. Внуците са нещо много мило, тя би трябвало да е щастлива от жеста с календарчето и да го носи със себе си, а не да го подарява. Това ми се вижда леко обидно и неуместно.

# 85
  • Мнения: 378
Е кое му е ненормалното? Човека няма снимка, а календарче. На календарчето има  дете. Календаречто му е подарено от бабата на детето. И ние имахме преди време джобни календарчета с детето на комшиите, пак подарени от тях. Още се търкалят някъде из нас. И ние правим календарчета с децата си и ги подаряваме. На по-близки или по-далечни познати. Човека най-вероятно пита бабата пак за календарче първо за да я "изчетка" така да се каже, щото нали все пак модела на календарчето е нейното внуче, и второ, що да си търси и купува календарчета, като може да му подарят.  Като почнете да се втелясвате за тия снимки. Хем света да види "съкровището", хем пък да не би педофили или лоши очи нещо да засегнат "съкровището". На никой чужд човек не му пука за вашето съкровище, повярвайте ми. Набедения колега на бабата най-вероятно и не знае как изглежда детенцето на календарчето, дето си го носи в джоба. На него му трябва календарчето, а не детето.

# 86
  • Мнения: 2 811
Е кое му е ненормалното? Човека няма снимка, а календарче. На календарчето има  дете. Календаречто му е подарено от бабата на детето. И ние имахме преди време джобни календарчета с детето на комшиите, пак подарени от тях. Още се търкалят някъде из нас. И ние правим календарчета с децата си и ги подаряваме.
обре де, ама той е ПОИСКАЛ НОВО КАЛЕНДАРЧЕ именно с ДЕТЕТО, а не обиновено календарче. Сам бил настоявал. На мен не би ми станало никак приятно, майка ми би побесняла. Дори от суеверие не е хубаво.

Мъжът няма семейство. Може бабата да го ухажва, а може да е педофил.

# 87
  • Мнения: 378
Настоявал? Най-вероятно от чиста куртоазия е казал: "А, искам пак от онези чудни календарчета, с пракрасната ти внучка!" Един вид комплимент към бабата. Той най-вероятно от същата куртоазия се е сдобил и с първото календарче. Гордата баба предава щастсливо колко харесвано е отрочето, а майката се вкарва в екшън-драма и пише в бгмама. И там вече историята придобива хорър оттенък. Сега, ако е наистина снимка, да кажеш какъв му е проблема да носи снимки на чужди деца. Но това е календарче. Тая драма със снимките ми напомня индианските филми от едно време, с Гойко Митич, дето бледоликия идва и иска да ги рисува/снима, а те изпадат в ужас, че така им взимал душата. Ми като ви е толкова страх, не ги снимайте тези деца. Имам чувството, че цяло поколение майки гледа как расте детето им от снимките, а не на живо. Щото бърза да документира - първото сядане на гърне, първото съдържание в гърнето... Пък после олеле, някой злоупотребява с гледането на снимки на детето. За мен човека от чиста учтивост към колежката се е сдобил със снимки на наследничето и, дето сигурно и не е погледнал как точно изглежда, а тук в затвора ще го вкарате за педофилия.  ooooh!
П.С. Единственото нещо, което си казвам като видя някоя от хилядите снимки на някое от хилядите чужди деца във фейса или където и да е, е да си кажа: Боже, хората кви грозни дечурлига имат, а моите какви са красавици! Толкова.  Laughing

# 88
  • Мнения: 15 960
Моля ви се, кой настоява още през октомври за календарче? Бабата пак нещо е споменала и човекът що да не си направи устата за безплатно, вместо да ходи специално до книжарница да си купува. Те понеже детските снимки са кът и човек няма откъде да си вземе. Сигурно си го държи в портфейла и ако го питаш, няма да може да ти каже как изглежда детето на гърба на календарчето.

# 89
  • Мнения: 5 261
За мен пък изобщо не е нормално правенето на такива календари  Twisted Evil Сякаш само ние имаме дете на тоя свят , че и на календари да го слагаме .Аз правя по 2 снимки по празниците ако от училище снимат. Какво се учудваш като ти самата ги раздаваш на тоз и оня .

Общи условия

Активация на акаунт