Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 352
  • 36 877
  •   5
Отговори
# 14 100
  • Мнения: X
На изборите АФД винаги ги слагат последни в списъка с процентите, нищо, че в някои случаи бяха на второ място. Отношението е меко казано тенденциозно.
Но те нямат особен шанс.
Слушала съм Петри в доста нейни интервюта - умна жена, наистина, личи си в колко невъзможна ситуация й се налага да работи. Въпреки че си служи с един несъмнено силно цензуриран изказ и далеч не назовава ситуацията в цялата й грозота и абсурдност, тя винаги става обект на дружен яростен обстрел от всички останали присъстващи в студията, барабар с "обективните и независими" журналисти.
Но няма необходимата сила в нея. Не е тази, която ще грабне обществото от дъното на апатията и страховете за ежедневното благополучие, която ще вдъхнови хората да се борят за съдбата си. За жалост наличието на един харизматичен лидер е нож с две остриета. Може да се случи като Орбан. А може да се случи и като Хитлер.
Силата на Меркел винаги е била в неутрализирането на конкуренцията. Юлия Кльокнер е само един от последните примери

Мадам, не знам къде да слушам интервютата на Шулц, защото не даваш никаква връзка, само цитат. Той сигурно дава по няколко интервюта дневно.

Шулц е абсолютно презряно безприципно алкохолизирано леке. Ако спечели (което няма да стане), ситуацията ще се промени само още по-бързо към по-лошо. Мисля, че той не е нищо друго, освен протеже на Меркел, сложен там, за да я изстреля още повече нагоре. А ако пък по някаква странна случайност спечели - за да провежда нейната политика.

# 14 101
  • Мнения: X
 Добре де, а Меркел с какво ще "грабне обществото от дъното на апатията и страховете за ежедневното благополучие, която ще вдъхнови хората да се борят за съдбата си" Тя е най-нехаризматичната жена политик на света! Дори не може да говори гладко и мисълта и винаги тече някак си...БАВНО. Говори кухи неща, някакви празни лозунги. Тя е толкова нелепа като външен вид, облекло, мимика, движения и жестове, говор и изобщо като цялостно излъчване, че е карикатура сама по себе си. И въпреки тове всеки път я преизбират. На какво се дължи, като харизмата и е със знак - ?

# 14 102
  • Мнения: X
Дължи се на ниската избирателна активност и на факта, че днес управляващите имат представителство около 10-15% средно. При избирателна активност от около 30% и наличие на един твърд електорат (слабоумни дървени тикви + административно задължени държавни служители + купен вот) една "победа" с 27-30% (което прави точно десетина процента от общия електорат) е напълно достатъчна. Наш Бойо и той управлява на същия принцип.

Разбира се, роля имат и изборните фалшификации.

Всичко това действа перфектно поради ниската избирателна активност. Ако има достатъчно на брой активни граждани и истинска политическа сила, зад която да застанат, демократичната система би могла и да проработи.

Идеята е да се ангажира огромното негласуващо мнозинство, но просто няма достатъчно истински лидери, които да вдъхновят хората и да ги накарат да мислят за каквото и да е извън текущите кредити и плановете за ремонт на жилището. А ако случайно се появи някой такъв, Маман веднага предвидливо го отстрелва.

Аз исках да ви покажа едни часовник за населението на Земята в реално време. Мислех, че сме около 6 милиарда, ами не, вече сме 7,5. И растем - знаете за чия сметка.
http://www.worldometers.info/world-population/

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 18:44 от Анонимен

# 14 103
  • Мнения: 1 701
Ето я нашата патриотка,
те са били мафиотско звено за бежанци, директно са ги подбирали от Турция и са ги прекарвали.
Срам и Позор!!!

Законът предвижда лишаване от свобода между 1-5 години, ама май виновниците вече излизат и без съд.
Взимали са между 150-500 евро на човек и патриотката е избирала шофьори с чисто минало за превоза.

https://www.24chasa.bg/novini/article/6359035

# 14 104
  • Мнения: 31 697
Ще се измъкнат и тия.  ooooh!

# 14 105
  • България
  • Мнения: 6 211
Мислите ми бягат бързо и когато се ядосам, не мога да ги хвана.  Mr. Green
Не прочетох статията.
Но се замислих.
В темата често се коментира какви били германците. Защо не се опълчат срещу Меркел и сие.
Не знам какви са, но ето как се прави у нас.
Думата "патриот" става грозна.
Даже вече е "ПатрЕот".
Разни мушмороци биват поставени на ключови места и гръмнати, като бушони. В редиците на патриотите.
Идва момент, в който да се наречеш "патриот" е грозно. В смисъл, както вече е грозно, да се наречеш "феминистка".
Не мисля, че това е случайно.
Тези никому неизвестни до вчера "патриоти", които петнят идеята.
Разбира се, на тая м...ла нищо няма да и се случи, но какво си казват хората: "Абе те патриотите, като останалите".
Но едни етнически партии гласуват под строй и после се чудим, какво ще правим с Шумен, Разград и т.н.
И защо не се приема декларацията срещу заселване с "бежанци".
Нима трусовете в ДПС им попречиха?
Добре че Левски не се е родил сега.  Sad
Не че и аз не се заканих, да търся други, за които да гласувам.
И си набелязах определена партия.
Но много хора, ще се откажат, някои даже напук, ще подкрепят етническа партия- и такива има.
Живея в смесен регион и го знам от първа ръка, както се казва.
Не че знам какво можем да направим, за да се спасим от арабско-негърското нашествие.
Просто си мисля върху нещата и как навеждаме глави от срам, заради разни подставени отрепки!
Как няма да изпълзяват розови, ензими и слуги на злото.
Лесно е да дискредитираш идея в днешно време.

