Кога най-рано украсявате за коледните празници?

  • 21 942
  • 155
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 067
Украсявам между 15 и 30 ноември и държа украсата около 2 месеца ,защото ми харесва.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Винаги около или след Никулден/06.12/.

# 32
  • Мнения: 7 001
Уикендът след 30 ноември.
Тази година гледам 3-4 се пада.
Миналите години малкият минаваше и обираше топки от елхата от време на време, та до Коледа почти нямаше украса  Joy

# 33
  • Мнения: 197
Скороо почвам,днес валя сняг ..да застудее още малко и вадим украсите.Дребната няма търпение.Магазините започнаха да украсяват.  Flutter

# 34
  • Мнения: X
Всяка година все по-рано.....    Laughing
У дома вече започнах по малко...в банята сложих коледна постелка, тампончетата за грим в коледна кутия, севщ в коледна поставка...в хола закачих 2-3 украшения...така малко по-малко до края на ноември ще наредя всичко.
пускам си вече коледни песни, пия кафето и чая в коледни чаши, ползвам коледни салфетки, паля си свещи с коледни аромати....горе-долу веднъж седмично правя и по някой сладкиш с коледен аромат...Обичам Коледа!    Grinning

не е моя ....    Laughing   просто за настроение.

# 35
  • Мнения: 132
Коледа е може би най-празничния ден за мен. Много го обичам и гледам около средата на декември да си създам уюта и коледното настроение. После ми е много тъжно, когато дойде момента да развалям украсата Sad

# 36
  • Мнения: 13 206
Елхата украсяваме за Бъдни вечер, но държим украсата по-дълго.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 884
Преди истинска елха купувахме и украсявахме за Бъдни вечер, иначе няма шанс да издържи до Нова година.
Сега сме с изкуствена и украсявам около 1 декември, детето, вече децата, да се радват, коледно ми е...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 603
Украсявам м/у 1 декември и Никулден - разни дребни нещица във всяко кътче на апартамента, като всяка година взимам по нещо ново /но гледам да е наистина едно, че хралупката ми е тясна  Mr. Green/, всяко нещо си има определено място. Седмица по-рано правим само коледните портокали /трябва им време за да поизсъхнат/.
Декември ми е коледно, ноември ми е някак с други окраски и аромати.
Елха след 20-ти, защото винаги взимам естествена и няма да оцелее до Коледа, ако я сложа по-рано. На Бъдни вечер я украсяваме.
Махам всичко около 7 януари.

# 39
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Супичка какви са тези коледни портокали?

# 40
  • Мнения: 13 206
Това ме подсеща да си изсуша портокалови резенчета в дехидратора.

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
И аз имам питане за тези коледни портокали  Simple Smile Какво е това?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 603
Захарчето,  Unknown_lady, , всъщност нищо особено не са, просто ги бях видяла някъде в нета /ще потърся и ще сложа линк, за да е по-нагледно/преди няколко години и от тогава ни стана традиция да си правим. Нещо като украса и ароматизатор са.
Взимаме портокали, набучкваме ги целите с карамфил, после поръсваме с канела и малко ванилия /поема много, защото кората е пуснала сок/. Оставят се на хладно и проветриво в платнена или хартиена торба за да изсъхнат за 10-тина дни /иначе мухлясват/. След това просто се завързват с панделка и се окачат някъде. Аз ги закачам в коридора, така всеки път като си вляза вкъщи ми е чудесно - ухае на домашен уют и Коледа, пък и не се ядосвам на ръсещата се канела.


намерих
http://krokotak.com/2009/11/s-vkus-na-portokal-i-kanela/


Последна редакция: вт, 15 ное 2016, 12:08 от supi4ka

# 43
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Благодаря Супичка  Hug Звучи ми много добре и тази година и аз ще направя. Peace

# 44
  • Мнения: 2 266
аз украсявам около Никулден

Общи условия

Активация на акаунт