Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 319
  • 763
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 6 876
6tiplio, кой модел точно е? Мерси.
Моделът е  Bosch SPV69T70EU 45 см.
Като цяло съм доволна, три кошници, с добро разпределение, добре измива и е тиха, но водата ме притеснява, а може и аз да съм по-взискателна, трудно ми е да преценя, защото ми е първа съдомиялна. Между другото, още една потребителка беше споделила такива наблюдения, че не е доволна от сушенето, ще е супер ако и тя се включи, мисля, че се казваше ''moonriver'', да сподели дали е питала в сервиза, аз все не успявам да стигна до там..А, да и не ползвам гланц, което също най-вероятно има значение..
Моята е същата, определено няма вода по кошниците. Или поне не така, както го описваш. Обикновено я ползвам на ауто, пускам преди да легна и сутринта като стана я изпразвам. Няма и капка вода, но все пак е стояла няколко часа отворена/сама се отваря след като приключи програмата/.
Ползвам и други програми, през деня, и не - съдовете са сухи и няма вода която да ги капе и мокри като ги вадя да кажем 10тина минути след приключване.
Ползвам гланц, сол, мия с Медикс гел и Феъри платинум капсули.

# 586
  • Мнения: 2 420
Моята миялна в началото също не сушеше добре, но след настойка за повече гланц, започна да суши идеално. Тя има и функция за супер-сухо, но не я ползувам, защото нормалната е достатъчна.

Едно въпросче:

Имате ли упътване на машините? newsm78
Ако да, то тогава има указания за справяне с подобни проблеми, които не са трудни за проба.

# 587
  • София
  • Мнения: 1 397

Имате ли упътване на машините? newsm78
Ако да, то тогава има указания за справяне с подобни проблеми, които не са трудни за проба.

Моята е Електролукс и има указания и имаше няколко такива упътвания какво да направиш в определени случаи от рода на - почистете филтъра, сипете сол в контейнера за сол... Има ги и в електронен вариант за доста от моделите. Аз специално си търсих на английски и успях да си намеря точно за моя модел.

# 588
  • Мнения: 5 932
Миялната ми е Беко. Дори не зная коя програма колко трае-засякла съм горе-долу при работа.Има указани само градуси. Естествено,че на по-ниски градуси мие за по-кратко време. Е, не ми се иска да мия на 35 градуса. Не знаех, че има миялни с опция за регулиране време-температура.Или като пишете кратка програма,имате предвид такава на по-ниска температура?

# 589
  • София
  • Мнения: 12 006
Миялната ми е Беко. Дори не зная коя програма колко трае-засякла съм горе-долу при работа.Има указани само градуси. Естествено,че на по-ниски градуси мие за по-кратко време. Е, не ми се иска да мия на 35 градуса. Не знаех, че има миялни с опция за регулиране време-температура.Или като пишете кратка програма,имате предвид такава на по-ниска температура?
Някои модели имат кратки програми /под 1ч./, които мият на 60 гр. Има машини които имат автоматична програма и сами си опредятят температураат спрямо замърсяването на всички съдове /имат си датчик, който определя нивото на замърсеност/. Има и такива, на които кратката програма е на по-ниски градуси. Така че всичко е до възможностите на конкретния модел. 40-45 гр. е напълно достатъчно за нормално замърсени съдове - чаши, чинии, вилици и подобни. Вече за тави, филри на аспиратор и др. силно замърсени е необходима по-дълга програма и повече градуси.

# 590
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
На моята миялна си пише програмата със съответните градуси. Не може да се настройва време или градуси. Сама си определя времето, понеже тегли съдовете, но дългата програма е около 120мин в зависимост от броя/тежестта на съдовете.

# 591
  • Мнения: 725
6tiplio, кой модел точно е? Мерси.
Моделът е  Bosch SPV69T70EU 45 см.
Като цяло съм доволна, три кошници, с добро разпределение, добре измива и е тиха, но водата ме притеснява, а може и аз да съм по-взискателна, трудно ми е да преценя, защото ми е първа съдомиялна. Между другото, още една потребителка беше споделила такива наблюдения, че не е доволна от сушенето, ще е супер ако и тя се включи, мисля, че се казваше ''moonriver'', да сподели дали е питала в сервиза, аз все не успявам да стигна до там..А, да и не ползвам гланц, което също най-вероятно има значение..
Моята е същата, определено няма вода по кошниците. Или поне не така, както го описваш. Обикновено я ползвам на ауто, пускам преди да легна и сутринта като стана я изпразвам. Няма и капка вода, но все пак е стояла няколко часа отворена/сама се отваря след като приключи програмата/.
Ползвам и други програми, през деня, и не - съдовете са сухи и няма вода която да ги капе и мокри като ги вадя да кажем 10тина минути след приключване.
Ползвам гланц, сол, мия с Медикс гел и Феъри платинум капсули.
Много ти благодаря за подробния отговор...може би в крайна сметка ще трябва да питам в сервиза...това което искам още да те попитам, като приключи която и да е  програма и се отвори вратата има ли вода по нея?

# 592
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Или като пишете кратка програма,имате предвид такава на по-ниска температура?

Ами не. Най- кратката ми програма е 29 минути и е 50 градуса. Имам 59 минути на 65 градуса. за мен това е оптималната Т, не ми е необходима по- висока. Имам 12 различни програми с различна продължителност и температури.

# 593
  • Варна
  • Мнения: 6 876

6tiplio, като се отвори вратата веднага след приключване на програма, от вътре излиза пара и по вратата има вода. Вижда се как за секунди тази вода изчезва - изсъхва.
За мен това е нормално, така или иначе почти никога не вадя съдовете на момента, та дори да има остатъчна влага, всичко изсъхва ... .

# 594
  • Мнения: 725
Да, така е и при мен, но ако не се отвори вратата веднага, както е при другите програми, а след известно време влагата по врата си остава, а тази пара явно кондензира и по съдовете и се чудех дали не е в повече влагата.. newsm78, като по ръбовете на горната кошница, особено в лявата част винаги има доста капки.  Дано да се дължи на липсата на гланц. Рано или късно ще питам в сервиза, просто исках максимално да си изясня обстоятелствата преди това, за да не ме отсвирят..
Много ти благодаря за мнението!

# 595
  • Sofia
  • Мнения: 4 025
Аз имам съдомиална Аристон. Ако се отвори вратата след приключване на работа няма следи. Единствено като свършва гланца виждам мокра кошница, но това си е от гланца. Това да няма нито капка след приключване на работа не съм го виждала никога.
Бихте ли ми казали кои съдомиални автоматично отварят вратата след приключване на работа? Не бях чувала за подобно модели.

# 596
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 031
Миеле имат такива модели, за Сименс не съм сигурна.

# 597
  • Варна
  • Мнения: 6 876
vaflichka , само на една от програмите, Есо, след приключване вратата се отваря автоматично при моята машинка /Bosch SPV69T70EU/. Много е дълга, 3 часа и нещо, но е най-икономична и измива чудесно. Ползвам нея основно защото я пускам вечер късно, времето не ми е от значение а отварянето на вратата ми е удобно наистина.

6tiplio, сложи гланц и виж дали няма да си по-доволна от крайния резултат. Peace

# 598
  • Мнения: 173
Успявате ли да съберете тавата на фурната (голяма фурна 60см) в съдомиялна 60см?  bouquet

# 599
  • София
  • Мнения: 23 165
Успявате ли да съберете тавата на фурната (голяма фурна 60см) в съдомиялна 60см?  bouquet
да, в долната кошница, малко полегнала, ама не остава много място за други неща.

Общи условия

Активация на акаунт