Прахосмукачка робот - 11

  • 147 421
  • 745
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3
Здравейте,
Първо искам да благодаря на всички които ми помогнаха да избера моето роботче ЛГ.  Благодаря!
Предишния ми робот беше Самсунг, ЛГ-то определено е по тихо, четката му се замърсява по малко, батерията държи повече и най важното космите от кучето не са навсякъде по пода.
Определено се справя по добре с почистването без да изпуска топки с повече косми, ъглите също са почистени идеално.
Недостатъци: всякакви препятствия го бавят така че е най добре столове и други да се махат. Имам стол на икея с дървени крака които са плоски  и лягат на земята около сантиметър и се мъчи да се качва по тях . Освен това се опитва да се качва по первазите на паркета, явно сензорите не ги виждат като препятствия защото в началото са ниски.

И най важното, понякога дълго време не може да намери станцията за зареждане.
Някъде четох, че и други имат този проблем. Дали някой е намерил причината за това? Зарядното е под леглото, може би това е причината. Хм, ще пробвам с друго място и ще пиша.

Хубава вечер на всички.

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
При коридор 12 метра и 4 стаи ,баня и перално помещение си намира станцията без проблем ,а тя е в хола.На втория етаж-8 метра коридор и 3 стаи и гардеробна пак нямам проблем-там станцията е в коридора.Смени й мястото .

# 437
  • Варна
  • Мнения: 15
И аз да се похваля. Купихме Румба 782 от Техмарт, но имаха само мостра във Варна и сега ще си чакам новичка , неразопакована от София  другата седмица...Нямам търпение вече.  Чудя се дали ще се разберат с килима ми в хола. Вие как мислите? Ето снимка на килима:  http://prikachi.com/images.php?images/395/9024395w.jpg

# 438
  • Мнения: 270
Не би трябвало да се затрудни Румба с такъв килим.  Peace

# 439
  • Варна
  • Мнения: 15
Надявам се. Гледах наколко клипа как се спира на черните линии на килими, а моя целия е такъв. И в указанията на килима пише да се прахосмуче с обикновената приставка на прахосмукачката ,а не с четки. Килима е от вълна... Ще видим какво ще стане

# 440
  • София
  • Мнения: 143
Бях обещала да дам отзиви за мопинг функцията на моя робот ILife V7s, по-конкретно да сложа в контейнера с водата препарат. Използвах Мр.Пропър. Чисти както обикновено, мисълта ми е, че явно не му пречи наличието на препарат в контейнера с вода.

А относно китайските роботи, имам чувството, че определени хора в тази тема се дразнят от споменаването им. Моят го купих от АлиЕкспрес, но имам 3 приятелски семейства, които си купиха от така споменаваната фирма Дедал, които се зарибиха едни от други и са доволни. Точно заради цената им там обаче, аз поръчах от АлиЕкспрес, моят излезе 327 лв, както вече съм писала. Но ако беше минал митница и бях платила ДДС /около 65 лв/ и мито /нямам представа колко/, цената му щеше да се доближи доста към предлаганата цена от тези Дедал, като се има впредвид, че и те са си сложили немалко надценка и за тях Wink Та всеки сам си решава...
А може би факта, че се споменава въпросната фирма толкова често, според мен се дължи на това, че май само те внасят такива китайчета на нашия пазар? Факт е обаче, че когато за първи път ги чух, цените им бяха малко по-нормални...

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 16:25 от Vivi4ka

# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аз пък имам чувството ,че не четете какво пишат останалите потребители.
Много пъти са се пускали линкове на китайски роботи.И не съм видяла някой да има нещо против.
Винаги се е коментирала цената.И това е бил проблема.Защо се плащат 600 -700 лв за китайски робот ,при положение че за тази цена може да се вземе нещо по-качествено.
Лично аз съм обяснявала многократно кога се плаща ддс и кога мито.Да не говорим ,че има европейски марки от ниския клас,за които няма да се платят тези суми.
За мен не е едно и също дали ще платя 300 или 600 лв. Всичките съвети са били в тази насока-да се купи на по-ниска цена, а не да се купи определена марка.

# 442
  • Мнения: 2
Бях обещала да дам отзиви за мопинг функцията на моя робот ILife V7s, по-конкретно да сложа в контейнера с водата препарат. Използвах Мр.Пропър. Чисти както обикновено, мисълта ми е, че явно не му пречи наличието на препарат в контейнера с вода.

А относно китайските роботи, имам чувството, че определени хора в тази тема се дразнят от споменаването им. Моят го купих от АлиЕкспрес, но имам 3 приятелски семейства, които си купиха от така споменаваната фирма Дедал, които се зарибиха едни от други и са доволни. Точно заради цената им там обаче, аз поръчах от АлиЕкспрес, моят излезе 327 лв, както вече съм писала. Но ако беше минал митница и бях платила ДДС /около 65 лв/ и мито /нямам представа колко/, цената му щеше да се доближи доста към предлаганата цена от тези Дедал, като се има впредвид, че и те са си сложили немалко надценка и за тях Wink Та всеки сам си решава...
А може би факта, че се споменава въпросната фирма толкова често, според мен се дължи на това, че май само те внасят такива китайчета на нашия пазар? Факт е обаче, че когато за първи път ги чух, цените им бяха малко по-нормални...


