Токуда Болница София - тема 24

  • 94 156
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 202
Момичета, с риск да кажа глупост, но това не се ли преценява по тромбоцитите / говоря за фраксипарина/ ?

# 721
  • София
  • Мнения: 11 505
Възможно е, някой ако е по-запознат, моля да сподели. Аз през цялата бременност приемах Аспирин Протект, който спрях 2 или 3 седмици преди датата за секцио. Нали той уж предпазва от тромбоза  newsm78

# 722
  • Мнения: 202
Аспиринът беше ли предписан?

# 723
  • София
  • Мнения: 11 505
Да  Peace

# 724
  • Мнения: 4 038
При 2 нормални раждания не са ми слагали нито фраксипарин, нито антибиотик.
И при мен също.

# 725
  • Мнения: X
Фраксипарин се поставя след оперативна намеса.

# 726
  • Мнения: 1 495
При изписването след раждането така и не се усетих, че ще ми трябва за частния здравноосигурителен фонд копие от декларацията за избор на екип. След няколко дни ходихме пак до Токуда, питах на информация и там ми дадоха да попълня заявление и казаха, че като е готово копието ще ми се обадят от болницата, като уточниха, че ще е след Великден. Оттогава минаха 4 седмици, два пъти питах пак на информация на място в болницата, всеки път ми казват да чакам обаждане. Вижда ми се прекалено дълъг срок за едно копие на документ и си мисля, че така и няма да се обадят и се чудя какво да правя. При изписването ми казаха за някакво деловодство на осмия етаж и се чудя дали мога директно да отида там. Ако има някой по-запознат моля да сподели  bouquet

# 727
  • Мнения: 2 760
gingerina, направо в деловодството действай.
Хора, аз ще пиша до болницата, по-точно неонатологията, да се оправят с хаоса с часовете, защото е безумно както е в момента, и за пациенти, и за лекари.
Разбирам, че искат да изтискат лекарите на макс и яко да има пациенти, но бебета на месец да чакат по два часа за преглед, не е нормално и трябва да се даде обратна връзка.

# 728
  • Мнения: 19 698
Това и октомври беше така. Изчаках да ми минат двата прегледа след изписването и повече не стъпих, точно поради тази причина. Кел файда, че са добри лекарите, като имаш 20 кихащи и кашлящи деца наоколо в продължение на часове. Да не говорим, че почва всеобщо реване, щото един гладен, друг му е омръзнало, трети нещо друго Crazy При това на втория преглед бях записала първи час за деня и влязох един час по-късно. Като вдигнах суматоха, лекарката ми каза, че не зависело от нея и да съм проявяла търпение Crazy

# 729
  • Мнения: 4 055
Проблема е, защото идват и бебета по спешност, които се мушкат между другите. Аз лично съм идвала така с дъщеря си, защото я следи само една лекарка. Идвам, плащам преглед и чакам отпред, докато ни прегледат.

# 730
  • Мнения: 2 760
Сбъркана политика на мениджмънта, за мен не е нормално специалисти неонатолози да ги занимават с кашлици, настинки, грипове и прочие. Има си предостатъчно педиатри за тази работа.
По този начин, дечицата със специфични нужди/случаи, като недоносени или много други трябва да чакат с някоя изнервена майка, щото детето на две годинки имало температура и кашля (и е без маска!)... Peace

# 731
  • София
  • Мнения: 626
gingerina, същата процедура я минах и аз, но без твоето чакане - директно се качвай на осмия етаж и си потърси копието, отдавна трябва да е готово. Аз им дадох жега, защото имах краен срок, в който трябваше да представя документите на застрахователя, за да ми възстанови разходите. Грешката, че не са ти дали копие още при попълването на бланките, е на болницата, понеже още тогава питат дали си по фонд и би трябвало да ти подготвят пълния набор от документи, които ще ти трябват.

# 732
  • Мнения: X
Сбъркана политика на мениджмънта, за мен не е нормално специалисти неонатолози да ги занимават с кашлици, настинки, грипове и прочие. Има си предостатъчно педиатри за тази работа.
По този начин, дечицата със специфични нужди/случаи, като недоносени или много други трябва да чакат с някоя изнервена майка, щото детето на две годинки имало температура и кашля (и е без маска!)... Peace
Като успееш да сложиш маска на двегодишно дете, ела ми се обади.
Смотани са им педиатрите в Токуда, затова всеки ходи при неонатолозите. Аз лично съм ходила, когато бебетата ми са били малки и са имали проблем след ваксиниране.

# 733
  • Мнения: 1 501
Момичета, а след раждането има ли в болницата кой да те ориентира какви документи са нужни за фонда ?

# 734
  • София
  • Мнения: 4 136
Момичета, а след раждането има ли в болницата кой да те ориентира какви документи са нужни за фонда ?

От фонда ти ще ти кажат какви документи ще са им необходими и ти ще си ги изискаш от Токуда.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт