Програма за подмладяване - диета с кленов сироп или сироп Madal Bal - тема 11

  • 89 481
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 289
Добро утро! Elone, gippy, sisko2005, успех на вас!
Относно 14 дневната програма - най-доволна съм от нея. Свалих 7-8 кг и се чувствах прекрасно през цялото време и след това. Може би и други фактори са имали влияние, не знам. Лошото е, че се заседях след това и върнах почти всичко. Знаете, цял ден в седеж, никакво движение, нямах време да се храня през деня и хапвах повече от необходимото вечер, освен това добавям и системно недоспиване.
Силно се надявам да остана мотивирана за 14-дневка и този път, защото трудно се мотивирам за тази програма по принцип. Предпочитам 1-2 пъти в годината да взема максимума от нея.

# 286
  • Мнения: 159
Успех на всички, момичета!  bouquet

Дори да има някое дребно прегрешение, не се отказвайте и продължавайте напред. Знам от опит, че е трудно, но в такива случай аз лично винаги четях и препрочитах старите теми и се надъхвах от успехите на другите дами. bouquet

# 287
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!

Аз се провалих  Cry.

Стигнах до 5 дни на само на Мадал Бал, но вечерта се събудих със страшно сърцебиене ( не знам от какво беше провокирано).  И тъй като не успях да се справя, след няколко часа ми се наложи да отида до спешното. Там съответно - изследвания, системи, лекарства, но ме пуснаха да се прибера същата вечер - нямало ясно причина за кризата - така ми отговориха, може би нещо емоционално.

На следващия ден се чувствах много зле,  трябваше да отида до личната лекарка, за да ме насочи към специалист и се консултирах с нея по повод едно огромно, зачервено, подуто и много болезнено петно, което се беше появило около вената, през която предната вечер ми бяха вливали системи.
Според личната се е получила някаква инфекция, образувал се тромб, изписа ми антибиотици и така...трябваше постепенно да започна захранване с всичките тези лекарства. Днес ми е последен 5- ти ден от захранването и вече се чувствам добре.

Първият ми опит за детоксикация със сироп обаче беше крайно неуспешен. Е вярно - за 5 дни свалих 5 кг., но може би това не е моят начин.
Сега мисля да пробвам испанската версия- поне да си използвам сиропа, но се притеснявам да не би пък да имам непоносимост към някоя от съставките на сиропа...не знам, ще видим  Simple Smile.

Поздрави и успех на всички!

# 288
  • София
  • Мнения: 1 289
Емка, бързо оздравяване!
При останалите как върви? Ден 6 за мен и около 3 свалени кг. Малко ми се струват и започвам да се мотивирам за 14 дни още повече. Течности не пия достатъчно, то с този обложен език ми е гадно даже. По около 2 литра ми се връзват общо на ден, трябва да ги вдигна двойно поне.

# 289
  • Мнения: 17
Емка, скорошно и бързо възстановяване!
Факт е, че при гладуването отслабвa организма и при наличие на тлеещ проблем в тялото, той се активира. И аз веднъж съм прекъсвала режима,заради възпаление на зъб и антибиотици. Не мисля, че е непоносимост към сиропа.
Иначе при мен е 3 ден без проблеми,  освен че се оказа че няма 1 литрова разфасовка на кленов сироп по магазините. И аз не пия достатъчно течности, но колкото токова. Отчет за кг. не мога да дам, защото си взех кантара на втория ден. Затова като преполовя, тогава!

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 15:24 от gippy

# 290
  • Мнения: 208
Emka, дано всичко оттук нататък е все по-добре Simple Smile

Аз преди 2 часа се засилих да пиша, че ужасно, ужасно съм гладна Sad
Междувременно говорих с трима човека по различни канали за различни неща и някак времето до 21 часа мина. Надявам се това да е бил критичният период, защото иначе ще си остана с един ден гладуване - вчера. Rolling Eyes
Чудя се дали разликата между вчерашния спокоен и днешния гладен:) ден не е в различните видове кленов сироп, който пих.

# 291
  • София
  • Мнения: 1 289
Какъв сироп си пила вчера и какъв днес? По принцип Мадал Бал е по-засищащ според мненията от форума, но аз него не съм го ползвала никога и нямам наблюдение. Ползвала съм два вида кленов сироп, единия от Фантастико, другия от ДМ и първия беше доста по-сладък на вкус. Като въздействие не намирам разлика - първия съм го пила 10 дни, втория също, че и 14 стигнах с него. Според мен просто си в критичния момент, когато трябва да си напънеш волята да не ядеш. Утре евентуално също и след това няма да си гладна. При мен този път се случи точно на трети ден да озверея от глад, но устоях. С всеки изминал ден става по-лесно, дръж фронта!

