Как да постъпим при тормоз във Фейсбук?

  • 11 622
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 681
А на мене ми стана мъчно за братовчедката.
За мене тя вече е класическа стара мома.
Тя даже не може да  реагира правилно на момента, пита, пуска се тема.
Най-добрата помощ би била да я накара някой да излезе и да живее живия живот.
С киснене в нета  няма да има смислен живот.
А той е единствен.

# 16
  • Мнения: 14 490
Момичето още няма 30 години, каква стара мома?

И само старите моми ли се притесняват излишно или реагират ирационално в дадени ситуации? Само старите моми са нестабилни емоционално, само те киснат във Фейсбук? Laughing

# 17
  • Мнения: 349
Нали фейсбук дава възможност хората да имат лични профили, за личните контакти и бизнес страници, за професионалните отношения, чрез които да популяризират бизнеса си, да контактуват с клиенти и тн. Личните не бива да се ползват за контактуване с непознати хора, за да не се стига до такива проблеми.

# 18
  • Мнения: 2 495
Добре,не разбрах-тя има профил ,чрез който и работи с клиенти,но същевременно там се лигави с някакъв с особена структура на характера,с който има много сложни отношения.И заради него е давала показания в полицията.Трябвало е да се откопчи от този човек ,да поиска съвет от адвокат ,псохолог и т.н. Знам,че хич не е лесно да се откачиш от някаква лепка,но все пак в нета това е възможно с един клик.Същото се отнася и за другия психопат.Оставя го да й изсипе помията на главата и едва по-късно се сеща ,че това ще я накара да се почувства зле?? По нейните думи ,тя не за пръв път търпи такова отношение и най-после е загряла ,че това е в нейна вреда.

# 19
  • Мнения: 9 662
Навсякъде около нас се дават съвети, пишат статии, говори се по ТВ как да опазим децата в Интернет, а се оказва, че по-важно е да научим възрастните да боравят с това чудо.  Crazy

...С онзи неин бивш любим, за който е помислила това момче...
Егати! Нямам думи! Това да не си спомняш бившите и да ги бъркаш с други хора, не говори добре...  Crazy

# 20
  • Мнения: 2 697
Ice Queen, теоретично тя добре си спомня бившите си Mr. Green, проблемът е, че точно определеният неин бивш си умира да си прави фалшиви профили и така да влиза в контакт с нея. И не - уви, само с блокиране не прекъсват нещата. Имат си някакви неизяснени отношения и според мен връзката им не е приключила.

А по повод другите коментари - какво да ви кажа, би било прекрасно, ако всички в Интернет общувахме открито и добронамерено, но това далеч не е масовият случай. На мен съвсем скоро ми разбиха една позабравена поща в абв примерно - чудя се на кого е притрябвала точно моята поща и добре, че  предвидливо в нея нямам нищо ценно, но ... не е приятно преживяване. Има си хора, които злоупотребяват в Интернет (независимо колко предпазливо работи човек в нета, пак не е застрахован от подобни... престъпници, не знам как иначе да ги нарека) и точно заради наглостта на подобно поведение сигнализирахме в сайта за киберпрестъпления. Всички останали съвети също бяха от полза и благодаря за тях!

Весели празници на всички! Hug


# 21
  • Мнения: 550
какъва жалба, каква полиция? всеки може да си направи профил с каквото си иска име и каквито си иска снимки. срещу кого ще е тази жалба? Срещу някакво адвокатче, което даже не е сигурно, че има общо с профила. Докладвайте на фб, взимат незабавни мерки. Ако докалдвате за фалшив профил проверяват и директно трият. Докладвайте и самия чат. И да не се връзва толкова много на разни недораслячета. Играя в един сайт белот от време на време и ако съм влезнала с фб профила няма да ти обяснявам какви лични съобщения съм получавала. Че и ги виждам след 2-3 месеца и само мога да им се смея и да ги блокирам. ако завържа диалог с тях сигурно ще постигнат небивали висоти. на тия геройчета- пълен игнор и животът си е тук и сега- в реала!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 021
Просто блокирайте профила на проблем ия потребител и приключете историята.Няма нужда от полиция и жалби, защото някой е решил да си излее агресията срещу случаен човек във Фейсбук.Не трябва да го приема толкова сериозно, популярни личности винаги привличат, както позитивно настроени хора, така и отрицателни.Не трябва да се шашка за подобни неща.Аз последно получих заплаха за бой, защото направих забележка на една мацка да пише на кирилица-не ме наби, а се правеше на интересна.
Жалби от такъв характер звучат малко смешно, ако трябва да съм честна.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 140
Защо не го е блокирала веднага, а го чете, че и му отговаря?
Грубияните е хубаво мигом да се блокират. А в случай, че има нещо прекалено се  прави скрийншот на съобщението, а ако има конкретни заплахи и закани за реални действия се сигнализира полицията. Не, че те ще го намерят и арестуват, но ще има следа ако тормозът продължи, а може и ако заплахите са сериозни наистина да го намерят и привикат.

Като при всеки друг тормоз се процедира. Но не бива да си пише с такива твоята позната, за да не се тресе после от нерви. Да не отговаря, защото иначе става игра. Все едно какви са мотивите на другия, но тази игра иска участието на двамата. Peace

# 24
  • Мнения: 9 662
Вие прочетохте ли цялата тема?   Laughing
Мазохистична любов е в дъното на нещата. На момичето явно й харесва, иначе да е блокирала "натрапника" отдавна.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 6 301
Нали фейсбук дава възможност хората да имат лични профили, за личните контакти и бизнес страници, за професионалните отношения, чрез които да популяризират бизнеса си, да контактуват с клиенти и тн. Личните не бива да се ползват за контактуване с непознати хора, за да не се стига до такива проблеми.
И аз се зачудих - защо не си е направила страница за застраховките, а приема сулю и пулю в личния си профил.

# 26
  • Мнения: 2 697
Благодаря за коментарите на всички, но според мен темата се изчерпа в известен смисъл - предприела е действия и това е важно, защото, както писах, дори не подозирате колко злонамерени хора има в социалните мрежи и колко са изобретателни в това да тормозят, уви.

Що се отнася до отношенията на братовчедка ми и споменатия - нека да не правим т.н. от психоаналитиците "дива анализа" Wink, това, което масово се наблюдава в подфорума "Семейни отношения" и което може да се опише като свободни съчинения по отношенията на другите, без достатъчно налична информация. Аз също имам известна вина за това, че изобщо открехнах завесата на отношенията в тази двойка, но целта ми не беше да се впускаме в "дива анализа", а просто да опиша малко от контекста и да се обоснова защо мисля, че бившият й стои зад този тормоз.

Хубав снежен ден Nature Snowman

Общи условия

Активация на акаунт