Кога най-рано украсявате за коледните празници?

  • 21 943
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 752
Ние украсяваме в съботата преди първия адвент, който тази година е на 27 ноември, което означава, че предния ден ще слагаме украсата. На 6 януари всичко се сваля и прибира.
Хич не ми се слага украса, която ще стои само 1-2 седмици. За толкова кратко време не си струва труда, нервите и времето. Цял ден ми отива за тая украса. Единствено след 6 декември, когато се раздават подаръците, махам Сами Клаус и антуража му, че след този ден вече не са актуални.
Нямаме коте, иначе бих се замислила дали да слагам елха.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592

Никога - не съм  християнка.
За Нова Година украсявам о/о 15 декември, свалям украсата къде 15 януари.

# 17
  • Down south
  • Мнения: 7 732
Тази година нещо много рано ми стана едно празнично та реших да попитам вие кога най-рано сте украсявали за коледните празници? По- магазините гледам са пуснали украшенията вече  Wink Wink Wink
Коледни орнаменти и декорации тук се появяват в началото на август  Rolling Eyes
Декорирам къщата в петък след Thanksgiving, тази година се пада 11/25.
Украсяваме коледната елха около седмица по-късно. Всичко стои до 01/08.
Маханането на декорацията е най-голямата досада, която може да съществува  Crazy

Гледам, че някои съседи вече започнаха на слагат коледната декорация, получава се пълна какафония - едни не са махнали декорацията за Halloween  ooooh! други тъкмят коледни лампички. Скелети, вещици, паяци и пр. мирно "съжителстват" с дядо Коледа, шейни, елени и други подобни.

# 18
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 866
По семейна традиция украсяваме след Никулден

# 19
  • София
  • Мнения: 15 486
Елхата два-три дни преди Бъдни вечер, други украси не правя освен лампички някъде.

# 20
  • Мнения: 11 973
      Въщност и аз не слагам кой знае каква украса Малко снежинки на стъклата, това ми е любимо от детството.На един рафтсвещички,снежен човек и елха, които бяхме правили заедно с детето.Затова питах за чистенето, ако се слжи украса на някой рафт,дали ле е досадно да се маха пти чистене.

Основната ми украса в навечерието на Бъдни вечер е една голяма керамична купа в която слагам орехи, ошав, ябълка,чесън и свещичкаСлед Коледа добавям пукаки и кравайчета, които правим за сурвачката.

# 21
  • Мнения: 3 976
Още миналата седмица видях лампички по прозорците на едни съседи. Може би и на тях така рано им е станало коледно. А може и изобщо да не са махали лампичките. Просто да си стоят закачени по ръбчето на дограмата.

Искам да украся още през ноември. Края на ноември. Някоя и друга коледна свещ. Елхата ще сложа в началото на декември. Украсата ми създава уютно зимно настроение. Не само коледно.

После махането през януари верно е някак досадно. И даже малко тъжно.

# 22
  • Мнения: X
От както научих традиците за адвента (преди около 15 год), почнах да спазвам част от тях защото ми допаднаха, не от религиозни чувства
От тогава украсяваме към края на ноември, но не прекаляваме, малка елха, венец на вратата
Не прекалявам с червения текстил като тукашните, по завеси, възглавници, покривки, кухн кърпи, ръкохватки, престилки, хавлии, ...
Даже чак на Бъдни вечер слагам червената покривка и я махам след два- три дни

Но пък започвам с планове, подготовка  и обмисляне на идеи още от края на октомври
Ето сега напр искам тази година елха в бяло и сребърно и започнах да купувам такива украси

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Около средата на декември, но в къщи място за елха няма и тази година пак ще се чудя къде да я сложа.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Всяка година украсявам на 1 декември.Цял ден ми отнема да украся всичко.Обичам коледните празници.Украса има на всякъде в хола,кухнята,всекидневната,спалнята във всички стаи.Елхата е средно голяма и е в хола.Единствено само сменям покривката за бъдни вечер,стои 2-3 дена,понякога и след Коледа и я махам.Венец на вратата.... и така.Като малко дете съм.А тази година мисля,че ще е още по весело,защото буба вече е по голяма и ще е голямото украсяване. Laughing Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 11 025
Около 1 декември. Слагаме венец на вратата, елха в хола и лека украса в детската стая.

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
През ноември започваме да обикаляме магазините за да купим някои нови неща.
На 1 декември украсяваме ,като окачваме коледния календар и детето започва да брои дните до Коледа LaughingПосле украсяваме входната врата и прозорците.

# 27
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Елха винаги купуваме и украсяваме в първата седмица на декември. Обичаме да имаме елха през целия месец.
Другата украса - покривки, малки фигурки, декорации по прозорците - още в началото на декември започваме и въртим различни неща според
настроението.
Картичките изпращам на най-близките ми хора на 15 декември, за да могат да пристигнат към Коледа.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Първата седмица на декември, децата нямат търпение и искат и по-рано даже, но на мен не ми се обикаля елха и т.н. толкова дълго  Mr. Green Иначе обожавам времето около Коледа, не заради подаръците и всичко комерсиално и банално, в което се превърна в последните години, а по мои си причини  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 4 097
Украсявам около 1 декември. Това е любимият ми период от годинато и нямам търпение. Едвам и до началото на декември издържам.

Общи условия

Активация на акаунт