# 292
  • Мнения: 208
Да, Avarice, мисля, че си права, вероятно днес ми е критичния ден.
МадалБал не съм си поръчвала и не съм пила. Не за друго, а защото в момента, в който реша, че започвам 'диета', това става сега и веднага. Няма време за поръчване, чакане... малко ми трябва да се откажа Simple Smile.
Днешния сироп го купувах от Била - някакъв нов. Иначе си купувам от Кауфланд, а на ДМ не съм се сещала да поглеждам за кленов сироп.
Не сложих троха в устата си, но доста сладко ми беше сиропчето Simple Smile Утре сутринта ще опитам да удържа и да не се претегля, иначе ще се демотивирам.
Лека нощ на всички! То вие сигурно отдавна си спите, де, ама аз съм стара нощна птица.
Simple Smile

# 293
  • Мнения: 17
Аз си мисля, че няма значение сиропа....Важно е въглехидрат да вкараш в организма, за да издържи. Първия път правих режима с мадал бал, но след това с оглед цената, само с обикновен кленов, какъвто намеря по- евтин. Действително има някой критичен ден, за мен е 2-3,  в който глада те превзема. Този път обаче още от първия ден не ми се яде нищо, вчера готвих свинско със зеле и цялата къща така вкусно миришеше, но удържах. Мисля, че психическата нагласа е най- важна. Не знам как ще съм до края, но мисля за пръв път да пробвам 14 дни.
Лек и слабеещ ден на всички!

# 294
  • София
  • Мнения: 1 289
Добро утро! Вчера си купих нов чай, тази сутрин си направих една тенджера от него и е уникален в комбинация с кленовия сироп! Различни чайове за основа - това е моята рецепта да не ми втръсне сиропа, защото след няколко дни на него, ми е трудно да му понасям мириса и вкуса. Освен това мога да споделя още една хитринка, чисто психологическа. Не започвам от понеделник. Някак бавно ми върви да мине тази седмица, че и другата. Примерно този път почнах от петък, така до края на седмицата има само 3 дни, а до средата на следващата вече съм свикнала да не ям и по-лесно се понася. Мотивацията е един вид поставяне на краткосрочни цели - 3, 7, 4 дни за двуседмична програма. Споделям го, защото на някой може да му свърши работа, както върши на мен.
gippy, и аз готвих свинско със зеле вчера, мм каза, че е уникално, но не ми се полага хаха. За щастие подобни манджи ги готвя в по-големи количества и стерилизирам в буркан, така че като му дойде времето, ще го опитам точно това зеле.

# 295
  • Мнения: 1 289
Момичета, как сте? Отдавна не съм чела темата, надявам се да отбелязвате успехи. От понеделник започвам 5 дни със сиропа на Здравница и се присъединавам.

# 296
  • Мнения: 208
Здравей, Кукумицина! Много хубав ник имаш! Simple Smile
Аз започнах вечерното наливане със сладък сироп. Много, много ме тормози навикът ми да ям от 14 часа нататък и след 18 съм неудържимо гладна Sad
Трети ден съм на режима, не мисля, че ще издържа много -наааааай- много 5 дни. И не толкова от глад, просто ме влече хладилника и навика да ям. Липсва ми самото действие на слагането на храна в устата.
Уфффф... не знам как да го обясня. Отвратително е. Преди години не бях такава. Не знам какво се случи.
Миналата година около месец правих 90ДД и тя е единствената диета, която за известно време успя незнайно как да ме дисциплинира и да се науча да не се тъпча с храна вечер. Отслабнах 5кг, но такива дългосрочни програми не са за мен - не съм упорит човек. Върнах ги от лакомия много скоро, разбира се.
Т.е. за мен - или много или нищо Simple Smile
Мисля, че ако виждах реален резултат /както едно време/, щях да бъда по-мотивирана. Но то на 72кг на 162 см височина какво да проличи след 2-3 дни... Sad

# 297
  • София
  • Мнения: 1 289
Оооо Elone, я да се стягаш! Забранявам да прекъсваш, само защото ти се "яде на устата"! Резултати ще има, само трябва малко дисциплина. Според мен за 14 дни можеш да свалиш 10 кг дори! И след толкова дълго гладуване ще се наложи да си направиш качествено захранване, така че вероятно ще отслабнеш още, а и ще ти се свие стомаха.

# 298
  • Мнения: 208
Ахаха, много сладко звучи това 'яде ми се на устата'.
Снощи малко прегреших, а и реших да напомня на стомаха си, че има работа да върши и той!
Побутнах го малко. Като се има предвид, че аз не се прочиствам, а го правя цел отслабване - не е голяма беда и няма да се самонаказвам Simple Smile
А и кивитата отиваха на разваляне, а аз обожавам момента, в който имат вкус на ягода. Това нямаше как да го пропусна.
Така, отчет за първите 3 дни - 1.9 кг с прегрешение./пиша го заради хората, които четат/.
Засега добре bowuu
А иначе се наливам по цял ден с кафе и пуша много.



Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 10:52 от Elone

# 299
  • София
  • Мнения: 1 289
И аз пия кафе и пуша, но като че ли ми е гадно и от двете.

Общи условия

Активация на акаунт