Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 419
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 28 020
  • Мнения: 7 325
Мултикулти. Испанска кръчма с привкус ориента. По нашите ширини на скарата и викат парияда.
Уау Пюр, много добре изглежда, но хич не ми е испанско  Joy Joy Joy

# 28 021
  • Мнения: 4 391
Ако ресторант Мангал е проблем, то предполагам никой не пазарува от Манго и не яде манго, за да не бъде обвинен в расизъм?

Не е далеч от мисълта, че движения като Антифа стоят зад покушението над този политик. Но да се гордеят с постъпката си е ясен признак, че се чувстват над закона.

# 28 022
  • Мнения: X
В немския форум писаха, че синти и рома не са еднозначни. Синти се сърдели, ако им кажеш рома.

Пълен хаос настава с тази част от нашите съграждани. Може би няма да е лошо да се открият една-две катедри в СУ за изучаване на тази толкова ценна част от нашето общество. Надявам се да се намерят пари за заплащане на доктУрските и професУрските заплати на новите катедри. Пък може и цял факултет да се направи. Както е тръгнало с тяхната раждаемост.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 02:05 от Анонимен

# 28 023
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 526

Не е далеч от мисълта, че движения като Антифа стоят зад покушението над този политик. Но да се гордеят с постъпката си е ясен признак, че се чувстват над закона.


Гордеят се и още как. Отприщи се вълна от злорадство и заплахи, чувство за абсолютна безнаказаност - по-нагли са и от мигрантите.

Какво трият? Аз пак нищо не разбрах Astonished

Това със синти и рома не го ли четохме вече? Какво става?!

# 28 024
  • Мнения: X
Много се закани за предстоящите избори.
За какво, че ще вдигнат таксата ли? Smile

Една мъжка батик-вещица пак се е разпенявила
https://www.segabg.com/node/43516
сакън някой да не каже нещо хубаво за бялата раса.






Никак не се впечатлявам от политическите пристрастия на разни актьори.
Жалки опити да останат на първите страници на таблоидите.
Този винаги ми е бил гаден.

# 28 025
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Искам да подкрепя OnDiNe_ в изказването ѝ, че трябва да се информираме от Интернет от частни източници за случващото се. Ето едно доказателство.  По TV и в по-големите вестници беше споменат случай на семейна драма. Тиролец, който е убил жена си и е лишил четирите си деца от майка, а каква  е истината. Този така наречен тиролец е роден в Австрия-Тирол, но е син на мигранти, не се споменава националността, но, каква ли може да е тя, щом този "австриец" е принуждавал австрийската си съпруга да ходи цялата увита като пашкул с кърпа на главата и т.н. Съпругата му неколкократно е правила оплакване в полицията, че е насилвана от съпруга си да приеме исляма, но те горките не могли да направят нищо, защото нямали причина, нямали за какво да се хванат. А това, че този мъж се радикализира, че се е конвертирал към исляма и тормози съпругата си и я принуждава да приеме нежелана от нея религия, това явно не е причина да ѝ се помогне.
Наскоро четох, че в Австрия от тази година или от 2020 грижите по мигрантите, изобщо курсове, интегриране и т.н., ще се поеме от държавни институции и всички тези НПО_та, ще бъдат премахнати и дейностите им ще бъдат прекратени. Това ме зарадва много, но пък от друга страна се замислям, дали пък тези държавни институции, които ще се грижат за мамините златни, няма да се пълни със служители завършили сороския университет... Много се надявам предположението ми да е грешно.

# 28 026
  • Мнения: 797
Германия е в рецесия, всички били учудени...

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6576821/Germany-looks-s … ted-collapse.html

То толкова работници дойдоха, поканени от мути, че май няма за всички работа  Mr. Green

# 28 027
  • Мнения: X
Германия е в рецесия, всички били учудени...

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6576821/Germany-looks-s … ted-collapse.html

То толкова работници дойдоха, поканени от мути, че май няма за всички работа  Mr. Green

Чакай да се опразнят социалните, пенсионните и здравните каси - тогава ще им светнат на германците някои работи....колко е опасно крайното дясно примерно.

# 28 028
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Германия е в рецесия, всички били учудени...

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6576821/Germany-looks-s … ted-collapse.html

То толкова работници дойдоха, поканени от мути, че май няма за всички работа  Mr. Green

Мерси за препратката към статията, Надя.

