Яд

  • 10 897
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 303
Избягвам да пиша по тези теми в СО, някои ми се струват абсурдни.
Първо - зарежи го този и гледай себе си. Той е поел своя път в живота, намерил си е жена и чака дете от нея.
Второ - дали новата жена е пикла, дали я обича, дали е с него заради парите това е изцяло негова работа. И всъщност отношенията между тях двамата са си само тяхна работа. Ти си бивша и си вече "бита карта". Виж, не ти го казвам с лоши чувства, никога не "ритам паднали". Това е реалността и колкото по-бързо я приемеш, толкова по-добре за теб.
Трето - не се унижавай. Не знам на колко години си, предполагам че не си на 20 и те боли, че си загубила ценни години, в които е можело да създадеш семейство и си чакала мъжа да се натутка. Може би той просто не си те е представял като майка на децата му. Има го и това много често в живота. Всички сме чували за някакви връзки, в които хора са заедно 5-8-10г., разделят се и след година-две вече има нова половинка, че и деца. Приеми просто, че си била във връзка, в която не е имало развитие и това е бил естествения развой на нещата.
Четвърто - не се изпълвай с лоши чувства. Слагай една усмивка, настрои се позитивно, всички минаваме през някакви раздели поне веднъж. Някои даже делят деца, бизнес и имоти. Вие нямате нищо. Ще мине време и ще си спомняш само доброто. И побързай, защото докато се занимаваш с мисли за този губиш възможност да срещнеш твоя човек, който ще си е мечтал да се буди до такава като теб и да имате деца и пр.
Парите не ги коментирам. Те се изкарват и се харчат и никой не си ги носи на оня свят.  Peace
Бъди щастлива, момиче!

+1

# 31
  • София
  • Мнения: 7 992
Време е да затвориш страницата, но явно не си готова за това. Годините си минават. Доста вода е изтекла, няма как да се движиш напред, гледайки все назад.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 612
Авторке, и аз мисля, че търсиш възможност да си отмъстиш на човека. И не, че той не го заслужава, но идвало ли ти е наум, че най-доброто отмъщение за него е ти да го забравиш и да продължиш? Ако някой ден те види щастлива, семейна, усмихната, с правилния човек до теб, повярвай ми това ще бъде най-доброто отмъщение за него. Говоря от личен опит.  А той ако ще и сто пикли да избройка, за пари или за нещо друго, това теб не трябва да те вълнува.

# 33
  • Мнения: 30 802
Хайде сега пак някой да ходи и да ми казва, че на хората им се "стичал животът" и не можели да си намерят партньор. Това не е никакво стичане, това си е самопричинена серия от проблеми поради неясни цели и идеи как трябва да се случват нещата. И то не само петгодишната връзка, ами и двете години след това, че и прекъснати връзки с някаква празна надежда...

Всъщност авторката трябва хубаво да си изясни каква е целта- точно този мъж и никой друг или да има семейство.

Ако е първото- не знам на колко е години, но това си е цел в живота като за 16-годишни, не за 30+, както е най-вероятно. Просто си мисли как след 2 години вече няма да е същият мъж, особено ако си направят и още едно бебе- ще мине в съвсем друг коловоз и пътищата ви се разклоняват. Децата са токсични за романтиката, каквото и да си говорим, и като любовник пак ще има дъх на памперс и пюренце, което си е страстоубийствено. Не че някои не си падат по "млади татковци", ама тоя дори не е млад.

Не знам и колко пари има, дали са чак толкова много- за момиче на 20 един установен мъж на 40 може да й се струва супер богат.

Така че споко, ама се заемай със задачите веднага, защото брак и семейство са си до голяма степен проект, не мълния от небето. Мълния е на 20, ама то тогава всичко е мълния. На 30 трябва да си наясно какво искаш и че ще е трудно, с битовизми, но затова пък поне може да няма драма.

# 34
  • Мнения: 2 811
Авторке, и аз мисля, че търсиш възможност да си отмъстиш на човека. И не, че той не го заслужава, но идвало ли ти е наум, че най-доброто отмъщение за него е ти да го забравиш и да продължиш? Ако някой ден те види щастлива, семейна, усмихната, с правилния човек до теб, повярвай ми това ще бъде най-доброто отмъщение за него. Говоря от личен опит.  А той ако ще и сто пикли да избройка, за пари или за нещо друго, това теб не трябва да те вълнува.
ох , все повече се убеждавам, че скромността  и смирението са най-печелившата стратегия, а егото е най-вредното. Поне аз де що съм се прецаквала е било точно, защото съм действала според егото, а докажа, да спечеля, да си върна, а не просто да си кажа "ами не е било съдба, негова воля, пожелавам им любов" и да пуснеш да пасат и двамата зелена тревица.
Не случайно авторката говори за "яд" и това е заглавието на темата. Яд, а не мъка, не болка. Също така, коректно ли е вече бременно момиче на 20, тя да се надява да ги раздели? Авторката се чувства прецаканата и жертвата, но тя активно от своя страна също се опитва да подкопава настояща двойка, в която жената е бременна. Не става ясно какво ще спечели, ако той напусне бременната си приятелка? (което няма да стане, защото той ако е искал деца с нея, да ги е имал).