# 14 106
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна с всичко това, Моарейн.
Общественото мнение лесно се манипулира.
Щом сложиха карикатура като Макрон да управлява...

# 14 107
  • Мнения: 15 960
Морейн, много си права. Вече наистина ако милееш за Родината  си патрЕот, срамно и назадничаво е, само динковците се гордеели с Ботев и Левски. Темата и за Вапцаров е показателна, чак срам ме хваща.

# 14 108
  • България
  • Мнения: 6 211
Да, Ботев и Левски да не пипат!
За Вапцаров ще си замълча по много причини, а и темата не е за това.
Само ще напиша, че всички съседни държави искат да откъснат нещо от нас, територия, история...

# 14 109
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Забравих да пусна линк към това, което писах днес. Едновременно нервещ и гениален е този черньо.
 https://www.noz.de/lokales/osnabrueck/artikel/928532/vor-afd-ver … te-in-osnabrueck#

# 14 110
  • Мнения: 31 697
Забравих да пусна линк към това, което писах днес. Едновременно нервещ и гениален е този черньо.
 https://www.noz.de/lokales/osnabrueck/artikel/928532/vor-afd-ver … te-in-osnabrueck#

Не ми се отваря.

# 14 111
  • Мнения: 1 701
Щом сложиха карикатура като Макрон да управлява...
На хората им писна вече определена партия и гласуват за нещо различно, понеже вече всяка партия е управлявала, но нищо кой знае какво не се е случило.
Макрон се кандидатира безпартиен, това му помогна да спечели изборите.
Сега и Себастиан Курц има такива амбиции в Австрия и ако има късмет, ще стане най-младият министър-председател на Австрия. Изборите са на 15.10.2017 в Австрия.

# 14 112
  • Мнения: X
Щом сложиха карикатура като Макрон да управлява...
На хората им писна вече определена партия и гласуват за нещо различно, понеже вече всяка партия е управлявала, но нищо кой знае какво не се е случило.
Макрон се кандидатира безпартиен, това му помогна да спечели изборите.
Сега и Себастиан Курц има такива амбиции в Австрия и ако има късмет, ще стане най-младият министър-председател на Австрия. Изборите са на 15.10.2017 в Австрия.

 Дано Курц спечели, страхотен е! Много ми харесват участията му в медиите, умен политик с визия е, убедителен и умен. Жалко, че Льо Пен не спечели, но на втория тур силите се обединиха срещу нея  Sad

# 14 113
  • Мнения: 2 616
В СА е представена истинската мюсюлманска демокрация и общочовешки ценности, които краварите толкова много ценят.  Rolling Eyes Grinning

Арестувана, защото е без мъж – случаят „Дина Али“  Shocked

Две саудитки в затвора, съветвали жена да се измъкне от съпруга си  Sunglasses

# 14 114
  • Мнения: 1 945
Не знам коя държава кой ще избере ...
Дали Германия -Меркел
Австрия -Курц ...Вече  всъщност някакво съществено значение
след като "вълкът е в кошарата" и политиката на Брюксел за презаселване с пришълци
на европейските страни няма край .

ЕК призова България да започне да приема бежанци от задължителните квоти

 Според комисаря по миграцията Димитрис Аврамопулос е напълно възможно до края на септември всички мигранти, отговарящи на критериите за бежански статут, пристигнали в двете средиземноморски държави, да бъдат преместени.

„От Гърция потенциално могат да бъдат преместени 6800 души. В Италия 5000 мигранти са или скоро ще бъдат регистрирани за релокация. Освен това само през 2016 година в Италия пристигнаха над 20 700 еритрейци, а тази година над 5000. Повечето от тях също трябва да влязат в схемата", коментира Аврамопулос, цитиран от БНР .

Междувременно Брюксел премина към втора фаза на наказателни процедури срещу Унгария, Полша и Чехия, защото те продължават да отказват какъвто и да било трансфер на кандидати за убежище по задължителната схема. Тази сутрин генералният адвокат на Съда на ЕС в Люксембург излезе с тълкувание по жалбата на Словакия и Унгария срещу решението за задължителни мигрански квоти. Той предложи на Съда да отхвърли жалбите като неоснователни и подкрепи позицията на Еврокомисията, че приетото с мнозинство решение от вътрешните министри е задължително и трябва да се спазва.
Въпреки че съдът не се произнесъл окончателно, Аврамопулос приветства решението на Генералния адвокат. „Той потвърди, че решенията за релокация са пропорционални мерки за облекчаване бремето на Италия и Гърция".
http://glasove.com/categories/novini/news/ek-prizova-bylgariya-d … lzhitelnite-kvoti

Общи условия

Активация на акаунт