Препоръчано и изпробвано от магазини DM - тема 6

  • 110 208
  • 771
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 3 845
Скрит текст:
Съдържанието на флуорид не е предимство. Доказано е, че предозирането с флуорид води до проблеми. Реално пастите без за които се сещам са все скъпи.
Предозирането с всичко води до проблеми. А със съдържанието на флуорид в една паста, няма как да предозираш. Да не говорим, че пастата за зъби не се гълта. В общи линии знам за писанията против флуорида и не съм съгласна с тях – повечето са изсмукани от пръстите и недоказани неща.
А защо пастите без флуорид са по-скъпи... мисля, че се дължи на маркетингови стратегии, лежащи върху множеството слухове в Мрежата и внушаване на фалшиви предимства. Мога да дам много примери за продукти без това или онова, които са необосновано скъпи. Ама като има кой да ги купува...


И аз винаги съм се чудела за тоя флуорид.  В крайна сметка човек само си мие зъбите с пастата, после я изплюва и си изплаква устата. Дори и да остане някакво количество флуорид, то е неизмеримо малко.
Като се сетя как като деца ни  тъпчеха с флуорни таблетки - това вече може да се нарече вредно, макар че и тук е въпрос на количества.
Специално за цената на пастите без флуорид, това наистина е маркетингов трик, защото на Пародонтакс, например, пастата без флуорид е на същата цена като останалите на марката, които са с флуорид.

# 766
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Зъболекари дори твърдят, че и да се гълта пастата (говоря за детските специално) това не е проблем, защото количеството на флуорида е съобразено с възрастта. Моят син не може да плюе и съм питала и зъболекарката ни, и една приятелка, завършила дентална медицина дали е проблем, че гълта пастата, казват, че не, щом не приема допълнително флуор.

# 767
  • Мнения: X
Момичета, някоя запозната ли е с цените на геловете за бръснене (гледам, че има различни - и за чувствителна кожа, и дамски, и от мъжката серия)?

# 768
  • Мнения: 2 621
По 4 лв. са дамските на Balea. Малката опаковка на този с грейпрфрут е 3 лв.

# 769
  • Мнения: X
Благодаря! Kissing Face

# 770
  • Мнения: 35 961
Магазинът на ДМ до Лидл срещу Лили в Мл. 4 /София/ днес има рожден ден и има намаление 20% на собствени марки. Намалението е само днес и се отразява на касата.

време е за нова тема, моля някой да пусне

# 771

Общи условия

Активация на акаунт