Токуда Болница София - тема 24

  • 94 258
  • 773
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 501
Фраксипарин слагат, веднъж на ден. Нищо не спестяват.
На всички родилки ли ? Или само на тези след секцио ?

# 706
  • София
  • Мнения: 11 532
На мен през 2013, след секцио, не са ми слагали Фраксипарин. Нито антибиотици. Възможно е да са сложили АБ еднократно след операцията, но бях неадекватна и не знам. Обезболяващи слагат ако си поискаш. Аз лично поисках еднократно, само първата вечер след операцията.

# 707
  • Мнения: X
На мен ми слагаха АБ и след двете операции (секцио), защото имах леко завишени левкоцити.
Обезболяващи ми даваха, винаги щом поисках, е само един път едната сестра попита - "Ама, чак толкова ли Ви боли?".

# 708
  • Мнения: 202
А, какво бият сутрин и вечер през всичките дни на престой? Не са ли АБ?

# 709
  • Мнения: X
Аз бях секцио, факсипарина е задължитлен, особено при операции, след които не можеш да се раздвижиш скорострелно. Антибиотик ми сложиха еднократно след секциото. За нормално родилите не знам.

# 710
  • Мнения: 202
Теичка, а имаше ли абокат? Не инжектираха ли всекидневно нещо/говоря за секцио/?

# 711
  • Мнения: X
И аз родих секцио и ми слагаха фраксипарин и антибиотик. Колко дози точно не помня, дискутирахме го в предната тема, където се оплаках, че сестрите забравиха да ни сложат по една доза лекарство на всички в стаята.

# 712
  • Мнения: 99
 На мен след секциото ми сложиха еднократно антибиотик, при всеки е различно, зависи какво е назначил докторът. При нормалното раждане преди две и половина години нищичко не са ми давали или правили.

# 713
  • Мнения: X
Имах абокат, но след като се стабилизирах от операцията го махнаха. Фракси ми биеха в рамото всяка вечер. Антибиотици даваха венозно на момичетата в стаята, но те бяха с инфекции.

# 714
  • София
  • Мнения: 11 532
Не знам колко е задължителен факсипарина, но на мен не са ми слагали  Peace

# 715
  • Мнения: 250
Доколкото знам е задължителен след коремна операция заради риска от тромбози.

# 716
  • Мнения: 318
На мен ми слагаха фраксипарин, защото до деня на раждането бях на него и съм с тромбофилия, на другите, които родиха през деня не видях да им слагат.
Бях предупредила.

# 717
  • Мнения: 881
При 2 нормални раждания не са ми слагали нито фраксипарин, нито антибиотик.

# 718
  • Мнения: 1 687
При 2 нормални раждания не са ми слагали нито фраксипарин, нито антибиотик.
И на мен Simple Smile
Но не съм имала и проблем, де...

# 719
  • Мнения: X
Преди секциото питах Илиев за носене на ластични чорапи по време на операция (в Германия например, всички са с такива, а в Англия дори и при нормално раждане се слагат). Той ми каза, че тук методите за предпазване от тромбоза са други (демек фраксипарина). И наистина на всички жени в стаята (все негови пациентки, родили секцио) се слагаше. Лично аз го намирам за задължително, още повече, че съм над 35 г. и имам проблем с вените. За нормалното раждане мога само да гадая има ли нужда или не. Явно си трябва разговор с лекаря, при който всяка се следи.

Общи условия

Активация на акаунт