Аз още се чудя, как всичко още не е колабирало, честно казано.

Страх ме е от стагнация, защото тогава ще има още по-голямо нагнетяване на ситуацията.

Само една криза ни липсва просто...Но да не се заблуждаваме. Всичко е само въпрос на време. Яд ме е, обаче. Не мога да се справя с яда си.

# 28 029
  • Мнения: 4 391
Германия е в рецесия, всички били учудени...

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6576821/Germany-looks-s … ted-collapse.html

То толкова работници дойдоха, поканени от мути, че май няма за всички работа  Mr. Green

Чакай да се опразнят социалните, пенсионните и здравните каси - тогава ще им светнат на германците някои работи....колко е опасно крайното дясно примерно.

От друга страна тогава ще настъпи и голямата миграция навън от Германия. То същото ще стане с всички обогатени западни държави май. Същото се говореше и в Норвегия по мое време там. Че държавата вече е на голям минус с пенсиите и разходите по новодошлите и техните поколения растат ли растат, та никога няма да се излезе на плюс.

# 28 030
  • Мнения: 797
Аз на това изречение се чудя, и по-точно на подчертаното:

"He said the economy had been rocked by a 'perfect storm across all sectors.'

The collapse was so swift that Vitesen initially told his clients he did not believe the data was accurate."

Как аджиба може да си финансов анализатор и макроикономист, и да не вярваш на данните, и да кажеш на клиентите си, че не било вярно. Ако си е бил свършил работата, цялата картинка щеше да му е ясна от около 2-3 години, или поне щеше да я е предвидил.

Та щом този не вярвал на данните, и лъгал клиентите си, то е ясно защо на по-високо ниво нищо не се признава и вижда...

Скрит текст:
Claus Vistesen

Chief Eurozone Economist

Claus Vistesen has several years’ experience in the independent macro research space, as a freelancer, consultant and, latterly, as Head of Research of Variant Perception, Inc. He holds Master’s degrees in economics and finance from the Copenhagen Business School and the University of Hull.

# 28 031
  • Мнения: 14 703
В немския форум писаха, че синти и рома не са еднозначни. Синти се сърдели, ако им кажеш рома.

Пълен хаос настава с тази част от нашите съграждани. Може би няма да е лошо да се открият една-две катедри в СУ за изучаване на тази толкова ценна част от нашето общество. Надявам се да се намерят пари за заплащане на доктУрските и професУрските заплати на новите катедри. Пък може и цял факултет да се направи. Както е тръгнало с тяхната раждаемост.

Подкрепям!
Германия не я мислете.Заедно с Франция ще правят икономически и външно политически съюз.Значи да се обогатяват със съкровищата и да не ни ги пробутват! Mr. GreenНие не сме алчни,може да им дадем още. Whistling
https://www.vesti.bg/germaniia-i-franciia-syzdavat-nova-supersila-6090801

# 28 032
  • Мнения: 12 318
Германия не я мислете.Заедно с Франция ще правят икономически и външно политически съюз.

Май това, успоредно с неясния още проект на Качински/Салвини е оформянето на ЕС на две скорости - едните ще вървят към по-голямо обединение, другите към обикновен търговски съюз. Само не ми е ясно как страни от ЕЗ в перспектива ще останат извън политическото обединение - доколко ще им е смислено. /ако наистина така се раздвои пътят, естествено/.

# 28 033
  • Мнения: 5 500
Вайпър то не беше ли ясно отдавна,че ще се сцепи тоз съюз?
Това ли е началото на края?
Всъщност какво точно го споява?Ценности ли?Търговия ли?Общи интереси ли?

Лошото е че нас май са ни причислили към Ориента,
питам се Е ли възможно Изт.Евр.да стане другата суперсила?

# 28 034
  • Мнения: 12 318
Лошото е че нас май са ни причислили към Ориента,
питам се Е ли възможно Изт.Евр.да стане другата суперсила?
Не съм сигурна какво значи суперсила и не съм сигурна, че дори при чудесно икономическо развитие може да си такава без  военна сила А каква военна сила може да има един търговски съюз? Кой ще я командва и чии интереси ще защитава? По-скоро е въпросът около коя суперсила ще избере да гравитира.

Общи условия

Активация на акаунт