СТОЙНОСТИ НА ЧГХ - тема 7

  • 75 131
  • 806
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 505
На кухо яйце или мисед ми прилича. Потърсихте ли и второ мнение? Макар че наистина в тези седмици трябва да сте попаднали на абсолютен некадърник, че да не види пулсации.

Поправям се - щом е имало ембрион и пулс, значи е мисед.

# 706
  • Мнения: 996
Я ми обяснете,че не мога да разбера нещо-ако е ембрион и има сърдечна дейност,но изостава с 2г.с,няма ли вариант да навакса във времето или още повече ще изостава?! И затова се води миссед?

# 707
  • София
  • Мнения: 11 505
Аз доколкото разбрах в момента не се чува сърдечна дейност. Мисед се води, когато сърдечната дейност е спряла.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
ЯННА, Вие сте със 6 седмично закъснение и в тези седмици освен категоричен пулс, би следвало да се вижда и добре оформено човече. ЧХГ също е нисичко за 10та седмица. Най-вероятно се касае за мисед, както са писали и момичетата преди мен. В толкова ранна седмица изоставане с дни е допустимо, със седмици - вече говори за проблем. Съжалявам  Hug

Последна редакция: пт, 06 окт 2017, 15:18 от Solace

# 709
  • Мнения: 2 173
Вчера не ми каза, че не вижда сърдечна дейност. Каза само, че не му харесва и иска да направя кръвно изследване и в понеделник с резултатите пак да отида.

И аз усещам, че нещата както вървят не са добре. Просто исках да чуя мнението ви за резултата на чхг.

# 710
  • Мнения: 992
ЯННА, аз претърпях мисед август месец, трябваше да съм 8ма-9та г.с а по ехограф отговаряше в началото с една седмица назад, после скочи на две седмици. Пусках ЧХГ буквално всеки ден... накрая вече въобще беше спряло да расте. За съжаление при теб в 10та седмица както са казали момичетата трябва да се вижда всичко. Аз накрая ходих на 4д за да се потвърди диагнозата. Съветвам те да направиш същото. Защото ако отлагаш още после може да стане по-лошо.
Успех!

# 711
  • Мнения: 63
Здравейте, искам да споделя и да помоля за мнение.
След 6 месеца неуспешни опити за забременяване си направих изследвания. Оказах се с повишено ТСХ и ИР. Предписаха ми еутирокс 100мг и глюкофаж 3х1000мг.
Резултата дойде точно месец след като ги започнах.
ПРМ 19.08.17г., положителен тест с едва доловима чертичка на 2ри ден закъснение.
 Кръвен тест на 19.09. - 58,210mU/ml
21.09.-109.50mU/ml
На 26,09, бях на преглед, видя се много малка точка /0,14мм/, казаха ми че няма да се развие и ще прокървя до няколко дни.
На 27,09 нов кръвен 1009 mU/ml
На 05,10 бях отново на преглед видя се гестационен сак 8,3мм. Обясниха ми, че размера не отговаря на 7 г.с. и да отида след 10дни.
На 6,10 си пуснах отново ЧХГ и беше 4687mU/ml.
Според вас мога ли да се надявам на добро развитие? И възможно ли е от Глюкофажа да се е объркало нещо /спрях го в момента в който видях положителен тест/? Освен това пия всеки ден 2х2 дуфастон и но шпа.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 480
ЧХГ ти е ниско. Най-вероятно е мисед.  В тези седмици по важно е какво се вижда на УЗ. Няма смисъл да пускаш чхг повече. Ако искаш отиди при друг лекар.
Стискам палци!

# 713
  • Мнения: 2 173
Да ви доразкажа. Вчера закъснях да пия дуфастон и прокървих. Отидохме в спешния на МД и там ми казаха, че няма пулс, на размер е същото като преди две седмици. Споделих за стойностите на ЧХГ и док каза, че няма много какво да направя, мога в понеделник да пусна още едно чхг и да се появява в МД за кюретаж.
Понеже в събота срещу неделя нямало смисъл да ме приемат, да си пия дуфастон до понеделник, за да не "кръвна като из ведро" и едно но-шпа, явно след като не си нося главата подмишница, не съм спешна, даже си платих 45лв. не спешен преглед. Както и да е. По темата - мисед, даже ако не беше дуфастонът, нямаше да е мисед, а направо спонтанен. Благодаря на всички за мненията. Успех!

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 857
Сиси, Янна, Съжалявам, дано нещата се развият положително ! Напоследък все повече чета , за множество миседи или не развит плод при всички възрасти и дори след терапия,  освен това, твърдение,  че повечето такива са хромозомни грешки и като пием дуфастон и утрогестан,  не позволяваме организма да го изхвърли, така ли е според вас? Аз лично съм такъв пример , и то пресен,  но все пак как да се пренебрегва терапия с дуфастон , особено ако има кървене,  пречи м ли така наистина на спонтанен аборт? На мен лекар ми обесни че чхг се пуска двукратно, след това е безмислено, вече се разчита само на уз.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 25 286
като пием дуфастон и утрогестан,  не позволяваме организма да го изхвърли, така ли е според вас?
Така е, естествено. Но не всички прокървявания и проблеми означават ембрион с увреждания, така че терапията се преценява според случая.

# 716
  • Мнения: 6 617
Сузана, и при нас имаше дете с увреждане след прокървявания в ранните месеци и терапия за задържане. Роди се в 28 г.с. и живя колкото болката, че я е имало, да не може да се притъпи никога. С бременността с моето Чудо лекарката каза "До 12г.с. те искам на крак, спортуваш, ходиш на работа и не го мислиш." Та за мен има вярно в това твърдение, че в ранните седмици тялото разпознава увредения плод и гледа да го изхвърли.

# 717
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета! Седмица след трансфер на 2 замразени ембриона, ми казаха да си направя тест - стойността на ЧХГ е 8,39 mIU/ml. Тоест ни тъй, ни тъй. Докторът ми каза да си продължа утрогестана и естрофема още 5 дена и пак да направя тест. На някоя от Вас случвало ли се е и как са се развили нещата?

# 718
  • София
  • Мнения: 1 480
Колко дневни са ембриончетата?  Според мен има шанс едното за се е хванало. Повтори след 48 часа. Стискам палци и чакам да пишеш!

# 719
  • София
  • Мнения: 7
Колко дневни са ембриончетата?  Според мен има шанс едното за се е хванало. Повтори след 48 часа. Стискам палци и чакам да пишеш!
Имате предвид колко време след оплождането са замразени ли? Мисля, че на 5тия ден ги замразиха.
Обаче и имам леки болки като при цикъл, докторът каза, че има вероятност за спонтанен аборт Sad

Общи условия

Активация на акаунт