И аз да дам обратна връзка след около 2 седмици ползване на този робот.
Първо, за съжаление не извадих късмет и робота беше спрян на митница. Загубих около половин ден и към 100 лв разходи за освобождаването. Хубавото тук е, че пристигна от Китай буквално за 3 дни с DHL.

Сега за самият робот:
Функцията прахосмукачка се справя изненадващо добре. За ежедневно почистване е перфектно. Пропуска някой много финни неща (някое зрънце разсипана сол), но с космите се справя страхотно, а тъй като имам куче това е много важно за мен. Навигацията му може да се стори изнервяща на някого, понеже е абсолютно хаотична, но ако го оставите на мира и не му обръщате внимание, ще си свърши добре работата. Аз го бях включих в една от стаите и бях забравил отворена вратата, та след няма и 5 минути го намерих в друга стая (сам си е излязъл в коридора и от там в другата стая) без да мине първата. Затова просто трябва да се затварят вратите ако искате да чисти само една стая. Изглежда стойката му за зареждане ми влияе по някакъв начин, тъй като докато чисти умишлено я заобикаля отдалеч и не минава хубаво около нея, затова аз просто я махнах и ги зареждам директно в контакта. Иначе стойката я намира без проблеми и си паркира на нея перфектно докато я ползвах.
Функцията моп обаче не ми харесва засега. Ползвах я само веднъж и не зная дали аз не правя нещо както трябва, но това чудо пуска прекалено малко вода, за да бъде достатъчно ефективно. След като около 40 минути бършеше, парцала отдолу беше съвсем леко влажен а пода реално беше предимно като избърсан със сух парцал вместо с моп. Системата е направена така че водата капе постоянно от 2 много малки отворчета. Мисля си че ако те бяха една идея по-широки и имаше поне още едно щеше да бъде по-добре.
Това е засега което съм забелязал. Мисля че робота си заслужава цената дори само заради фукнцията му на прахосмукачка. Може би ако се търси по-добра оферта, има по-евтини версии само с тази функция.

# 443
  • Мнения: 958
Гледах наколко клипа как се спира на черните линии на килими, а моя целия е такъв.
Моята Румба със сигурност има проблем с черния цвят!
На секцията има една черна ивица долу в основата, в която Румбата се блъска като камикадзе. Нямам представа каква е причината, но никъде другаде не се блъска така както в тази черна ивица!

# 444
  • Варна
  • Мнения: 15
Мисля, че като има черно отдолу го приема като стълби, а като е насреща за празно пространство. Моите  мебели са светли, единствено краката на столовете са черни и вероятно в тях ще се блъска яко...

# 445
  • София
  • Мнения: 143
Аз пък имам чувството ,че не четете какво пишат останалите потребители.


О, не, всъщност чета доста внимателно  Peace
Не искам да влизам в спорове, но има потребителки, според които ако не е Neato или Irobot, то не става. Може и така да е, но все пак нека всеки сам да прецени, без да се налагаме. Не визирах теб изобщо, защото в доста случаи си давала евтини и доста разумни алтернативи  Peace

Cveteca, пробвай първо да намокриш мопа. Някой тук го беше дал като идея и поне при мен работи. Аз след като го намокрих сложих и малко от препарата върху него.

# 446
  • Мнения: 5 018
С Нийто не съм имала проблем с черния цвят. Постелката ми са спорт е черна и е висока 1.5 см, Нийто се качва върху нея да я чисти, което е дразнещо, но показва, че би се справил с дебел килим в тъмен цвят.

# 447
  • Мнения: 63
С Нийто не съм имала проблем с черния цвят. Постелката ми са спорт е черна и е висока 1.5 см, Нийто се качва върху нея да я чисти, което е дразнещо, но показва, че би се справил с дебел килим в тъмен цвят.

Аз също с моето Нийто нямам проблем с черните ивици на килима ми, които са доста и в комплект с тъмно сини такива, и др. по-светли цветове. bouquet

# 448
  • Мнения: 15
закупих за подарък за майка ми една прахосмукачка чрез Емаг,в последствие разбрах ,че е от фирма Дедал ,въпреки ,че съм от Пловдив поисках да ми я изпратя чрез куриер.Искам да Ви кажа ,че платих 500 лв,но грам не ме е яд ,че е китайски работи перфектно както в сухо така и в  мокро почистване.Майка ми е страшно доволна.След като ги разгледах по обстойно ми хареса за мен пак китайски от алито си поръчах Ilife v7s мина и митница общо ми излезе 400 лв тук е в БГ е 600,утре го очаквам.

# 449
  • Мнения: 2 708
Временно ми се налага да ползвам робота в чужд дом, който е с по-висока спалня. Всичко е прекрасно, чисти си тя (моята е женска  Mr. Green), обаче понякога като изчисти, остава под леглото. Базата е в друга стая. Аз я затварям и излизам на работа примерно. После трябва да се завирам цялата отдолу, че да я извадя  Joy. Да сте измислили нещо, че да не остава отдолу? Или да Ви хрумва как да предотвратя спиране на скришно и недостъпно място?  newsm78 Нищо не ми хрумва. То и въпросът ми, сигурно е странен, но като търсих подобно питане, открих само дискусии дали влиза изобщо, или не под легло/диван. Не открих за сега решение на моята велика драма  Wink Laughing Wink

Общи условия

Активация на акаунт