Препоръчано и изпробвано от магазини DM - тема 6

  • 110 258
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 208
Имах предвид, че няма как да я сравня с Пародонтакс, защото последната не съм я ползвала. Тя не е ли специално за стягане на венците? Съмнявам се, че Донтодент има такова действие.

# 721
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
Пародонтакс е за поддържане (доколкото може) на достигнатото ниво на пародонтоза.  ooooh!
Попитах, защото цветът на Пародонтакса е кафяв.

# 722
  • Мнения: 5 208
Парадонтозата е лоша работа. На мъжа ми му се изкривиха зъбите и почнаха да падат сами. Интересното е, че като му извадиха всички зъби и сложи чене, венците му се оправиха.
По-добре си поддържай състоянието с Пародонтакса. Ако пък си любопитна, нищо не пречи сутрин да си с черната, вечер – с Пародонтакс. Активният въглен нали поема токсините и може да повлияе на венците.

# 723
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
Благодаря ти, Гес, за споделеното. Да, не трябва да ползваме само един вид паста за зъби.
При мен пародонтозата напредва и е страшно неприятно.
На 49 съм и направо ме е страх. И на мен вече ми се клатят 2 зъба.  ooooh!
А и оголването на зъбите е много болезнено, но няма как, трябва да се живее. Simple Smile

# 724
  • Мнения: 4 841
Баща ми се жабуреше с прополисов домашен разтвор, но си трябва упоритост. Чувала съм и за жабурене с олио. Но така или иначе пародонтозата е упорит дзвер и съответно трябва упоритост и постоянство, за да се задържи процеса. Аз не бих сменила пастите. Варианта е наистина да редуваш.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 1 893
Аз да споделя моя опит .
Мия зъбите с Парадонтакс ,защото от известно време ми кървят венците .
Доста време е ползвам ,но въпреки това ми кървят .
Купих си и пастатата с активен въглен от ДМ ,но нищо особено не е .
Пробвах и един прах черен за избелване уж ,нищо ,ужас !!!Също коминочистач ,като се усмехнеш . Laughing
Помага ми само прополиса за кървенето  !
Това е от мен ,и мое лично  мнение .

# 726
  • Мнения: X
То с която и паста да се усмихнеш, ако не я измиеш ще изглеждаш нелепо, та подобни коментари са доста странни. Активния въглен помага за избелване на зъбите, не за парадонтоза. И предполагам, че ако положението е много трагично е трудно да се усети резултат. Но, при едни нормално изглеждащи зъби, резултат има. И не след първото измиване, поне месец трябва. Как разбрахте, че пастата е ужас като е отскоро на пазара?

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 09:42 от Анонимен

# 727
  • Мнения: 2 621
Кървенето на венците само с паста не може да се оправи. Аз имам същия проблем. Изостря се периодично пролет и есен. Освен паста е нужна и специална вода за уста и конец за зъби няколко пъти седмично. Плюс редовно чистене на зъбния камък. Активният въглен съм чела, че избелвал. Аз се пробвах да стрия обикновено хапче и имаше ефект, та и пастата бих пробвала Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 3 853
Аз не съм доволна от Пародонтакса, пробвала съм го многократно, дори в момента имам една малка мостра и се чудя как да я изразходя. При мен има обратен ефект на рекламирания и ми възпалява венците. Невероятно, но факт! Затова използвам Астера Пародонт Актив и червената паста на Билка. И двете ми действат много добре. От 3 дни се мия само с пастата с активен въглен. Чувствам се чудесно и нямам проблем с венците. Всичко е въпрос на организъм. Затова пробвайте! Само 2 лв е тая паста.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 1 893
То с която и паста да се усмихнеш, ако не я измиеш ще изглеждаш нелепо, та подобни коментари са доста странни. Активния въглен помага за избелване на зъбите, не за парадонтоза. И предполагам, че ако положението е много трагично е трудно да се усети резултат. Но, при едни нормално изглеждащи зъби, резултат има. И не след първото измиване, поне месец трябва. Как разбрахте, че пастата е ужас като е отскоро на пазара?
Значи да поясна  :
Говоря за черния прах горе -долу месец съм пробвала не ми се избелиха зъбите .
Направих и снимка за да видя евентуално дали има разлика ,ами няма .
Това за праха .
А за пастата ,която е от ДМ само пробвах .
Пак за избелване .
Вметнах ,че ми кървят венците и се мия с Парадонтакс от доста време ,но и от нея нещо не виждам голям ефект .Използвам и водата за уста на Астера .
Това е за зъбите ,но не си мисля ,че от черния прах и пастата ще ми спре кървенето .
Просто споделих впечатление за тях !

# 730
  • София
  • Мнения: 5 547
Моите Венци кървят на всяко миене, Парадонтакс само съм пробвала от мостра ,ами няма друга такава гадост. Мия се с Лакалут актив, от него е най-добре , така съм си от детството с кървенето. Имам спомен че почти не са ми кървели венците от четка с естествен косъм, имаше в миналото такива. За жалост отдавна не се правят вече.

# 731
  • Мнения: 2 621
Пародонтакса наистина граничи с отрова. изобщо не я харесвам, но се мия с нея от време на време. Кървенето на венците може да е резултата не само от пародонтоза - ако слюнката е по-..."минерална"(превръща плаката в зъбен камък за кратко време, т.е. минерализира), това също е фактор. Най-тегавия вариант е подвенечния зъбен камък, който наистина е отврат и няма махане освен при стоматолог.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Здравейте, можете ли да ми кажете съществува ли още намалението от 15% в седмицата на рождения ден и дали мога да ползвам намаление по случай РД на детето?

# 733
  • Мнения: 35 998
да, съществува
носи акт за раждане на детето и е желателно да бъдеш с него - на някои места отказват без рожденика

купувам черната паста за втори път, не е лоша

# 734
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Благодаря. Надявам се в нашия ДМ да разрешават пазаруване и без него, щото ще му купувам ел.четка за РД. Тъпо ще е да си я види предварително. Не че не знае, че ще му купувам де, ама все пак не я е виждал.

Общи условия

Активация на акаунт