Таа, че наистина, скромността и смирението са ангелите хранители в тоя живот. А залогът е много по-голям от този конкретен мъж, който и без това е не е добър партньор и авторката, за да си начеше крастата, ще загуби важното.


 

Последна редакция: вт, 01 ное 2016, 11:19 от OX'AMAH

# 35
  • Мнения: 30 802
Сега се замислих, че за това момиче на 20 големият батко е слънцето и луната в момента. Само ако знаеше дъртият вампир какви ги къдри...е, освен ако и тя не е печена, ама де да знам, и печена да си, това с детето не е шега работа, като за начало може да си загуби хубавата фигура, която е основен залог за охолен живот.

# 36
  • Мнения: 3 058
Абе, ако си някоя с акъл на врабче, голяма работа, че имаш фигура. Чакай охолен живот.

# 37
  • Мнения: 30 802
Абе, ако си някоя с акъл на врабче, голяма работа, че имаш фигура. Чакай охолен живот.

Що бе, външният вид може да ти осигури нелоши позиции. Проблемът е, ако го загубиш. Има немалко млади кифлички, които след първото дете се сдобиват с вид на лелки.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 612
Хах, затова по-добре да родиш след като вече така и така си лелка, нямаш какво да губиш Wink))

# 39
  • Мнения: 2 760
Струва ми се, че ядът на авторката е насочен главно към самата нея...

Аз не искам да съм удобния вехт диван в до болка познатата квартира, на който морякът се пльосва изтощен след дългото пътуване.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Сега се замислих, че за това момиче на 20 големият батко е слънцето и луната в момента. Само ако знаеше дъртият вампир какви ги къдри...е, освен ако и тя не е печена, ама де да знам, и печена да си, това с детето не е шега работа, като за начало може да си загуби хубавата фигура, която е основен залог за охолен живот.
Може и да знае, нали е поддържал връзка и с нея, докато е бил с авторката.
Авторката да си се заблуждава, че момичето е с тоя само заради парите, явно по начало е било основната фигура.
Оставам с впечатление, че за повечето бивши, новите са с мъжете "им" поради три причини:
1. ако са млади - заради парите
2. ако са разведени с дете - за да има кой да им гледа детето
3. ако не са първа младост, но нямат деца - за да има кой да им направи дете или пак заради пари
Такива неща като любов и подобни са изключени при всички положения  Laughing

Пълен мазохизъм е да чакаш някой да се върне, който е поддържал контакт със сегашната си половинка през целия период на общия ви живот, който те е накарал да абортираш (явно против волята ти) и с когото отношенията дори не са били цветя и рози. И това чакане да продължава две години след раздялата...
Бих препоръчала терапевт.

# 41
  • Мнения: 3 058
Сиренке, колко да са лелки?
Добрият външен вид е свързан с някаква поддръжка. Една жена може да се поддържа и да изглежда добре и след като роди. И няма да е млада кифличка, а ще е красива и уверена жена.

# 42
  • Мнения: 30 802
Красива и уверена ще е за пред другите жени, но мъжът веднага ще разпознае пораженията, особено ако я е взел млада и трептяща, точно в първа младост и свежест. Мъжът не го интересуват толкова прически и дрехи. За съжаление може да се каже, че и най-поддържаната дама може да отстъпи на по-млада с натурална хубост.

Има някои жени, които просто се обезформят, не е толкова до качени килограми, колкото изведнъж от много млади започват да изглеждат много стари, без нещо по средата.

# 43
  • Мнения: 30 802
В интерес на истината за авторката тая така омразна концепция за "тиктакащ часовник" можеше да е много полезна. Можеше да заглуши сигналите на така безнадеждното влюбване и да й помогне да вкара живота си в някакви рамки и да върши нещо полезно.

Защото романтиката е хубаво нещо, но емоциите са нетрайни. Ако не вършиш неща, конкретни и физически, накрая оставаш с едно нищо- дори не и с хубави спомени, защото спомените се редактират със задна дата и едва ли ще си спомняш срещите с Муньо с трепет, вместо с потръскване в стил "жива да не бях, защо му дадох!".

Та така, ако беше мислила за пустия часовник, сега щеше да има и любов, и емоции. Но понеже сме печени и модерни- на ви яд сега.

# 44
  • Мнения: 3 784
Искаш да кажеш, че ако беше родила дете от него, нямаше да се потриса от мисълта, че му е дала ли? Не става много ясно от поста ти.

Общи условия

Активация на акаунт